Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sabah kahvaltım:KK56:

2 haşlanmış yumurtadan yeşillik ve zeytinyağı limon eşliğinde salata
Zeytin, peynir , domates, ceviz

Kakltığımda kayınvalidem soframızı hazırlamıştı. Cevizimizi fındığımızı bile kırmış herşeyiyle süpper bi sofra vardı.. Bugün kahvaltıda katmer ve gözleme vardı:112:

Yağmur da yağıyor ficans gibi yağmurda yürürsem bi ay daha faranjitten çekerim bakalım:KK31::KK31:

Kızımla uğraşıyorum test çözmüyordu takipteydim ama.. Deneme sınavı olmuşlar hooopp 18 yanlış dün kızımın ensesindeydim:KK9::KK9::KK9::KK9: Üzüldüm bayağı duygusallaştım.. O kadar uğraşıyoruz kapasitede var şükür yapamaması için bir neden yok.. Düşün bide sırrı yırcalıyı kazanmak istiyor:KK14: Neyse şoku atlattık artık çalışır:112:
Yanlışını kendisinin görmesi iyi oldu hemen test çözmeye başladı.. Her an peşindeyim artık:KK9::KK9::KK9::KK9:

gerçekten dört dörtlük kayınvalide

kızın konusunda endişelenme annesi sen olunca yavrucağın kazanamayacağı okul yok ....kişi yaptığı yanlışın sonuçlarını görünce gerçekten daha etkili oluyo ...birinin söylemesi ters etki yapabiliyo tabii işin ustasına bunları anlatmak yersiz

kızlar selamlar , bu hafta foruma pek giremedim, dün akşam misafirlerim vardı cumartesi de olacak , 3 küçük çocukla bir de çalışan bayan olunca günler öncesinden hazırlık yapmaya başlıyorum. iş yerinde de eğitimler falan vardı, hiç dikkat edemedim anlayacağınız.
yarın da kilo bildrimine gelirim inşallah ama malesef kilo almış olarak geleceğim kesin

Kakltığımda kayınvalidem soframızı hazırlamıştı. Cevizimizi fındığımızı bile kırmış herşeyiyle süpper bi sofra vardı.. Bugün kahvaltıda katmer ve gözleme vardı:112:

Yağmur da yağıyor ficans gibi yağmurda yürürsem bi ay daha faranjitten çekerim bakalım:KK31::KK31:

Kızımla uğraşıyorum test çözmüyordu takipteydim ama.. Deneme sınavı olmuşlar hooopp 18 yanlış dün kızımın ensesindeydim:KK9::KK9::KK9::KK9: Üzüldüm bayağı duygusallaştım.. O kadar uğraşıyoruz kapasitede var şükür yapamaması için bir neden yok.. Düşün bide sırrı yırcalıyı kazanmak istiyor:KK14: Neyse şoku atlattık artık çalışır:112:
Yanlışını kendisinin görmesi iyi oldu hemen test çözmeye başladı.. Her an peşindeyim artık:KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızının daha yılın başında böyle bir şok yaşaması belki de iyi olmuştur. Silkelenip kendine gelir. Bazen benim kızım özgüven patlaması yaşıyor, bu konular kolay vs diye... Sonra da poposunun üstüne oturuyor:KK9::KK9:

dün yazamadım kızlar..kan sonuçlarım çıkmış...
hdl 64 (35-70)
ldl 97 (0-130)
demir 24 (45-182)
hgb 12 (13-18)
ferritin 5 (15-200)
vit b12 509 (189-883)
glukoz 99 (70-110)
kolestrol 174 (110-220)

dr vegaferon isimli bir ilaç verdi sabahları aç karnına alacakmışım...
normalde bende demir eksikliği hep vardı ama epey artmış.zaten halsizliğimden ve saç dökülmemden anlıyordum. ama demir eksikliğini karataya bağlamıyorum..
aksine hdl ldl değerlerimin normal çıkması karataydandır diyorum..hergün yumurta, ceviz kuruyemiş yiyor olmama rağmen değerler süper...
ama kansızlık kötü:KK43:(

Dün akşam küçük oğlum hastalandı. Akşam 10 dan gece 2 ye kadar defalarca kustu. Tabii ben sonrasında da uyumadım, ateşi çıkarsa diye. Sabah şimdilik kusmadı. Ateşi de yok. Tarhana çorbası içirdim sabah. Bu arada sanırım ben de hastalandım. Midem bulanıyor. Tiroid ilacımı zor içtim. Sonra da yarım tabak tarhana... Mikrobik herhalde... İnşallah çabuk atlatırız.

