Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

dün yazamadım kızlar..kan sonuçlarım çıkmış...
hdl 64 (35-70)
ldl 97 (0-130)
demir 24 (45-182)
hgb 12 (13-18)
ferritin 5 (15-200)
vit b12 509 (189-883)
glukoz 99 (70-110)
kolestrol 174 (110-220)

dr vegaferon isimli bir ilaç verdi sabahları aç karnına alacakmışım...
normalde bende demir eksikliği hep vardı ama epey artmış.zaten halsizliğimden ve saç dökülmemden anlıyordum. ama demir eksikliğini karataya bağlamıyorum..
aksine hdl ldl değerlerimin normal çıkması karataydandır diyorum..hergün yumurta, ceviz kuruyemiş yiyor olmama rağmen değerler süper...
ama kansızlık kötü:KK43:(

Geçmiş olsun canım, bende de tüm tahlillerinde hep kansızlık, Demir eksikliği çıkardı, son tahlilimde bu değerlerim normale dönmüş, ben bunu Karatay 'a bağladım:KK34:

Dün akşam küçük oğlum hastalandı. Akşam 10 dan gece 2 ye kadar defalarca kustu. Tabii ben sonrasında da uyumadım, ateşi çıkarsa diye. Sabah şimdilik kusmadı. Ateşi de yok. Tarhana çorbası içirdim sabah. Bu arada sanırım ben de hastalandım. Midem bulanıyor. Tiroid ilacımı zor içtim. Sonra da yarım tabak tarhana... Mikrobik herhalde... İnşallah çabuk atlatırız.

Sersum, ficans. Siz nasıl oldunuz kızlar? Sersum diğer kulağıma vurdu ağrı demişsin. Geçti mi?

Çok geçmiş olsun oyacım, çabucak iyileşir inşallah, ben de daha iyiyim Allah'a şükür:)

kızlar merhaba nasılsınız sanmayınki bi yazdı sonra gitti kendimi hazır hissettiğimde başlayacam diyete
bu aralar rahatsızım 20 lik dişimden ameliyat oldum daha tam iyileşmedi geçen haftada soğukalgınlığı grip çok hastaydım daha tam toparlanamadım
iyleşince başlayacam ve inşallah önce Allahın sonra sizlerin yardımıyla başaracam

Geçmiş olsun canım

akşama eşimle içerim diye düşünüp çaydan vazgeçtim sütlü kahve içiyorumm:nazar::nazar:
size de yapayım mı kısslar...:nazar::nazar::nazar:

Ben de severim afiyet olsun:KK16:

kendimden nefret ettim bugün abartmak ne kelime ... bari uyu be kadın ....şu an elim ayağım titriyo yüzüme ateş başıyo ...uyumamak böle etkiler yapar mı ...ama şu an hiç uykum yok ...

Canım ben geçen şişlik ve gaz için do...adanın rezene çayını aldım, akşam 1 fincan içtim saat 10 da bir ağırlık çöktü üzerime ,uyuya kalmışım sabah saat 7 ye kadar deliksiz.Kendime de zor geldim, kutusuna bir baktım içinde başka ne var diye, meğer içinde anason da varmış:KK9:, çok nadiren içilebilir belki:44:

ben de ekledim kendimi listeye, motive olur hem bana da
:KK16::KK16::KK9::KK34::KK34:
önce ben bi deneyim bakalım ne kadar batırabiliyorum:KK9: sonuca bakıp hepbirlik bi halime güleriz:KK9: bana bişey olmasın diyen kadının son durumu flaş flaş yaparız:KK9::KK9::KK9: sonra hepbirlik düzeltiriz olurmu
olur canım yaparız ve güleriz.:KK1::KK1:..ama bak anlaşalım neden güldün demiycen tamam mı:KK1::KK1::KK1:
gördün mü hem yürümedim hem iki gün üst üste nohut yedim yarın seni geçemicem

heh heh sen istedin yarışalım diyeee..sabotajjj :KK53::KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
slm kızlar sabah lavaş ekmek vardı kahvaltıda yarısını yedim yanında kahvaltımı yaptım ama kuruyemiş yemedim

öğlen türk kaaavesi içip sonrasında haşlanmış tavuk yedim

akşamda işkembe çorbası içip üzerine hurma yedim :))

Ben de severim afiyet olsun:KK16:

Canım ben geçen şişlik ve gaz için do...adanın rezene çayını aldım, akşam 1 fincan içtim saat 10 da bir ağırlık çöktü üzerime ,uyuya kalmışım sabah saat 7 ye kadar deliksiz.Kendime de zor geldim, kutusuna bir baktım içinde başka ne var diye, meğer içinde anason da varmış:KK9:, çok nadiren içilebilir belki:44:

:KK16::KK16::KK16:

bebekler rahat uyusun diye boşuna içirmiyolar..:KK1::KK1::KK1:

:KK16::KK16::KK9::KK34::KK34:

olur canım yaparız ve güleriz.:KK1::KK1:..ama bak anlaşalım neden güldün demiycen tamam mı:KK1::KK1::KK1:

heh heh sen istedin yarışalım diyeee..sabotajjj :KK53::KK53::KK53::KK53:

oooo hoooo ben nediyorum sen ne diyosun ....hep beraber güleriz diyorum ya sersumcuğum ...gene aynı konuya mı dönmek istiyosun ...gerek yok canım yaa.. o zaman da aynı şeyi demiştim yine aynı şeyi diyorum

alıp evde bulundurmalı çok uyutmuyo ama dimi bi de çocuklar okula geç kalır..

