Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1 yumurtalı,kıymalı yumurta
2 yumurta beyazı (haşlanmış,kızım sadece sarısını yiyor da)
az peynir
3-4 zeytin
1 geryfurtun posasıyla birlikte suyu,250 ml kadar
1 dilim tam buğday ekmeği+tereyağ,labne ve bal ile birlikte
1 fincan limonlu biberiye çayı
öğlen:

2 kepçe çorba
1 ad. baget
1 kase yoğurt
1 ad. elma

ara:2 poşetli kayısılı form çay ( en son geçen perşembe görüşmüştük wc ile,yanlış hatırlamıyorsam )

akşam:

2 kepçe çorba
2 kaşık zeytinyağlı patlıcan yemeği
½ kase bulgur pilavı
½ kase yoğurt

3 bardak çay

2 Lt su

ya arkadaslar benim sizden bir ricam olacak.canan hocanın kitabını okuyorum ama su konularda sıkıntı yasıyorum.
1-soguk sıkım zeytinyağı diyor sizler hangi markaların zeytinyağını alıyorsunuz.cunku hiç anlamıyorum bu işten.ben markette gördüğüm herhangi bir zeytinyagını alıyorum.
2-hoca hep doğal tavuktan uretılen yumurtayı kastedıyor marketlerden aldıgımız yumurtalar bununla esdeger degıldır dıye dusunuyorum.
3-ev tıpı salca dıyor.ben trabzonda yasıyorum ve burada evde salça yapılmıyor siz neleri kullanıyorsunuz.
4-tuz olayını nasıl cözdünüz.benım annem ırı tanelı tuz kullanırdı tursularda acaba oda ıslem gormemıs tuların sınıfına girermi.marketlerde bazı denız tuzları cok pahalı cunku.
5- hocanın sitesinden bahsedılıyor soru soruyorlarmıs adresını bulmadım bilen varsa yazabılırmı.
2 bın sayfayı gecmıssınız.evımde ınternetım yok ıse geldıgımde sınırlı zamanlarda gırıyorum o yuzden hepsını okumam aylarımı alır yardımcı olursanız sevınırım.

1. saphira...cuma
2. eski_bir_masal... cuma
3.ceylin1907...cuma
4.mattika... cuma
5.loxandra...
6.gul63..farketmez.
7.idealist33...
8.profit... bende pazartesi
9.papadiya...
10. ikiz81....pazartesi
11.şekerkız67...
12.gamzeed...
13.gözleme...
14.alinyazimkaderimsin...PAZARTESI
15.burçin79...Pazartesi
16.handan_06...PAZARTESİ
17.hayattanazicik...
18.zeynepfaz...
19.leylak70...pazartesi
20.yosun30...
21.pepeti...
22.aslı72... pazartesi
23.pembekalp...pazartesi
24.tanem111...farketmez
25.jarnanaa...farketmez
26.Sibel80...farketmez
27.minyatür...farketmez

arkadaşlar listenin son hali sanıyorum bu.aslında tamamlansaydı daha iyi olacaktı.bu listeye göre daha 10 kişi oyunu yazmamış.Bu yüzden listeyi normal düzenimizdeki gibi yarın yapacağız bu hafta da.yarın listedeki arkadaşlarımız zaten kilo bildirimi ve liste için topiğe gelecekler.O zaman oylarını da kullanırlar.Sonuca göre hareket ederiz bizde.Yarın 12.00 ye kadar bildirimlerimizi yapalım arkadaşlar.Saat: 12 den sonra gelen bildirimleri de,daha sonra listeye ekleriz artık :KK16:

. saphira...cuma
2. eski_bir_masal...cuma
3.ceylin1907...cuma
4.mattika...
5.loxandra...
6.gul63..farketmez.
7.idealist33...
8.profit... bende (pazartesi) demiştim haftasonunu kurtarmak için haftasonu nasılsa tartıldık diyesalıyoruz diyete 5gün kalıyor bir günde kaçamak yapsak oluyo 4 gün birde toparlanamazsak güme düştük bizim karatay rüya rüyaaa
9.papadiya...
10. ikiz81....
11.şekerkız67... pazartesi olsun
12.gamzeed...
13.gözleme...
14.alinyazimkaderimsin...
15.burçin79...Pazartesi
16.handan_06...PAZARTESİİİİİİİ DİYORUMMMM
17.hayattanazicik...Pazartesi (haftaya kendimize gelerek baslamak daha mantikli hafta sonu kacamaklarindan uzak kaliriz bu sekilde olursa bence)
18.zeynepfaz...Pazartesi
19.leylak70...
20.yosun30...
21.pepeti...
22.aslı72... pazartesi
23.pembekalp...pazartesi
24.tanem111...farketmez
25.jarnanaa...farketmez
26.Sibel80...farketmez
27.minyatür...farketmez