Sersum, ficans. Siz nasıl oldunuz kızlar? Sersum diğer kulağıma vurdu ağrı demişsin. Geçti mi?

kızlar merhaba nasılsınız sanmayınki bi yazdı sonra gitti kendimi hazır hissettiğimde başlayacam diyete
bu aralar rahatsızım 20 lik dişimden ameliyat oldum daha tam iyileşmedi geçen haftada soğukalgınlığı grip çok hastaydım daha tam toparlanamadım
iyleşince başlayacam ve inşallah önce Allahın sonra sizlerin yardımıyla başaracam

Dün akşam küçük oğlum hastalandı. Akşam 10 dan gece 2 ye kadar defalarca kustu. Tabii ben sonrasında da uyumadım, ateşi çıkarsa diye. Sabah şimdilik kusmadı. Ateşi de yok. Tarhana çorbası içirdim sabah. Bu arada sanırım ben de hastalandım. Midem bulanıyor. Tiroid ilacımı zor içtim. Sonra da yarım tabak tarhana... Mikrobik herhalde... İnşallah çabuk atlatırız.

Sersum, ficans. Siz nasıl oldunuz kızlar? Sersum diğer kulağıma vurdu ağrı demişsin. Geçti mi?

çok geçmiş olsun oyam sana ve oğluşuna:KK16::KK16::KK16:

kızlar merhaba nasılsınız sanmayınki bi yazdı sonra gitti kendimi hazır hissettiğimde başlayacam diyete
bu aralar rahatsızım 20 lik dişimden ameliyat oldum daha tam iyileşmedi geçen haftada soğukalgınlığı grip çok hastaydım daha tam toparlanamadım
iyleşince başlayacam ve inşallah önce Allahın sonra sizlerin yardımıyla başaracam

geçmiş olsun canım:KK16::KK16::KK16:

geçmiş olsun canım

günaydın kızlar:KK3::KK3:bugün geç uyanmışım:KK1::KK1:yağmurun sesiyle uyuması güzel oluyo:111::111::111:
kahvaltımı da yaptım:KK56:
2 yumurtadan omlet
peynir
pastırma
zeytin
salatalık
fıstık(filizim bak dün uyardın beni, bugün yedim fıstığımı
:KK52::KK52::KK52:)

günaydın kızlar:KK3::KK3:bugün geç uyanmışım:KK1::KK1:yağmurun sesiyle uyuması güzel oluyo:111::111::111:
kahvaltımı da yaptım:KK56:
2 yumurtadan omlet
peynir
pastırma
zeytin
salatalık
fıstık(filizim bak dün uyardın beni, bugün yedim fıstığımı
:KK52::KK52::KK52:)

afiyet olsun leptin olsun canım ...sen de beni uyar menülerimde artık düzenli kiloyu sağlıklı bi şekilde vermek istiyorum yardımlarınızı esirgemeyin

hdl 64 (35-70)
ldl 97 (0-130)
demir 24 (45-182)
hgb 12 (13-18)
ferritin 5 (15-200)
vit b12 509 (189-883)
glukoz 99 (70-110)
kolestrol 174 (110-220)

normalde bende demir eksikliği hep vardı ama epey artmış.zaten halsizliğimden ve saç dökülmemden anlıyordum. ama demir eksikliğini karataya bağlamıyorum..
aksine hdl ldl değerlerimin normal çıkması karataydandır diyorum..hergün yumurta, ceviz kuruyemiş yiyor olmama rağmen değerler süper...

