Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

herkese merhaba :KK3:

iki gündür hastanede uğraşıyordum ancak yazmaya fırsat buldum

doktora gittim emin oldum hamileyim

ama bebek iyi mi emin değilim kalp atışlarını duyana kadar da emin olamıycam galiba

bebeğin içinde olduğu kese görünüyor ultrasonda ama bebek görünmüyor.

Doktor şimdiden endişe edicek bir şey yok çok küçük olduğu için görünmüyo olabilir dedi

haftaya tekrar gidicem kontrole doktor çok farklı ve ilgili geldi bana her şey hakkında bilgi

verdi ve daha önceki durumumdan dolayı teselli edici konuştu.

Kilo almamak içinde un,makarna,patates gibi gıdalardan uzak durmamı işlenmiş her türlü

gıda sosis,salam,meyve suyu gibi kesinlikle yemememi önerdi zaten bende yemediğimi

söyledim. karatay beslenmeye devam ediyorum gibi arada tabikide dışına çıkıyorum
.
bunun en büyük nedeni de artık çok çabuk acıkıyorum ve acıkınca da başım dönmeye

başlıyor onun için bugun mesela sabah bulantıdan haşladığım yumurtaları evde suyun

içinde unuttum simit yemek zorunda kaldım burda ama genek olarak hala uyuyorum

sıkıntımda yok benden bilgiler bu kadar hepinizi öpüyorum :KK16::KK16::KK16:
Canım hayırlı olsun.İnsallah hersey istediğin gibi olur.Allahim saglikla sıhhatle bir avazda kurtarsın

marincapa şimdi baktım
evitamini var
avitamini yok
ama iki cesiti var sen hangisini kullanıyorsun special olanmı normal marincap mı

damlaları depoya sordum hiç duymamıslar
limonlu içmeye calısıyorum bende

ben marinkap almadım eczacı öle diyince efa s-1200 kullanıyorum ..eğer zararı yoksa onu kullanayım o daha ucuz.. sen ne önerirsin ..alkali diyet sayfasında damlayı internetten aldıklarını yazmışlar canım ...

Canlar çok selam herkese ,
Kestane malum çok güzel ve bir o kadar kalorili.Malum yılın da belli zamanı mevcut.Şimdi sizle bir tecrübemi paylaşıcam.Bir ay kadar önce bolca kestane almıştım.Tabii tüketemedik tamamını.Ben de bir kısmını bir güzel fırında kebap yaptım.Soğuyunca da kabuğuyla poşetleyip dondurucuya koydum.Bugün biraz çıkartıp deneyeyim bakalım nasıl olmuş dedim.Çıkarttım 5-10 tanesini.Yarım saat falan bekledim çözülmesi için.Arkadaşlar elime aldım kestaneyi , kabuğu aynı piştiği an gibi çıtır çıtır.Kendisi de piştiği anki gibi lezzetli.Bayıldım valla.Hele biraz da fırında ısıtılsa kimse bilmez ki dondurucudan çıktı.Bu şekilde saklayabilirsiniz kestaneyi.Arada 3-4 tane çıkartıp yersiniz , diyetiniz de sabote olmaz.
Afiyet&Sağlıklar olsun...

2. öğünüm:KK56::KK56:
yarım kase domatesli şehriye çorbası:26::26:
1 kepçe etli barbunya
3 çatal ciğer sote
3 kaşık bulgur pilavı
yoğurt
kahve
:nazar::nazar:

Öğleye lahmacun yapıyo kayınvalideciğim yanına ayran ve salata yerim:112:

Ay inanamıyorum ne kadar becerikli bi kadın yaww , benden tebrik et valla.Makina gibi çalışıyor kaç gündür.Ne güzel buzluğunu da doldurmuş.Misafirin gelse herşeyin hazır.Benim kayınvalidem varla-yok arası.Daha bir kere gördüm kendisini.Sokakta görsem tanımam.O yüzden sizin bu kaynana muhabbetiniz bana çok yabancı.Hayal edemedim kendimi kayınvalideyle.Nasıl bişidir acaba?

Ay inanamıyorum ne kadar becerikli bi kadın yaww , benden tebrik et valla.Makina gibi çalışıyor kaç gündür.Ne güzel buzluğunu da doldurmuş.Misafirin gelse herşeyin hazır.Benim kayınvalidem varla-yok arası.Daha bir kere gördüm kendisini.Sokakta görsem tanımam.O yüzden sizin bu kaynana muhabbetiniz bana çok yabancı.Hayal edemedim kendimi kayınvalideyle.Nasıl bişidir acaba?

neden 1 kez gordunkı.merakımı mazur gor:18:

Demin saydıklarımı öğleye kadar yapmış düşün:nazar::nazar:

