Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hava cok sicak ve bunaltici..yine bahar yasayamadan sicaklar bastirdi yaaa..oooffff..yaz ve kis yasiyoruz sadece sanki..iyice dengeler degisti..

Dun aksam gec ciktim isten..eve gittigimde esim hazirlamisti yemekleri..
1 tabak patlicanli kofte (1 tane koftesinden)
4-5 kasik ta manti yedim( esim yapmis kizlar..affedinn..)

Ev yapimi manti yapan bir yer var ordan kilo ile aliyorum buzluga atiyorum..acil durumlarda cok guzel kurtarici oluyor..bide esim cok seviyor..

Bu haftanin tek kacamagi bu olur insalllah..

Bu sabah kahvaltim:
2 yumurtadan peynirli dere otlu omlet
Beyaz peynirEki Görüntüle 442437
4 zeytin
Yarim domates
4 ceviz
1 bardak dogal sut (koyden bu sefer)

Bu da resmi..

tek bir şarttla affederiz en az 30 dk yürüyüp gel bakalımmmmmmm:KK8::KK8::KK8::KK8:

erkekler bizden daha cok yedikleri icin onlarda porsiyonlar daha buyuk olur haliyle..bizim avucymuzun iciyle o larinki esit olmaz mesela peynirde..yumurta 2 degil de 3 le doyarlar heralde..
ama erkekler cok cabuk ve kalici sonuc aliyolar karataydan..

teşekkür ederim propycilcim bende merak ettim çünkü hoca kitabında böyle bir detaydan hiç bahsetmemiş, başlamak isteyenler varda....

Günaydın! Nihayet erken kalkabildim, uyku düzenimi bir daha bozmamalıyım. Dün bulantıdan bir şey yiyemediğimden sabah kurt gibi açtım ama tuttum kendimi, peynirimi, cevizimi, zeytinimi, sebzemi yedim :) Yumurta yemeye cesaret edemedim, onun için şimdiden acıktım ama bol su içerek öğlene kadar idare etmeyi düşünüyorum, öğlen yumurta yerim daha iyi olursam. Herkese öpücükler, çok mutlu oldum ya bugün erken kalkınca :) Zaten yakında işe başlıyorum, erken kalkmaya alışmam iyi olacak.

günaydın arkadaşlar,
geçen hafta:84 kg
bu hafta :85,3kg
daha dün 84 kg 'dım.bende tartı fobisi oluştu. gelecek hafta saphira ya bildirip tartılmayacağım. belki böylece 84 sarmalından kurtulurum.aşağı ındiğimi görünce belki beyin bırakır ve vermeye devam ederim. önerilerinizi bekliyorum.,
kilo veren arkadaşları kutluyorum,veremeyenler üzülmesin....:KK16:

SEVGİCİM HAKİKATEN ÖYLE BİR ŞEY var,yani uzmanlar diyoki ayda 1 kere tartılın ve korkmayın,çünkü korktuğun zaman vücud bir hormon salgılıyor ve kiloyu tutuyormuşşş ..yani bütün iş kafada bitiorr.bak ben çok bi kilo verdim sayılmaz diğer arkadaşlarımın yanında ama tartı fobim yok aksine sağlıklı beslendiğimi,vücudumun iyi olduğunu düşünüp,kendimi hafiflemiş hissediyorum yahuuu:KK19:

1-clemm=1,69:KK19::KK19:
2-FZGUN= 1.32:KK19::KK19:
3-esas2006=1,28:KK19::KK19:

4-HadiBakalim=1,166 :KK9::KK9:
5-güleryüz2011=1.09 :KK9::KK9:
6-sersum=0.8641 :KK9::KK9:
7-Aydin_Didem=%0,84 :KK9::KK9:
8-Gul63=0.8 :KK9::KK9:
9-iyiniyetli=0.692 :KK9::KK9:
10-mavimeleğim=0,57 :KK9::KK9:
11-emeluludas=0,527 :KK9::KK9:

12-leylak70=000 :44::44::44:

13-propycil=300gr :KK50::KK50:
14-aslı72=+400gr :KK50::KK50:
15-nazfiliz=+700gr :KK50::KK50:
16-loxandra=+1900gr :KK50::KK50:
ben yapayım bari dedim kızlar...hepinizi öptümm...haftaya daha daha umutlu başlayalım:124::124::124::124:

sersumcumm ellerine sağlıkkk ay bende listeye girdim sonunda ne güzell hemde 10.cuuyumm...ayyy yaşasın haftaya daha çok kilo verip üst sıralarda görüşmek üzereee:KK16::KK16::KK16:

Notlar cikardim. Cok kisa bir ozet olacak. Umarim kilo kaybetmekte zorlanan bazi kisilere yardimi olur. Yurtdisinda yasadigim icin Karatay Diyeti kitabim yok. Sizden cok sey ogrendim. Asagidaki bilgileri yazarak, belki size bir katkim olur.

Leptin Diyetinin 5 Kurali:

1. Asla aksam yemeginden sonra yeme. (sutte icmeyeceksiniz).
Gece uykusuna gitmeden en az 3 saat once aksam yemegi yenmis olmali. 4-5 saat en iyisi.
Aksam yemegi sonrasi 6-8 saat icinde vucut aldigi kalorileri yakar. En etkili yag yakma zamani aksam yemeginden 8-12 saat sonrasidir. Eger, yatmadan once, az da olsa bir ara ogun yaparsaniz, gece boyunca yapilacak yag yakmayi engellemis olursunuz.

2. Gunde 3 ogun yiyiniz. Ogunler arasi 5-6 saat olmalidir.
Yemekten sonraki 3 saat icinde insulin devrededir. Bu zamanda yag yakma surecinde degiliz. 3 saat sonra cok dusuk kalorili bir ara ogun bile insulin salgilatir ve yag yakilmasi sureci durur. ( sutlu kahve bile icmeyiniz.)
EN ONEMLI ZAMAN GECE VAKTI 12 SAATLIK YAG YAKMA ZAMANIMIZDIR. o nedenle geceleyin aksam yemegi sonrasi 12 saatlik aclik onemlidir.

3. Buyuk ogunler yemeyin.
Kilolu iseniz, doymadan az once yemek yemeyi birakin. Doyma hissi genellikle 10-20 dakika arasinda olusur. Onun icin yemeginizi yavas yiyiniz. Ogunler 400-600 Kalori arasinda olmali. Bu da bize gunde 1200-1600 kalori kazandiracaktir. Kilo vermenize gore gunluk kalori degerini ayarlayin.

4. Yuksek protein iceren kahvalti yapin.
Bu, vucudu kalori yakma modunda tutar, kan sekerinin normal olmasini destekler dolayisiyla ogleden sonra vucudun cokmesini onler, ara ogun yapmayi veya aksam asiri yemeyi onler.

5. Yediginiz karbonhidrat miktarini azaltin.
Bu karbonhidrati kaldirin demek degildir. Karbonhidrat saglik icin sarttir. Bununla beraber ogleyin cok miktarda karbonhidrat alirsaniz, aksam yemeginden once cok acikirsiniz ve 3 nolu kurali kirabilirsiniz. (Ara ogun yapilmayacak kurali)
Yazar, avuc ici kadar protein (120 gr. civari et, tavuk, balik, yumurta ya da baklagil (yarim su bardagi kadar)), yine protein olcusu kadar kepekli pirinc pilavi veya ekmek veya patates veya meyva gibi karbonhidrat oneriyor. Bunlarin yaninda istediginiz kadar sebze ancak, bezelye, misir ve pismis havuctan mumkun oldugunca uzak durulmalidir.
Gun icinde karbonhidrati fazla alip-almadiginizi soyle kontrol edebilirsiniz.
Sabah tartilin. Gece yataga gitmeden once tartilin. Gun icinde 1.,2.,3., ve 4. kurallari uyguladiysaniz ve gece - sabah tartilari arasi fark 2 libreden fazla ise (454 gr.x2 = 908 gr.) o gun fazla miktarda karbonhidrat almissiniz demektir.

Fazla yemek, gece yemek, ara ogun yapmak, egzersiz yapmamak ve stres LEPTIN problemine neden olur. Kilolu insanlarin kaninda bol leptin vardir. Ancak, beyne yeterli leptin girmez. Buna leptin direnci deniyor.

