Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ıkıncı ogunum

1 tabak etlı kapuska
1 tabak ev yogurdu
1 bas kuru sogan

bugun 1 saat normal 1 saat tempolu yurudum dısarda su cok ıcemıyorum yanı aklıma gelmıyo ıcmek
ama bol bol bıtkı cayı ıcıyorum
sabahı ıple cekıyorum bakalım neler olacak saphıra loxı masal leylak famır kızlar nerelerdesınız yaw
topıcı sahıpsız bıraktınız:44:

Olunca daha ıyı oluyor kapsullerle,cunku herseyın dogalını bulamıyoruz,mesela ozgur tavuk tuketemıyoruz her zaman,balık desen her zaman zor ,kapsuller hayatı kolaylastırıyor,ustelık halsızlık ve depresyon kalmıyor.Bulgur 2 kasık yenecek.Kolay gelsın hepımıze :KK71:
bulgur 2 kasikmiiiiii ama ben normal pilav gibi 8 -10 kasik yiyordum offf yaoffff ben beceremiyorum bu karatay ölçülerini. Kitabı da okudum 2 kasik diye bisey görmedim. Zaten regl donemindeyim. Bugün iyice civittim cheese kek yedim. ben şimdi naapiyim bı daha buralarda gözukmiyeyim mı yoksa regl bitince adam gibi basliyayim.aslında tatlı isini baya bı çözmüştüm. En son 1 buçuk yıl önce Amerika'da yemiştim cheese keki ve dayanamadım iste görünce. Bide hep kaçamak yapıp giden kiloyu göremeyince hiç motive olamadım ben. Aslında tam benim beslenme tarzım karatay. Evim organiklerle dolu.sadece et sut yumurta hariç. Daha bu diyette bilmediğim çok şey var sanırım. 1. Kitapta mı yazıyor du acaba cogu şey. Ben 2. Yi okudum da .....???offf çok moralim bozuk yaaa

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde))bır cay bardagını dolduracak kadar cevız,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 yumurtadan omlet,15 tane zeytın,kakao.:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı):Bır tabak seBze yemegı,bır tabak turp,mercımek corbası,ayran ,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 5 saat ev ısı yaptım ,10 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a300.jpg
    $a300.jpg
    29,9 KB · Görüntüleme: 20
  • $a310.jpg
    $a310.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 20
bulgur 2 kasikmiiiiii ama ben normal pilav gibi 8 -10 kasik yiyordum offf yaoffff ben beceremiyorum bu karatay ölçülerini. Kitabı da okudum 2 kasik diye bisey görmedim. Zaten regl donemindeyim. Bugün iyice civittim cheese kek yedim. ben şimdi naapiyim bı daha buralarda gözukmiyeyim mı yoksa regl bitince adam gibi basliyayim.aslında tatlı isini baya bı çözmüştüm. En son 1 buçuk yıl önce Amerika'da yemiştim cheese keki ve dayanamadım iste görünce. Bide hep kaçamak yapıp giden kiloyu göremeyince hiç motive olamadım ben. Aslında tam benim beslenme tarzım karatay. Evim organiklerle dolu.sadece et sut yumurta hariç. Daha bu diyette bilmediğim çok şey var sanırım. 1. Kitapta mı yazıyor du acaba cogu şey. Ben 2. Yi okudum da .....???offf çok moralim bozuk yaaa
Bısey olmaz bundan sonra dıkkat edın,Ben bu dıyete baslamadan once ayda 45 ekmek,90 cıkolata,15 kg meyve ve 30 tabak pılav tuketıyordum,dıger besınlere ılaveten ve doymuyordum bır turlu. Sımdı 10 ay kadar oldu vE ıkı ogunle tok gezıyorum,damar saglıgım duzelıyor daha cok hareket edebılıyorum.Daha az uyuyorum ve daha aktıf olabılıyorum.Yuzumde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular.Zıhnım daha berrak ve daha ıyı hıssedıyorum.Bu dıyette lezzet ve sAglık bırarada,sabah acıktıgınızda ellerınız tıtrıyorsa ya da gergın oluyorsanız,gun boyu celık gıbı sınırlere sahıp degılsenız,konsantrasyon sorunu yasıyorsanız,hıcbır saglık problemınız olmasa bıle bu dıyet yapılmalı bence.

sevgili gül63
ben de her öğün(şu an tatilde oldugum ve geç kalktıgım için günde iki öğün yiyorum) omega 3 alıyorum fakat bir tane yutuyorum.siz ikişer tane alıyorsunuz sanırım.ikişer tane mi almamız gerek ?
ayrıca ben de bir arkadaş gibi ikinci kitabı okudum.hala neyi yiyip yiyemeyecegimi bilemiyorum.1.kitapta bunlar daha detaylı mı anlatılıyor?1.ve 2.kitabın farkı nedir,okuyanlar cevaplayabilirler mi ?

ıkıncı ogunum

1 tabak etlı kapuska
1 tabak ev yogurdu
1 bas kuru sogan

bugun 1 saat normal 1 saat tempolu yurudum dısarda su cok ıcemıyorum yanı aklıma gelmıyo ıcmek
ama bol bol bıtkı cayı ıcıyorum
sabahı ıple cekıyorum bakalım neler olacak saphıra loxı masal leylak famır kızlar nerelerdesınız yaw
topıcı sahıpsız bıraktınız:44:
Hakkaten nerdeler :44: loXıııı ,famırrr,kızlarrr :KK52:

| Soru Grubu : Genel
Soru : merhabalar canan hocam....kitabınızı aldım ve uygulamaya başladım 10 günde 2 kg verdim.ben tatlıya çok düşkün bir insandım şimdi çok aramıyorum 2 öğün bana çok yeterli geliyor ama birkaç sorum var omega 3 ü mutlaka hap olarak kullanayım mı?gıdalardan aldıklarım yeterli mi?bir sorunun cevabında günde 30_40 dk yürüyün istediğinizi yiyin demişsiniz bunu anlayamadım, birde insülin direnci kırıldıktan sonra herşeyden azar azar yiyin demişsiniz bu istediğimiz kiloya ulaşınca mı demek?tam buğdayı da bulamadım marketlerde yok.tavsiyeniz??sizi gerçekten tebrik ediyorum yani süpersiniz acıkmayacağımı hiç tahmin etmezdim göbek yağlarım acayip şekilde gitti tavsiyelerinizi bekliyorum mutlu kalın.....

