Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar hocamızın tavsiye ettiği limonlu suyu bende içmeye başladım.
ve etkisinide görüyorum.iştahımıda kapatıyor aynı zamanda.
ama karbonatlı suyu pek tercih etmem şahsen.
sersumcum sen sağlıkçısın canım.karbonatlı suyu düzenli kullanmak zararlı olmazmıki
:44:

arkadaşlar hocamızın tavsiye ettiği limonlu suyu bende içmeye başladım.
ve etkisinide görüyorum.iştahımıda kapatıyor aynı zamanda.
ama karbonatlı suyu pek tercih etmem şahsen.
sersumcum sen sağlıkçısın canım.karbonatlı suyu düzenli kullanmak zararlı olmazmıki
:44:

canım ben sağlıkçıyım da sadece röntgen üzerine eğitimim var diğer konularda pek de bilgili sayılmam:KK50: ..hemşire değilim çünkü..:KK50:
ama zararlı olacağını pek sanmam:KK34: karbonat sonuçta suyun ph ını yükseltiyor ki bu iyi birşey..kanser tedavisinde bile kullanılıyormuş..
bir sayfadan alıntı yaptım..yootube da videosu da var adam 2 yılda buşekilde beslenmeyle kanseri yenmiş..

Karbonatın Kullanımı:
Bir büyük bardağa 2 tatlı kaşığı karbonat atıldıktan sonra üzerine az az kaynar su dökülerek köpürtülür ve karbonatın suda iyice çözülmesi sağlanır. Sonra üzerine normal su dökülür, karıştırılır ve içilir ( su sıcak geliyorsa soğumaya bırakılır ve öyle içilir). Eğer Kanser, MS, Diabet hastasıysanız vücudu Alkali hale getirmek için ilk hafta aç karnına yemeklerden 1 saat önce bu uygulama 2 kere tekrarlanır. Sonraki 3 Hafta sadece
sabahları kahvaltıdan önce aç karnına içilerek devam edilir. 1 Ay sonra gidip hastalığınızı kontrol edip iyi olup olmadığınızı görebilirsiniz. Eğer idrarınızdaki pH 7.36 ve üstüyse vücudunuz "Alkali" haldedir, dilerseniz hergün bir çay kaşığı suya karbonat atıp hergün kullanmaya devam edebilir ya da sadece ihtiyaç
duyduğunuzda bunu uygulayabilirsiniz. İdrarınızdaki pH seviyesini öğrenmek için digital pH ölçerler satılıyor, onlardan bir tane alıp hergün tartıya çıkmak gibi idrarınızdaki pH seviyenize bakıp bedeninizin sağlık durumunu anlayabilirsiniz. Digital pH ölçer yerine pH kağıtları satılıyor, bunu da internetten araştırıp öğrenebilirsiniz. Hastaysanız Alkali gıdaları araştırıp mümkün mertebede iyleşene kadar Alkali gıda tüketmeye özen gösterin. Kanser asidik sıvı'dır. Hücrelerin içerisine yerleşip belirli bir bölgede toplandığında kendisini mantar hastalığı şeklinde gösterir. Kanser, Diabet, MS, Akne, Egzama ve diğer bütün hastalıklar ASİDOZ'DAN KAYNAKLANIR. ALKALİ HALE GELDİĞİNİZDE HASTALIKLARINIZIN HEPSİNDEN ( %99 ) KURTULURSUNUZ.
Neye dayanarak söylüyorum bunları;
Kimyager, Mikrobiyolog, Diyetisyen Dr. Robert O Young'a bağlı söylüyorum:

Kitap: Kanserden Korkma Modası GeçmişTedaviden Kork! Yazarı: Op. Dr. İlhami Güneral
Kitap: Doktorunuzun Söyleyemedikleri Yazarı: Op. Dr. İlhami Güneral
Kitap: Doktorların Büyük Sırrı Kanser Cinayetleri Yazarı: Yaşar Gören

pH Mucizesiyle Carmen Newman Göğüs Kanserinden Kurtuluşu;
Carmen Newman 2008 senesinde Göğüs kanserine yakalanmış 2009'a gelindiğinde doktorları ( bu sırada ağlamaklı oluyor çünkü öleceğini düşünmüş büyük bir travma aslında) ona bağışıklık sisteminin çok düşük olduğunu, ne yapacaklarını bilmediklerini ve bir mucize beklemesini söyleyip onu eve göndermişler.