Listenin son hali bu Saphiracigim arkadaslar daha eski bir yerden alinti yapmislar.

ya arkadaslar benim sizden bir ricam olacak.canan hocanın kitabını okuyorum ama su konularda sıkıntı yasıyorum.
1-soguk sıkım zeytinyağı diyor sizler hangi markaların zeytinyağını alıyorsunuz.cunku hiç anlamıyorum bu işten.ben markette gördüğüm herhangi bir zeytinyagını alıyorum.
1- Canim dogal olani alacaksin markettekiler islem gormus makinadan cekilmis bu sebeple sagliksiz tas baskida yazar uzerinde sizma olacak en azindan.
2-hoca hep doğal tavuktan uretılen yumurtayı kastedıyor marketlerden aldıgımız yumurtalar bununla esdeger degıldır dıye dusunuyorum.
2- Hayir canim degil ama artik marketlerde de dogal yumurta diye satmaya basladilar yanliz tanesi 60 kurus civari aslinda koy pazarlarinda bulabilirsin arastirsan
3-ev tıpı salca dıyor.ben trabzonda yasıyorum ve burada evde salça yapılmıyor siz neleri kullanıyorsunuz.
3-Aslinda ev salcasini aktarlarda dahi bulabilirsin satiliyor hic yoksa internetten bulabilirsin seneye beraber yapariz salcalarimizi bu sene idare edecegiz artik.
4-tuz olayını nasıl cözdünüz.benım annem ırı tanelı tuz kullanırdı tursularda acaba oda ıslem gormemıs tuların sınıfına girermi.marketlerde bazı denız tuzları cok pahalı cunku.
4-Aktardan kaya tuzu al iri dedigin tuzlardan aslinda oda birde degirmen tamamdir. Deniz tuzuda aktarlarda cok ucuz.
5- hocanın sitesinden bahsedılıyor soru soruyorlarmıs adresını bulmadım bilen varsa yazabılırmı.
doktorsitesi
2 bın sayfayı gecmıssınız.evımde ınternetım yok ıse geldıgımde sınırlı zamanlarda gırıyorum o yuzden hepsını okumam aylarımı alır yardımcı olursanız sevınırım.

Canim benim sana bunlari ozel mesaj olarakta atiyorum o zaman :)

ben omega 3 ü günde 3 kere kullanıyorum.
sabah so...r marka 700 mg 1 tane (aslında çok pahalı olmasa her öğün onu kullanmak isterim ama çok pahalı bence)
öğle mar...p marka 1 tane
akşam mar...p marka 1 tane :21::21:

Tesekkurler, yemekle beraber aliyorsun sanirim, antioksidan aliyormusun?.

hmmm benimde 10 hafta oldu:KK9::KK9:aslında hiçte az bir süre değilmiş sen yazınca farkettim burası yüzünden diyette olduğumu bile unutuyorum daha dün gibiii:KK1::KK1:9 kilo süpermiş benim yağlar mehter takımı gibi iki ileri bir geri kafalarına göre çalıyorlar valla:KK1:

Evet ama bir kere motive olunca aliskanliga donusmeye basliyor....Sende cok guzel kilo vermissin, durmak yok yola devamm..:KK52::KK52:

canım umut dolu yazmışsın iyi geldi yazın teşekkürler

Ne demek burada hepimiz ayni amac icin ugrasiyoruz, saglikli kaliteli bir yasam icin ve tabiki on sarti kilo vermekk... Bu site ayrica guzel dostluklar kurulmasini, birbirine destek olmayi da sagliyor, ne guzelll.....:KK9::KK9:

Günaydın KIZLARRRR

Bu hafta hiçbirinizin SONUNCU olmasına gönlüm razı olmadı.
Oyüzden ,sizin için kendimi feda ettim.
Geçen haftasonu neredeyse 3 gün kendimi kaybettiğim için bu sonuç müstahak bana kızlar..
Olsun ben yılmadım,yola devam.

İYİ Kİ VARSINIZZZZZ ....İYİ Kİ.....

