Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

3gün önce 62,8gördüm iftardan önce ogünde kendimi ödüllendireyim dedim baklava yedim...ama şimdi gene 63 üm..neden gitmiyor bu kilolar anlayamıyorum...ama nayse karataya devam...
menülerimi paylaşıyorum ama yorum yazılırsa sevinirim yani en azından cısssları belirtseniz yeter:)

3gün önce 62,8gördüm iftardan önce ogünde kendimi ödüllendireyim dedim baklava yedim...ama şimdi gene 63 üm..neden gitmiyor bu kilolar anlayamıyorum...ama nayse karataya devam...
menülerimi paylaşıyorum ama yorum yazılırsa sevinirim yani en azından cısssları belirtseniz yeter:)

Günaydınnn kızlarrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
DÜn gece yatmadan leslie 2 mil yaptım:21::21::21::21::21::21:
Bu sabahta leslie 3 mil ile başladım güne:21::21::21::21::21::21::21::21:
Haydi kızlar spora:KK52::KK52::KK52::KK52:
Hepimiz için güzel bir gün olsun, yeni hafta güzellikleriyle başlasın.:KK16::KK16::KK16::KK16:

süpersinn asyacığımm , ramazandan mı tembellikten mi bilmem kılımı kıpırtacak halim yok. omegamı sipariş verdim hemen başlayacağım:KK6:

sana çanta yok sen hatanı biliyorsun.:KK34: ama eğer bu kaçamakları kafana takarsan o zaman kork benden:KK1::KK1::KK1:
hafta içi toparlarsın sen onu, arada metabolizmayı şaşırtmak lazım diye düşün.eğer kafana takarsan strese girersin ve hepsini yağ olarak depolarsın!!!:KK20: İşte o zaman liste günü hesaplaşırız senle:KK1::KK1::KK1:

takmıyorum canım önüme bakıyorum,desteğin için teşekkür ederim:KK16::KK16::KK16:bu arada geçmişi okudum biraz,iyi kilo veren arkadaşların menülerini inceledim,genellikle kuru yemişler ve kuru meyveler çok az yenmiş,yemekler de abartılmamış,yürüyüşe düzenli devam edilmiş,kaçamak nadiren yapılmış:KK20: eeeee,...daha ne olsun, şunu anladım ki kaçamaksız karatay ve düzenli yürüyüş harikalar yaratacak :21::21::21::21::21:

geldim canım geldim......sorma ...cuma arkadaşlarla eşli çocuklu iftar yaptık,mekan ve yemekler çok güzeldi,yemekler karataya uygundu hep,ama ben yanında 1 dilim pide ve maalesef 1 tabak:KK36::KK36::KK36: tatlı yedim açık büfeden,çok utanıyorum çok:KK17::KK17: sonra haftasonu misafirim geldi,birazda onlarla birlikte kaçamak yaptım,toparlayamadım anlayacağın,:KK50:yüzüm olmadığı için de girip yazamadım,tabi tartıya yansıdı hemen neredeyse başladığım kiloya döndüm,ama bugün yeniden başladım,sporla destekleyip hemen atmayı düşünüyorum fazlalıkları :KK8:her türlü çantayı,prizi filan hakettim,hatta kızın da bana biraz aklım başıma gelsin:KK4:
sen nasılsın canım nazıl gidiyor....

arada böyle yapmak lazım boş ver sen sporu arttır limonlusuya devam birde ayran izlediğim bir belgeselde metabolizma hızları aynı iki kişşiye aynı yiyecekleri yediriyorlar sadece birisine sürekli ayran yoğurt vb gibi calsium oranı yüksek besinler veriyorlar. biraz iğrenç ama ikisininde sürekli gaitasını alıyorlar ve inceliyorlar. görüyorlarki calsium tüketen kişinin attığı yağ oranı neredeyse 2 katı.

hadi tatlım azmedeceğiz ve başaracağız ben 80 li bir sayı için nasıl uğraşıyorum bir bilsen eskiden halıları döşekleri yıkamacıya verir evimede ev işleri için yardımcı alıyordum ama şimdi artık sırf hareket olsun diye kendim yapıyorum. ben sana inanıyorum 3 kğ az değil eminim o 5 aya kadar 15 olacak.