Oda eve dönmüş daha sonra pH Mucizesi kitabını okumuş ve okudukça öğrenmeye ve bilinçlenmeye başlamış. Ve yeşil alkali gıdaları tüketmeye başlamış ve her gün kendisini daha iyi hissetmeye başlamış. Daha sonra Dr. Young'ın özel tedavi merkezine gelmiş ve detoks ve düzgün beslenme programı uygulamışlar. Bir kaç gün önce kan testi yapıldığında artık kanserinden iz kalmadığı görülmüş. Şu anda sağlıklı ve mutlu bir şekilde bu video da kendi hikayesini anlatıyor.

hiç mi durmuyo kayınvaliden yaw
:KK53::KK53:otomatiğe bağlamış kendini sürekli hamurişi yapmak için:KK1::KK1:
of of mantı,börek....hepsini bi arada yiyebilirim valla
:KK53::KK53::KK53:

Canım duruyo :KK1::KK1::KK1: Kaynanatör gidince mantı yiyebilelim diye buzluğa koymak için yaptı canımcım:KK1::KK1::KK1: gidersem yapamazsam içim elvermez idyo düşünceli sağolsun:KK1::KK1::KK1:

ya canım margarini yemeklerde ben hiç yiyemiyorum kayınvalidem de aksine kullanıyor.
Eşim akşam kırılmasın diye yedim ama çok kötüydü ya bana da aynısı oluyor yemiyorum
döküncede üzülüyorum günah oluyor :KK50:

canım hamile olduğum konusunda pazartesi doktor taksdik edince emin olucam biliyorum
ama emin olmakta önemli kilo verme konusuna gelince ekmek yemiyorum zaten bıraktım
diğer yediklerime de bundan sonra dikkat edicem canım :KK56:

Hülyacım hamilesin di mi çünkü testlerin güvenilirliği oldukça yüksek:112: Sevindim hayırlısı olsun:KK54:

Karbonat Nasıl Kullanılır? Az miktarda kullanmak ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülserlilerin kullanmaması yerinde olur.

selam kızlarr:KK16::KK16:

Kahvaltı: 2 çeri domates, tel peynir, 5 yeşil zeytin, 1 haşlanmış yumurta, 1 bütün ceviz

Öğlen: 1 bardak ayran, bir avuç antep fıstığı

Akşam: 4 y.k tavuklu bulgur pilavı, bir tabak karnabahar yemeği, 1 brdk ayran

Su: 2 lt

SPOR: leslie 2 miles + 100 mekik + 100 twist + 2 kgluk dumbellarla kol çalıştırma + 100 yan bel çalıştırma + 200 arka bacak egzersizi

2.öğünüm:KK56::KK56:
1 tabak brokoli(sarımsak-limon-zeytinyağlı)
3 kaşık ıspanak(bulgurlu-yoğurtlu)
1 mandalina

birazdan da sütlü kahve
:nazar::nazar:

akşam öğünüm 16:30 da bitti.
bir tabak bulgur pilavı
2 kepçe zeytinyağlı bamya(normalde etli yaparım)
1 küçük kase yoğurt
turşu
1 avuç dolusu antep fıstığı

sabah kalktım kulağım ve boğazım daha kötüü:KK5::KK5:..arkadaşı aradım ben rapor ya da izin alıcam çok kötüyüm diye..

işe gittim bir kbb ye gözükeyim diyodum ama kbb uzmanımız yok belki birkaç güne kadar gelirmişşş..:KK37::KK37::KK37:

nasıl olur yaa koskoca hastanede ana dallardan birinin doktoru yok..:KK37::KK37:

acile gittim mecburen geniz akıntım da olunca sinüzit,faranjit,kulak karışım oldu başladık antibiyotiğe:KK31::KK31:

neyse ki 5 gün evdeyim dinlenicem ve çoğunlukla sizinle olucam:KK34::KK34:

sabah menüm

:KK56::KK56::KK56:

peynirli omlet
kavurma
peynirr

karışık meyve çayı
antibiyotik:KK1::KK1:

:KK56::KK56:

geçmiş olsun canım çok.

Öğlen bir kase yoğurt, ve haşlama karnıbahar zeytinyağlı,minik bulgurlu köfte 4 adet

Akşam da kırmızı biber dolması bulgurlu bir bardaak ayranla.

