Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm kızlar?
orucum fena gitmiyor..tabii burnumu dışarıya cıkarmıyorum.
sahurda 2 yumurta tavada,zeytın,domates,salatalık,peynır,ceviz yedim.
iftarım dünküyle aynı;tavuklu dövme piklavı,mercimek çorbası..
dun aksam hıc iftar yapamadım.corbamı zor ictım.
teravi namazından geldıkten sonra bişeyler yıyebildim.
1,5 lıtre lımonlu suyumuda icmiştim.
sımdıye kadar gercekten acıkmadım tabii karatay kahvaltısı sayesınde..
biraz gecmıse bakayım.
Allah hepimızın orucunu kabul etsın.iftardan sonra gorusuruz..

1 - Prof.Dr. İbrahim A. Saraçoğlu'ndan "KABIZLIK" tedavi kürü.

Şiddetli ve kronik kabızlık şikayeti olanlar için, mükemmel bir destekleyici kür.

Malzemeler :
9-10 adet taze portakal yaprağı,
1 su bardağı su.

Hazırlanışı :
9-10 adet TAZE Portakal Yaprağı, bir bardak suda altı dakika hafif ateşte kaynatılır. 6'ncı dakikadan sonra ocaktan indirilir ve ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından 1 saat sonra tamamı içilir.

Bir hafta boyunca bir gün arayla her defasında taze hazırlayarak içilir ve kür sonlandırılır. Kabızlık şikayetinin durumuna göre haftada 2-3 defa tekrar edilebilir.

Not: Kurutulmuş portakal yaprağının bu anlamda etkisi yoktur ve kullanılmamalıdır. Prof.Dr.İbrahim A.SARAÇOĞLU

2- Profesör Doktor Ahmet Maranki, genellikle yanlış beslenmeden kaynaklanan kabızlık sorunu için geliştirmiş olduğu incir kürünü açıkladı!

Ortalama 5 adet kadar kurutulmuş incir 1 bardak kadar sıcak suda ortalama 2 saat kadar bekletilir ve geceleri yatmadan önce suyu çeken incirler yenir ve geriye kalan su da arkasından içilir. Bu kür 4 haftaya yakın bir süre devam ettirildiği zaman kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Bu kür sayesinde mide bağırsakta bulunan tüm kalıntılar ve balgamlar temizlenir ve rahat çalışmaları sağlanır.

ÖNEMLİ NOT: Şeker hastası olanlar bu tedaviyi uygulayamazlar.

3- Ender Saraçtan Kabızlık için öneriler
Kabızlık, modern yaşamda sık karşımıza çıkan bir durumdur, genelde hatalı beslenme sonucu olmakla beraber bazen de yapısal veya psiko- somatik kökenli oluşabilir. Son yıllarda özellikle stres altında, atıştırmanın artması, kırmızı et başta olmak üzere şarküteri ürünlerinin fazla tüketilmesi; lifli, çeperli, posalı gıdaların tüketimi azalırken, rafine edilmiş beyaz un, beyaz şeker gibi gıdaların tüketiminın artması, hareketliliğin azalması, asitli, şekerli içeceklerin fazla tüketilmesi kabızlığı tetikleyen olaylar arasındadır.
Şimdi size Ender Saraç’ tan kabızlığa iyi gelen gıdaları, bitkileri, bitki çaylarının vermeye çalışacağım:

Kabızlığa iyi gelen bitkiler: pysillıum husk, aloe vera, magnezyum, patlıcan tohumu, senna (sinameki hapları), hintyağı, piyasada satılan özel lifler ve bazı özel ayurveda tablerleri yararlıdır.

Bitki çayları: rezene, sıcak su ve sinameki içmek bu konuda yardımcıdır. Sinameki bağırsakları çalıştıran yararlı bir çay olmakla beraber, uzun süre tek başına, fazla miktarda ve koyu içildiğinde, belirli bir süre sonra bağırsak yüzeyindeki bazı oluşumları olumsuz etkileyip, bağırsaklarda problemlere yol açabilir. Bu nedenle sinamekiyi tek başına değil, rezeneyle karıştırıp içmek daha uygundur. Tek başına içilen sinameki karın ağrısı ve gaz yapabilir.

