Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın kıslaaaarrr,

Bu saatte ne günaydını diyceksiniz ama bugun benim doğum günüm olduğu için sabah kendime izin verdim, işe geç geldim. Deminden beri de FB'da arkadaşlarımın tebriklerini okuyorum. Yani bugün feci işten kaytarma halindeyim.:21::21::21:

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı
Öğlen: Mevsim salata, cacık, yoğurtlu haşlanmış karnıbahar
Akşam: Karışık yeşil salata, ızgara sebze (patlıcan, kabak, biber), 1 kaşık havuçlu yoğurt, 1 kalem pirzola

Maalesef bi kaç gündür yürüyüşe ara verdim, hem seyahat yüzünden hem de döndüğümden beri sıcaklardan. Nası anormal bi sıcak var, di mi? Artık akşamları yürümek gerekicek sanırım.

Bugün öğledensonra bi arkadaşta toplanıcaz. O yüzden öğlen yemek yemiycem. Orda da kaçamaklara takılmadan idare etmeye çalışıcam.

Akşam da eşim ve oğluşumla dışarı çıkıcaz. Eğer becerebilirsem annemi de götürmek istiyorum ama artık hiç evden çıkmak istemiyo maalesef. Alzheimer hastaları yer değişikliğinden çok huzursuz oluyolar.

Bu sabah da klasik karatay kahvaltımı yapıp geldim. Şimdi de artık kaçıyım vebiraz iş yapıyım, di mi Kıslar. Öğledensonra tekrar girmeyi deniycem topiğe.

Herkese sevgiler:KK54:

doğum günün kutlu olsun canım.ailenle nice mutlu,sağlıklı,karataylı yıllara inşallahh.

anneciğinede allahtan şifa diliyorum..bana uzun zaman önce okuduğum bir romanı hatırlattın.oradaki karakterinde bir oğlu vardı ve anneciğide alzheimer hastasıydı.tüm hastalarımızın ve onlara bakanların allah yardımcısı olsun.bakana da zor baktırana da...

Canim buldum galiba niye ++ larda oldugunu: tika basa yemek ve aksami gec bitirmek..tika basa sadece sabah ye canim,aksam cok fazla doyma bence,cunku zaten gec yiyosun..bi dene bakalim bi hafta..surda kuzeninin dugunune 3 gun kaldi nerdeyse demi ama..dun gecen haftaki kiloma 300 gram bindirmistim,yani onceki hafta 50.7 idim..dun 51 geldim ama bugn 50,4..yani cok oynuyo kilolar..oyuzden hic canini sikma,sen aynadaki goruntunle daha cok ilgilen bence..ben bugn olctum belimi mesela,gecen hafta 67.5 olcmustum bu gun 65.5.. Yani inceliyoruz,ama tarti ++ gosteriyo,,onemli olan tartimi yoksa mezurami??????hiic canini sikma.. Sen de benim cok sıkı takibimdesin ona gore:KK20::KK20:

Ben hep telefondan yaziyom canim,bilgsayar cok nadir..koyun yogurdu zaten cok sert olur canim,icindeki yag orani cok fazla ya,bide koyun yogurdu hem cok tok tutuyo hem de hemen doyuruyo,tecrubeylen sabittir:))

sana da gunaydin taklim..walla biseyi itiraf etmeden duramiycam iyiniyetli..36 yasinda 2 cocuk dogurmus,bagi bahcesi olan,hergun sporunu yapan bi kadin olabilmek nasi bi duygu yaw..hayranim canim sana walla,,we cok ornek aliyorum gercekten..harikasin canim,Rabbım seni nazarlardan korusun..:nazar::nazar::nazar:

Sana da gunaydin guzelyuzlum,afiyet olsun..zayifliycan tabi hayatim,sen dur daha o kiyafetlerin icinde yuzdugunu de goreceksin insallah:)):nazar::nazar:

ay propycilcimm allah söyletti,canımsınn o senin güzel yüreğinin bakışından kaynaklanıyo,, inşallah inşallahh..... :KK16::KK16::KK16::KK16:

Günaydın kıslaaaarrr,

Bu saatte ne günaydını diyceksiniz ama bugun benim doğum günüm olduğu için sabah kendime izin verdim, işe geç geldim. Deminden beri de FB'da arkadaşlarımın tebriklerini okuyorum. Yani bugün feci işten kaytarma halindeyim.:21::21::21:

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı
Akşam: Karışık yeşil salata, ızgara sebze (patlıcan, kabak, biber), 1 kaşık havuçlu yoğurt, 1 kalem pirzola

Maalesef bi kaç gündür yürüyüşe ara verdim, hem seyahat yüzünden hem de döndüğümden beri sıcaklardan. Nası anormal bi sıcak var, di mi? Artık akşamları yürümek gerekicek sanırım.

Bugün öğledensonra bi arkadaşta toplanıcaz. O yüzden öğlen yemek yemiycem. Orda da kaçamaklara takılmadan idare etmeye çalışıcam.