teşekkür ederim ...bunu bilmiyodum ben izin var sanıyodum ..hatta dün gece okuduğum menülerde de görmüştüm ...keşke daha önce deseydin evde mantar vardı ıspanak vardı onları yerdim ..tühh

Canım afiyet olsun , üzülme, bundan sonra dikkat edersin, bu arada ben de uzun zamandır nohut yemeği yapmamıştım, yarına yapayım, arada olur:KK34:

:KK16::KK16::KK16:

bebekler rahat uyusun diye boşuna içirmiyolar..:KK1::KK1::KK1:

Evet canım ya, kokular hafızayı nasıl da canlandırıyor, o çayı yaptığımda oğlumun ilk bebeklik zamanları aklıma geldi, o zaman da ben gene rezene içiyordum, sütten bebeğe geçsin de gazını alsın diye sene 2000, günler , yıllar ne kadar çabuk geçiyor:KK5:

listemiz oluşuyor arkadaşlar..lütfen kilo bildirim listesi için kendinize uygun tarhleri doldurup paylaşalım lütfen :KK34::KK34:

1-sersum-9 kasım 2012
2-iyiniyetli-16 kasım 2012
3-papadiya-23 kasım 2012
4-nazfiliz -30 kasım 2012
5-amiboid-07 aralık 2012
6-mattika -14 aralık 2012
8-Birdy.. -21 aralık 2012
9-......... -28 aralık 2012

Kızlar en kısa güne kendimi yazdım.

diğer arkadaşlara da dediğim gibi listeler yapıldıkça öğreniyor insan aslında hiç de zor değil..takıldığınız yerde bizler yardım ederiz..:KK34:
topiğimizin kuralları gereği böyle canım :KK34::KK34: listeye girip girmemek senin fikrin tabii..

listeye girmek istemeyebilirsin canım tabiisi :KK34::KK34:..sen de sadece menü bildirimi yapar sohbete katılırsın..zorlama yok:KK1::KK1:

Yok be yaww ne istemicem , problem diil.Menü de bildiririm , listeye de girerim de her hafta -100gr , +100 gr şeklinde olacak.O bakımdan anlamlı gelmemişti bana.Fakat 21 Aralık için adımı ilave ettim , ben yaparım o gün listeyi.Yalnız ben artık genç diilim , beynim duruyo bazan , o yüzden listeden önceki gün beni bi dürtüp hatırlatabilirseniz çok sevinirim.

oooo hoooo ben nediyorum sen ne diyosun ....hep beraber güleriz diyorum ya sersumcuğum ...gene aynı konuya mı dönmek istiyosun ...gerek yok canım yaa.. o zaman da aynı şeyi demiştim yine aynı şeyi diyorum
yok canım yaa espri olsun dedim:KK1::KK1::KK1::KK16::KK16:
Evet canım ya, kokular hafızayı nasıl da canlandırıyor, o çayı yaptığımda oğlumun ilk bebeklik zamanları aklıma geldi, o zaman da ben gene rezene içiyordum, sütten bebeğe geçsin de gazını alsın diye sene 2000, günler , yıllar ne kadar çabuk geçiyor:KK5:

canım benim kızım da 2000 -20 ocak doğumlu yaşıtmış çocuklarımız..aynen kokular hafızadan hiç silinmiyor..:KK34::KK34:

ne çabuk büyüdüler değil mi:KK5::KK5:

Bence sizi çekemeyen birisi sizin beyaz eşyalarınıza papaz büyüsü yaptırmış :) Size husumet besleyen bir beyaz eşya bayii var mı çevrenizde , bak iyi düşün :)

Gözü çıkasıcalar.Vardır vardır,sarisin mı esmer olan mı?:KK22:

yok canım yaa espri olsun dedim:KK1::KK1::KK1::KK16::KK16:

canım benim kızım da 2000 -20 ocak doğumlu yaşıtmış çocuklarımız..aynen kokular hafızadan hiç silinmiyor..:KK34::KK34:

ne çabuk büyüdüler değil mi:KK5::KK5:

Canım yaşıtlarmış evet, benimki de 2000-2 Nisan, çok çabuk büyüdüler:KK5::KK5:

Canım afiyet olsun , üzülme, bundan sonra dikkat edersin, bu arada ben de uzun zamandır nohut yemeği yapmamıştım, yarına yapayım, arada olur:KK34:

senin verilcek kilon kalmadı canım ye yiyebildiğin kadar afiyet leptin olsun.... olan bana olmuş

oğluna Allah uzun ömürler versin canım

Gözü çıkasıcalar.Vardır vardır,sarisin mı esmer olan mı?:KK22:
:KK1::KK1::KK1::KK1:
Yok be yaww ne istemicem , problem diil.Menü de bildiririm , listeye de girerim de her hafta -100gr , +100 gr şeklinde olacak.O bakımdan anlamlı gelmemişti bana.Fakat 21 Aralık için adımı ilave ettim , ben yaparım o gün listeyi.Yalnız ben artık genç diilim , beynim duruyo bazan , o yüzden listeden önceki gün beni bi dürtüp hatırlatabilirseniz çok sevinirim.

olsun canım 100 gr 100 gramdır..ben de kaplumbağa hızındayım 1 ileri 2 geri ama burdayım..hem daha motive edici oluyor:KK34:..
ben de birçok arkadaşıma göre genç değilim canım:KK34::KK34:..yaşın ne önemi var..önemli olan hissedilen yaşş:KK9::KK9::KK16::KK16:

Bugün 2 öğün oldu, öğleden sonra dışarılardaydım, en az 1 saati de yürüyerek geçti, gene yağmur vardı, ama sabahki gibi değildi hava , acayip soğudu Ankara

2. Öğünüm imambayıldı,1 lokma ekmek:KK56:

X