Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar yaa , "önümüz açık" demişsiniz ama yanlış bilmiyorsam önümüzde çok sevgili "aşure ayı" var ki ; ben onu hem çok güzel pişirir hem de çok güzel yerim valla.Yandık annem yandık...
vallahi ben de aşureye bayılırım :KK53:

Kızlar ya siz hangi omega-3 markasını kullanıyorsunuz?
ayın sonuna geldik,maaşımı alcam.. ben de alıcam omega-3:KK76:
hoca solg.ar ile N-1200 ü öneriyor

Protein***ve***karbonhidrat***açısından zengin bir***kahvaltı***güne daha zinde başlamanızı sağlar. Üstelik günün tamamını hafif yiyerek geçirmenize de olanak tanır. Yapılan bir araştırma kahvaltıda***çikolata***yiyerek***zayıflandığını***açıkladı…

Tel Aviv***Üniversitesi tarafından yapılan bir***araştırmaya***göre sabah, günün tatlı yemek için en uygun zamanı. Günün bu saatlerinden metabolizma çok hızlı oluyor ve tüm ekstra kaloriler kolayca yakılabiliyor.

Araştırmacılardan Prof. Daniela Jakubowicz’e göre sabah kahvaltıda yenilen bir parça kek veya çikolatalı tatlı sayesinde yeteri miktarda karbonhidrat***ve protein alınabiliyor. Bu şekilde beslendiğinizde gece yarısı mide kazınmalarından da kurtulmuş oluyorsunuz.

Araştırmacılar diyabeti olmayan 193 obez hastayı incelemek için 2 gruba ayırdı. İlk gruba düşük karbonhidratlı 300***kalori***içeren bir kahvaltı verildi. İkinci grup ise 600 kalori içeren dengeli bir kahvaltı ile güne başladı. İkinci grubun kahvaltısından çikolatalı kek veya tatlı bulunuyordu. 32 hafta boyunca süren araştırmanın 16. haftasında her iki gruptaki kişilerin de 15 kg verdiği gözlemlendi. Ancak bir diğer 16 haftalık periyot sonrasında düşük karbonhidratlı kahvaltı verilen grup, verdiklerinin üzerine 10 kg geri aldı. Kahvaltıda tatlı yiyenler ise 7 kilo daha verdi. 32 haftalık toplam araştırma süresince ikinci grup ilk gruptan ortalama 40 kilo daha fazla kaybetti.

Araştırma çerçevesinde her gruptaki kişiler de aynı oranda kalori aldılar. Erkekler günlük 1600 ve kadınlar 1400 kalori tüketti. Ancak 300 kalorilik 1. gruba mensup katılımcılar yediklerinden tatmin olmadıklarını vurguladılar. Gün boyu gizlice şekerleme ve tatlı yediklerini de itiraf ettiler.
öyle 1 parmak çikolata ile kalsa zayıflanır belki ama ben paketi bir açtım mı bitiririm valla:KK53:

kızlar birsey sorucam, kimi menülere bakıyorum karataya pek uymuyor gibi geliyor, ayrıca cok fazla yemek var gibi geliyor,ben ki yemeyi cok seven bir insanım ama rejim yapmadığım dönemde bile o kadar yemek yemem, yani demek istediğim şu uysak da uymsak da yediklerimizi yazıcakmıyız

yoksa o kadar yeme hakkımız varsa, kendime boşuna işkence yapmak istemiyorum da:)

Sorunu cevaplamaya çalışayım:
Bizler kalori hesabı yapmıyoruz. Yediğimiz gıdalar Gİ si düşük olanlar.. Doyana kadar yememiz gerekiyor canım.. Doyduğunu hissettiğinde bırakabilirsin yemeyi. Başlarda bir porsiyonla doyarken şimdi yarım porsiyonla doyuyorum ben:112: Yani ilerleyen zamanda zaten az yiyeceksin.. Sen yasaklı olmayan tüm gıdalardan doyana kadar ye kilo verdiğini göreceksin:112:
Kahvaltı tabağımı hazırlayıp (kocca bi servis tabağı) yemeye başladığımda annem "sen diyet yaptığına emin misin" dedi bana:KK1: Hemen açıklıyorum bu diyet değil sağlıklı beslenme diye.

