Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

çalısıyor musunuz sizdee..
her zman fırsat bulamıyorum ben..
uykuya fazla düşkünüm galiba,yada fazla yavaşımm
sabah 7de kalkıyorum 7.45te evden çıkıyorum..
ve max. 10 dkda kahvaltımı hazırlayıp hemencik yutuyorumm..
bugün sadece üzerimi giynecek kadar vaktim vardı o nedenle yapamadım kahvaltı..
herzaman böyle olmayacak inş:13:

kabak yemeğini tarif edebilirmisinn..
akşam kabak yapıcaktımm,acaba seninki nasıl merak etiitm

kabak yemeğini tarif edebilirmisinn..
akşam kabak yapıcaktımm,acaba seninki nasıl merak etiitm

Hiç iyi değilim famir,ateşim yüksek bir şekilde çalışıyorum
Kabak yemeği çok güzel oldu tarif edeyim
3-4 kabak
Biraz beyaz peynir(ben birazda kaşar koydum)
Kitapta 5 yumurta demiş ama ben 3 tane koydum
nane,karabiber,dereotu
bol zeytinyağı
Kabağı rendeleyip,hepsini karıştırıp fırına veriyorsun.kitapta 10 dk. diyorda ben 20 dk.falan pişirdim.
Afiyet olsun:))

unsuz mücver yanii
tadını beğendiyesen yapılabilirr..
ama benden başka kimse yemez ki bunu:97:
haftasonu kendime özel yapayım bari,sağoll
geçmiş olsun bu arada..

unsuz mücver yanii
tadını beğendiyesen yapılabilirr..
ama benden başka kimse yemez ki bunu:97:
haftasonu kendime özel yapayım bari,sağoll
geçmiş olsun bu arada..

Teşekkürler..Evet yemiyorlar eşim çok seçici olmamasına rağmen yemedi.Ama bence güzeldi tadi.Ben bi de ince olsun heryeri pişsin diye geniş bir tepsiye döktüm,zevkle de yedim. Annemede götürdüm onlarda da sadece annem yedi:))

kızlar ben de bi yemek tarifi vereyim çok güzel oldu dün akşam için yapmıştım.

2 patlıcanı soydum ikiye böldüm uzunlamasına,sonra tuzlu suda beklettim kuruladım ve heryerini fırça yardımı ile zeytinyağladım...bu şekilde 250-300 derece arası fırına verdim pişmeleri için.. (kızartma olmasın diye böyle aklıma geldi)
klasik olarak bildiğimiz karnıyarık içini hazırladım daha da az yağ kullanarak kısık ateşte..
sonra patlıcanlar yumuşayınca ortasını kaşıkla açtım ve içten doldurdum
salçalı sıcak su yaptım yanlarından döküp tekrar fırına verdim bu kez 200 derecede
çok güzel oldu:)
ama tavsiyem 3 patlıcandan yapın

kızarmışş patlıcanı hiç sevmediğimden karnıyarık yiyemezdimm pek.
bende bu şekilde yapıyorum ve acayip lezzetli oluyor gerçekten..
afiyet olsun

slm kızlar ya dıyetım guzel gıdıyor 3. gunum amma sabah kahvaltısından 3 gunde böög geldı yumurtadan ya sız nasıl yıyosunz ben top yıyorummm tavada öle kasık kasık catal catal hayatta yıyemem yumurta yemesek olmiymi yada 1 yesek kıtabı olnalarr varmı bılgınzzz

ayrıca bugun bı arkadsım kurabıye ıkram ettı bende hayrı dıyemedım cok sacma canım bıle ıstemezken tahınlı kuarbıye yedım tadı da kotuydu yarımda bırakamadım ayıp olcak dıye belkı kızdınız bana ama ınanın zorla yedım yabısuru kurabıye var dı yemek zorunda kaldım 1 tane bısı olmaz ınsallh

pepeti ben sendeki sorunu daha öncede söylemiştim sana,ama sen dikkate almıyorsunn..
bir kere gerçekten bu diyete başlamak istediğine tam anlamıyla karar ver..
çevremizdeki insanlar malesef yemek konusunda ısrracılar..
almazsak darılacaklar diye yiyip duruyoruzzz,ama birkaç defa almadığını gördüklerinde emin ol ikramlarda azalıyor.....
sen birde kaçamak yaptın mı tam yapıyor yapmadığında da çok sıkı diyet yapıyorsunn.
yani çok az yiyorsun bu nedenle de çabuk bıkıyorsunn diyetten..
doyana kadar yeee.
ilk zmanlar fazla yeee..
burda kızlar 1 çay bardağı kuruyemiş yiyo ben 2 çay bardağı yiyorumm..
zamanla azaltıırım ama onuda kısınca zarrarlı şeylere yöneliyorum çünkü..
ilk zmanalar kaçamakların fazla yemek olsunn zararı yok,zmanla düzene sokarsın..
bak ben 1 haftada bayramda aldığım 1,4 kg verdimm..
sende veririsin yeterki iste

Son düzenleme:

Ben akşamdan kahvaltı tabağı hazırladım kendime.Servis tabağına rafadan yumurta zeytin peynir domates biber salatalık fındık badem koydum.Üzerine bone geçirip dolaba kaldırdım.Sabahta çıkarıp ayaküstü yedim çok zamanımı almadı.