Leptinin ahenkli olmamasi : Insulin direnci, yuksek tansiyon, yuksek kolestrol, metabolik sendromx X, diyabet, kalp hastaligi, ureme sorunlari, seks hormonu sorunlari, tiroid problemleri, fibromyalgia, yuksek kanser riski, kavrama ve idrak sorunlari yaratir.
Leptinin bu sorunlarda onemli rolu vardir. Siklikla bu sorunlara neden olur.

Kilo kaybettikce, vucut leptine daha kolay cevap verecektir.

Uygun diyet, stresle basacikabilme, yeterli uyku ve egzersiz. Bunlari gozardi etmeyin.

Optimal leptin calismasi icin: Aerobik egzersiz, dayaniklilik aktiviteleri, esneme egzersizleri gereklidir.
Gunde en az bir saat ve haftanin 6 gunu egzersiz gereklidir.

Benim notum : Gunluk kalori kisitlamasini saglamak icin, kuru yemis ve kuru meyvede dikkatli olmanizi oneririm. Olculu olmak cok onemli. Ogunlerde alinacak, suya karistirilarak icilen Lif daha fazla tokluk yaratir. Salata ve Sebzeler, leptin diyetinde onemli. Serbestce yiyin.
Buharda pisirin, az kalorili olsun.

AZ YEMEYIN. Hayat az yenerek gecmez. Yemek yemek bir zevktir ve sosyal bir olaydir. Vucudu cok dusuk kalori alimina alistirmayin.

Ideal kiloya ulasinca yani leptin direnci kirilinca, daha fazla yenilebilecek, arada cok fazla yense de, kilo artisi olmayacaktir.

Dogal ve katkisiz gidalari tuketin. (Karatay kurali)

NE ZAMAN YEDIGINIZ, NE YEDIGINIZ KADAR ONEMLIDIR.

Herkese sevgiler.

canım teşekkürler bilgiler için ama burda kafama takılan şu sütlü kahve bile içmeyin oldu,yani ozaman biz ne zmaan içicez onu,ayrıca öğün aralarında süt yada ayran serbest vermemişmiydi hocamızz ...kafam karıştıı:44::44::44:

Hava cok sicak ve bunaltici..yine bahar yasayamadan sicaklar bastirdi yaaa..oooffff..yaz ve kis yasiyoruz sadece sanki..iyice dengeler degisti..

Dun aksam gec ciktim isten..eve gittigimde esim hazirlamisti yemekleri..
1 tabak patlicanli kofte (1 tane koftesinden)
4-5 kasik ta manti yedim( esim yapmis kizlar..affedinn..)

Ev yapimi manti yapan bir yer var ordan kilo ile aliyorum buzluga atiyorum..acil durumlarda cok guzel kurtarici oluyor..bide esim cok seviyor..

Bu haftanin tek kacamagi bu olur insalllah..

Bu sabah kahvaltim:
2 yumurtadan peynirli dere otlu omlet
Beyaz peynirEki Görüntüle 442437
4 zeytin
Yarim domates
4 ceviz
1 bardak dogal sut (koyden bu sefer)

Bu da resmi..

afiyt olsun canım.patlıcanlı köfteyi nasıl yapıyorsun acaba:44:

İkinci haftamda ikinci olmak güzel oldu ve çok moral oldu açıkcası ellerine sağlık canım :KK16:

2. ve son öğünüm

1 dolu tabak z.yağlı taze fasulye
Salata büyük kase yoğurt

17.15 te bitti

bişey değil canım umarım her hafta çok güzel kilolar verirsin...

Sersumum ve esasım listeler için ellerinize emeğinize sağlık arkadaşlar:KK19::KK19::KK19::KK19:

Aslında daha üst sıralarda olucektim ammaaa dün 1 lahmacun ve bir pide yüzünden olabilir bugün 400 gr vermiş göründüm:KK53: Ama biliyorum ki 57 ye çok yaklaştım:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::21::21::21::21:

sağol canım eminim sen göreceksin haftaya 57 yi:21::21:

Kizlar ellerinize saglik

bişey değil canım...