Kıss maddi beklentileri olduğunda (ki hep oluyor) çok kızdırıyorlar ama:KK4::KK4: Kaynanatör işte:KK60::KK60:
Daha önce yazmıştım beklentileri de az buz değil hani:KK4::KK4:
evet evet hatırladım iyi dayanıyon yine:KK53::KK53:
menevsehulya canım bebısın hayırlı olsun tekrardan:KK16::KK16::KK16:saglıkla kucagına al ınsallah

ıyınıyetlım kız dondurucuyu doldurt kaynanatore o gıdınce mısafırın geldıgınde rahat edersın:KK1:

leylakım afıyet olsun sporun ıcınde :KK9::KK9:
sersum bebısım sıcacık evde keyıf yapıyon oh yarasın bır an once ıyıles:KK16:
sağol bebişim:KK16::KK16:..paso yatıyom evi .ok götürüyo :KK1::KK1::KK1: birtek bulaşık ve çamaşır makinesini aktif kullanıyorum:KK53::KK53:
Papişim kırmam ben de onlarla gülüyorum:KK1::KK1::KK1: yapacağımı da yapıyorum:KK1::KK1::KK1: Kıss kırsam 1 ay gelirler mi:KK34: kaçar giderler:KK1::KK1::KK1:
ben olsam kırardım kötüyüm ben kötüyüm:KK24::KK24::KK53::KK53::KK53::KK53::KK47:
çok geçmiş olsun canım
:KK16::KK16::KK16::KK16:
Onların aile bağları biraz gevşek canım o yüzden.

bırak gevşek kalsın canım:KK53::KK53: hiç merak edilecek bişey değil bence kocanla başbaşa rahatına bak:KK9::KK9::KK9::KK9:

sağol bebişim:KK16::KK16:..paso yatıyom evi .ok götürüyo :KK1::KK1::KK1: birtek bulaşık ve çamaşır makinesini aktif kullanıyorum:KK53::KK53:

ben olsam kırardım kötüyüm ben kötüyüm:KK24::KK24::KK53::KK53::KK53::KK53::KK47:

bırak gevşek kalsın canım:KK53::KK53: hiç merak edilecek bişey değil bence kocanla başbaşa rahatına bak:KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Hehee bence de canikom.Şikayetim yok zaten de sadece nasıl bişeydir acaba diye , meraktan yani sırfff (lanet olsun ikizler burcu merakına) :)

Kızlar selam ,
Demin nette dolaşırken bu tarife denk geldim.Karatay'da ketentohumu var diye biliyorum o yüzden tarifi tercüme edip yolluyorum , belki hoşunuza gider.Evde keten tohumu yok o yüzden deneyemedim ama yarın alıp yapıcam.Ekmekten çok , sert bir tuzlu kek kıvamında olacak muhtemelen ama nefis körletebilir diye düşündüm.

Low Carb Flax Bread Ingredients

For this recipe we'll need:
1/3 cup zeytinyağı (1 cup= 240 ml = ortalama bir su bardağı)
1/2 cup su
1 çay kaşığı tuz
1 yemek kaşığı tatlandırıcı (bunu bence ya hiç koymayın ya da 1 kaşık şeker , bal , pekmez vs koyun)
1 yemek kaşığı kabartma tozu
5 yumurta , iyice çırpılmış
2 cup öğütülmüş keten tohumu

Fırını 175 dereceye getirin.
Genişce bir kapta keten tohumu+tatlandırıcı+tuz+kabartma tozu (bence eleyip koymakta fayda var)nu karıştırın.Üzerine çırpılmış yumurta+zeytinyağ ve suyu ilave edip karıştırın ve 2-3 dakika katılaşması için bekleyin.(keten tohumu sulu malzemeyi çekecek)

Yağlanmış ya da yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye (ya da silikon kap) yayın ve elinizi suyla ıslatıp düzleyin.Bence iyi pişmesi açısından 1,5 cm kalınlık iyi olur.Ve fırına atmadan dilimlemek de iyi olur.Tarifte 20 daika pişme süresi vermiş ama 15 dakika yeterli olur gibi geldi bana.Kontrollü pişirmekte fayda var.

Hehee bence de canikom.Şikayetim yok zaten de sadece nasıl bişeydir acaba diye , meraktan yani sırfff (lanet olsun ikizler burcu merakına) :)

iyiniyetlime söyle 1 haftalığına sana yollasın kaynanatörünü merak falan kalmaz:KK60::KK60::KK60:

sersum bugün nasılsın kulağın daha iyice mi

bayaa vericeksin sen bu hafta bayaa iradeli gördüm seni hiç kaççamak yok

Yaa gerçekten bu kadar mı yedin yaaa...Doydun mu yani ? Ben kendimi fil gibi hissediyorum valla yediklerinizi okuyunca...

az mı geldi doyuncaya kadar etli nohut ve bol bol salata oldukça doyurucuydu..yakında sende bu duruma gelirsin bazen zorluyorum kendimi yemem gerektiği için

X