Kanser hastası annemin hayvan sevgisi

beutyandbeast

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
260
141
34
Anneme 8 martta Yumurtalık kanseri tanısı kondu. Hemen ameliyat oldu ve 25 cm lik bir kitle çıkarıldı karnından. Patoloji sonucunda ise 2. evre kanser olduğu çıktı.
Aslında bu başlık altında bir soru daha sormak istiyorum.

Kemoterapisi için, doktor 6şar kür olmak üzere iki ilaç vereceğiz, biri haftalık biri 3 haftalık dedi.
Haftalık olanı bölerek veriyorlarmış yani her 3 kemo 1 kür müş yani 18 hafta aralıksız kemoterapi, ve 3 haftalık olan denk geldiğinde o gün 2 ilaç birden alıyor. Şuan 8 hafta geride kaldı...Ben hiç bu kadar sık alanını duymamıştım. İnterneti de çok kurcaladım ama tek bir 3 haftada alınan 6 kürlük kemodan bahsediliyor. (tabi bizim ki gibi ameliyat ile tüm tümörü temizlenmiş, 2 ve 3. evre hastalar için)
-Bizim ki neden bu kadar yoğun bilen var mı? Evre ve ameliyat faktöründen farklı ne faktör olabilir?

-Ayrıca esas sorum şu; ailemden ayrı İzmir'de yaşıyorum ve çalışıyorum, annemle babam emekli ve hastalıktan önce her ay gelirlerdi uzun süre kalırlardı burada, onların 2. evi burası çok seviyorlar. Ayrıca bir kedim var. Annem onu çok çok seviyor, çok düşkün ona. Acaip özlüyor. Hergün soruyor. Tüm hayvanları çok sever ve sokakta bir kediye yada köpeği beslediğinde ve mutluluklarını görünce anneminde mutluluktan gözleri dolar. O kadar çok sever. Doktor hayvanlarla temas etmesinin zararlı olacağını söylemiş .
Şuan hiçbirşeyden kısıtlanmıyor. Yani diğer dikkat ettiği şeyler zoruna gitmiyor ama kedimizden ayrı kalmak onu üzüyor.. Oda diyor, en zoru oraya gelememem, en zoru Angel'dan ayrı kalmak diye..

Sizce sadece görse azcık komikliklerini izlese, azıcık dokunarak sevse sonra hemen elini yıkasa olmaz mı hiç?
Öpmek yok sarılmak aynı odada uyumak yok..sadece görse olmaz mı ki? Aynı evde yine de mi zarar verir? Doktor olanlar varsa da yazarsa çok çok sevinirim..

Son düzenleme:
Ben sadece Allah şifa versin demek için geldim, bu hastalık hakkında hiçbir fikrim yok keşke olsaydı.
Tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah...

Allah yardımcınız olsun. Karahindiba otunu araştırsanıza bir

Doktor değilim; annenizin hayvanla temasını belli mikrop meselesinden sakıncalı bulmuşlardır malum kemoterapi süreçlerinde bağışıklık düşüyor. Doktora durumu ayrıntılı anlatsanız. Sonuçta kediniz aşıları olan bir hayvandır sokağa çıkıyorsa bu ara onu da engellersiniz hastalık mikrop riski kalmaz. Ayrıca doktora annenizin morali için bunun ne kadar gerekli olduğunu söyleyin. Ben uzun tedavi süreci gerektiren bir hastalığa yakalansam ve kedilerim benden uzaklaştırılsa üzüntüden mahvolurum vr bu da mikrop kadar kötü bir şey moral önemli sonuçta. Çok geçmiş olsun annenize

aslinda evinizde beslediginiz kediniz asilari olan dostunuz. sikinti olacagini sanmiyorum 1-2 gun gorse..

annem de kanser atlatti. kemoterapi doneminde 3 kedisi var hep onlarlaydi. 6 hafta surdu kemoterapi. sadece 2-3 kere pet yani kanser tarama testine girdi. yogun radyasyon aldigi icin esinizle hayvanlarinizla ayni odada bulunmayin 1 gun demis doktoru.

cok gecmis olsun Allah sifalar versin.