Baharatlar: ketentohumu, sinameki (toz halinde) ve rezene faydalıdır. Ketentohumunu, günde ortalama 1 çorba kaşığı kadar ve ağızdan tüketmek uygundur. Ketentohumunu un gibi incecik öğütülmüş olarak değil kaba, iri granüller halinde tüketin.

Doktor Ender Saraç'tan kabızlığa çözüm getirecek besin önerileri...

Keten tohumunu havanda biraz döverek sabahları aç karnına, az yağlı yoğurtla karıştırarak yiyin.

Kuru kayısıyı ve kuru mürdüm eriğini akşamdan bir bardak suyun içinde bekleterek sabah aç karnına bu suyu için. Suyu içtikten sonra kayısı ve erikleri yiyin. Bu işlemi her sabah tekrarlayın.
Akşamdan bir kilo arpayı üzerini örtecek kadar suyun içine koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah haşlayın ve içine iki adet kabak, bir miktar pırasa, ıspanak, kereviz sapı, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tutam tuz ekleyerek pişirin. Hazırladığınız bu çorbayı sabah aç karnına için.

Kabızlık Giderici Çay tarifi
Kanal D Doktorum Progamı 04.04.2012

Metebolizmayı Hızlandırıcı Çay Tarifi
Kanal D Doktorum Programı 04.04.2012

kilo veren,vermeyen herkesi tebrik ederim:16
sahur :karatay kahvaltısı
iftar:şehriyeli domates çorbası,tavuk eti,ayran,salata
1,5 saat oğlumla yürüdük...
hayırlı iftarlar :KK56::KK56:

kızlar ben emzirdiğim için mi nedir, karatay kahvaltısı yapmama rağmen acaip acıkıyorum 2 saat sonra, insülin direncim mi var yoksa bugün 4 saatden sorna yiyiyp diyim başım ağrıdı şekerim düştü halsizleştim, sinirlendim:KK43:

bir de kısır ve mercimekli köfte serbest mi bulgur beni çok tok tutuyor da, ama ne zaman yesem ertesi gün 1 kilo alıyorum şu mercimekli köfteden:S

Kızlar ben geldim hemen geçmişi okuyacağım
Propycil teşekkür ederim liste için:KK19:
Kızlar bugün 10.50'de randevuma gittim. Aç gitmem gerekiyordu tahliller için. Tahlillerin bitmesi öğleden sonrayı buldu baya düzensiz ve kötü beslendim yani:KK17::KK17:
Saat:17.00 gibi 350 ml latte içtim (süt ve espresso)

Saat:19.00'da tek öğünümü yaptım resmen
1 kase ezogelin çorba
3 avuç içi kadar fırında tavuk
keten tohumlu ve peynirli(keçi ve lor) salata

ama inanılmaz tok hissettim kendimi açlık duymadım diyebilirim. Sadece ultrasondan önce aç karnına 2.5 litre su içmek zor geldi o kadar:KK1:
bakalım siz neler yaptınız geçmişteyim kızlar:KK52:

Yarin erken saatte tatil icin yola cikacagiz. Mecburen oruca ara verecegim, turistik bir tatil olacak, cok dolasacagiz. Hafta sonunuz cok guzel gecsin. Hepinize sevgiler.

iyi tatiller ırmak:KK16: bol bol eğlenirsin ve bol bol gezersin umarım :KK16:

03.08.2012 Bildirim tarihim

Başlangıç tarihi:15.02.2012
Başlangıç kilom: 64.5
Geçen hafta : 54.9
Bu hafta : 55.4
Verilen kilo yüzdesi: +0.910

Geçen haftada tam tersiydi 55.4den 54.9 a düşmüştüm:26: bi ileri bi geri:KK9::KK9::KK9:
iyiniyetlim bir ileri bir geri sanırım ideal kilonun belirtisi bak ben de öyleyim:KK52: :KK52:
kışın veririz şimdi kaçamağı da çok yapıyoruz malum:KK1: :KK1:

slm kızlar bildirim yapayım ben
geçen hafta 70,700
bu hafta 70,700
fark 0

tatlı yedim ben bu hafta çok ve karpuz yedim kilo almadığıma şükretmem lazım benim çok işim var kızlar ayrıca ben izne çıkıyorum bayram sonuna kadar yokum haberiniz olsun beni listeden çıkarmayın sakın evde pc yok ondan giremeyeceğim herkese :KK55::KK55::KK55:
iyi tatiller canım:KK16: güle güle git güle güle(zayıflamış olarak) gel inş :KK16:

