Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

[h=2]Leptin Hormonu nedir?[/h]
Leptin hormonu iştahı kapatan, yağları yakan hormondur. İnsülin hormonu da acıktıran ve yağları depo eden hormondur. Leptin, vücutta bulunan tüm hormonların işlemesini idare eden hormondur. Orkestra şefidir. Tiroide, pankreasa, strese, seks hormonlarına her şeye emreder.

Ağzımıza bir yiyecek koyar koymaz kan şekerimiz yükselir. Kan şekeriyle beraber insülin hormonu da yükselir. 2 saat sonra insülin düşmeye başlar ve vücuttaki şeker enerjiye dönüşür, 2 saatten sonra da glukagon depo edilmiş şekeri enerjiye dönüştürür. İşte bunlardan sonra leptin hormonu devreye girer ve o zaman yağlar yakılmaya başlanır ve depo edilmiş olan yağlar enerji sağlamak için kullanılır. 4 saat aralıkla yemek yendiğinde metabolik olarak yağların yanma süresi başlar ve devam eder. Onun için biz sık sık yedikçe insülin salgılanır, insülin salgılandıkça da uzun vadede insülin direnci oluşur ve bu şekilde kilo vermeye imkân ve ihtimal yoktur.

Son 15 yıldır her gün bir yerde karşımıza çıkan yo-yo diyetler, azar azar sık sık yiyin tavsiyeleri, her sağlık programında başka bir beslenme önerisi karşımıza çıkıyor. Yine de tüm dünyayı etkisi altına alan obeziteyi ve yayılma hızını durdurmak şöyle dursun aksine git gide daha vahim bir boyuta ulaştığını görüyoruz. İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay yurtdışından kopyalanıp Türk hastalara önerilen diyetlerin kalıcı olarak kilo vermede etkili olmadığını ve sık sık yemenin uzun vadede insülin direnci oluşturduğunu söylüyor.

Herkese selam,

Menülerimi yazayım:

Sabah: Karatay kahvaltısı(2 yum ve 1 avuç ceviz ile)
Öğlen: yoğurt ve ceviz.
Akşam: 1 tabak mercimek çorbası, 1 tabak yeşil fasulye

2,5 l su
4km yürüyüş.

Leylak, babana Allah acil şifa versin. Dua edeceğim.

Nasılsın? Menüler iyi gidiyor, okuyorum. Ben bu hafta 79,9 bile olsa 79'u görmek istiyorum.

Karatay'a başladığımda 79 u görmek o kadar uzak bir hedefti ki... Şimdi ise 1 adım kaldı. :KK52::KK52:

kızlar merhaba nasılsınız, ben iyiyim çok sık görüşemiyoruz çünkü tataildeyim, dün az kaçamaklar oldu çünkü yeğenimin sünneti vardı pilav 2 daet tulumba yedim

bugun kahvalatı:
1 yumurta
menemen
beyaz ve kaşar peynir
zeytin
fındık

akşam:
2 kaşık barbunya
4 kaşık kısır
6-7 adet küçük etli sarma
yoğurt

hepinizi öpüyorum iyi geceler görüşmek üzere az kaçamaklar yapmaya özen gösteriyorrummmmm

Kızlar ben geldim.hemen menümü yazıyorum:
Sabah:08.00'da bitti. biraz kaçamaklı oldu.
2 haş yumurta
3 siyah, 1 yeşil zeytin
1 avuç içi keçi peyniri
1 tutam tulum peyniri
domates
salatalık
kiraz
kayısı (meyveler bahçeden olunca sayısı da fazlaydı yine)
1 avuç içi yufka ekmek (yumurtayla yedim, canım çok istedi özlemişim)
3 un kurabiyesi (kahvalttımı bitirdim, aç gözlülüğümden yedim)

sabah bu kadar çok yeyince öğlende acıkmadım

2. öğün: toplantımız yemekliydi, orada yedim bende 20.00 gibi
tavuk sote
mevsim salata

yemediklerim:pirinç pilavı, patates tava, fırında sütlaç, meyveli pasta, çikolatalı pasta.

kızlar bu gece sütlaçtan sonra meyveli pasta kesildi dönem değişimini kutlamak amaçlı. sonrada çikolatalı pasta geldi oda bir arkadaşın evlilik yıldönümü içindi.

yemekte içecek olarak alabileceğim en uygun şey maden suyuydu, onu da içmedim sadece su içtim.