Papişim erkencisin günaydın çocukları bıraktın sanırım:KK16::KK16:

Sabah kaçamaksız bi kahvaltı ettim efferin bana:KK34: Bu arada tartıldım 56.2 olmuşum yine göbek fırtladıin
tulum peyniri
2 yumurta
2 zeytin
domates biber
çay
ceviz
hıh omegalarımı unuttuğumu hatırladım:26:

yemediklerimi de yazacağım: peynirli mayalı poğaçalar veee peynirli su böreği daha fazla kilo almaya niyetim yok:KK33:

Kahvemi de içtim:nazar:
Hepinize güzel bir gün diliyor ve öpüyorum:KK54:
sağol canım,afiyet olsun:KK9::KK9:

eveeeet adet bitince veririm diye düşündüğüm kilocuklarımla geri geldim. en son bildirimdsee 66,6 idim fakat bu sabah 68,1 ile aranızdayım====+1,5:26:
işin kötüsü 4 haftada 900 gram verip 10 günde 1,5 kilo almak, yapacak bişey yok, devam.

bu sabah: 2 dilim kaşar peyniri, 1 çay bardağı fındık,

az önce trabzon hurması

ben de senin gibiyim ramazandan bu yana 3 kilo aldım resmen:26:

Kızlar yaa , "önümüz açık" demişsiniz ama yanlış bilmiyorsam önümüzde çok sevgili "aşure ayı" var ki ; ben onu hem çok güzel pişirir hem de çok güzel yerim valla.Yandık annem yandık...

Ne zaman başlıyor canım aşure ayı? en sevdiğim tatlılardan benim aşure 1 tabak yerim kaçmaz:KK53: geçen yıl da yediydim hoş artık çok fazla tatlı geliyor ama:KK1::KK1:

sabah 6 da kalktım 1 saat yürüdüm.bunu hakediyorum yemeseydim baklavaları iyi mi:KK4:

8:30 da biten 1.öğünüm:KK56:
2 yumurtadan kaşarlı tereyağlı omlet
1 kasık dolusu çemen
5 zeytin
1çb fındık
2 çatal peynir
omega3
1 nar

vallahi ben de aşureye bayılırım :KK53:

hoca solg.ar ile N-1200 ü öneriyor

öyle 1 parmak çikolata ile kalsa zayıflanır belki ama ben paketi bir açtım mı bitiririm valla:KK53:

Reyhancım dün kalan çikolatalardan 8-9 tane yedim:KK53: (hani içi fındıklı dışı çikolata kaplı bayram çikolataları var ya onlardan) 25 tane daha filan var daha da yiyecektim ama sonu kötü olacaktı midem bulandı bitiremedim nasıl yiyosunuz o kadar yaw:26::KK1:

sabah 6 da kalktım 1 saat yürüdüm.bunu hakediyorum yemeseydim baklavaları iyi mi:KK4:

8:30 da biten 1.öğünüm:KK56:
2 yumurtadan kaşarlı tereyağlı omlet
1 kasık dolusu çemen
5 zeytin
1çb fındık
2 çatal peynir
omega3
1 nar
Ohh ne güzel yürümüşsün daha yürümen lazım ama hocam + 3 tesin:KK1::KK1: bak takipteyim seni:112: Ben bugün kalkmadım hava yağmurlu diye öğleden sonra inş. eşimle yürürüz:26: Bi de plates yapmam lazım ama kayınbabamla kayınvalidem var yatak odamda yapayım bari kafa bulurlar şimdi benle zaten canları sıkılıyo:KK1::KK1:
evet canım öğlenciyim,ben de özledim kerataları.ama bu tatil beni tembelliğe alıstırdı:KK24:
Allah'ım onlar özlenmez mi minicikler:KK16::KK16::KK16: tatil iyi geldi hepimize son 3 gündür biraz dinlendim ben de:KK34:

bir kaç ay sonra tayinler vs. sonunda buradayım. karataya uymazsam dövün beni..

sabah: kıpklasik karatay kahvaltısı..

size hesap vermezsem kaçamakların sonu gelmiyor..