ewet canımcım cok dusuk..ne yapsam yukselmiyo..bende artık bişe yapmıyorum:KK9::KK9:
regl doneminde kanamam cok oluyo ondan dedi doktor..o da zaten Allah vergisi,yapacak bişe yok...e tabi demlik demlik içtiğim cayların etkisi de yok değil tabi..:KK52::KK52:
bu arada sizin peyniriniz de özelmiş bayaaa...lor yapmayı ben de denedim gecen gğn ama olmadı..:KK9::KK9::KK9:
ben de pınarın o peynirinden yiyorum beyaz peynir yediğim zaman,tadı gercekten guzel ama o bile asla ve asla keci peynirininin yerini tutmaz tabi..
ya ewet canım ya,sonucta gi si sıfır olan bişeyi bol bol yemekten neden cekincezki demi ama..ve dogalın da dogalı bizim peynirlerimiz..:KK52::KK52:

ewet canımcım kendim kuruttum ama 5-6 tane bişeydi..o balkondan o balkona eşimden kaçırmaya calısıyom..yoksa hepsini hüpletecek uyuz..:KK60::KK60:
bu arada senin menuler de lesliler de mekikler de super..zaten sonucunu aldın bu hafta maşşallah tartıda..:nazar::nazar::nazar: bak ben gelince kacamak yapalım beraber ha..simit haricinde tabi..onu zaten yiycez ..:KK52::KK52:
telefon numaranı kaydettim bidenem..tam da bugun ben sana yazacaktım telimi..sen once yazdın,benden cok yasıycaksın..:KK52::KK52:
listeye gelince,ne borcu bidenem ya..sewe sewe yaparım,sen yeterki iyileş..
borc olsa bile inşallah o borcu hiç bi zaman ifa etmezsin,cunku inşallah hiç bi zaman ++ cıkmam..:KK52:

tesekkur ederim canikom..sen de ++ cıktım diye mpralini bozma cıtır annem..haftaya 1. olursun ben seni biliyom..:KK48::KK19:

tartı cok da oynaklık etmemiş bu hafta maşşallah..:KK52::KK52:
teprikler cıtırım..:KK9::KK9:
karatay ile beslenerek inş kan değerlerini yükseltirsin canım :KK16: :KK16:
peynir zevklerimiz de aynıymış demek:KK1: :KK1: keçi peyniri tadını aldıktan sonra diğer peynirler boş geliyor bana :KK52:
sen sağ salim hayırlısı ile gel de hem kaçamakları yaparız hem de kendimize çantaları fırlatırız :KK1: :KK1: :KK1: olmadı sonrada yürüyüşle eritiriz hem sen özlemişssindir Ankara'yı :KK52: :KK52:
Tartı yüzünü güldürmüş maşallah 1 kg gidivermiş:KK9: kaçamaksız yaşayınca ve biraz spor yapınca hemen etkili oluyor dimi :KK52:
bu arada telefonunu bekliyorum canım :KK52: :KK52:
inş ++ları görmeyiz de benim borcumda borç olarak kalır canım:KK16: gerçi sen 1 + görsen 2 - görürsün :KK1: azmeder eritirsin hemencik deneyimli karataycısın nede olsa:nazar:
sen meyve yemezdin kuru incirigörünce şaşırdım valla:KK1: hem de kendi kuruttuğunu görünce şoka girdim :KK52: ellerine sağlık :KK16:

DÜN YEDİKLERİM
SABAH 1 YAĞDA YUMURTA 1 PEYNİR 5 CEVİZ 5 ZEYTİN
öğlen yoğurt börülce keten tohumu
ara kahve 2 avuç ceviz omega 3 hapı
akşam az çorba( artık pek çorba içemiyorum) az börülce 6 zeytin 1 dilim kavun 1 tavuk 1kek çay
insan yazınca daha iyi görüyor akşamları cozutmuşum

bu gece uyuamadım oğlum el ayak sendromu oldu bu 3. oluşu banada bulaştı kaşınıp duruyorum. kaşıntılar neysede çocuğun ağzında aftlar var gece emzik emiyor aftlar acıdıkça uyanıyor ve ağlıyor. allah derdi insanın evladına vermesin. HEPİNİZE HAYIRLI CUMALAR BOL LEPTİNLER DİLERİM. GİDEN KİLOLARA BYYYYEEE
canım hem sana hem de çocuğuna çok geçmiş olsun:KK16: tez zamanda iyileşirsiniz umarım :KK16:

Kilo veremeyen arkadaşlar, moral bozmayın lütfen. Ben de geçen hafta +++ lardaydım. Bu hafta 1,3 kg vermişim. Haftaya çok iyi olacak emin olun:KK54:

Evet 3 tane var. 12, 10 ve 3 yaşında. Her boyda var:)

Tebrik için de teşekkürler.
maşşallah canım Allah acılarını göstermesin:KK16: 3 çocuk zor gelmiyordur umarım

1. reyhan55 % 1,85:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

2. iğneoyası % 1,63 :KK9::KK9::KK9::KK9:

3. esas2006 % 1,30:KK9::KK9::KK9:

4. hadibakalım % 1,22:KK9::KK9:

5. okyanussuda % 0,86:KK9::KK9:

6. aydın-didem % 0,86:KK9::KK9:

7. asyaateş % 0,80:KK9::KK9:

8. fzgün % 0,64:KK9::KK9:

9. menevşehülya % 0,62

10. propycil % 0,58

11. goncagülce % 0,49

12. ficans % 0,31

13. kanael % 0,14

14. gül63 % 0:44::44::44:
15. emeluludaş % 0:44::44::44:

16. lacey % 0,41 +++++ :KK4::KK4::KK4:

17. iyiniyetli % 0,91 +++++:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:
propycil canım ellerine sağlık, liste çok güzel olmuş:KK9: Ayrıca tekrardan teşekkür ederim canım:KK19:
listedeki herkesi tebrik ederim karatay ile beslenmeyi seçtikleri için:KK9: :KK9:

kızlar azevvel uyandım yetişemedim bildirime dün arabanın kliması çarptı beni galiba çok kötüyümumarım açılırım
çok geçmiş olsun nazfiliz, tez zamanda iyileşirsin umarım:KK16: :KK16:

Liste sonuncusuyum:KK14: ben kilo veremiyorum artık sanırım.. Kilo korumaya geçiyorum ve listeden çıkıyorum:KK14::KK14:

Böyle stres oluyorum çünkü:KK43::KK43:

Haftaya da listeyi yapamayacağım :KK14::KK14: buna da üzüldüm. Çünkü haftaya çarşamba tercihler bittiğinde Perşembe günü izmire gideceğim ailemle sonra da yapabilirim liste kızlar bu şekilde hiç hoşlanmıyorum ama İzmirde internetim yok:KK50::KK50:
iyiniyetlim hiç üzülme canım, yaptığın kaçamakları düşün hem sen çok güzel kilo verdin unutma:KK9: şişliktir o ++ lar hiç kendini strese sokma olur mu:KK34:
İzmir'de bol bol gez, kendine güzel bir elbise al ve düğündekileri çatlat:KK53: bak o zaman nasıl yeniden gaza geleceksin :KK52: :KK52:
Iyiniyetlim hic kendini uzme canim,sen cok guzel kilo verdin ve bence kesinlikle ideal kilondasin,arti cikmanda odem falandir,ya da dedigin gibi stres yapiyorsundur,ben de sali gunu kusadasina gidicem insallah Allahtan birsey cikmazsa
şimdiden iyi tatiller canım:KK16: bol bol gez,eğlen. güle güle git güle güle ve --lerle dön inşallah:KK16: :KK16:

dün akşam iftardan sonra gece 12 den sonra çıldırmış gibi yemek yedim..5 tane hurma, 1 koca kase kabuklu fındık, 5 tane light mısır pirinç patlağı ve sahurda da kocaman 2 dilim börek yedim offf 8 aydır diyetteyim ilk kez böyle bişey yaptım:26::KK20:
canım kaçamakların hepsini unut ve kendine yeni bir sayfa aç:KK34: 8 ayda ilk kez diyorsun bu büyük bir başarı unutma:KK34:
kendimizi kaçamak yapmayacağım diye çok sıktığımız zaman böyle ani patlamalar olabiliyor, acaba farkında olmadan çok mu sıktın kendini:26:
bak sana çanta yok bu seferlik:KK1: ohhh sefan olsun, afiyet olsun leptin olsun inşallah :KK52: :KK52:

kızlar azevvel uyandım yetişemedim bildirime dün arabanın kliması çarptı beni galiba çok kötüyümumarım açılırım

Geçmiş olsun canım.