Canım eline sağlık teşekkür ediyorum :KK16::KK16:

bişey değil canım bende teşekkür ederim..

esascııım tebrikler sende 70 durağını geçmişsin, aynı gidiyoruz , haftaya inşallah 68 i görürüz dimi... :KK52:

ayy inşallah canım evet biraz zor oldu ama sonunda gördük 69 u.inş.dediğin gibi haftaya 68 i görürüz....:KK54:

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!

- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.

- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.

- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.

- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.

- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.

- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.

- Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.

- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.

- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.

- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.

- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür.
Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.

- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.

- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.

- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Notlar cikardim. Cok kisa bir ozet olacak. Umarim kilo kaybetmekte zorlanan bazi kisilere yardimi olur. Yurtdisinda yasadigim icin Karatay Diyeti kitabim yok. Sizden cok sey ogrendim. Asagidaki bilgileri yazarak, belki size bir katkim olur.

Leptin Diyetinin 5 Kurali:

1. Asla aksam yemeginden sonra yeme. (sutte icmeyeceksiniz).
Gece uykusuna gitmeden en az 3 saat once aksam yemegi yenmis olmali. 4-5 saat en iyisi.
Aksam yemegi sonrasi 6-8 saat icinde vucut aldigi kalorileri yakar. En etkili yag yakma zamani aksam yemeginden 8-12 saat sonrasidir. Eger, yatmadan once, az da olsa bir ara ogun yaparsaniz, gece boyunca yapilacak yag yakmayi engellemis olursunuz.

2. Gunde 3 ogun yiyiniz. Ogunler arasi 5-6 saat olmalidir.
Yemekten sonraki 3 saat icinde insulin devrededir. Bu zamanda yag yakma surecinde degiliz. 3 saat sonra cok dusuk kalorili bir ara ogun bile insulin salgilatir ve yag yakilmasi sureci durur. ( sutlu kahve bile icmeyiniz.)
EN ONEMLI ZAMAN GECE VAKTI 12 SAATLIK YAG YAKMA ZAMANIMIZDIR. o nedenle geceleyin aksam yemegi sonrasi 12 saatlik aclik onemlidir.

3. Buyuk ogunler yemeyin.
Kilolu iseniz, doymadan az once yemek yemeyi birakin. Doyma hissi genellikle 10-20 dakika arasinda olusur. Onun icin yemeginizi yavas yiyiniz. Ogunler 400-600 Kalori arasinda olmali. Bu da bize gunde 1200-1600 kalori kazandiracaktir. Kilo vermenize gore gunluk kalori degerini ayarlayin.

4. Yuksek protein iceren kahvalti yapin.
Bu, vucudu kalori yakma modunda tutar, kan sekerinin normal olmasini destekler dolayisiyla ogleden sonra vucudun cokmesini onler, ara ogun yapmayi veya aksam asiri yemeyi onler.

5. Yediginiz karbonhidrat miktarini azaltin.
Bu karbonhidrati kaldirin demek degildir. Karbonhidrat saglik icin sarttir. Bununla beraber ogleyin cok miktarda karbonhidrat alirsaniz, aksam yemeginden once cok acikirsiniz ve 3 nolu kurali kirabilirsiniz. (Ara ogun yapilmayacak kurali)
Yazar, avuc ici kadar protein (120 gr. civari et, tavuk, balik, yumurta ya da baklagil (yarim su bardagi kadar)), yine protein olcusu kadar kepekli pirinc pilavi veya ekmek veya patates veya meyva gibi karbonhidrat oneriyor. Bunlarin yaninda istediginiz kadar sebze ancak, bezelye, misir ve pismis havuctan mumkun oldugunca uzak durulmalidir.
Gun icinde karbonhidrati fazla alip-almadiginizi soyle kontrol edebilirsiniz.
Sabah tartilin. Gece yataga gitmeden once tartilin. Gun icinde 1.,2.,3., ve 4. kurallari uyguladiysaniz ve gece - sabah tartilari arasi fark 2 libreden fazla ise (454 gr.x2 = 908 gr.) o gun fazla miktarda karbonhidrat almissiniz demektir.

Fazla yemek, gece yemek, ara ogun yapmak, egzersiz yapmamak ve stres LEPTIN problemine neden olur. Kilolu insanlarin kaninda bol leptin vardir. Ancak, beyne yeterli leptin girmez. Buna leptin direnci deniyor.

