Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

Kızlar benim yumurtlamanin üzerinden 15 gün geçti beta 106 çıktı her şey normal mi sizce ilk gebeliğim çok endişe duyuyorum

İyimidir canım yükselme yükselme gayet
Bence değerin gayet güzel yükselmiş tatlım. Zaten bhcg değerinin her 48-72 saat içinde min. İki katına çıkması beklenir sağlıklı gebelik başlangıcı denilebilmesi için. Hiç strese yapma muhtemelen doktorun yine iki gün sonra tekrar test ister. Değerin ancak 1500 olduğunda vajinal ultrason da ve 3000’lerde karından yapılan ultrason da gebelik kesesi görünür.

Çok teşekkür ederim canım benim içimi rahatlattın çok sağol

Merhaba yorumları okuyarak geliyorum ama bir sorum olacaktı. Yumurtlamqdan 11 gün sonra kan verdim 4,5 çıktı. Doktor yine kan istedi ama dedik 2 haftası dolsun 3 haftalık olsun öyle test yaptıralım, hafta içi yine test yaptıracağız. Sorum 11.gün 4,5 normal mi ? Bugün bat günüm, adet olmadım, erken gebelik testi yaptım ama negatif. Olabiliyor mu böyle

5'in altındaki değerler negatif olarak değerlendirilir. ancak geç döllenme yada geç yumurtlama gibi sebeplerden dolayı takip edilmesi gerekebilir. Bu sebeple idrar testinde negatif çıkması normaldir. En iyi sonuç aslında beklenen adet tarihinin üstünden 7 gün geçmesinden sonra alınabilir. bu sebeple doktorun 2 hafta beklemen gerektiğini söylemiştir. Bu bhcg değerinin artmayacağı anlamına gelmemekle birlikte artacağını da göstermez. mecburen adetin başlamazsa kan testi yaptırıp değerin artıp artmadığına bakmak olacaktır. dilerim sonuç istediğin gibi olur :)

Amin

Bazı yerlerde de gebelik yoksa 1 bile çıkmaz yazıyor. Umuyorum yenidir o sebeple düşük çıkmıştır, yarın artmış olur

Benim adetime 5 gün kala 3.78 cikti 2 gün sonra 28 e yukselmisti Bence normal 2 gün sonra tekrarla yukselirse hamilesin demektir

Geçen ay buraya değerlerimi yazmıştım sonrasında kimyasal gebelik olmuştu ve bugün yine hamile olduğumu öğrendim adet göremeden bir yandan sevinçliyim bir yandan tedirginim çünkü testim silik çıktı diye kan verdim 48 çıktı geçen ay 80 le öğrenmiştim. Galiba yine kimyasal….

SAT : 18.02.2022
BAT : 17.02.2022

Reglime 9 gün kala beta
08.03.2022 : 5.10
2 gün sonra beta
10.03.2022 : 31,29

Sizce nasıl ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…