Pepeti canım kızın iyileşmiş, ama çok geçmiş olsun, gerçekten aft çok acı veren bir şey, Allah tüm çocukları korusun.

2.öğün: 2 erik, döner, 1/2 k.yufka, salata, 2 içli köfte, ayran

selam kislar..
eline saglik diyen herkeslerin de vucuduna saglik,cok guzel kilo verdiniz bu hafta massallah..
iyiniyetlim o sozler senin gibi azimli birine yakismadi bidenem..lutfen hedefini dusunurmusun hayatim aa..canta yersin bahgk..
asyacim canim,seni aramammi kizs,ariycm tabi insallah,ama aramaktan ck msj atmayi sewiyorum ben,hatta al sana bidene mesaj..
Bu ara islerim yogun biraz,perde filan yikayil utuleyip taktm sabahtan beri,,yarin kalabalik misafirim war..gidiym ziporumu yapiym en iyisi..
bu arada benim canim 1 aydir disi kitir kitir,ici elma ve tarcinli bise istiyo surekli,oyle bise yada yakin bise bulabilirsek yiyek,bide latte icek..bi aydir icmiyorm..
:KK53::KK53::KK53:

iyi akşamlar herkese..iftarda yediklerimi yazayım: 1 kase ezogelin çorbası
1 tabağa yakın bamya yemeği
1 kase yoğurt
salata
1 adet hurma

şu ana kadar yaklaşık 1.5 litre su içtim :KK76:

propycil canım ellerine sağlık, liste çok güzel olmuş:KK9: Ayrıca tekrardan teşekkür ederim canım:KK19:
listedeki herkesi tebrik ederim karatay ile beslenmeyi seçtikleri için:KK9: :KK9:

çok geçmiş olsun nazfiliz, tez zamanda iyileşirsin umarım:KK16: :KK16:

iyiniyetlim hiç üzülme canım, yaptığın kaçamakları düşün hem sen çok güzel kilo verdin unutma:KK9: şişliktir o ++ lar hiç kendini strese sokma olur mu:KK34:
İzmir'de bol bol gez, kendine güzel bir elbise al ve düğündekileri çatlat:KK53: bak o zaman nasıl yeniden gaza geleceksin :KK52: :KK52:

şimdiden iyi tatiller canım:KK16: bol bol gez,eğlen. güle güle git güle güle ve --lerle dön inşallah:KK16: :KK16:

canım kaçamakların hepsini unut ve kendine yeni bir sayfa aç:KK34: 8 ayda ilk kez diyorsun bu büyük bir başarı unutma:KK34:
kendimizi kaçamak yapmayacağım diye çok sıktığımız zaman böyle ani patlamalar olabiliyor, acaba farkında olmadan çok mu sıktın kendini:26:
bak sana çanta yok bu seferlik:KK1: ohhh sefan olsun, afiyet olsun leptin olsun inşallah :KK52: :KK52:

evet kendimi çok sıkmış olabilirim, ama çok pişman oldum ama hemen silkinip kendime geldim verdiğim onca kilo onca emek boşa gitmemeli buna çok üzüldüm ama toparladım kendimi biraz düzeldi moralim :KK52:

selam kislar..
eline saglik diyen herkeslerin de vucuduna saglik,cok guzel kilo verdiniz bu hafta massallah..
iyiniyetlim o sozler senin gibi azimli birine yakismadi bidenem..lutfen hedefini dusunurmusun hayatim aa..canta yersin bahgk..
asyacim canim,seni aramammi kizs,ariycm tabi insallah,ama aramaktan ck msj atmayi sewiyorum ben,hatta al sana bidene mesaj..
Bu ara islerim yogun biraz,perde filan yikayil utuleyip taktm sabahtan beri,,yarin kalabalik misafirim war..gidiym ziporumu yapiym en iyisi..
bu arada benim canim 1 aydir disi kitir kitir,ici elma ve tarcinli bise istiyo surekli,oyle bise yada yakin bise bulabilirsek yiyek,bide latte icek..bi aydir icmiyorm..
:KK53::KK53::KK53:
kolay gelsin canım:KK16: ameliyat öncesi evi de temizledin yani:KK1:
anlaşılan buluşmamız bol kaçamaklı olacak:KK1: sanırım istediğin gibi bişiler buluruz olmadı cafe cafe gezer ararız istediğini hem spor olur:KK52: 1 aydır canın çekiyorsa mutlaka bulucağız demektir, kıyamam canım yavv 1 ay uzun zaman. Şu mcdonaldsın sanırım öyle bir tatlısı vardı ama seni yanıltmakta istemem hiç tatmadım sadece fotoğrafta dışı çıtır gözüküyordu:26:
latte sana feda olsun:KK52::KK52:

