Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1. öğün: öğlendi

limonlu su
1 kuru incir+1 incir
1 bardak süt
bakalım benim bağırsakları çalıştıracak mı bu yöntem

2.öğün: baya bir geçe bırakmıştım ve ne bulduysam attım ağzıma.şöyle sayayım;
3-5 ad lays
1-2 parça ufak peynir
1-2 zeytin
1 dilim kek

3. öğün:
2 dilim tam buğday ekmeği
peynir
zeytin
1 tatlı kaşığı bal (doğal)
2 yumurtalı,az sucuklu yumurta
2 fincan ay

bugün benim öğünler tepe taklak geldi.bişeyler yemek istemedi canım.sonra da şekerim filan düştü galiba.hala toparlanamadım.başım dönüyor ve midem bulanıyor :KK37:

arkadaşlarr önerilerinizi bekliyorumm:KK16:

canım hem senin hem misafirinin yiyebileceği bir şey mi istiyorsun yoksa,diyet dışı bir kahvaltılık mı?
ben böyle bir şey buldum sana,çok basit ama beğenileceğini düşünüyorum.hem sen de rahatlıkla yiyebilirsin.

Malzemeler (4 kişilik)

½ Paket (200 gr.) Mantar
2 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Yeşil Biber
1 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Sarı Biber
3 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
3 Adet Yumurta (yumurtalar minik ise 4 de olabilir)
Tuz ve Karabiber
Yapılışı

Mantarları yıkayıp, kurulayın. İnce ince dilimleyin.
Orta boy bir tavaya; 1 yemek kaşığı sıvıyağ ve mantarları koyun. Orta ateşte, arada karıştırarak, mantarlar suyunu salıp, tekrar çekinceye kadar pişirin.
Mantarlar suyunu çekince, 2 yemek kaşığı sıvıyağ ve biberleri ekleyin. Sürekli karıştırarak, 2-3 dk. kavurun.
Bir kasede yumurtaları, tuz ve karabiber ile iyice çırpın.
Yumurtaları, mantarlı biberli karışımın üzerine yayın ve üzerinde çizikler yapa yapa pişirin.
Yumurtalar pişip, fazla katılaşmadan ateşten alın.
Hiç bekletmeden sıcak servis edin.
hünerlibayanlardan alıntıdır.

Arkadaşlar az önce dokktorlar sitesinde gezinirken orada diyetisyenin karatay diyeti ile ilgili bir yorumunu okudum.bir kısmını aşağıda veriyorum.

Karatay diyetini sağlıklı olarak yorumlamak ve insanları özendirerek sağlıkları ile oynamak son derece yanlış bir durumdur. Şahsen böylesi bir diyeti kesinlikle onaylamıyorum ve onaylayan uzmanların da biliminden şüphe etmek gerektiği kanaatindeyim.

Diyor beyefendi.bayağı kafam karıştı.sizler ne diyorsunuz.

canlarım çoook teşekkürler destegınız ıcın:KK48::KK48:sizler olmasanız dayanamazdım valla bu moral bozukluguna:KK19:
kesinlikle psikolojık olduguna ınanıyorum,tartılmama kararı aldıktan sonra wc ye bile gittim çok rahat bir şekilde,hatta şimdi 2. ye gitcem sıkıştırıyor beni:KK1:

handancım dunded yazdım kabızlık kronık degıl,önceden hıc yasamazdım,diyette de kuru bir şekilde beslendıgımde olurdu,bu hafta öyle birşey de olmadı kıymalı sebze yeemklerı yemeye çalıştım hep,o bile psikolojik ,diyorum ya,tartılmıycam dıyınce duzeldı:KK9:
pepetom avokadodan oldugunu sanmıyorum,onu yedıgım gunler degıl,son 3-4 gunde artmıstı,amaaan önemli degil artık bu benim yaşam biçimim değil mi,1 ay boyunca da sağlıgım ıcın yapayım karatayı bakalım ne olucak:KK1:

hepinizi öpüyorum,ve seviyorumm:KK16::KK16::KK16:

amaninnn dadlumun canı sıkılmışşşş,morali bozulmuş...
üzme bakim kendini,sıkılaştığını sen de söylemdin mi o sporların boşuna değil,yaptığın beslenmede de yanlışlık yok bence,1 haftalık menüne baktım..
birazda alışkanlık oluyor malesef,vucut değişik bişeyler istiyor malesef.
küçük bir değişiklikle tekrar hareketlenme olabilir sanıırm...