08.00: Karatay kahvaltısı

12.00: Domates çorbası, sebze yemeği, ceviz

18.00: Ekmeksiz köfte, patlıcan közleme ve yoğurt

19.30: Yüzme denirse tabi eşim açılmak istemiyor ben de yanında durdum :)

Ben bu aralar yemeklerde omega 3 almayı unutuyorum, genelde gece aklıma geliyor, şimdi alsam olur mu?

leylak70 çok geçmiş olsun canım, inşallah biran önce iyileşir baban:KK16:

famir sana da geçmiş olsun:KK16:

Selamlar:

1.Ögün: 1 muz, 1 avuc badem, omega3, yesil cay
2.Ögün: Kiymali nohut yemegi, 2 kuru patlican dolmasi, karisik salata
Ara: 1 haslanmis misir, yesil cay

Kanel cok güzel paylasimlarin var, sayende bilgilenmis oluyoruz..
SIK SIK ama az yeme kuralini ben önceleri uygulardim,
cok cabuk acikiyordum bazi günler eksik beslendigimde elim ayagim tutmuyordu.
Aslinda ipin ucunu kacirdiktan sonra her sekilde kilo alabiliriz, son günler de ipin ucu kacmisti
ve karatayi kesfettim iyiki de kesfetmisim
..

leylak70 gecmis olsun acil sifalar

Son düzenleme:
günaydın...
sabah:karatay kahvaltısı,omega 3
öğlen:eek:mlet,salata
akşam:sebze yemeği,salata,ayran..
1 saat yürüyüş...
sevgiler...

Günaydın...dün yediklerim;
Karatay kahvaltısı,
Bamya, et yemeği, yoğurt,
Barbunya, yoğurt,
Arada yeşil çay, badem, fındık...

Kaçamak yok :KK24::KK3:

Herkese günaydınlar

akşam yemeğinden sonra 40 dakikaya yakın yürüdüm.

sabah kahvaltım şimdi bitti.
iki gün kurusu kayısı ve bir bardak büyük su ve klasik karatay kahvaltısı

bugün çok yoğun bir iş günü beni bekliyor.şimdiden bana kolay gelsin akşama görüşmek üzere:)

kahvaltım
1 yumurta
avuç içim kadar beyaz peynir
4 zeytin
1 çay bardağı fındık
2 omega 3

sabah 30 dk yürüdüm:KK8:

günaydın hanımlar
kahvaltım 9:00 bitti
1 yumurtadan çökelekli maydonozlu omlet
yarım domates
1 incir
1ceviz
2 fincan karışık bitki çayımm...
herkese güzel bir gün diliyorummm..

BEN GELDİM KIZLAR HERZAMAN YAZAMASAMDA SİZLERİ ELİMDEN GELDİĞİNCE TAKİP ETMEYE ÇALIŞIYORUM En Büyük KK

AKŞAM YEMEĞİM
:KK56: 1 TABAK TAZE FASULYE
:KK56: 1 KASE YOĞURT

SABAH KAHVALTIM
:KK56: KLASİK KARATAY KAHVALTIM

HERKESE İYİ GÜNLER HASTALARI OLAN ARKADAŞLAR GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN :KK54:
BEN KAÇAR :KK55::KK55::KK55::KK55:

gunaydın kızlar

kahvaltım

1 kabaklı yumurta
5 adety zeytın
1 salatalık
1 domates
beyaz peynır
köy peynırı
3 adet badem
omega3,çay

:nazar: Peki tüm bunları uygularken kaç kilo verdiğinizi de yazsanız...
Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) patlıcan yemegı,bulgur pılavı ,salata,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Ben Karatay diyetine yeni başladım. Yolum çok uzun =)

Sabah kahvaltısı,

2 yumurta kayısı kıyamında haşlanmış yumurta
4 zeytin
avuç içi kadar peynir
2 gün kurusu
yarım çay bardağı çeyiz
1 tane omega-3

X