bizi burda yanlız bırakma

geldim canım geldim......sorma ...cuma arkadaşlarla eşli çocuklu iftar yaptık,mekan ve yemekler çok güzeldi,yemekler karataya uygundu hep,ama ben yanında 1 dilim pide ve maalesef 1 tabak:KK36::KK36::KK36: tatlı yedim açık büfeden,çok utanıyorum çok:KK17::KK17: sonra haftasonu misafirim geldi,birazda onlarla birlikte kaçamak yaptım,toparlayamadım anlayacağın,:KK50:yüzüm olmadığı için de girip yazamadım,tabi tartıya yansıdı hemen neredeyse başladığım kiloya döndüm,ama bugün yeniden başladım,sporla destekleyip hemen atmayı düşünüyorum fazlalıkları :KK8:her türlü çantayı,prizi filan hakettim,hatta kızın da bana biraz aklım başıma gelsin:KK4:
sen nasılsın canım nazıl gidiyor....
özlemciğim hoş geldin , sıkma canını kendini çabucak toparlarsın yağ olmadan gönderirsin hemencecik.:KK16:

Ceviz. badem ve fındık yiyerek ben bendeki tüm sivilceleri gönderdim. Kuruyemişlerin içindeki yağ sağlıklı yağ olup cildi besliyor. Tam tersi tatlı şeyler sivilce yapar haberin olsun..
Beni görenler cildimin parladığını ve ne yaptığımı soruyorlar. Ceviz,fındık,badem yiyyorum deyince hadi sende onlar sivilce yapar deyip gülüp geçiyorlar. Fakat çare yok gerçek bu cildimi güzelleştirip gençlik verdi
Unutma 1 kaç ay sonra sana da sende bi değişiklik var ama ne diye sorup duracaklar. Hele cildine çok iltifat gelecek. Yüzümdeki ve sırtımdaki sivilceerden tamamen kurtuldum 1 tane bile çıkmıyor Karataya'a başlayalı:16

bende kuruyemişin sivilce yaptığını düşünürdüm oysa öyle değilmiş, ne güzel yazmışsın:KK9::KK9::KK9:

İzmire gitmeden önce 56 lardaydım şimdi 54.6 olmuşum:KK1::KK1::KK1:
Tebrikler iyiniyetlim:KK16::KK16:

Ama baklava yemişsin , vücudun su tutmuştur malum şeker koydun vücuduna şaşırmamak gerek

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar aranıza yeni katılan birisi olarak sabah kahvaltımı paylaşmak istiyorum. aslında bu benim karatay kahvaltım falan değil klasik kahvaltım. neler yanlış sizce..

1 avuç içi kadar pide
1 dilim keçi peyniri
3 tane zeytin
1 orta boy domatesi söğüş doğradım üzerine 2 tane ince sivri biber bol maydonoz kıydım ve seytinyağı+elma sirkesiyle tadlandırdım onu yedim.
1 bardak da hafif su ile sulandırılmış hazır karışık meyve suyu.

bu kadar:)

evde cevizim var ama ara öğünde tüketsem?
hani yumurta hani pide cısss keçi peynirini arttır ve hazır meyve suyu yasssssak

GÜNAYDIN KIZLAR 3-4 GÜNDÜR GİREMDİM FORMA SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM
SABAH TARTILDIM TOK OLMAMA RAĞMEN 69,3 KG GELDİM ÜSTELİK KARNIM ÇOK TOKTU SAHURDA İYİCE DOYMUŞTUM
BİRDE CUMARTESİ PANTOLON ALMAYA GİTTİM 42 BEDENDİM BEN DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE
ZAYIFLADIM 40 BEDEN DENEYEYİM OLUR KESİN DEDİM VEEEEE 40 BEDEN BOL GELDİ :KK62: 38 BEDEN TAMMM OLDU ÇOK MUTLU OLDUM En Büyük KKEn Büyük KK
KARATAYA DEVAMMMMM
bende sevindim darısı başımıza bende 52 bedenden 46 ya geldim ama pantolonda 44 e girdim hatta geçenlerde bir markanın 42 sine popom sığdı göbüş açıkta kaldı ama onu aldım karın eğzersizlerine devammmmm

ercelf

çok sağol canım dün baktım kitaba 11 tl fazla değil alacaktım ama bir de baktım ki yemek tariflerinin olduğu bir kitabı da var karatayın diyeti uygulamak için gözüm de ona gitti o da 17 tl ikisi birden de fazla geldi bir de sizden gelecek cevapları beklediğim için almadım. ama dikkat ediyorum yediklerinize hep güzel şeyler :) artık kuruyemiş var bol bol nasıl olacak bu iş cilde yağlanma yapmıyor mu? bir de balık yağı da önemli mi bu işde yoksa isteğe göre mi ben de ara sıra m.....p balık yağı kullanıyorum ama günde 1 tablet.bir de 8 den sonra dükkanı kapatmak ve yürüyüş çok önemli sanırım. ben zaten sadece kahvaltıda 2 dilik ekmek yerim günün geri kalan kısmında asla aramam. ama akşam yemeğimde etimin yada sebze yemeğimin yanında pilavı çok severim. bulgur a geçerim olmazsa. ilk baştaki listenizi incelicem daha ama başlamak için ramazanın bitmesini beklicem sanırım :)

evet kitap iyi bir yol gösterici

arada böyle yapmak lazım boş ver sen sporu arttır limonlusuya devam birde ayran izlediğim bir belgeselde metabolizma hızları aynı iki kişşiye aynı yiyecekleri yediriyorlar sadece birisine sürekli ayran yoğurt vb gibi calsium oranı yüksek besinler veriyorlar. biraz iğrenç ama ikisininde sürekli gaitasını alıyorlar ve inceliyorlar. görüyorlarki calsium tüketen kişinin attığı yağ oranı neredeyse 2 katı.