Ben akşamdan kahvaltı tabağı hazırladım kendime.Servis tabağına rafadan yumurta zeytin peynir domates biber salatalık fındık badem koydum.Üzerine bone geçirip dolaba kaldırdım.Sabahta çıkarıp ayaküstü yedim çok zamanımı almadı.
Öğlen 2 tavuk budu yanında salata birazda kuruyemiş yedim. Şuan tokum hiç acıkmadım.

Saphıracım,kendını sıkmadan devam etmelı cok halısınız,zamanla hersey. :44:
kendi adıma öyle yapmak zorundayım...

geçmiş olsun canım

Selam millet
bugün pek yoğun geçiyor.sayfalarda almış başını gitmiş.yeni totomun üstüne oturdum.birazdan yine kalkıp akşam yemeği yapıcam.bir de gözlerim kapanıyor ki sormayın,nasıl uykum var anlatamam

canım ben yuruyorum 2 gundur leslı ile 3 mil 45 dk sonrada egzersız 2 haftadan sonra degısımı görcekmisiz öle dıyo leslii

famırcım benımde dıyete basladım ve 700 gr fark ettım 3 gun bakmadım bugun de bende anlamıyorum kendımı sen çözmüşşn ama inan 3 gundur agzıma kacamak olara sadece bu kurabıye gırdı almasam cayın yanına koydu yaa bırını barı al nolcak o kadardan aldım tadı da hos degıldı bıraksam ayıp olur dıye yedım 1 ane. diyete gore beslenmem iyi gidiyo bakalım

tek sorunum mıgrenım var ve 3 gundur basım agrıyo ilk gun temzlık yaptım yoruldum ondan agrıyo dıye dusunmustum amam sanırım proteınden cumartesı dıyetisyene gıdeyım dıyorum vaktım olursa tabıkı bakıcaz aslında butun dıyetler aynı tek şey ırade cok sukur çıko tatlı börek kalmadı artık

FAMİRCİM AYNISINI MUSAKKASINI YAPARKEN DE KULLABİLİRİZ O YÖNTEMİN DEĞİL Mİ ?

bugün öğlende tavuk şiş yedim 1-2 kaşık bulgurla,havuç ve marul salatayla ama nedense bu saatte biraz zorlanıyorum ne dersiniz bir iki kuruyemiş atsammı ağzıma yanımda var ??

Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Sabah kahvaltım : Su,omega3 takvıye, 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevız,onbes tane zeytın(bu sabah yoktu evde)yemedım,domates ,bır bıber,bır avuc dolusu sıyah cekırdeklı kuru kara uzum,bır bardak cay.
Arada :bır bardak sut onbes zeytın.
2. Öğün(Ogle):1 bardak ayran,bır avuc cevız,bır avuc sıyah cekırdeklı kuru uzum,bır cay kasıgı keten tohumu,bır porsıyon domateslı-patlıcanlı kebap,koz bıber,sogan,maydanoz eslıgınde.
Yemekten oncekı ruh halım:aslında hıc ac degıldım dıyebılırım.
Yemekten sonrakı ruh halım: aksam yemegı yemeyecegım ıcın mutluyum.
Sıvı:Tonla su,1 fıncan kahve,cay.

Spor: 2 saat ev ısı ,bugun cok mesguldum o da bır cesıt zıhın sporu

Kızlar aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemeyınız,meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmeyınız.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcılebılır.
Ben boyle yapa yapa ogunlerım ıkıye dustu,acıkmıyorum,daha az uyuyup daha cok calısabılıyorum. ,artık annem aksam ıcın bır tencere daha pısırmıyor,yemek porsıyonlarım kuculuyor ama kahvaltım sabıt.

1.öğün:2 yumurtadan tulum peynirli omlet,2 tane salatalık,10 zeytin,yeşil çay
2.öğün:1 kase tavuklu mercimek çorbası,1 tabak brokoli(limonlu-zeytinyağlı),fırında sebze kızartması(kabak,patlıcan,kırmızı acı biber,domates)1 çay bardağı tuzsuz ayçekirdeği,1 avuç yabanmersini-dut kurusu
sıvı:şimdiye kadar 1.5 lt oldu.birazdan 1 fincan yeşil çay daha içicem.akşam da 1 tane sade maden suyu
spor:bugün ev işlerinden çok yoruldum,spora halim kalmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…