Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba kızlar, 2. öğünüm 19.00'da bitti
:KK56:mercimekli köfte, marul,domates, salatalık, ev yapımı turşu

yemek sonrası 1 saat yürüyüş yaptım:KK52:

selam kısslarrr:KK16::KK16::KK16:

bugün eşim nöbete ben kızımla dışarı daha yeni geldik..:KK1::KK1:
izmir bugün bi sıcak ki sormayın..nihayet yaz geldi:KK16::KK16:

sabah kahvaltı yok

kuoför randevum 11 deydi anca yetiştim..saçlarımı bayaa kısalttım..bi de fön kociş çok şaşıracak.:KK1::KK1::KK1:.yarın veda yimeğimiz de var zaten
ilk menüm saat 13:00

2 lahmacun
ayran 2-3 patates :KK17::KK17:
içtiğim suyun haddi hesabı yok:KK1::KK1:

saat 12 den saat 16 ya kadar da durmadan yürüdüm:KK62::KK62::21:

Yeni saçını güle güle kullan canım.

Yürüme işine gelince, çok güzel yapmişsin canım. Ayağına sağlık :KK54:

merhaba arkadaşlar karatay diyetini merak ettim ama kafama takılan sorular var dün bi karataycıyla konuştum oda şaşırdı.....süper kilo vermiş ama ölçtürmemiş yağdan mı verdi kastan mı belli değil....çünkü zeytinyağ terayağ tüketiyolar...yemeklere bolca zeytinyağı...ve o kişinin karısı da yarı karatay yapıyo kolestrolü yüksek çıktı...

sizler ölçtürüyormusunuz vucudnuzun yağ,kas oranı ne....

eğer tatmin olursam doğumdan sonra karatay diyeti yapıcam....

Bugün canımı sıkanlar oldu halaaa uyuyamadım kıslaar hep bu iyiniyetimden sorun ben de mi?
Bazen çok kızıyorum beni sinir edenlerden oldukça uzak duracağım

Üzülme canım , seni üzen insanlar senin canından daha kıymetli değil.. Sadece Gül geç , daha çok içleri yanacaktır .. Üzülmeye değmez canım.

Üzülme der Mevlana ..! istediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur..

Son düzenleme:
Sinbo'nun yağ oranını ölçen tartısı doğru sonuç veriyor mu? Eşim kot pantolonla ölçtüğünde kilosu 1,5 kg fazla çıkarken, yağ oranı da yüksek çıktı. Şort ile ölçülünce kilosunu düşük gösterirken yağ oranını da düşük gösterdi. Yanlış mı acaba dedim, sadece kiloya ve cinsiyete göre mi yağ oranı hesaplıyor? Kullanan varsa merakımı giderebilir mi?

sayfa başlarında bi arkadaş ta un çuvalını tartmıştı yağ ve su oranını doğru ölçüp ölçmediğini anlamak için o ikna olmuştu galiba sadece kilo ve cinsiyete göre ölçüyo bu meretler:KK52::KK52:

2. ÖĞÜN :
1 Porsiyon tavuk döner
bol salata
1 avuç badem

3. öğün :
7-8 fındık

su:3lt
spor : yok

BMI 18.5'un altındaysa zafiyet sorunu demek oluyor, her an aneroksiya hastalığına (doğru mu yazdım bilmiyorum adını, şu çok zayıfların hastalığı) yakalanma riski taşıyorsun.
Hormonların düzenli çalışmıyor oda tüm metabolizmanı etkiliyor.
Vücudunda yağ oranı çok düşüyor, bu da en başta östrojen hormonu seviyeni düşürüyor. Östrojen için yağa ihtiyaç var çünkü. Mesela bu yüzden şişman insanlarda östrojen yüksektir, daha kısa aralıklarla regl dönemi yaşarlar.
Ben de tam bilmiyorum boyumu en son 1.60 çıkmıştım aile hekiminde onu yazdım çizelgeye de:KK1:
Bu hafta kaçamak yapmama önerine katılıyorum, 15-17 haziranda kuzenimin kına-düğün vb var. Futbol topu gibi bir göbekle düğüne gitmemek lazım dimi:KK1: Kaçamak yapınca futbol topuna dönüşüyor göbeğim benim hemen.
Uyaralım canım hemen, çok sevinirim:KK52:

Evet asyacım anoreksiya doğru yazdım.. Propycil anoreksiya nevroza olcaksın bak:27
Yaa ben ölem oyyy o zaman kıslar öldürceksiniz beni ya.. 57.6 kiloyum ben propycil bayağı bi ince etmeyin eylemeyin:KK52::KK52::KK52:

alışveriş gülüm:KK1::KK1:tempolu ve sürekli diil..arada bi yarım saat oturdum canım:KK1::KK1:ama ayaklarım ağrıyor kısss:KK9::KK9:

sağol canım..ben bazen öyle aniden gider değişiklik yaparım tabii kociş bazen şok oluyo:KK9::KK9:açık tenliyim saçım kumral..bir ara uzun süre açık gölge kullandım..eşim daha sarı olabilir diyordu..tabiisi ben bigün bi gittim geldim adam şok..kısacık ve sapsarı:KK53::KK53:amanın gerçi arkadaşlarım ve ben çok sevdim ama kociş ehh falan, tabiisi kısayı hiç sevmiyo çoğu erkek..al sana sarı didim:KK37::KK37:..neyse ki saçım çabuk uzuyor..sonra ben de sarıdan sıkıldım..hem insanı olduğundan büyük gösteriyor..kilo da olunca ..:KK9::KK9:şimdik te patlıcan moruyum..yani acayip zıt değişiklikler yapabiliyorum bazen..ama bunda devam sanırsam..bidaha sarı olmıyacağı kesin:KK9::KK9:
Radikalim diyosun yani:))acik tenli birine patlican moru mikemmel olmustur,gozumun onunde canlandirdim bi an..gule gule kullan canimcim..emmeee: bu guzel yuruyusun ustune mado olmusmu hiicc..2 gun once ne konustuk senle,hiiiimm:KK20::KK20::KK20:
ikinci öğün
1 kase ev yapımı yoğurt(içine nane,keten tohumu koydum
8-9 tane sarma bol limonlu..

başım ağrıyo migrenim tuttu canım bişii stemiyo.. birde akşama kına gecemiz var teyzemin oğlu evleniyo mecburen gidicez benim kıza bez baglasammı bilemedim kafası karışırmı acep yada alıştırma kilodunu giydirsem...orda tuvalete yapmaz evde bile henüz alışmadıki offf..neysem anneme sorayım barii akşama:nazar:herkesi öpüyorummm
Canim gecmis olsun,migren ben de war,sekerli seylerden ve yuksek Gi li gidalardan uzak dur canim..
Iyi aksamlar kizlar ,

Nasilsiniz ?

Ee hafta sonu herkez miss gibi uykusunu cekmistir .. gec kahvaltilar yapilivermistir ..

Bende bugun gec bir kahvalti yaptim.

Kahvaltimda ;

-7-8 cilek ,
-yarim mango,
-1 salatalik ,
-2 ceri domates,
-avuc ici kadar beyaz peynir
-ceviz ve badem
-kahve.

kahvaltidan sonra esimle birlikte 60 dakika yuruduk.

Aksam yemegimde (2.Ogunumde);

Firinda susamli tavuk,
karisik salata,
bir dilim incirli hurmali kek ,
1 bardak ayran.

yine yemekten sonra esimle birlikte 50 dakika yuruduk. (yagmus basladigi icin geri donmek zorunda kaldik)
uzuuun yol yurumussun gene kanaelcim..tebrikler..:KK9::KK9::KK9:

Merhaba kızlar, 2. öğünüm 19.00'da bitti
:KK56:mercimekli köfte, marul,domates, salatalık, ev yapımı turşu

yemek sonrası 1 saat yürüyüş yaptım:KK52:
​Menu we spor guzel taklim..takibimdesin haaa ona gore..sen de beni takip etmeyi unutma..bide anoreksiyayi arastirdim,benle alakasi yok canim cok sukur..bide zeytinyagi paylasimi icin mersi canim:)))

Faydali bir paylasim olmus, tesekkürler arkadasim..
Acikcasi bu konuda celisiyordum sorularimin cevabini bulmus oldum.
Önceki diyetimde 3 ara ve 3 ana ögün uyguluyordum, cok acikiyordum bunu biliyorum..

Sorularına yanıt bulmana sevindim canım.
ara öğünler de yediklerimiz bize kilo , yağ olarak geri dönüyor .. Hocamızın kitabını okudukça daha da şaşırıyorum. Leptin hormonundan herkez bahsediyordu bilen var merak eden var bilmeyen var .. Paylaşayım dedim. İyi demişim
:KK34::KK16:

Üzülme canım , seni üzen insanlar senin canından daha kıymetli değil.. Sadece Gül geç , daha çok içleri yanacaktır .. Üzülmeye değmez canım.