hadi tatlım azmedeceğiz ve başaracağız ben 80 li bir sayı için nasıl uğraşıyorum bir bilsen eskiden halıları döşekleri yıkamacıya verir evimede ev işleri için yardımcı alıyordum ama şimdi artık sırf hareket olsun diye kendim yapıyorum. ben sana inanıyorum 3 kğ az değil eminim o 5 aya kadar 15 olacak.

bizi burda yanlız bırakma
canımsın benim,sözlerin çok mutlu etti,şevklendirdi beni sağolasın arkadaşım,paylaşımın da iyi oldu,ben zaten B kan grubundanım ve süt ürünleri bana yarar çok da severim,hadi ...biliyorum ki burdaki pekçok kişinin uzuuun bir kilo alma ve verme serüveni var,kaç kez denemeler,kaç fiyaskolar,al ver kısır döngüleri,pişmanlıklar....ama geçmişe dönemeyeceğimize göre önümüze bakacağız..moral bozmayalım,devam edelim....başaracağız tatlım....bak arkadaşım kaçamağa yeltenirsem sopala beni, sana peşin izin...benim de kadın yok bu aralar,aynı şeyleri ben de düşündüm evi kendim temizleyeyim ,spor olsun diye ama halsizim ,istediğim gibi yapamıyorum,günde birkaç saat gelecek kadın arıyorum yeterli olur,biraz da ben yaparım .... 5 ay 15 kilo,çok güzel canım hadi bismillah...
özlemciğim hoş geldin , sıkma canını kendini çabucak toparlarsın yağ olmadan gönderirsin hemencecik.:KK16:
sağolasın canım,öyle yapacağım inşallah....

hani yumurta hani pide cısss keçi peynirini arttır ve hazır meyve suyu yasssssak

bende sevindim darısı başımıza bende 52 bedenden 46 ya geldim ama pantolonda 44 e girdim hatta geçenlerde bir markanın 42 sine popom sığdı göbüş açıkta kaldı ama onu aldım karın eğzersizlerine devammmmm

ercelf

çok sağol canım dün baktım kitaba 11 tl fazla değil alacaktım ama bir de baktım ki yemek tariflerinin olduğu bir kitabı da var karatayın diyeti uygulamak için gözüm de ona gitti o da 17 tl ikisi birden de fazla geldi bir de sizden gelecek cevapları beklediğim için almadım. Ama dikkat ediyorum yediklerinize hep güzel şeyler :) artık kuruyemiş var bol bol nasıl olacak bu iş cilde yağlanma yapmıyor mu? Bir de balık yağı da önemli mi bu işde yoksa isteğe göre mi ben de ara sıra m.....p balık yağı kullanıyorum ama günde 1 tablet.bir de 8 den sonra dükkanı kapatmak ve yürüyüş çok önemli sanırım. Ben zaten sadece kahvaltıda 2 dilik ekmek yerim günün geri kalan kısmında asla aramam. Ama akşam yemeğimde etimin yada sebze yemeğimin yanında pilavı çok severim. Bulgur a geçerim olmazsa. Ilk baştaki listenizi incelicem daha ama başlamak için ramazanın bitmesini beklicem sanırım :)

evet kitap iyi bir yol gösterici
evet canım devam edelim inan bana çok kolay gidiyor kilolar sende çok güzel vermişsin tebrikler :KK16:

bizimde öyle hassas kantar gibi aaaaa almışsın aaaa vermişsin hele kayın validem benim kilolara takık alan memnun satan memnun ama benim kayın valideme batıyor

Motivasyom noktası yapalım biz de böyle sinir tipleri. Onlar aklımıza geldikçe hırslanalım. Çatlasınlar!