Allah yardımcınız olsun. Cevabını bilmiyorum ama moral tedavi kadar önemli diye düşünüyorum. Inşallah bir an önce atlatır bu sureci

Bende geldim , yalnız değilsin . Bendd bir hastane odasından sana yazıyorum. Annemde yan yatakta kolon kanseri ve ameliyat oldu patalojiyi bizde bekliyoruz. O şuan mutlu olmak istiyor evet sakıncAlı , sağlıklı bir insan için bile bazı durumlarda sakıncalı. Ama çok temas ona zarar vermez bence mutluluktan başk.

Tümörü temizlenmis , çok ilerlememis ..
Çok rahat su gibi atlatir umarım .
Büyük ihtimalle de atlatır gibi geliyor ..
Allahım ne verirse versin dermani olanı versin .
Annenizin şu anda bagisiklik sistemi bir bebek gibi ..
Yanlış anlamayin, evde bakilan dostunuz çok temiz olsa dahi bir süre daha uzak tutmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
Kendisini koruyarak aynı ortama girmekten ileri gitmesine izin vermezdim ben

Çok geçmiş olsun , benimde annem kanser hastası.
Annemin de kemoterapileri tıpkı anneniz gibi bölünerek verildi 21 günde bir alındığı zaman ilaç daha ağır gelmesin diye doktorumuz bölmeyi tercih etti.
Böylelikle kemoterapi sonrası rahatsızlıkları en aza indirgemiş olduk.

Hayvanlarla teması konusunda bize birşey söylemedi doktorumuz ama bu dönemde enfeksiyonlara karşı çok hassas oluyorlar onun için riske atmak istememiş olmalı.

Kanserin alt türlerine ve çoğalma hızı, kötülük derecesi gibi faktörlere göre verilen ilaç ve doz fark edebiliyor. Kemoterapi bağışıklık sistemini baskıladığı için enfeksiyona normalden daha açık olunuyor. Bence mümkün olduğunca hayvanlardan uzak durmalı bu süreçte.

Doktora sorsanız ev hayvanıysa sorun olur mu diye. İyi moral bir çok ilaçtan daha etkili çünkü. Hele mırıl mırıl bir kedi... Daha iyi gelmez mi ki?

Allah kolaylik ve sifalar versin..

Allah şifa versin doktorların dahi kanser için dediği en önemli ilaç moral diye hayvanlar ona iyi geliyor sevinip mutlu ediyorsa bence uzak kalmamalı çok temas içinde olmasına gerek yok ama böyle üzülmesin bu konuda görsün

Kemoterapi bağışıklığı düşürdüğü İçin sadece hayvan değil canlı aşı olan çocukla bile TEMA’sı yasak

Geçmiş olsun. Anneniz her hafta kemo alabiliyorsa bağışıklığı iyi durumda demektir. Maşallah diyelim. Tez vakitte şifa bulsun inşallah.

Yabancı ülkelerde kedileri moral olsun diye hastanelerde odalarda dolastiriolar. Tedavi gören hastalar azar azar dokunuyor sevior. Bence bizim doktorlarmzn hayvanlara karşı on yargıları oldkca fazla. Annenizn kednizi Görmsnde azicik dokunup moral bulmasnda ne gibi bi zarar olabilirki?

Kemoterapi sırasında mümkün olduğunca insanlarla bile teması kısıtlamak lazım ufak çaplı bi grip nile kemoterapi de çok yorucu yıpratıcı uzun süre tedavi gerektirecek bi enfeksiyon gibi olabiliyor videolarla idare etsin bu dönemi geçici bi süre olarak kabul edip tedavisini tamamlasın rabbim tez vakitte sağlık sıhhat versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…