Akşam da eşim ve oğluşumla dışarı çıkıcaz. Eğer becerebilirsem annemi de götürmek istiyorum ama artık hiç evden çıkmak istemiyo maalesef. Alzheimer hastaları yer değişikliğinden çok huzursuz oluyolar.

Bu sabah da klasik karatay kahvaltımı yapıp geldim. Şimdi de artık kaçıyım vebiraz iş yapıyım, di mi Kıslar. Öğledensonra tekrar girmeyi deniycem topiğe.

doğum günün kutlu olsun canım...nice mutlu senelere...Eki Görüntüle 442534

Günaydın kıslaaaarrr,

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı

Yepyeni yasin kutlu olsun. Gönlünce gecsin bütün zamanlarin. Su isaretleri koymayi bilseydim, kocaman masmavi bir nazar boncugu koyardim buraya simdi.

68.6 ya karsi verdigim 2 haftalik amansiz savasi ben kazandim ve dün 67.9 u gördüm. Bu is olacak olacak...

Ben yazmasamda sizi takip ediyorum biliyorsunuz ve Leylak i cok merak ettim. En son moralim bozuk demisti bi daha birsey yazmadi. Iyi miki acep?

Yepyeni yasin kutlu olsun. Gönlünce gecsin bütün zamanlarin. Su isaretleri koymayi bilseydim, kocaman masmavi bir nazar boncugu koyardim buraya simdi.

Çok çok teşekkür edrim. Senin adına hemen kendime bi nazar boncuğu iliştiriyorum şuraya:nazar:

Sevdacik, mesaji yazdığın kutucuğun altında işaretler çıkmıyo mu?

afiyt olsun canım.patlıcanlı köfteyi nasıl yapıyorsun acaba:44:

sağol canım..aslında bende yazacaktım nasıl yaptığımı hatta resimlerini de çektim..karatay yemeklerinden..bi yerde gördüm tarifini..tepsi kebabı aslında adı ama ben köfteyi az koyduğum için içine patlıcanlı köfte dedim..

4-5 tane patlıcanı alacalı soyup tuzlu suda beklettim 15 dk
köftelerim hazırdı önceden..(normal köfte yapımı gibi hazırlayabilirisniz)
patlıcanları halka doğayıp çok az z. yağı koyduğum tavada kapağı kapalı önlü arkalı yumuşayana kadar pişirdim
köfteleride yağsız tavada kızarttım
biraz patlıcan 1 köfte şeklinde borcama dizdim (çöp şişe geçirdim ben borcamım büyüktü dağılmasın die)
tuz- baharatı salçalı suda hazırladım üzerine gezdirdimm
dilimlenmiş biber ve domateste dizdim üzerine
200 C de 15-20 dk fırınladım
çok lezzetli ve tahminimce hafif oldu..

aslında tarif patlıcanların ve köftelerin yağda kızartılması şeklindeydi ama ben biraz karataya uydurudum..

bu da resmi..bence deneyin..

$IMAG0027.jpg $IMAG0025.jpg

piştikten sonraki resmini çekmeyi unutmuşum..bunların biraz kızarmış hali oluyor..

doğum günün kutlu olsun canım.ailenle nice mutlu,sağlıklı,karataylı yıllara inşallahh.

anneciğinede allahtan şifa diliyorum..bana uzun zaman önce okuduğum bir romanı hatırlattın.oradaki karakterinde bir oğlu vardı ve anneciğide alzheimer hastasıydı.tüm hastalarımızın ve onlara bakanların allah yardımcısı olsun.bakana da zor baktırana da...

Çok çok teşekkür ederim Nisannur'cum.

Annem hakkındaki dileklerine de çok teşekkürler. Ne yapalım, Allah verince çekiliyor işte. Allah beterinden saklasın diyip idare etmeye calışıyoruz. Insanın kendini doğurup büyüten anneciğine bakar duruma gelmesi hakikaten ruhen çok zor kabul edilen bi şey ama başa gelince çekiliyo işte.

Hastası olan ve hasta bakan herkese sabırlar, acil şifalar ve kolaylıklar diliyorum

Sersumum güzel kilo vermişsin yürüyüşlerin sonuçlarını alıyoruz bööle işte:KK54::KK54:
evet tatlım bu hafta iyiyim di mi:KK16::KK16:
İkinizin de ellerine sağlık canlarım. kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum:KK9::KK9: Veremeyenleride tebrik ediyorum :KK9:Karatay ile sağlıkla beslendikleri için:KK1:

Canım bugün stajım başladı okudum ama yazamadım, her yazmak istediğimde sorun verdi telefon:KK5:
Takibimdesin ona göre:KK20:
Bu arada senin şu yoğurdu ben de çok merak ettim, nasıl bu kadar sert olur diye. Afiyet olsun bizim için de ye:))
bişey diil canım:KK16::KK16:

gunaydin kislar..daha kahvaltimi bilem yapmadim ama bu mutlu haberi paylasiyim didim..
bugn tartildim ve 50,4 ciktim amaaaaa tuvalete cikmadan...
belimi olctum bide
hani gecen gun 67,5 demistim ya ama artik 65,5 olmus benim İnce belim..
:KK8::KK35::KK35::KK35:
cok mutluyum yawwww
neyse kahvaltimi edip doneyim tekrar..