Bu arada haftaya pazartesi tartılmayı umut ediyorum.
Ben haftasonu sapıtıyorum kızlar , çoook ciddiyim :KK43:

Rumuz:aslı72
Başlangıç tarihi:21-11-2011
Başlangıç kg:71
Geçen hafta:67
Bu hafta:67,700
Fark:+700
Toplam fark:3.300
Beden:40-42
Spor:bu hafta sadece 1 gün:KK43:
Boy:169
Hedef:60
Verılen kılo yuzdesı ++++ 1.044

ÖPTÜMMMMM HEPİNİZİ:)

.

yemek bilddirimimi de yapayım.
Malum bugün cuma,işler yoğun.
Bir daha girermiyim belli olmaz.

dün
akşam
peynirli tavuklu,cevizli,yeşillikli yok yok salatası
espresso

gece
tarçınlı süt

sabah
1 küçük yerli muz
lor ve beyaz peynir
8 adet zeytin
ceviz
kuzu kulağı,marul

.

Canim benim sana bunlari ozel mesaj olarakta atiyorum o zaman :)

cok tesekkur ederim taş baskı zeytinyagı işlenmemiş yani öylemi.Ben zeytinyağından hiç anlamıyorum. sadece alıyoruz marketten.bide ev tipi yazan Olca ve öncü marka salcalardan alıyorum son zamanlarda ama degısık bır tat oluyor yemeklerde acaba cokmu kavuruyorumda diğer salcalarda olmuyordu.hoca fındık yağınada karsımı onu analayamadım ben bırde.

günaydın kızlarr ben bu akşam yolcuyum.akşam falan da giremem nete yolda olurum malum.
tartılma günü olarak farketmez demiştim ben ama listede görünmemiş sanırım.
önemli olan kilo vermek. günü farketmez benim için...
kilo bildirimini bugünden yapacaksak yapayım ben.

Bildirim: 20.01.2012
Rumuz: idealist33
Başlangıç tarihi: 16.09.2011
Başlangıç kg: 72.8
Geçen hafta: 61.2
Bu hafta: 60.5
Fark: -0.7 kg
Toplam fark: - 12.3 kg
Beden:40
Boy: 1.66
Hedef: 57

günaydın kızlarr ben bu akşam yolcuyum.akşam falan da giremem nete yolda olurum malum.
Tartılma günü olarak farketmez demiştim ben ama listede görünmemiş sanırım.
önemli olan kilo vermek. Günü farketmez benim için...
Kilo bildirimini bugünden yapacaksak yapayım ben.

.

rumuz: Idealist33
başlangıç tarihi: 16.09.2011
başlangıç kg: 72.8
geçen hafta: 61.2
bu hafta: 60.5
fark: -0.7 kg
toplam fark: - 12.3 kg
beden:40
boy: 1.66
hedef: 57

iyi yolculuklar :)

.

Rumuz:Madam Sembol
Başlangıç tarihi:26/12/2011

Başlangıç kg:81,1

Geçen hafta:78,8

Bu hafta:78,4

Fark:-400:nazar::nazar:En Büyük KKEn Büyük KK

Toplam fark:2.700

Beden:44

Spor:Haftada 3 gün

Hedef:65
:KK9::KK9::KK9::KK9:

Tesekkurler, yemekle beraber aliyorsun sanirim, antioksidan aliyormusun?.

evet canım yemeklerden sonra alıyorum ama henüz antioksidan alamadım.tavsiyesi olan olursada çok sevinirim :KK53:

Günaydın KIZLARRRR

Bu hafta hiçbirinizin SONUNCU olmasına gönlüm razı olmadı.
Oyüzden ,sizin için kendimi feda ettim.
Geçen haftasonu neredeyse 3 gün kendimi kaybettiğim için bu sonuç müstahak bana kızlar..
Olsun ben yılmadım,yola devam.

İYİ Kİ VARSINIZZZZZ ....İYİ Kİ.....

Bu arada haftaya pazartesi tartılmayı umut ediyorum.
Ben haftasonu sapıtıyorum kızlar , çoook ciddiyim :KK43:

Rumuz:aslı72
Başlangıç tarihi:21-11-2011
Başlangıç kg:71
Geçen hafta:67
Bu hafta:67,700
Fark:+700
Toplam fark:3.300
Beden:40-42
Spor:bu hafta sadece 1 gün:KK43:
Hedef:60
Verılen kılo yuzdesı ++++ 1.044

ÖPTÜMMMMM HEPİNİZİ:)

.