bende 60.8 oldumm 700 grmdan kurtuldum,hatta daha falasından çünkü 62 olduğum zamanları da gördüm:KK50:
biraz fındığı fıtığı azalttım.
yumurtamı 1e düşürdüm,öğünlerde ise tıka basa doyana kadar değil,douana kadar yemeye başladım..
şu 55 göreyim artıkk,sende 57yii inşallahhhhhhhhhhhhhhhh:nazar:

idealistçim sen hünerlibayanların kahvaltı bölümüne bir bak bence.çok süper şeyler var :KK1::KK56: yarın kahvaltıya ben de gelebilir miyim idomm noolurrr :KK9:

tanem cok tebrık ederım canım cok ıyıydın:KK9::KK9::KK9:

ıdealıstcım senıde cok tebrık edıyorum kılon fazla olmamasına ragmen ıyı kılo vermıssın :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
canım çok teşekur ederim bu başarı hepimizin sizlerin desteğiyle sağolun iyikii varsınız:KK9::KK9::KK9::KK54::KK54::KK54:
canım burda yemek bölümüde var birbak istersen
:KK16:
nihayet çizelgemi oluşturdumm :)
hayırlı olsun bol bol kilo verir değiştirisin:KK16:

Son düzenleme:
İşte bu haftanın listesi......

1. Tanem111 %2,8 :KK19::KK19::KK19:
2. İdealist33 %1,6 :KK19::KK19:
3. Leylak70 %1,3 :KK19:
4. Hayattanazicik %1,3 :KK64:
5. Gul63 %1,2 :KK64:
6. Papadiya %1,1 :KK64:
7. İkiz81 %1 :KK64:
8. Aslı72 %0,9 :KK64:
9. Alınyazımkaderimsin %0,8 :KK64:
10. Handan_06 %0,7 :KK64:
11. Pembekalp %0,6 :KK64:
12. Pepeti %0,5 :KK64:
13. Gamzeed %0,2 :KK64:
14.Gozleme %0 :KK52:
15. Saphira +%0,5 :KK61:
16. Ceylin1907 +%0,5 :KK61:
17. Burcin79 +%0,6 :KK61:
18. Zeynepfaz +%1,5 :KK61:
19. Mattika +%1,7 :KK61:
20. Eski_bir_masal - İzinli :KK19:
21. Loxandra - Bu hafta listede olmamak istedi:KK54:
22. Şekerkız67 - Bugün tartılmayı unutmuştu :KK30:
23. Profit - Henüz bildirimde bulunmadı :26:
24. Yosun30 - Henüz bildirimde bulunmadı :26:

Ayyyy nihayet ben de liste yapabildiğim için çok mutluyum, umarım bir yanlışlık yapmamışımdır...Yaptımsa affola:KK17:
Burada emek veren, bildirimde bulunan herkese çooook teşekkürler. kilo veren vermeyen benim gibi yerinde sayan ama her daim burada olan herkesi çok seviyorum, iyi ki varsınız:KK9::KK9::KK9:
:KK48: ellerıne saglık gozlemecım :KK71: Besıncı olmusum :KK19:

Eklentiler

• $a39..jpg
    $a39..jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 41
acele yazıp çıktım kızlar akşam sadece 2 avuçfındık yedim 1 saat yürüdüm:KK8: bugün su çok içesim yok ama bırazdan bıdaha deniyeçeğim:KK37:

harikasınız kızlar tebrikler.sabah
avuç içi kadar peynir
közlenmiş biber
yarım çay bardağı ceviz
3 kayısı
şekersiz çay

akşam 1 tabak mercimek çorba
yarım lahmacun
1 ayran
turp
2 küçük dilim bisküvili tiramisu:18::18:
benim 2. haftam bitti karatayda 1.400 gr vermişim.bu süper benim için.kızlar beni ne zaman yazacaksınız listeye?

canım hem senin hem misafirinin yiyebileceği bir şey mi istiyorsun yoksa,diyet dışı bir kahvaltılık mı?
ben böyle bir şey buldum sana,çok basit ama beğenileceğini düşünüyorum.hem sen de rahatlıkla yiyebilirsin.

