Anket Kapınıza dilenci geldiği zaman ne tepki veriyorsunuz?

Kapınıza dilenci geldiği zaman ne tepki veriyorsunuz?

• Ankete Katılan
    66

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
Kapınıza dilenci geldiği zaman ne tepki veriyorsunuz? veya sokakta gördüğünüzde ne yapıyosunuz

Eğer dilenci olduğunu anlamışsam açmam kapıyı..Ola ki açtım,asla kırıcı olmam,terslemem..Kapıyı açık bırakmamaya dikkat eder(yani bekle der,tekrar yavaşca kapıyı kapatırım) o anda gücümün yettiği şeyi veririm..

bende geri çeviremem ama benim duyduğum bir konuyu aktarayım sizlere kapıya gelen dilencilerin elinde kapalı kavanozla geliyorlarmış kavanozun içine bir şeyler koymanızı istiyorlarmış eğer kavanozu alıp kapınızı kapatırsanız şanslısın eğer kapanızı kapatmassanız kavanozun kapağanı açtığınızda bayıltıcı madde varmış bayılıp sizin evinize girip soygun yapıyorlarmış aman arkadaşlar yerimsenibendikkatli olalım

geleni boş çevirmem ama bazıları abartıyo ne verirsen demiyoda 1 ytl ver diyolar deli ediyolar beni

Sıkıntısını dinlerim inanırsam yardımcı olurum ama bu devirde insan kime inanacağını şaşırıyo..Dilenci dediğin bi bakıyosun senden zengin...:1shok:

ben asle bi dilenciyi bos geri cevirmem elimden geldigi kadar yardim ederim burda yok ama her tr geldigimde sokaktaki her gördügüm dilenciye yardim etmeye calisirim elimden geldigi kadar:)

sokakta gördüysem inandırıcı geldii derece yardım ederim ama kapıma gelen en sağlam genc dahi olsa bo cevirmem ne olursa olsun çünkü kapıma gelmiştir.......

hiçbir yabancıya kapıyı açmam. bu cinayetlerden sonrada kimsenin açmamasının öneririm.

isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü kara :roflol:
şaka bi yana içerde olduğum anlaşılırsa müzik sesi falan varsa açar 3-5 kuruş veririm
başka türlü açmamda kapıyı vermemde

valla ben kapıyı açmam.sokaktaki dilencilere güvenim yok..dilenip sonra cebinde milyarlar çıkan dilenciler var.ama gerçekten ihtiyaç sahibi biri görürsem ona veririm..

kapıya gelene bişey vermem.. sokakta da vermem aslında ama minik kız ve erkek çocuklarına dayanamıyorum.. genelde pazar diil yiyecek vs bişey veriyorum ama yanımda ne varsa.. ne de olsa para onda kalmıyo birileri elinden alıyo..

yolda gördümmü birşey vermiyorum ama kapıya geldimi çevirmek olmaz ekmek parası yada bir paket makarna veriyoruz..
Bazıları yüzsüzlük yapıyo bunlar az daha versene başka bir şey yokmu diyor deli oluyorum .

alın teri olmayan bir işte ne para alırım ne de veririm,kapıma alıştırmam,kocamın emeğini çöpe atmam hayır yapacaksam hayır kurumlarına yaparım emin olurum...

Yolda karşılaştığımda vermem. Ancak kapıya gelmişse bieşeyler veririm.
Genelde para yerine yiyecek vermeye çalışırım.

dilenciyse yada satıcı biriyse yok almayacam dıyorum kapayıda ortuyrum yavasca..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…