Üzülme der Mevlana ..! istediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur..

Canım sağolasın siz varsınız ya çabuk geçiyor üzüntüm kıslaarr:KK54::KK54:

Kaneelcim bis hafta sonuda erken kalkarız zorumuz ne bilmem. 15 yıldır ben 9 dan (en geç bu sayısı da az 9 olduğu zamanın) geç kalkmamışımdır. Yarın yürüyüş yapçaz gene inş. plan bu. Üstüne sınavda görevliyim oraya da yürürüm uzak biraz :KK8::KK8::KK8: okul:KK34:
Bi 40 dk da o :KK8::KK8:

Evet asyacım anoreksiya doğru yazdım.. Propycil anoreksiya nevroza olcaksın bak:27
Yaa ben ölem oyyy o zaman kıslar öldürceksiniz beni ya.. 57.6 kiloyum ben propycil bayağı bi ince etmeyin eylemeyin:KK52::KK52::KK52:
asyaates bana dedi yaw anoreksiya olcan diee:KK9::KK9::KK9::KK51:
Da,,ben kiiim anoreksiya olmak kim(esirge hepimizi rabbım))))

merhaba kızlar , dilerim keyifli bir gün geçirmişsinizdir. kitaplarım geldi " karatay mutfağı" ve " bilimsel gerçeklerle kilo vermenin ABC si" çok mutluyumm ,okumak için sabırsızlanıyorum:KK3:

Canım sağolasın siz varsınız ya çabuk geçiyor üzüntüm kıslaarr:KK54::KK54:

Kaneelcim bis hafta sonuda erken kalkarız zorumuz ne bilmem. 15 yıldır ben 9 dan (en geç bu sayısı da az 9 olduğu zamanın) geç kalkmamışımdır. Yarın yürüyüş yapçaz gene inş. plan bu. Üstüne sınavda görevliyim oraya da yürürüm uzak biraz :KK8::KK8::KK8: okul:KK34:
Bi 40 dk da o :KK8::KK8:

Eşim uyumayı sevdiği için onu ben uyuması icin yatakta bırakır en geç 9.00 da kalkarım. Alışılmış düzen .. Kolayına değişmiyor..
Ama güzel bir alîşkanlık .. Erken kalkan yol alır derler :KK1: Doğruymuş :KK34:
Yarın ki plan bile hazır maaşallah :nazar:
Yarın okulun da ki gorevinde başarılar diliyorum canım .. Kolay gelsin ..
:KK34:

ayyy pepetim.sende ne kadar dertliymişsin.bi evde 2 kişi çalışıyosa 1 ini aileler mi yemek zorunda.kimse bi başkası için çalışmak zorunda değil.aileler ne kadar bencil yaaa.hele de kayınvalidenin söylediğine çok kızdım.ne demek birinizin maaşını yiyin.öffff herkeste birer dert.allahım dermanını da versin herkese
allah sana da sabır versin canım.inan başka diyecek bişey bulamadım....

Evet canım kapalı kutu insanlar aynen..
Sana bişi diyeyim mi bizim gibi dertli bi arkadaş vardı.. Eşinin ailesi para istiyor diye daha yeni evli ve bi çocuğu vardı bebekti hem de.. Eşine resti çekmiş ve bi süre ayrı kalmışlar.. Sonra tabiisi birleştiler ve şimdi arabaları var ve 2. evlerini ödüyorlar.. Ama bizim gibi yapsaydı gidecekti paralar..
Karşı taraf zor durumdaysa tamam yardım edilir ailesi ama senin kaynın çalışsın kazansın bu ne di mi..
Bizimkiler yeni evlendiğimizde paralıydı.. ama hep yok derlerdi.. Hep de almayı hak gördüler.. Eve (oda Allah'tan denk geldi ) sonra da arabalara soktum onii:KK53::KK53:
Ben gene az zararla atlattım. Ama durmayacaklar eminim:KK53::KK53:

Kaynımın evleneceği belliydi.. Kız arayıp duruyorlardı -öğretmen istediler nedense:KK52::KK52:-- bulamadılar öğretmen gene ama çalışan buldular.. Bu gelin adayı anne sana şunu alayım bunu alayım diyomuş kaynanatör diyo bana.. Alsın dedim.. Gelip gidip bulaşık makinasının olmadığını söylüyo.. onun gelini kaynanasına makina almış diyo duymuyorum hiç ben de :KK1::KK1:makina istiyo benden yani cinn:KK53: Demin konuştuk hesap soruyo niye aramıyo muşum hey Allahım.. 2 ay olmuşmuş aramamışım:KK53::KK53:
Esmesem de gürleyecekmişim bide ööle diyo:KK52::KK52::KK52:
Neyse evlilik hazırlıkları başlamadan 1 yıl önce arabaya soktum eşimi sıfır araba 1 yılını ödedik 3 yıl daha ödeyeceğiz:KK53::KK53: vee yüksek meblağ ödüyoruz biz:KK53: Gene de para istediler yaa :KK52::KK52::KK52:

ah pepeti ah..öldüresim geldi o kayınla kaynanattörü..senin eşin de çok kullandırmış kendini canım yaa..umarım senin kıymetini anlayıp onların da gerçek yüzünü görür..üfff...daral geldi:KK35::KK35::KK35:

ben bu kaynanator lafini cok sevdim..bugunun anlam ve onemine cok uydu..sen cok yasa iyiniyrtlim..
pepeticim ne diyim bilemedim valla canimAllah yardimcin olsun..senin durumunda cok zormus..

canım çok üzüldüm senin adına allah yardımcın olsun .eşinin bazı şeyelri senden saklamasıda hoş değil :KK20: umarım herşey düzelir gönlüne göre verir allah...

Günaydın hatunlar pepeticim senin durumuna çok üzüldüm bende evliliğini sakın kocanın ailesi yüzünden bitirmeye kalkma kızın var en mantıklısı bence işten çık tek maaş olun ozaman para istemezler isteselerde yok bize yetmiyor dersiniz işten çıkmasanda çıktım diye yalan söyle madem başka şehirlerdesiniz anlamazlar bence ailenin huzuru işten daha önemlidir bence

iyi günler arkadaşlar,
pepeti Allah yardımcın olsun.bolbol dua et,inan her gün geçiyor.sonradan üzüldüğüne üzülüyorsun.dışarıdan kimse senin ne yaşadığını anlayamaz.bazen kabul etmekten başka yapacak birşey yoktur.sabırlı ol Allah' vekil tayin et.yaşım dolayısıyla hayattan öğrendiğim şu oldu:yaşadığımız zorluklar ve acılar kadar olgunlaşıyoruz. her bir kişi ve olay bize iyi veya kötü birşeyler öğretiyor.kötüler olmasa iyi insanların kıymetini bilebilirmiyiz.mesafeni koymadığın sürece ve hayır diyemedikçe mutsuz olmaya mahkumsun.buğün cuma hepimiz senin ve ırmağın eşi için dua edelim.toplu yapılan dualardaha kıymetlidir inş. belki kalpleri yumuşar.Allah kalbine genişlik ve ferahlık versin.:KK16:

PEPETİ canım allah yardımcın olsun.bol bol dua et canım.eşinede madem sen vereceksen,ben işten çıkayım çocuğumun başında durayım de canım yaa..sabırr et bi tane yavrunn var..

sagolun kızlar yorumlarınıza ALLAH hepimize yardım etsın her daraldıgımızda

bu arada dunden perı bi ton çikolata kornet-mercımeklı kofte yani saçma sapan seyler toparlayamıyorum bakalım yarın sabh yuruyecekmıyım yaa:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: moralım bozuk olunca ben yıyorumm bu kadar nokta. ey hayat bozma ya moralımiiii:84::84::84::84::84::84::84:

Son düzenleme:
PEPETİ

Napiyosun canim iyimisin,halloldumu sıkıntılar..moralini bozma noolur,,biz senin yanindayiz herzaman...sewgiler canim,opuyorum..

saol taklim,senin de ayaklarina saglik walla..bide hakkaten erken kalkan yol aliyo,ben de senin gibi erkenciyim ama ac karna yuruyus yapmak diyecegine beni oldur daha iyi..sünüyom resmen ya,hışım cıkıyo:))))

12.00: Yumurta, Bakla, Yoğurt, Domates

16.00: Çilek, Kayısı, Şeftali

19.30: Kavurma, Bakla, Yoğurt

Yaz geldi ya meyve kaçamağı yapmadan duramıyorum :) ama meyvelerin tadı yapay gibi geliyor, sanki şeker dökülmüş üstlerine. Huzursuz oldum yerken. Yaz için taze meyve ferahlığı verecek bir alternatif bulmam lazım, kuru meyveler bayıyor sıcakta.

Son düzenleme:
X