Leptinin ahenkli olmamasi : Insulin direnci, yuksek tansiyon, yuksek kolestrol, metabolik sendromx X, diyabet, kalp hastaligi, ureme sorunlari, seks hormonu sorunlari, tiroid problemleri, fibromyalgia, yuksek kanser riski, kavrama ve idrak sorunlari yaratir.
Leptinin bu sorunlarda onemli rolu vardir. Siklikla bu sorunlara neden olur.

Kilo kaybettikce, vucut leptine daha kolay cevap verecektir.

Uygun diyet, stresle basacikabilme, yeterli uyku ve egzersiz. Bunlari gozardi etmeyin.

Optimal leptin calismasi icin: Aerobik egzersiz, dayaniklilik aktiviteleri, esneme egzersizleri gereklidir.
Gunde en az bir saat ve haftanin 6 gunu egzersiz gereklidir.

Benim notum : Gunluk kalori kisitlamasini saglamak icin, kuru yemis ve kuru meyvede dikkatli olmanizi oneririm. Olculu olmak cok onemli. Ogunlerde alinacak, suya karistirilarak icilen Lif daha fazla tokluk yaratir. Salata ve Sebzeler, leptin diyetinde onemli. Serbestce yiyin.
Buharda pisirin, az kalorili olsun.

AZ YEMEYIN. Hayat az yenerek gecmez. Yemek yemek bir zevktir ve sosyal bir olaydir. Vucudu cok dusuk kalori alimina alistirmayin.

Ideal kiloya ulasinca yani leptin direnci kirilinca, daha fazla yenilebilecek, arada cok fazla yense de, kilo artisi olmayacaktir.

Dogal ve katkisiz gidalari tuketin. (Karatay kurali)

NE ZAMAN YEDIGINIZ, NE YEDIGINIZ KADAR ONEMLIDIR.

Herkese sevgiler.

kızlar sağolun paylaşımlar için elinize yüreğinize sağlık....

Günaydın kıslaaaarrr,

Bu saatte ne günaydını diyceksiniz ama bugun benim doğum günüm olduğu için sabah kendime izin verdim, işe geç geldim. Deminden beri de FB'da arkadaşlarımın tebriklerini okuyorum. Yani bugün feci işten kaytarma halindeyim.:21::21::21:

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı
Öğlen: Mevsim salata, cacık, yoğurtlu haşlanmış karnıbahar
Akşam: Karışık yeşil salata, ızgara sebze (patlıcan, kabak, biber), 1 kaşık havuçlu yoğurt, 1 kalem pirzola

Maalesef bi kaç gündür yürüyüşe ara verdim, hem seyahat yüzünden hem de döndüğümden beri sıcaklardan. Nası anormal bi sıcak var, di mi? Artık akşamları yürümek gerekicek sanırım.

Bugün öğledensonra bi arkadaşta toplanıcaz. O yüzden öğlen yemek yemiycem. Orda da kaçamaklara takılmadan idare etmeye çalışıcam.

Akşam da eşim ve oğluşumla dışarı çıkıcaz. Eğer becerebilirsem annemi de götürmek istiyorum ama artık hiç evden çıkmak istemiyo maalesef. Alzheimer hastaları yer değişikliğinden çok huzursuz oluyolar.

Bu sabah da klasik karatay kahvaltımı yapıp geldim. Şimdi de artık kaçıyım vebiraz iş yapıyım, di mi Kıslar. Öğledensonra tekrar girmeyi deniycem topiğe.

Herkese sevgiler:KK54:

Ne demek, hic onemli degil. Yeter ki fazla kilolarimizi saglikli bir sekilde verelim. Ogun aralarinda, bol su icilecek, sut, ayran gibi seyler yok. Sekersiz bitki caylari icilebilir. Benim gunluk program soyle:

Kahvalti : ceyrek su bardagi pismis yulaf ezmesi, 2 yumurta, salatalik, 1 cay kasigi zeytin yag veya 5 adet zeytin

Ogle: 120 gr. Tavuk veya balik, sebze, salata, 1 su bardagi yogurt veya sut, 1 dilim tam hububat ekmegi, 1 tatli kasigi tereyag

Aksam: 120 gr. Tavuk veya balik veya kirmizi et, salata, sebze, 1 su bardagi yogurt veya sut, yarim su bardagi kahverengi pirinc pilavi veya quina pilavi, 1 tatli kasigi zeytin yag.