2.5 saat yürüyüş yaptım,bugün beklediğimden daha çok yürüddüm. süperdi

weight ticker ı kendime göre nasıl uygulayacağım canım yardım edermisin
sersum çok güzel anlatmış :KK16:

kısslar ilaçlar etkisini göstermeye başladı gözlerimi zor tutuyorum ben biraz kestireyim..sonra görüşürüz..:KK16::KK16:
gecmiş olsun sersum

selam kızlaaaaaar günaydıııııııın

akşam içtiğim müsil tozunun etkisiyle wc ye çıktım ama tamamen rahatladım diyemem..

sabah aç karnına kan tahlillerimi verdim akşam alıcam sonuçları.yazarım size...

kahvaltım: 1 haşlanmış yumurta
peynir
zeytin
zeytinyağında mantar sote biberli domatesli
ceviz
domates
salatalık
taze soğan
çay

bugünden itibaren kaçamak yok cıss yok!!!söz!!
müshil içme ya,zararlı olabilir
Menümü de yazıp çıkayım bari...

8:00

2 yumurta ile omlet, maydonoz, roka, salatalık, 1 dilim beyaz peynir, 1 avuç kuruyemiş.

1,5 litre su

4km/45 dakika yürüyüş
50 mekik
Ebru ile pilates. Nefes alllllllllllldım...nefes verrrrrrrrrrrdim:)))

Biraz sonra rutin kontrol için doktora gidicem. İster istemez geriliyorum ya...
:KK9::KK9:

Ben sabahları cevizi ,bademi,fındığı karışık yiyiyorum.Sizce bu uygunmudur ? Yoksa her sabah bir çeşit mı yemeliyiz ? :KK50:
uygundur,brn de zaman zaman karıstırıyorum

Öğlen bir kase yoğurt, ve haşlama karnıbahar zeytinyağlı,minik bulgurlu köfte 4 adet

Akşam da kırmızı biber dolması bulgurlu bir bardaak ayranla.

bildirimimi yapayım

1.öğün10.00:KK56:
2 yumurta ile kasarlı dereoylu omlet
1 kk peynir
7 zeytin
1çb ceviz fındık
1 nar
1omega3

saat 15.00 de 1ceviz,1 incir,yesil cay

2.öğün 17.30
2 kase bugday aşı corbası biraz suluydu
1 tabak etli türlü
mevsim salatası
5 ceviz:KK17:(bunu yemeye gerek yoktu ama seviyorum ççook)

spor:45 dak yürüyüş

2.öğünüm:KK56::KK56:
1 tabak brokoli(sarımsak-limon-zeytinyağlı)
3 kaşık ıspanak(bulgurlu-yoğurtlu)
1 mandalina

birazdan da sütlü kahve
:nazar::nazar:

ıspanak azmı olmuş ....canım bizim porsiyonlarımızın ölçülü mü olması gerekiyo bunu daha önce de sorucaktım unutmuşum .... ben herşeyi doyuncaya yiyorum yanlış mı yapıyorum
:KK16::KK16::KK16:

Leylakıma gelebilir de Filizcim sen belki seneye :KK60::KK60::KK60: Öteki yaptıklarını yazmayacağım durun mantı yapmış buzluğuma karalahana bulduk onu sardı kuru fasulye yaptı..

Akşama yemek yemeyeceğim ben öğleyin hamsi kızartması ve salata + 4 hurma yedim yeter diyecektim yaaa offffff sımsıcak su börekleri beni bekler

ama niyeeeeeeeeeee benim için değil maksat çocukların ağzı şenlensin :KK53:

geçmiş olsun canım çok.
sağol canım:KK16::KK16:

:KK9::KK9::KK9::KK9:
sersum çok güzel anlatmış :KK16:

gecmiş olsun sersum

müshil içme ya,zararlı olabilir

sağol tatlım:KK9::KK9::KK9:
ıspanak azmı olmuş ....canım bizim porsiyonlarımızın ölçülü mü olması gerekiyo bunu daha önce de sorucaktım unutmuşum .... ben herşeyi doyuncaya yiyorum yanlış mı yapıyorum
:KK16::KK16::KK16:
doyana kadar yiyiyoruz canımm.:KK34::KK34::KK16:

sersumcuğum araştırma yapmışsın ben kopyalayıp yapıştırdıklarını okumuştum ama bu sayfaya koymaya çekinmiştim ...alkali diyet sayfasını da karatay sayfasında önermekten çekinmiştim ...bence çok yararlı paylaşımlar çok iyi oldu ...vucudumuz asidi atabilmek için alkalik ortam bulamazsa vucutta bulunan kalsiyumu kullanırmış osteoporoz riski olur ve damarlara giren kalsiyum da kireçlenme yaparmış

organik gaz bombalarının kokusu eve kadar geldi..iyi ki şehir merkezinde oturmuyoruz...orasını hayal bile edemiyorum..:26::26:
gözlerimiz evin içinde yanmaya başladı yawww:KK53::KK53::KK53:

X