Malzemeler (4 kişilik)

½ Paket (200 gr.) Mantar
2 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Yeşil Biber
1 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Kırmızı Biber
1 Yemek Kaşığı (ince-uzun doğranmış) Sarı Biber
3 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
3 Adet Yumurta (yumurtalar minik ise 4 de olabilir)
Tuz ve Karabiber
Yapılışı

Mantarları yıkayıp, kurulayın. İnce ince dilimleyin.
Orta boy bir tavaya; 1 yemek kaşığı sıvıyağ ve mantarları koyun. Orta ateşte, arada karıştırarak, mantarlar suyunu salıp, tekrar çekinceye kadar pişirin.
Mantarlar suyunu çekince, 2 yemek kaşığı sıvıyağ ve biberleri ekleyin. Sürekli karıştırarak, 2-3 dk. kavurun.
Bir kasede yumurtaları, tuz ve karabiber ile iyice çırpın.
Yumurtaları, mantarlı biberli karışımın üzerine yayın ve üzerinde çizikler yapa yapa pişirin.
Yumurtalar pişip, fazla katılaşmadan ateşten alın.
Hiç bekletmeden sıcak servis edin.
hünerlibayanlardan alıntıdır.

sağol canımmm:KK16::KK16:

kızlarrr yarın kahvaltıya arkadaşımı çağırdımm. ne yapsam kiiiiiii? :KK31::KK31:

kendime yumurta salatası yapacam o kesinn dee daha başka ne yapabilirimm sizceee?

Hellim peyniri kızartabilirsin, biberli lor kavurması yapabilirsin, zeytin salatası yapabilirsin(yeşil zeytin, maydonoz, dereotu, taze soğan, kekik, biraz biberiye ve zeytinyağı ile karıştırarak seversen pulbiber), ikinize loxi omleti yapabilirsin:-))

Afiyet olsun şimdiden canım:-)

offf bugün çok yoğun bir gündü benim için, eşim evde hasta oğlum okulda hastalanmış eve geldi, ev revire döndü:-(

Bu hengamede yediklerimi yazayım:-)

1.öğün:
çörekotu+su
peynir çeşitleri
15 zeytin
biberli lor kavurma
ceviz, fındık, fıstık(1 çay bardağından biraz fazla)
Yeşillik
minik bir parça portakallı bitter çikolata:KK17:
Fıstık ezmesi(yerfıstığı-şekersiz)-miktarı yazmaya utanıyorum:KK17:
1 kuru incir, biraz kuru kayısı-4-5 adet

2.öğün:
çörekotu+su
1/4 peynirli lahmacun
1/4 kuşbaşılı pide
salata
2 köfte(çocuklardan kalanlar)
az yoğurt
yine fıstık ezmesi:KK17::KK17::KK17:

2.öğünü 16.00 gibi yemiştim, akşama bir çocuklar ve eşim yerken 1 lokma tavuk, 1 lokma köfte ve 1 çatal limonlu cheesecake yedim:KK17:

spor: pilates
sıvı:4 lt su

uffff mide fesadı geçiriyorum, şu şekersiz fıstık ezmesi hediye gelmese çok iyi olacaktı. Kuruyemişe dayanamıyorum:KK52:

gözlemeciğim revir durumu bizim evdede 3gündür neyse biraz toparladılar
geçmiş olsun

kızlar benim tablo işini ayarlayacak bir arkadaş yok mu her hafta her hafta:KK17::KK17:
ama yapamıyorum ben oğlumda yapamıyor
başlama:71
şimdiki:68,5
hedef:60
boy:165

akşamda
ezogelin çorba
karışik ızgara
salata
ayran

su 2litre
spor:30dk kondisyon bisikleti:KK8:

Firinda kagitta pastirmali domates yapabilirsin cok guzel oluyor. Ayrica arkadasin icin sarimsakli ekmek yapabilirsin sarimsak beyaz peyniri robotta cek ekmek dilimlerine sur biraz pul biber firinla oda cok guzel olur. Domatesin uzerine sucuk uzerine kasar peynir koyup firinlasanda cok guzel olur bunu pastirmaylada deneyebilirsin. Secenek cokta yazarsam insanlarin cani ceker :KK43:

Deminden beri esim yanimda bir suru kebap resimlerine bakti nasil canim cekti anlatamammm...:KK43:

günaydın bacılar morelım cok bozuldu artılardayım ben 2 hadat sızden ızın ıstıycem lısteye gırmememk ıcın morelım cok bozuk toparlanmam lazım:KK30:

1. öğün
sekeersiz cay
1 dılım beyaz peynır 1 dılım kasar ve salam
6-7 adet zeytın

günaydınlar güzelerrrrrrrrr

ben her sabah olduğu gibi bu sabahda erken kalkmak zorudayım kızım kalktı:21: şimdide kahvaltı yapaçağım sonrada evi bi dezekdefde edeçeğim:KK55: bu sabah harika bir rakam gördüm tartıda hala şoktayım:KK8:sizi çooook seviyorum:KK16::KK16:

X