hepinize de geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

iyiniyetlim okumuşsundur ben dün pazarda açgözlülük edip bi çok şeyden bi çok aldım .yeni bi ben oluşturucam ya sanki habire yemek yicem ..şimdi aldıklarıma bakıp bakıp iyiniyetlim bunları nasıl ziyan etmezdi diyorum .. ya sen ya da kayınvaliden bugün bana bi uğrasanız ..haftaya pazara çıkmadan liste hazırlayım değilmi gerçekten acaba bi çoğunu pişirsem ne kadar dayanırlar ki dolapta çünkü dolaba bu halleriyle sığmıyolar

iyiniyetlim okumuşsundur ben dün pazarda açgözlülük edip bi çok şeyden bi çok aldım .yeni bi ben oluşturucam ya sanki habire yemek yicem ..şimdi aldıklarıma bakıp bakıp iyiniyetlim bunları nasıl ziyan etmezdi diyorum .. ya sen ya da kayınvaliden bugün bana bi uğrasanız ..haftaya pazara çıkmadan liste hazırlayım değilmi gerçekten acaba bi çoğunu pişirsem ne kadar dayanırlar ki dolapta çünkü dolaba bu halleriyle sığmıyolar

sorunumun bi çoğunu hallettim canım ....uykusuzum ya ...beynim anca çalışmaya başladı

Son düzenleme:

bebeeemm senin kaynana bulunmaz nimet..nekaa güzel hazırlamış kahvaltıyı cevizler bilem kırılmış..:KK53::KK53:

tatlım tam hastalık mevsimi dikkat edin benim gibi olmayın:KK5::KK5:

benim kızımın da sınavları başladı..çok motive görüyor kendini ama izmirin eğitimiyle buranın ki arasında dağlar var..
umarım hayal kırıklığı yaşamaz:26::26:..biraz önce beraberce fen tekrarı yaptık şimdi sınava girecek..:KK16::KK16:

iyiniyetli canim nasilsin...masallah guzel kilo vermissin tebrikler....
yagmur firtina derken burda disarida kar yagiyor cok guzel...biraz sonra bende cikip yuruycem...
kizlar hatirlarsaniz benim mesajlarimi goremeyenler bu hafta kilo veremiyor ona gore....
nerdesin canım Avrupadasın sanırım..bize de kar gelme zamanı yakındır..:18::18:

Kızının daha yılın başında böyle bir şok yaşaması belki de iyi olmuştur. Silkelenip kendine gelir. Bazen benim kızım özgüven patlaması yaşıyor, bu konular kolay vs diye... Sonra da poposunun üstüne oturuyor:KK9::KK9:
aynı benim kızım..:KK60::KK60::KK60:
hdl 64 (35-70)
ldl 97 (0-130)
demir 24 (45-182)
hgb 12 (13-18)
ferritin 5 (15-200)
vit b12 509 (189-883)
glukoz 99 (70-110)
kolestrol 174 (110-220)

sonuçların genel olarak çok güzel canım:KK9::KK9:
demir eksikliği de genelde kadınların derdi..geçmiş olsun:KK5::KK5:

sağol tatlım bugün daha iyiyim:nazar::nazar:
oğluşuna üzüldüm canım kıyamam geçmiş olsun ikinize de..:KK5::KK5::KK19:
inşallah çabuk atlatırsınız..:KK19::KK19::KK16::KK16:

geçmiş olsun:KK5::KK5::KK16:..20 lik diş ameliyatı genelde ağır geçer..herkes hasta canım bu aralar..hepimiz dikkat edelim.:KK5::KK5:.

sersumcum ınanması guc senın ıcın belkı ama ben mesajınız var fılmını hala ızlemedım:)) bana lınk atabılırmısın ızlesem bugun bende

canım benim evde harddisk e kayıtlı ondan seyrediyorum..benim favori filmlerim vardır onları uykum kaçınca veya duygusal zamanklarda izlerim..isimlerini yazayım internetten bulabilirsiniz.:KK34::KK34:
1-mesajınız var *****
2-güzel bir gün
3-gelinin babası 1 ve 2

dördü de hem komik hem romantik..tavsiye ederim hepinize..

dün Çınar Ağacı diye bir türk filmi izledim salya sümük ağladım :KK43::KK43::KK43:
çok ders verici ve annelerimizin değerini bilmemizi birkez daha hatırladım :KK5::KK5:

menü bildirimi

kahvaltım
nefis acılı melemen
12 zeytin
avuç içi kadar peynir
3 ceviz
çay çay çayyyyyy

biraz önce kahve içtim
şimdilik bu kadar

sersum canim ben rusya da sibirya bolgesindeyim...ve turkiye saatinden 6 saat ilerdeyim...
canim filmler konusunda katiliyorum.mesajiniz var guzel bir film....
kizlar hasta olanlara acil sifalar....

X