vaaavvvv diyorum...:KK51::KK51:

Kızlarr günaydınlar

Bu sabah 57.3 çıktım haftaya 56 görmek hedefim :KK9::KK9::KK9::KK9: o yüzden bugün kaçamak yok:KK20:

2 kayısı kıvamı haşlanmış özgür tav yumurtası
4 domates (minik)
4 biber (bahçemden:KK9: nasıl tazelerdi anlatamam siz de ekin diye :KK1::KK1:)
semizotu
3 omega 3
fındık
5 kiraz
şimdi kahvemi içtim.. Kıslar seminerde nete giremiyorum yaa öğleden sonra görüşürüz:26:
afiyet olsun canımm:KK16::KK16:

Esimin ikinci analizleri daha iyi cikti. Moralimiz biraz duzeldi. Ay sonunda diger bir test yapilacak ve uzman doktoru gorecek. Insallah hersey iyi olacak.

Vucut tipi diyetinde sut ve yogurdun yagsiz tuketilmesi isteniyor. Burada sutler pastorize ve homojenize (yagli homojenize sut zararliymis) oldugu icin (cig sut satisi yasak), yagsiz sut aliyoruz. Yogurdu evde yapiyorum. Diyete de sadik kalmis oluyorum.
çok sevindim canım..herşey daha da güzel olacak inan:KK16::KK16:
sersumcumm ellerine sağlıkkk ay bende listeye girdim sonunda ne güzell hemde 10.cuuyumm...ayyy yaşasın haftaya daha çok kilo verip üst sıralarda görüşmek üzereee:KK16::KK16::KK16:
sağol canım..kutlarım seni de:KK16::KK16:
Günaydın kıslaaaarrr,

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı

mutlu yıllar sanaaa:KK24::KK24::KK24::KK71::KK71:
annen içinde Allah yardımcınız olsun..

sağol canım..aslında bende yazacaktım nasıl yaptığımı hatta resimlerini de çektim..karatay yemeklerinden..bi yerde gördüm tarifini..tepsi kebabı aslında adı ama ben köfteyi az koyduğum için içine patlıcanlı köfte dedim..

4-5 tane patlıcanı alacalı soyup tuzlu suda beklettim 15 dk
köftelerim hazırdı önceden..(normal köfte yapımı gibi hazırlayabilirisniz)
patlıcanları halka doğayıp çok az z. yağı koyduğum tavada kapağı kapalı önlü arkalı yumuşayana kadar pişirdim
köfteleride yağsız tavada kızarttım
biraz patlıcan 1 köfte şeklinde borcama dizdim (çöp şişe geçirdim ben borcamım büyüktü dağılmasın die)
tuz- baharatı salçalı suda hazırladım üzerine gezdirdimm
dilimlenmiş biber ve domateste dizdim üzerine
200 C de 15-20 dk fırınladım
çok lezzetli ve tahminimce hafif oldu..

aslında tarif patlıcanların ve köftelerin yağda kızartılması şeklindeydi ama ben biraz karataya uydurudum..

bu da resmi..bence deneyin..

Eki Görüntüle 442536 Eki Görüntüle 442537

piştikten sonraki resmini çekmeyi unutmuşum..bunların biraz kızarmış hali oluyor..
ellerine sağlık canım çok güzel görünüyolar bu akşam ben de yapayım bariii:KK56::KK56:

geçmişe baktım geldim..acili devraldım..görev başındayım aralarda da sizleyim:KK1::KK1:
sabah menüm:KK56::KK56:
ev köftesi
1 muz
5 ceviz
peynir
domates
7 zeytin

hala çok tokum öğlen yemedim akşam menüsüyle bitiricem:KK16::KK16:

Günaydın kıslaaaarrr,

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı

canım doğum günün kutlu olsun nice güzel yıllara....:KK54:

dün akşam yediklerim:
1 tabak yeşilmercimek çorbası
1 tabak bakla yemeği
1domates salatlık
1 kase yoğurt

sabahta çok güzel bir karatay kahvaltısı yaptım ve 1lt.kadarda su içtim...:KK54:

Öğle yemeğim;
Fırında baget(patatesle yapılmış ama ben patates almadım umarım nişasta sinmemiştir tavuklara)
Salata
Biraz ceviz :KK56::KK56::KK56:

slm kızlar,hemen menümü yazayım bende
:KK6:
kahvaltım;
aç karna bağırsak çalıştırıcı biberiyeli çay
:KK56:1 yumurta
:KK56:2 dilim z.y. kızartılmış sucuk
:KK56:6-8 zeytin,3-4 kaşık koyun yoğurdu
:KK56:avuc içi kadar peynir
omega-3 ve kuruyemişlerim.
çok doydum sanırım,bol su ve yeşilçay içerek öğle yemeğini geçiştirip akşam da hafif bişeyler yemeği düşünüyorum.umarım bugünümde kaçamaksız geçer:KK55:
hepinize istikrarlı saatler diliyorum:KK16:

X