Aile dostumuzun sevgilisi

bu kız, arkadaşınızı yiyip yiyip sonra da gidecek. siz kızı mümkün olduğunca hayatınızdan uzaklaştırın ki gittiğinde siz de konunun içinde yer almayın.

Herkese merhaba
Eşim ve benim çok sevdiğimiz liseye kadar dostluğumun dayandığı bir arkadaşlığımız var . Beyefendi yıllardır arkadaşımız en kötü günümüzde bile yanımızda olda . İyi günümüzde de öyle. Hep yanlız olduğu için bizde hey hayatında biri olsun isterdik gerek ben gerek eşim defalarc kez arkadaşlarımızla tanıştırdık ama olmamıştı . Herneyse kendisi 7 ,8 aydır bir hanımefendiyle görüşüyor . Bizde görüştük hep birlikte oturmayı severiz fskat maksimüm 2 kere görüşmüşüzdür . Arkadaşımız mutlu diye bizde onun adına çok mutluyuz . Kız da çok tatlı çok hoşsohbet biriydi . Yalnız bana ilginç gelen birkaç özelliği dışında bunları anlatıyorum ki olayı biryere bağlayacağım . Ne zaman başbaşa kalsak erkek arkadaşımızın maddi olarak yetersiz olduğunu , çok tutumlu olduğunu söyler dert yanar . Ki arkadaşımız ortalama kazanıyor . Aynı zamanda arkadaşımız kızın üniersite parasını da ödüyor bir miktar . Bunlar tamamen onların ilişkisinin dinamiği banane ama hep bu maddiyat söz konusu olduğu için anlatıyorum . Geçtiğimiz günlerde bana zor durumda olduğunu söyleyerek benden 10 bin lira kadar borç para istedi ama ali bilmesin diyerek .Bende şaşırdım. Eşime danıştım . Eşim ne alaka ya sana kadar geldi mi iş dedi . Malum evli olunca maddi olarak kocadan gizli bir başkasına borç veremezsiniz haktır adamın kazandığı parayı sormadan vermek . Durumu anlatmak zorunda kaldım eşime ve diğer söylediği şeyleride söyledim . Tutturdu aliyi arayacam anlatacam diye . Bende aman araları bozulmasın boşver bir miktar gönderelim bakalım dedim . Ama kafam karıştı . Sıyrılmak istiyorum bu olaydan bu her sohbetin konusunun maddiyata gelmesinden sıkıldım . Kızla arama mesafe koysam daha mı olacak diye düşünüyorum
Mesafe değil de daha çok ortalık karıştırmak istiyorsunuz gibi anladım ben zaten tanımadığınız insana 10 k borç verilmez onu geçtim eşinizi tanıyorsunuz zaten hayır diyecek belli hiç dillendirmeden eşimden ve aliden gizli maalesef böyle bir şey yapamam ya da durumum müsait değil de geç sizin resmen canınız kızın yaptıklarını anlatmak istemiş bahanesini bulmuşsunuz

Yazık üstelik ben çalışmıyorum şuan kendisi çalışıyor . Ve sadece şuanda eşimin çalıştığını da biliyor . Ev gelirinin beşte birini istiyor nerdeyse bu düşüncesizlik gerçekten içime patlıyorum ya
Niye kendi kendinize çözmeyi düşünüyorsunuz ki atın adama mesaji adam da küserse küssun boşverin az para mı ya

Mesafe değil de daha çok ortalık karıştırmak istiyorsunuz gibi anladım ben zaten tanımadığınız insana 10 k borç verilmez onu geçtim eşinizi tanıyorsunuz zaten hayır diyecek belli hiç dillendirmeden eşimden ve aliden gizli maalesef böyle bir şey yapamam ya da durumum müsait değil de geç sizin resmen canınız kızın yaptıklarını anlatmak istemiş bahanesini bulmuşsunuz
Aynen bütün sırrı bozdunuz

Hiç para vermeyin niye vereceksiniz ki. Zaten geri alamazsınız bi de parayı olmadık bi şeye kullanır siz de sanki yardım etmiş gibi kalırsınız. Esas arkadaşınız yanınızda olmadıkça sevgilisiyle asla görüşmeyin. Beş dakika bile yalnız kalmayın bi şey isteyecekse söyleyecekse adamın yanında söylesin. Eşiniz de borç istedi yiyici filan demesin, kızın üniversite parasını ödeyen adam az çok soyulduğunu bilecek zekadadır, demek ki göz yumuyor

X