Aralarda su ve onerilen ahududu yapragindan hazirladigim cayi iciyorum.

Leptin diyeti ile Vucut Tipine Gore Diyet beslenme duzenini derledim. Bu plan cikti. Vucut tipim thyroid tip. Kafein, nisastali yiyecekler, meyva, bakliyat kilo kaybi diyeti suresince yasak, normal beslenme programinda da olculu olacak.
www.bodytypes.com sitesinden bazi bilgiler elde edilebilir. Diger vucut tiplerine gore beslenmenin nasil olmasi gerektigini hatirlamiyorum, kitabi da kutuphane kayitlarinda bulamadim, sanirim kayip.

Sevgicim, taviz vermeden 3-4 hafta sikica diyeti uygularsan, eminim cok iyi bir sonuc alacaksin. Sevgiler.

ırmakcımm liste güzel ama şu ekmek ve pirinç konusunda sana katılmıyorum canım yani en azından karatay sayfasında bu tarz bi menü önermen bana pek doğru gelmedi .çünkü karatayı anlayıp,uygulayan,buraya menülerini yazan bir çok arkadaşım senin verdiğin o ekmek ve pirinç pilavını yememek için çok çaba sarfediyor.ama umarım uygularsın verirsin kiloları..ne diyimm...:44:

Günaydın kıslaaaarrr,

Bu saatte ne günaydını diyceksiniz ama bugun benim doğum günüm olduğu için sabah kendime izin verdim, işe geç geldim. Deminden beri de FB'da arkadaşlarımın tebriklerini okuyorum. Yani bugün feci işten kaytarma halindeyim.:21::21::21:

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı
Akşam: Karışık yeşil salata, ızgara sebze (patlıcan, kabak, biber), 1 kaşık havuçlu yoğurt, 1 kalem pirzola

Maalesef bi kaç gündür yürüyüşe ara verdim, hem seyahat yüzünden hem de döndüğümden beri sıcaklardan. Nası anormal bi sıcak var, di mi? Artık akşamları yürümek gerekicek sanırım.

Bugün öğledensonra bi arkadaşta toplanıcaz. O yüzden öğlen yemek yemiycem. Orda da kaçamaklara takılmadan idare etmeye çalışıcam.

Akşam da eşim ve oğluşumla dışarı çıkıcaz. Eğer becerebilirsem annemi de götürmek istiyorum ama artık hiç evden çıkmak istemiyo maalesef. Alzheimer hastaları yer değişikliğinden çok huzursuz oluyolar.

Bu sabah da klasik karatay kahvaltımı yapıp geldim. Şimdi de artık kaçıyım vebiraz iş yapıyım, di mi Kıslar. Öğledensonra tekrar girmeyi deniycem topiğe.

Mutlu yıllar...
congratualtions.gif
congratualtions.gif
congratualtions.gif
Ailenle ve sevdiklerinle çok güzel bir yıl geçirmeni dilerim
confetti.gif
confetti.gif
confetti.gif
confetti.gif

Günaydın kıslaaaarrr,

Dünkü menüm:
Sabah Karatay kahvaltısı

ozaman happyy birthday too youuuuuuuuuu ,mutlu güzel yaşlar hadi bakalımcımmmm :KK1::KK1::KK1: yeni yaşın,güzel zayıf bir beden,ama karakteri tam dolu dolu bir yaşam getirsin sana,sevdiklerinle,,bizlerle....:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK16::KK16::KK16::KK16:

kıslar ben omegaya yeni başlayıcam zaten diyetiminde 3 haftasını yarıladım artık,maricap istedim eczaneden ama günde kaç tane almak gerek,eczacı 1 tane diyo,bide açmı tokmu,bana bilgi verrimisiniz...:nazar:

Ben hemen cevaplayım bugün öğrendiğim bilgilerden faydalanarak :KK1::KK1::KK1: İlk başlarda vücudumuzun omega-3 e ihtiyacı olduğu için 3-4 ay günde dört tane(sabah 2 akşam 2) daha sonra günde 2 ye indirmek gerekirmiş... Tok karnına almak gerekiyor

X