+700 mü....tam sopalıksın.niye çoşuyosun hafta sonları cadı.bu hafta çoşmak yok o na göre.gözüm üstünde :KK48:

bravooooooooooooooooooooooooooooooo tatlıımmm :KK48: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Rumuz:Madam Sembol
Başlangıç tarihi:26/12/2011

Başlangıç kg:81,1

Geçen hafta:78,8

Bu hafta:78,4

Fark:-400:nazar::nazar:En Büyük KKEn Büyük KK

Toplam fark:2.700

Beden:44

Spor:Haftada 3 gün

Hedef:65
:KK9::KK9::KK9::KK9:

sanada maaşallaahhhhh çıtır çerezim :nazar::nazar:

evet canım yemeklerden sonra alıyorum ama henüz antioksidan alamadım.tavsiyesi olan olursada çok sevinirim :KK53:

+700 mü....tam sopalıksın.niye çoşuyosun hafta sonları cadı.bu hafta çoşmak yok o na göre.gözüm üstünde :KK48:

bravooooooooooooooooooooooooooooooo tatlıımmm :KK48: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sanada maaşallaahhhhh çıtır çerezim :nazar::nazar:

Valla memnun olurum cnm..
Beni sopalıyor arkadaşlar sağolsun ama...
adet az,ne kadar çok olursanız,
Ben ancak o zaman adam olacağım galiba :)

.

tam zillisin yaaa :KK48::KK48: yerim seni ben.ama yok yemem şimdi senin glisemik indeksinde yüksektir :KK1::KK1::KK1:
motive halimle ben bile motive oldum.ne güzel yazmışsın öyle :KK9::KK9::KK9::KK9:

hahahhaaa glisemik indeksim yüksek haaa:KK53::KK53::KK1::KK1:üzerime limon sıkıp havuç salatası ile yeresn glisemik indeksim düşer bebekim:KK1::KK1::KK48::KK48:
20 dakika egzersiz.............:KK8:

sadece:nazar::nazar:

ya ben bugün abarttım galiba fındık olayını birazcık fazla yedim. regl oldum ondan galiba bide bugün cok düzensiz oldu sabah işe gec kalınca sabah kahvaltımı yapamadım zaten hiç acıkmamıştım (bana bişiy oldu hiç acıkmıyorum ben ) sabah ceviz yedim sonra iş temposundan baktım öğlen olmuş öğlen ezogelin corbası ve tavuk yedim göğüs olarak akşamda mercimek corbası ve yogurt yedim aralarda gene kuru kayısı ve dediğim gb fındık yedim bol bol su içtim
bugün kötü bi gün oldu sanırım ama bi bişiy dicem bi bişiy sormam lasım

1.sorum sevindirici ama bugün ilk defa basım ağrımadı diyete basladıgımdan beri biraz başım ağrıyordu aksama dogru bünyem mi alıştı sizce ?

2.sorum söylemesi ayıptır ben kabız oldum :KK17: ne yapmam gerekir n0rmal midir ?:26:

canım baş ağrısı diyet psikolojisinden kaynaklanıyor olabilir geçmesine sevindim:KK16:
bende ilk iki hafta kabız olmuştum sonra düzeliyor rahat ol:KK48:

Evet ama bir kere motive olunca aliskanliga donusmeye basliyor....Sende cok guzel kilo vermissin, durmak yok yola devamm..:KK52::KK52:

yokk ne durması benim diyet koccaman bir yıl sürecek:KK1::KK1:

cok tesekkur ederim taş baskı zeytinyagı işlenmemiş yani öylemi.Ben zeytinyağından hiç anlamıyorum. sadece alıyoruz marketten.bide ev tipi yazan Olca ve öncü marka salcalardan alıyorum son zamanlarda ama degısık bır tat oluyor yemeklerde acaba cokmu kavuruyorumda diğer salcalarda olmuyordu.hoca fındık yağınada karsımı onu analayamadım ben bırde.

hanım hanımmm yağı salçayı kavurmak yasak heleki o salçalar yoğun kıvamlı az atmazsan yemek çok ağır olur temem mi:KK57::KK57:

ayy iyi yolculuklar öğretmenimmm:KK16:

akdeniz karadeniz karneleriii isterizzzzz:KK9::KK9:hala o muhabbet var mı acaba merak ediyorum:KK1::KK1:

olacak bu iş olacaaaakkkk,yaza plajlar ağlayacak,minyatür çubuk kraker olacaaakkkk :21::21:

günaydın karataydaşlarıım :KK3:

Rumuz: minyatür
Başlangıç tarihi:04.12.2011
Başlangıç kg: 69
Geçen hafta: 67.300
Bu hafta:66.00
Fark: 1.700 gr
Toplam fark:3 kg
Beden:38-40
Spor: yürüyüş
Boy:1.62