Karalama defteri..

en ufak şeylerden umutlanıp her şeyden bir anlam çıkaran biriydim hayal kırıklarım sayesinde her şeyi sorgular oldum

istismarı meşrulaştırmaya çalışan insanlarla ayni toplumda yaşıyor olmak, aynı dine, aynı ırka mensup olmak benim midemi bulandırıyor artık. istismar edenin de, istismarı savunanın da allah belasını versin!

''Bu dünyayı sevebilmek için kalpsiz olmak gerekiyormuş. Canını acıtan ne varsa unutup, hiçbir şey olmamış gibi gülümsemek gerekiyormuş. Hissettiklerini bir kenara koyup, yoluna öyle devam etmek, hatta kalp kırmaktan bile korkmamak gerekiyormuş. Biz hatayı en başında yapmışız.''

Ne yaparsam yapayım hiçbir şeyin eskisi kadar güzel olmayacağı, olamayacağı yüzüme tokat gibi çarptı. Güzel günlerin telafisi yokmuş.

“İnsan kendine acı veren şeyler için çabalamaya ne kadar meraklı.”

Ben başkasının canını yakmam duymak istemediğim sözü başkasına söylemem,sözlerin canı nasıl acıttığını iyi bilirim.Ben intikam almam kadere bırakırım beni seven insanı ben daha çok severim Böyle biriyim işte kimsenin acısından mutlu olmam yaşamak istemeyeceğimi başkasına yaşatmam

14 şubat tıpkı 13 ve 15 şubat gibi sıradan bir gündür. Günleri özel kılan yanınızdaki insandır ve onu sevmenin günü olmaz.

Var olmak demek; yanında olmak değil.
Güvenmek, inanmak demek.
Yanında olmasa bile güvenen, inanan birinin, varlığını bilmek bile yeter bazen...

Daha yeni icim soğudu... 7 yıldan sonra...

Depresyon her zaman üzüntü demek değildir. Aynı zamanda boşluk hissi, öfke, yorgunluk da olabilir.

X