Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hosgeldin bidenem..bakiyorum da tatil havasina girilmis hanfendi..12 bucukta kahvalti etmeler filan..:21::21::21:
Sabah peynir aksam peynir,noolcak bizim halimiz boyle ya..:KK4::KK4:
Sen listeyi dert etme bidenem,ben yaparim senin yerine..sen rahat rahat git gel doktoruna ok..bide su tartilarimiz konusunda sonuna kadar haklisin..fazla oynaklar hakkaten yaw..bigun pencereden assagi atcam az kaldi..bugun yemediklerin icinde prawo diyorum sana ve baska bisi demiyorum..beni de kontrol et azcik yaw..4-5 gundur ziwanadan ciktim resmen..menude yamiyom dayak yemiym diye..yarindan itibaren yaziym da kontol et yaw..olmuyo boyle..zaten zipor da yok..
Canım hafta sonu annem ve kardeşim ile yapıyorum kahvaltıyı onlar geç kalkınca kahvaltı da gecikiyor. Ben 10.00 gibi kalkıp kitaba gömülmüştüm aslında:KK1:
Keçi peyniri bağımlılık yapıyor. Kilo alırsam nedeni belli:KK1:
Kız tartı sana çektiyse tartının suçu ne:KK52::KK52::KK52:
Menü yazmadığını fark ettim ama sen tam bir karataycısın kimseye kaçamak yaptırmıyorsun forumda diye sen de yapmazsın dedim:26:
Hep kontrolümdesin sen canım merak etme hemen çantayı yersin kafana bak:KK1::KK1::KK1: kaçamak yok Ankara'ya gelene kadar,Ankara'da simitle yapacaksın kaçamağı zaten 1 hafta sabır:KK1::KK1::KK1:
Spora başlarsın sen yine onu dert etme. Malum niyetli iken yapman zordu, şimdi yerinde duramaz gider yürür gelirsin kesin:KK52::KK52:
Bu arada eşin nasıl, kayınpederin nasıl oldu?

sabah: 1 yumurta 1 peynir 1 salatalık
öğlen: 4 köfte 1 cacık
akşam: az çorba karışık kebap tabağı patlıcan kızartması 3 sarma 1 karnıyarık 1 tatlı meyve 2 soda zayıflama çayı 2 top dondurma
KENDİMDEN ÇOK UTANIYORUM ...
evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun. Allah bir yastıkta kocatsın:KK16: Böyle özel günler de çoğu karataycı zaten kaçamak yapar dert etme, bugün yemeyeceksin de ne zaman yiyeceksin:KK1: Hiç dert etme:KK34: Yarın senin için yeni bir başlangıç olsun:KK16:

Hadibakalım annenin hastalığını hatırlıyorum hani doğum gününe gelip gelmeme meselesi vardı, gelmişti de çok sevinmiştim:KK16:
Gerçekten anneni bu durumda görmek zordur tahmin edebiliyorum canım. Allah sabır versin.:KK16: Annen çok şanslı senin gibi duyarlı bir kızı olduğu için. Umarım her şey hepiniz için en güzeli olur canım:KK16::KK16:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar) ıclı kofte,salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71:

Sevgili Gül63 siz benim ilham kaynagimsiniz. Inanin sizin azminize & size hayranim.

Size gipte etmemek elimde degil.

Son düzenleme:
Sahur
- 1 haslama yumurta
- Yesillik, domates
- 2 ceviz
- Sut
Omega-3, Vitamin ve mineraller

60 dakika yuruyus

60 dakika yuruyus

Iftar
- 2 kase sebzeli mercimek corba
- Z.yagli taze fasulye
- 1 biber dolma
- Coban salata, peynir
- 3-4 ceviz+5 findik, 2 gunkurusu kayisi
- Beyaz cay

hadibakalim iltifatlarin icin cok saol canim..cok sewiyom seni..annene de cok buyuk gecmis olsun bu arada..Rabbim sana da sabir wersin,topicte biri hindistan cevizi yagi diye bise paylasmisti,onu bi arastir istersen bidenem..opuyorum seni..:KK54::KK54:

Sen de sağol Propycil'cim:KK1: Ben de pek pek sewiyom seni:KK1:

Bi bulabilseydim hndistancevizi yağının iyisini memlekette, şahane olucaktı amma bulamadım maalesef:KK37:

arkadaşlar günaydın nasılsınız .3-4 gündür giremedim.umarım herkes iyidir.şimdi gidip bürodaki işlerle ilgileneyim görüşmek üzere :KK3::KK3::KK3:

Hadibakalım annenin hastalığını hatırlıyorum hani doğum gününe gelip gelmeme meselesi vardı, gelmişti de çok sevinmiştim:KK16:
Gerçekten anneni bu durumda görmek zordur tahmin edebiliyorum canım. Allah sabır versin.:KK16: Annen çok şanslı senin gibi duyarlı bir kızı olduğu için. Umarım her şey hepiniz için en güzeli olur canım:KK16::KK16:

Sağol varol canimcim. Çok düşüncelisin:KK54:

Günaydın arkadaşlar.Yorucu,bol koşuşturmalı bir hafta sonu geçirdim ve pc yi açamadım bile.Kızım sıkıntılıydı biraz,evde bir ev dolusu yatılı misafir vardı ve ben ne yazık ki bu hafta sonu diyet konusunda çok başarılı değildim.Cumartesi börek yedim,pazar iki top kadar dondurma yedim.Sözün özü beceremedim.Ya evde varsa kendimi durduramıyorum.Bir yolu olmalı ama nasıl.Sonuçta ben bu işi başaracağım da bakalım nasıl:KK43:(
Bu sabah ki menüm
1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 domates
1 muz
2 ceviz
10-12 fındık
2 omega 3

iyi akşamlar kızlar...

bugün sabah karatay kahvaltısı her zaman ki gibi.
öğlen köfte-ayran ve salata
akşam taze fasülye ve haydari yedim

bol yürüyüş ve jillian yaptım.
jiilian ...amanın o da neyyy:KK53::KK53:
leslie,call,jillian kısslar ne çok form tutma şekli varmış böölee..hepsini sizin sayenizde öğreniyom valla:KK34::KK34:
:KK16::KK16:
İyi geceler canım bol bol leptin olsun inş.:KK16:
aminnnnn canım iyi gecelerr
sabah: 1 yumurta 1 peynir 1 salatalık
öğlen: 4 köfte 1 cacık
akşam: az çorba karışık kebap tabağı patlıcan kızartması 3 sarma 1 karnıyarık 1 tatlı meyve 2 soda zayıflama çayı 2 top dondurma
KENDİMDEN ÇOK UTANIYORUM ...
öncelikle nice beraber ve mutlu,sağlıklı yıllar olsun inşallah canım..:KK16::KK16:
kaçamakları da unut gitsin..yiycen tabiisi bu özel günde :KK34::KK34:
bugün hiçbişey olmamış gibi devam edersin karataya olur biter :KK34::KK34:

Ben de seni sewiyom bidenem..hakkaten ya,ameliyattan sonra korkun benden..:KK9::KK9:

:KK16::KK16::KK19::KK19::KK19::KK19:

sanada iyi geceler bol leptinler taklım..
bu arada ben bise duydum,dooorumu..senin sesin guzelmis be ya...
ayyy dinleme imkanim olabilseydi keske yaaaaa:KK50::KK50::KK50::KK50:
belki bigün olur tatlım..niden olmasın.:KK34::KK34:
dünya küçük..şöölee bi ızgaralı,balıklı bi sofra..fasıl eşliğinde biraraya gelmişiz:KK53::KK53:...ben de sizin için söylerim beyaa bir iki parça..:KK24::KK24:
neden olmasın beyaa..:KK16::KK16::KK16::KK16:

Kız et beni sen hayal çok güzel yol arkadaşı olur benden:KK52::KK52: Bol bol konuşurum enerjiğimdir hiç uyumam uyutmamda:KK1::KK1::KK1:
Güle güle git canım benim.:KK16: Ben de bu akşam annemi yolculadım İzmir'e. Salı sabahı dönecek Allah kısmet ederse, şimdiden özledik:KK16:
Allah kavuştursun tatlım :KK16::KK16:
hayal etcem merak etme :KK76::KK76: sen den ala hayal arkadaşımı bulcem beyaa...:KK16::KK16:
hepiniz aklıma gelceğiniz eminim..:KK54::KK54:
çok seviyorum ben sizleri ve sizlerle olmayı beyaa :KK19::KK19::KK19:

bu arada dün gece 80 leri seyrettiğim de çok belli oluyor heralde :KK60: :KK60:

arkadaşlar günaydın nasılsınız .3-4 gündür giremedim.umarım herkes iyidir.şimdi gidip bürodaki işlerle ilgileneyim görüşmek üzere :KK3::KK3::KK3:
hoşgeldin canım..arada gel de ceee ee de bize böyle.. çok özletme kendini..
Sağol varol canimcim. Çok düşüncelisin:KK54:
canımcım daha önceden de yazmıştım görmedin heralde..
Annen için sana Allahım kolaylıklar versin ve hep yardımcın olsun inşallah :KK16::KK16:

sabah klasik karatay kahvaltımı yapıp yola çıkıyorum..kardeşimden(kandıra) anneme (karamürsel)..
arabayı yüklemem lazım..belki fırsat bulamam..yarın izmir.akşam iş arkadaşlarım iftar yemeği düzenlemişler ona gidicem..
büyük ihtimalle çarşamba akşamı görüşürüz sizinle..
ösleyin beni canlarım..hepinizi çookkk öpüyorum :KK16::KK16::KK54::KK54::KK54::KK54:

Günaydın herkese..

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim..ama ev işi hala kesinleşmedi..evet biz çok beğendik ama iskanla ilgili sıkıntıları varmış.. araştırıyoruz şimdi..sonradan bize masraf çıkartacak ya da problem olacak bişey olur mu die..hala beklemede yani..hayırlısı olsun diyoruz..