Kizlar giremiyorum ama kilolar gidiyor,
İnşallah ikili kilolari göreceğim yaşasin :)

:KK9::KK9::KK9:

Sağol Oyam:KK16::KK16: Daha iyileri sizlerin olsun:KK16: kısa kollu etekli gömlekli bir takım elbise aldım ama çok hoş duruyor:KK34: Sonra indirim vardı etekler aldım üstüne bluzlar:KK1: Yolculuğa çıktığımızda Bursa üzerinden giderken oradan da pantolon almayı planlıyorum inş:KK1::KK1:
Artık sen karataycısın yok ööle konuşmalar artık:112::nazar:

Güle güle giyin canım. Komşun da eski kadınlardan galiba... 1 gram et, bin ayıp örter diyenlerden:)))) Kim istemez kız, senin gibi çıtır anne olmayı!:KK54:

GÜNAYDIN KIZLAR 3-4 GÜNDÜR GİREMDİM FORMA SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM
SABAH TARTILDIM TOK OLMAMA RAĞMEN 69,3 KG GELDİM ÜSTELİK KARNIM ÇOK TOKTU SAHURDA İYİCE DOYMUŞTUM
BİRDE CUMARTESİ PANTOLON ALMAYA GİTTİM 42 BEDENDİM BEN DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE
ZAYIFLADIM 40 BEDEN DENEYEYİM OLUR KESİN DEDİM VEEEEE 40 BEDEN BOL GELDİ :KK62: 38 BEDEN TAMMM OLDU ÇOK MUTLU OLDUM En Büyük KKEn Büyük KK
KARATAYA DEVAMMMMM

:nazar::nazar::nazar::KK9::KK9:

Papişim Allah iyilik versin bidenem.. Telefonun neden dokunmatikli olmayacak?

Bende nokia c6 var dokunmatikli herşeyinden çok memnunum. Şarjı uzun gidiyor, gövdesi çelik sağlam, sesi iyi çalınca rahat duyuyorum. Bundan önce eşim bana dokunmatik olmasın kullanışlı olmaz diye c5 nokia almıştı (sevgililer günü hediyesiydi ses çıkarmadım o yüzden)sesi inanılmaz azdı ben beğenmedim.

Samsung tuşlu telefon kullandım ben(modelini bile bilmiyorum tiksinçti çünkü eşim kullanıyordu bana verdi benim elimden nokia c 5 i sesi çıkmıyor sen beni duymuyosun diye aldıydı) ığğğğ menüsü karman çormandı kullanışsız bi telefondu:63:

Oruç oruç iyi yürümüşsün papişim :KK16: Ben 2 günde 12 saat yürüdüm ya 1.5 kilo vermişim:KK60:

canım benım verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederım degerlendırecem ınsallah.dısarı cıkmıstım bırıkı yere baktım tel ıcın o arada radat 40 dk tempolu yurumus oldum hem zıyaret hem tıcaret:KK1::KK1::KK1: kız cıtır annen ızmır kazan sen kepce yurumus durmussun ıyı olmus annenın komsusuna hıc takılma ken kendı dogrularınla yoluna devam et canım:KK16:

kızlar ben 1 hafta yedim orucu. orda baya iyi yaptım karatayı her gece yürüyüş de yaptım ve çevremdeki herkes zayıflıosun dedi. 1haftadır tekrar oruç tutuorum şiştiğimi hissediorum. başka benim gibi hisseden var mı?:18:

aramıza hoş geldin canım :KK16:
yediklerinin içinde pide ve hazır meyve suları yasak canım işlenmiş her türlü gıda yasak
sabahları taze yada kurutulmuş meyve yiyebilirsin tabii miktarını az tutman gerekli

hoşbuldum canım zaten biliyordum yasak olduğunu artık yapmamaya çalışıcam. bir de en önemli şeyi yazmayı unutmuşum. tereyağına kırılmış 1 yumurta da yemiştim :)
kitabı almayı planlıyorum.

ara öğünümde 1 armut 1 avuç ceviz yedim bol su içtim.

öğlen yemeğinde 3 yemek kaşığı taze fasülye yine avuç içi kadar pide ve 1 su b. ayran.

akşam da ekmek yerine pilav eşlik eder bu yediğime bir de domates çorbası :)

Günaydınnn kızlarrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
DÜn gece yatmadan leslie 2 mil yaptım:21::21::21::21::21::21:
Bu sabahta leslie 3 mil ile başladım güne:21::21::21::21::21::21::21::21:
Haydi kızlar spora:KK52::KK52::KK52::KK52:
Hepimiz için güzel bir gün olsun, yeni hafta güzellikleriyle başlasın.:KK16::KK16::KK16::KK16:

süpersin:)))
kızlar ben 1 hafta yedim orucu. orda baya iyi yaptım karatayı her gece yürüyüş de yaptım ve çevremdeki herkes zayıflıosun dedi. 1haftadır tekrar oruç tutuorum şiştiğimi hissediorum. başka benim gibi hisseden var mı?:18:

yalnız değilsin:KK43: Ben özellikle şu uyku düzenine bağlıyorum kendimde.Ramazanda resmen geceyi gündüz gündüzü gece yaptım...sabah 5'te yatınca öğlenleri kalkıyorum ve kaendimi çok uyuşuk hissediyorum:KK43:

X