Papişim erkencisin günaydın çocukları bıraktın sanırım:KK16::KK16:

Sabah kaçamaksız bi kahvaltı ettim efferin bana:KK34: Bu arada tartıldım 56.2 olmuşum yine göbek fırtladıin
tulum peyniri
2 yumurta
2 zeytin
domates biber
çay
ceviz
hıh omegalarımı unuttuğumu hatırladım:26:

yemediklerimi de yazacağım: peynirli mayalı poğaçalar veee peynirli su böreği daha fazla kilo almaya niyetim yok:KK33:

Kahvemi de içtim:nazar:
Hepinize güzel bir gün diliyor ve öpüyorum:KK54:
gunaydın bıdenem oglanı okula bıraktım gelıp :emir_bebek:yedırdım sonrada ben yaptım kahvaltımı.sanada afıyet olsun canım bundan sonra daha cok dıkkat etmelıyız yedıklerımıze:KK56:

Ne zaman başlıyor canım aşure ayı? en sevdiğim tatlılardan benim aşure 1 tabak yerim kaçmaz:KK53: geçen yıl da yediydim hoş artık çok fazla tatlı geliyor ama:KK1::KK1:
asure ıcın nacızane onerım normal pısırıp seker koymadan kendımıze ayırmak zaten kuru meyveler yeterınce tatlı olmasını saglıycaktır boylece 1 kase yememız sorun olmaz dımı bebısım.bu arada ben bayramda hıc cıkolata ve seker yemedım sevmıyorum cıkolatayı.ıkı dılım baklava 3 tanede sekerpare yedım butun bayram boyunca:KK52:

gunaydın bıdenem oglanı okula bıraktım gelıp :emir_bebek:yedırdım sonrada ben yaptım kahvaltımı.sanada afıyet olsun canım bundan sonra daha cok dıkkat etmelıyız yedıklerımıze:KK56:

asure ıcın nacızane onerım normal pısırıp seker koymadan kendımıze ayırmak zaten kuru meyveler yeterınce tatlı olmasını saglıycaktır boylece 1 kase yememız sorun olmaz dımı bebısım.bu arada ben bayramda hıc cıkolata ve seker yemedım sevmıyorum cıkolatayı.ıkı dılım baklava 3 tanede sekerpare yedım butun bayram boyunca:KK52:

Canım evet , ben de öyle düşündüm , hatta kendiminkine extra incir vs koymayı planlıyorum.Yaaa ben bayılıyorum aşureye :)

Tatlım şimdi baktım , takvim şöyle :
15 Kasım Muharrem 1
24 Kasım Muharrem 10 (bu tam aşure günü oluyor)
13 Aralık'ta da Muharrem ayı bitiyor.

Ben de tatlıyı severim ama şekeri çok hafif olacak , içi baymayacak.

Kızlar bu sabah ben de tartıldım.Her türlü spor aktivitesine rağmen ben de yarım kilo almışım.Baklavanın gücü adına :)
Şuan 43.5 la tekrar başlıyorum.Bu arada ketojenik diyetle ilgili araştırma yapıcam.Paylaşıcam öğrendiklerimi.
Herkese çok güzel bir gün diliyorum...

Evet Papişim dikkat etmeliyiz ama sen zaten dikkat etmişsin:nazar: hasar masar yoktur:KK16: Ben de tatlı olarak sadece 2 sarı burma yidim çikolatalarıu saymıyorum:KK1:
Hımm öyle güzel olur mu acep deneyeyim ben de

Kızlar bu sabah ben de tartıldım.Her türlü spor aktivitesine rağmen ben de yarım kilo almışım.Baklavanın gücü adına :)
Şuan 43.5 la tekrar başlıyorum.Bu arada ketojenik diyetle ilgili araştırma yapıcam.Paylaşıcam öğrendiklerimi.
Herkese çok güzel bir gün diliyorum...

43.5 doğru mu :KK52::KK52: boyun kaç canım senin:26:

Tatlım şimdi baktım , takvim şöyle :
15 Kasım Muharrem 1
24 Kasım Muharrem 10 (bu tam aşure günü oluyor)
13 Aralık'ta da Muharrem ayı bitiyor.

Ben de tatlıyı severim ama şekeri çok hafif olacak , içi baymayacak.

Az kalmış aşure ayına sağol

Şimdi sütçünün oğlu süt getirdi.Kalan bayram çikolatalarının hemen hepsini torbaya koyup ona verdim kardeşiyle yesinler diye.Azıcık da ayırdım gelen misafire ikram ederim diye.Böylece bir düşmanı daha püskürtmüş oldum :)

X