Bu arada ramazan bana çok yaradı..artık 70 leri iftardan sonra bile görmüyorum..hatta en aç olduğum durumda iftardan önce 67 leri bile görmeye başladım..o yüzden çok mutluyum..şu anda net kilom 69 hem de iftardan sonra..bakalım cumayı sabırsızlıkla bekliyorum..kendi rekorumu kırabilirim..

İlk defa dün akşam iftarda çok kaçırdım..2 dilim pide yedim..normalde ucundan azıcık yiyordum..

Dün iftarım:
Tavuk suyuna çorba 1 kase
güveçte yumurtalı mantar (çok hafif oluyor..aşağıda tarifini vericem..)
2 tane çöp şiş tavuk ve köfteli
salata

Tatlı yemiyorum artık iftardan sonra..belki çok az meyve ve bol su ve soda..

Dün oruçlu olmama rağmen (oruçluyken ev ile pek ilgilenmem normalde ama artık daha fazla duramadım) dip köşe temizlik yaptım..ama çok susadım..

Yumurtalı mantar tarifi: (Ablamın bu seneki spesyeli.)
2 soğan yemeklik doğranır ve az z. yağ ile kavrulur..
içine yarım kilo temizlenmiş kültür mantarı eklenir ve kavrulur..
mantarlar su salıp çekince pişmiş ise 2 yumurta kırılıp iyice karıştırılır..
tuz ve baharat eklenip üzerine kaşar rendesi ile servis edilir..
(ablam pişince küçük güveçlere bölüp kaşarı ile birlikte fırına veriyor..çok da güzel görünüyor..)

hepinizi öptüm kızlar..kolay gelsin..

günaydınlar,

herkese hayırlı haftalar diliyorum ve menü bildirimimi yapıyorum:))

cumartesi regl oldum
sabah karatay kahvaltısı yaptım 1 fincan kahve eşliğinde
arada bişey yemedim eşimle iftara davetliydik
yediklerim
yayla çorbası, mantar sote, yoğurt biraz da tavuk sote

pazar
sabah; 2 kuru erik, yumurtadan tereyağında sahan yumurta, biraz pide

akşam yediğimi yazmak istemiyorum çünkü çok utanıyorum
eşiminin ısrarı ile 2 dilim pizza yedim :KK14::KK14::KK14:
üstüne bi de 2 top dondurma:KK14::KK14::KK14:

bu haftayı artık 0 kaçamak ile bitirmeye gayret edeceğim sonuna kadar hırs yaptım

günaydın karatay kahvaltımı yapmış bulunuyorum. Ama sanırım artık midem o kadar küçülmüş ki kahvaltının sonunu zor getiriyorum :KK1: :KK1: :KK1: doyma hissim artık oluşmaya başladı. Bu sevindirici bir gelişme.

herkese günaydınlar sahurda yediklerim
biraz pide
1 hurma
1 haşlanmış yumurta
bıraz kuruyemiş
biraz peynir
çay
domates bunları yedim
iftara kadar aklımdan neler geçiyor dondurma yiycem şunu bunu nyıycem diyorum ama ıftarı acınca hemen karnım şişiyor hiç istediklerimi yiyesim gelmiyor...

Cok saolasin bidenem..bu sefer saglam yere kaydettm tarifi..kisin yerken bol bol kulaklarini cinlatcam ve Allah razi olsun diycem..gecmis olsun dilegin icin de saolasin bidenem..:KK16::KK16:
Ben de seni sewiyom bidenem..hakkaten ya,ameliyattan sonra korkun benden..:KK9::KK9:

Fzgunum cok incesun herzamanki gibi..Rabbim fizigini de ince etsin ruhun gibi..opuyorum bidenem..:KK16::KK16::KK16:

Cok tesekkur ederim caniminici..ben de seni sewiyom gercekten..Allah razi olsun senden..:KK16::KK16::KK16:

Saolasin reyhanim canim benim..insallah dedigin gibi olur..bu arada bende sana aynisini diliyorum..bi kucuk reyhan..:KK9::KK9:

Canım ben de geçen sefer not almayı unutmuşum hatta bu yöntem aklımdan bile çıkmış:KK1:
Tarif için teşekkürler :KK16:

Biz de eski oturanların bahçeyi yapması sayesinde o meyveleri yiyoruz ve her seferinde böyle ağaçlar diktikleri için minnet duyuyoruz. Senin bahçeye yeni gelenler de sana minnet duyuyordur canım:KK52: :KK52:

Kız et beni sen hayal çok güzel yol arkadaşı olur benden:KK52::KK52: Bol bol konuşurum enerjiğimdir hiç uyumam uyutmamda:KK1::KK1::KK1:
Güle güle git canım benim.:KK16: Ben de bu akşam annemi yolculadım İzmir'e. Salı sabahı dönecek Allah kısmet ederse, şimdiden özledik:KK16:

Asyam prom kışın hazır yemek çok kolay olur yapması afiyetler olsun.. Beni hatırlayın yerken:KK9::KK9::KK9:
Asyam evet benim bahçeye gelenler minnet duyuyorsa sevinirim bide olayın bu boyutu da var:KK60: Bi tutabilsem kendimi olcek ama bahçe yapmadan duramıyorum:KK9::KK9:

X