Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ramazanda kaçamak yapmayı planlıyorum zatenn:KK53:
ya o değilde c.tesi kayınvalidemlere gidiyoruzzz..
düğüne kadar kilo almazsam iyidir.
şimdiden baklavaları hazırlamaya başlamışş:18:

sakın yeme o baklavalardan:KK20: sonra düğünde sığmazsın elbisenin içine aman ha dikkat şimdi seni orda kıskanıp zorla yedirmeye çalışanlar olur sakın gelme oyunlarına:KK1::KK1::KK1:

asyammm sağol canımcım :KK9::KK9: akşama yemek yemeyeceğim.. 2. öğünümü 1 de yaptım..
Şimdi limonlu su içiyorum:KK34:
bide ev işleri eklendi nakavt oluyorum her gün:KK60: yarın kalkabilirsem yürüyeceğim:KK1:
Bugün erken kalktığından 4 gibi uyudu Allah'tan..
Senin staj nasıl gidiyor buraya gelebiliyosun:26: Biz seni görmekten çok mutlu oluyos o başka:KK9::KK9::KK9:
staj yaptığım yerden yazıyorum gündüzleri canım, işler biraz rahat foruma girmeye fırsat buluyorum bu ara:nazar:
acıkmazsın umarım çok erken olmuş öğünün:26:

Hepinizin kandili mübarek olsun arkadaşlar. Oruç tutanların orucunu, dua edenlerin duasını Allah kabul etsin.

Menülerimi de yazayım:
Sabah:3 dilim kavun, beyaz peynir.

Öğlen yemek yiyemedim. Sokaklardaydım:) Şimdi de sabredip mecburen 2 öğün yapıyorum.

Bu arada 4 km yürüyüşümü yaptım. 2 litre de su içtim. Bu hafta kaçamaklarımı telafi etsem, ona bile razıyım:18:

sonunda 69.3 olabildim bi ileri bi geri gidiyorum vallahi :KK53::KK53::KK53:
müsait olan arkadaslar bana cizelge yapabilirmi ama cizelgemde 6 lı rakam görmeyi cok istiyorum..

LEYLAKCIM niye senın cizelgen yok kaldırdın sanırım ..60 oldun sanırım haarika :KK9::KK9::KK9:
iyiniyetli enerjine hayranım :KK9::KK9::KK9:
bende dün yaprak sardım içini bulgur ve yesil mercimekle hazırladım:KK34:

canım tebrik ederim,en kısa zamanda 65 i de görürsün inşallah:KK9::KK9:evet canım ben 60 oldum.karataya devam ama arada kaçamaklar oluyo tabi:KK9::KK9:

Selam kızlar herkesin kandili mübarek olsun tüm dualarımız kabul olsun
oruç tutan arkadaşlaımızın oruçları kabul olsun inşallah.
Kızlar bide cumartesi kpss sınavı var 3 kardeşimde girecek onlar ve tüm sınava gireceklere dua edelim hep birlite lütfen. çünkü burda ettiğimiz dualar şimdiye kadar allaha şükür hep gerçekleşti.şimdiden dualarınız için teşekkür ederim

sınava girecek herkesin allah yardımcısı olsun canım,özellikle de kardeşlerinin,sınavları harika geçsin inşallah:KK16::KK16:

staj yaptığım yerden yazıyorum gündüzleri canım, işler biraz rahat foruma girmeye fırsat buluyorum bu ara:nazar:
acıkmazsın umarım çok erken olmuş öğünün:26:

Hiç acıkmıyorum asyam zaten hamurişi yidim cezalıyım.. Akşam üstü biraz daha yiyeyim dedim aslında canım istemedi.. Eskiden olsa saldırırdım:KK9::KK9:
Çok güzel bu işte sık sık gel canım:KK54:

pazara gittim geldim şimdi son öğünümü yapıcam pazıkavurdum içine biraz bulgur attım yanında yoğurtla yerim bugünde geçti kazasız belasız şükür

selaaammmmm.... beni de araniza alir misiniz? ilk sayfalari henüz okumadim ama bir kuraliniz var mi kilo gruplarindaki gibi?

ben kilo vermek degil de kilomu korumak ve biraz da vücudumu sekle sokmak istiyorum.

son zamanlarda okul stresinden cok sagliksiz beslnir oldum. buna bir son vermeliyim. bu yüzden
böyle denetlemeli, bildirimli, yardimli, fikir alisverisli biryerde bulunmak bana cok iyi gelecektir..

ilk sayfadaki örnek menüde 3 ana 2-3 ara ögün gözüküyor ama neden sonlarda cogu kiside 2 ögün görüyorum..

bir de hersabah haslanmis yumurta sart mi? ben sabah erkenden haslayip yiyemem ki :KK43:

merhaba kızlar,

Öncelikle Hepimizin kandili kutlu olsun..tüm dileklerimiz gerçek olsun(âmin)

Sonra,
memleketimden çoook uzaklarda oolsamda......sel felaketini tv den izledim...arkadaşlarim ve aileme konuştum.. Durum çok vahim.. Tüm Samsunumun başı sağ olsun...