teşekkür ederim arkadaşlar geçmiş olsun dileklerinize

propycil bildirim için çağrıda bulunmuşsun kaç kez kez ama bi türlü kendime gelemedim bugün...liste için ellerine sağlık canım..

kilo veren veremeyen tüm arkadaşlarımı kutlarım..

ben bu akşam pataklık yedim bulgur pilavı yedim pataklık yanı miktarıydı maşallahım vardı ....bide benim hiç hevesim kalmadı kızlar hem hareketimi sıfırladım hem bugün itibarıyla yediğim miktarlar ve içimdeki hevesin gitmesi tam dayaklıkım bugün 73.6 çıktım tartıda adetli olduğum halde 73.3 çıkıyodum 3 gündür ..tartı günü 73.6 ....böle böle kızlar umarım bugünlük bişidir tekrar aynı hevesle devam edicek gücü bulurum kendimde inşallah

evet kendimi çok sıkmış olabilirim, ama çok pişman oldum ama hemen silkinip kendime geldim verdiğim onca kilo onca emek boşa gitmemeli buna çok üzüldüm ama toparladım kendimi biraz düzeldi moralim :KK52:
canının çektiği şeyleri az miktarda olmak kaydı ile (doyumluk değil tadımlık) sabahları veya günün erken saatlerinde yersen böyle patlamalar yaşamazsın. Ama bu kaçamakları en fazla hafta 1 yap ki kilo vermeni engellemesin.Kaçamak yaptığın günlerde sporunu arttırırsan veya yediklerini biraz azaltırsan çok süper olur hatta

propycil bildirim için çağrıda bulunmuşsun kaç kez kez ama bi türlü kendime gelemedim bugün...liste için ellerine sağlık canım..

ben bu akşam pataklık yedim bulgur pilavı yedim pataklık yanı miktarıydı maşallahım vardı ....bide benim hiç hevesim kalmadı kızlar hem hareketimi sıfırladım hem bugün itibarıyla yediğim miktarlar ve içimdeki hevesin gitmesi tam dayaklıkım bugün 73.6 çıktım tartıda adetli olduğum halde 73.3 çıkıyodum 3 gündür ..tartı günü 73.6 ....böle böle kızlar umarım bugünlük bişidir tekrar aynı hevesle devam edicek gücü bulurum kendimde inşallah

ben de dün senin gibiydim ama geçici bir durum canım merak etme..umudunu yitirme sakın..ahh ahh sen benim dün gece 12 den sonra yediklerimi bir bilsen yediğin pilava şükredersin:KK50:

canının çektiği şeyleri az miktarda olmak kaydı ile (doyumluk değil tadımlık) sabahları veya günün erken saatlerinde yersen böyle patlamalar yaşamazsın. Ama bu kaçamakları en fazla hafta 1 yap ki kilo vermeni engellemesin.Kaçamak yaptığın günlerde sporunu arttırırsan veya yediklerini biraz azaltırsan çok süper olur hatta

şu an ramazan dolayısıyla gündüz bişeyler yiyemiyorum doğal olarak dün gece saldırdım resmen..bu arada ben 86 kiloyum boyum 170.

arada tartılar oynak olabiliyor hiç sıkma canını:KK34:
sen kendini 73.3 hissediyorsan boşver bugünkü o fazlalığı.yarın senin için bambaşka bir gün olacak:KK34:
bir kaç ay sonra 60 ları görünce bu halin aklına geldiğinde iyi ki bırakmamışım diyeceksin. bunları düşün veee yola aynı hızla belki de daha hızlıca devam et.
hepimiz zaman zaman bırakmayı düşünüyoruz ama pes etmek en kolayıdır unutma:KK20:

X