Cevap : Omega -3 desteği önemli Göbek ve karaciğer yağları gittikten sonra dengeli beslenip, hareket edersiniz. Dikkat ederek tabii ki her şey yemelisiniz. Ama Karaciğer yağı gitmeli önce!!! Tam buğday ya da bulgur az olarak tüketmelisiniz. Her gün 5 kilometre yürürseniz, her şeyi yiyebilirsiniz diyorum ben. Hayat boyu 30-40 kilometre, başlangıçta en az 20 dakika yürümek şart. Fazla olmasın... Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

sevgili gül63
ben de her öğün(şu an tatilde oldugum ve geç kalktıgım için günde iki öğün yiyorum) omega 3 alıyorum fakat bir tane yutuyorum.siz ikişer tane alıyorsunuz sanırım.ikişer tane mi almamız gerek ?
ayrıca ben de bir arkadaş gibi ikinci kitabı okudum.hala neyi yiyip yiyemeyecegimi bilemiyorum.1.kitapta bunlar daha detaylı mı anlatılıyor?1.ve 2.kitabın farkı nedir,okuyanlar cevaplayabilirler mi ?
. Gunde 3gr a kadar alınabılıyor omega3,benım kapsuller 500mg lık ,4 tane alıyorum 2gr almıs oluyorum omega3 u, Hocamızın yasakladığı kötü glisemik endeksli yiyeceklerdir. Bunlar; tahıllar (arpa, buğday, yulaf vs.), mısır, patates, pirinç ve şekerdir......... İyi glisemik endeksli yiyecekler ise aynı zamanda bitkisel protein açısından da çok zengin olan baklagillerdir. Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek gibi... Tabı bunlar da abartılmamalı.

slm canlar..
bugün misafirlerim vardı
ama ne gül böregi ne tatlılar hiç birine dokunmadım
sadece mercimek köftesi yedim
bol kıvırcıkla ..

kızlar dün 5.gündü ama wc olayı sıfırdı çok canım sıkıldı.
bugün
sabah.karatay kahvaltı
öğlen 2 muz
akşamsaat 18:00'da 6-7 tane hamsi bol salata
ama balık kızartma
ayyy birde karides

evde başka bişey yokutu ama sofrada rakı vardı.nasıl içim gitti anlatamam.
aahhhh ah.ben rakı ve viski kolaya bayılırım.
bugün sporda yapamadım.inşallah misafirlerim gidince yapıcam
siz şimdi diyosunuzki ulen misafir var hatuna bak pcye bakıyor.ama fırsat buldum işte....

Menü
:
1.öğün:2 haşlanmış yumurta.bi avuç beyaz peynir.10 siyah zeytin.1 ince belli çb.ceviz,bi tk. keten tohumu kayısıve erik kurusu,1tane 1000 mg omega3, su maydanoz

2. Öğün:bi porsiyon ızgara et,boll salata+1çk. keten tohumu yağı,bi ayran,1tane 1000 mg omega3,1 ince belli çb.ceviz

Sıvı:1,5-2 lt su şimdilik fazla içemiyorum ama
1 fincan yeşil çay

Spor:20 dak hafif tempolu yürüyüş

bu hafta kilo bildirimi yapmym çünkü bi hafta malum günlermdeym.

teşekkür ederim.yalnız bu kadar benzerlik olur bende geçen yıl dukana başladım 64'e indim.sonra bıraktım yaz tatili ramazan,bayram derken 71'e kadar çıktım.karatayı keşfettim bu site sayesinde 13 ocakta başladım.71,6'yla,geçen hafta 69'dum ama bu hafta hastalandım bozmadım kaçamak yapmadım ama grip için kullanılan şekerli toz ilacı kullandım.tartı şimdi 70 gösteriyor biraz canım sıkıldı.umarım sizin gibi hedefime ulaşılır.:)

Burada kalıp menülerinizi paylaşırsanız bizim gibi, er geç ulaşılıyor:-)

Kızlar Pazartesi şeker yüklemesi yapılacak bana bu hafta izin istiyorum o sebeple şeker yüklemesinden önce rejim yasak :KK43: Kanamam çok oldu korktum çocukmu düşürüyorum diye dr ya gittim allahtan birşey yok ama bir kaç taktik yaptıracağım. Pazartesinden sonra buradayim. Girer yazarım arada bu arada arkadaşım emziriyor ve diyete başlayacak bu diyete başlayabilir dimi?

Geçmiş olsun canım, şeker yüklemesi niye ki?? İnşallah önemli birşey yoktur....

Geçmiş olsun canım, şeker yüklemesi niye ki?? İnşallah önemli birşey yoktur....

Geçmişte gizli şeker varmış bende babam söyledi hipotiroit var birde bunu söyleyince hemen yükleme yaptırmalısın dedi doktor ne için gittim ne çıktı bakalım. Yarın yinede tartılıp bildirim yapacağım inşallah gizli şeker falan çıkmaz yarın bir bitse ve sonuç pozitif çıksa çok sevineceğim. Karatayıda bıraktım almam bir kaç kilo inşallah... Sağol canım.

X