Bugune gelince ..

1. Öğünümde:
1 dilim hurmali sekersiz kek (yeni yaptım)
Ve bir fincan Kahve

2. Öğünümde:
Yine bir dilim kek
sebzeli,kavurmali yumurta
Karisik salata
ve bir fincan meyve cayi

Kahvaltidan önce 20 dk.
Aksam yemekten sonra 2 saat tempolu yürüdüm.

sen kaç kilo ile gittin? kaç kilo ile döndün? hedef nedir? ilk kez görüyorum seni topikte de tanımak istedim umarım soru yağmuruna tutmamışımdır:26:
hoş geldin bu arada

benim kilom değişmiyor,tartım 73 gösteriyor,ama güvenmiyorum,bence 5 kilo eksik söylüyor,o yüzden 78 im sanırım,karataya başlayınca 5 kilosu gidiyor,istikrarsız olduğum için geri geliyor,hikayem budur:KK53:

iyiniyetlim,istikrarsızım ne yapayım,şuraya girmek bile istikrarla Allah seni inandırsın,kendi halimde iken kilo almıyorum ben,diyete başlayınca bir 5 kilo gidiyor,ödem glikojen filan heralde,karbonhidratlara başlayınca hoop geri geliyor,vaziyet fena,vitrinleri merak bile etmiyorum,çok depresifim çok:KK43:

Karatay Diyetinde Dört Mevsim Bunlara Dikkat

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!
- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.
- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.
- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.
- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.
- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.
- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.
- Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.
- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.
- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.
- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.
- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür. Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.
- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.
- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.
- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Merhabalar arkadaşlar ben geldim herkesin Kandili mübarek olsun hepimiz birbirimiz için dualar edelim bu akşam:KK16:

Sabah klasik kahvaltım akşam da mercimek çorbası,2 küçük karnıyarık(patlıcanlar kızartma değil)salata ve ayran olarak günü bitirdim

Kaç gündür gram oynamıyorum ne oldu bana anlamadım vücudum kendini kitledi artık galiba artık önümüzdeki 2 gün verirsem çok mutlu olucam

aslında yeni hastalandım ondan da olabilir

hayırlı kandiller iftarımı yaptım çoook şükür...:)
iftar menüm:
-süt çorbası yarım kepçe (şehriyelerini ayırdım)
-türlü 1 tabak (patateslerini ayırdım)
-2 kaşık yogurt
-salata
-bikaç tane yerfıstıgı
-bikaç tanede günkurusu

karatayla ramazanda oruç tutmak kolay olcak gbi bi his war içimde onca saat aç durcaz leptin tawan yapçak ondan sonradaaa gitsin kilolarrr:KK70:

2. öğünümü yaptım yürüyüşümü de yaptım geldim kızlar:KK52:
menümü yazıyorum hemen:KK56:
ezogelin çorba
et ve ciğer sote (az kalmış diye yanında çorba ısıtmış annem)
keten tohumlu salata
kiraz
kayısı

benim kilom değişmiyor,tartım 73 gösteriyor,ama güvenmiyorum,bence 5 kilo eksik söylüyor,o yüzden 78 im sanırım,karataya başlayınca 5 kilosu gidiyor,istikrarsız olduğum için geri geliyor,hikayem budur:KK53:
Teşekkür ederim canım:KK16:
Umarım bu sefer istikrarlı olursun ve hedefine ulaşırsın:KK16:

hayırlı kandiller iftarımı yaptım çoook şükür...:)
iftar menüm:
-süt çorbası yarım kepçe (şehriyelerini ayırdım)
-türlü 1 tabak (patateslerini ayırdım)
-2 kaşık yogurt
-salata
-bikaç tane yerfıstıgı
-bikaç tanede günkurusu

karatayla ramazanda oruç tutmak kolay olcak gbi bi his war içimde onca saat aç durcaz leptin tawan yapçak ondan sonradaaa gitsin kilolarrr:KK70:

Allah kabul etsin canım
süt çorbasında şehriyeyi ilk kez duydum biz sadece ince bulgur koyarız. Ben bayılırım süt çorbasına. Sende dene istersen bir ara böylece şehriyeleri ayırmak zorunda kalmazsın:KK34:

Son düzenleme:
X