Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar işim vardı bende geldim şimdikk canım kısır istiyo boll ekşili kim yapıcekse söylesin gelicem :)

herkese selamlar çalıkuşummmm kuşum benim profildesi resim sen misin yoksam hıııım ? kaydirigubbakcemile2

canım çok teşekkürler güzel dileklerin için...darısı tez vakitte sizlere olsun inşallah...a.s.

ayy melek'e bi sürü şey yazdımdı, gitti hepsi, sinir oldum hee!!noluyo bu siteye böle yaff....

melek cim, şimdiii evet biraz düşük değerin ama endişe edecek bişi yok merak etme..tahlil sonuçlarına göre endokrin hekimi troid hapı veriyo ara ara da kontrol ettiriyosun tsh ı bu kadar..normale dönüncede bıraktırırlar muhtemelen hapı, çünkü seninki gebelikte ortaya çıkan bi sorun olduğundan geçicidir umarım...
benim endokrin hekimim hacettepe den prof. dr. alper gürlek...özel muayenehanesi var, muayenehanesinde ultrasonu falan nmevcut bu nedenle dışarı gitmiyosun bu tür şeyler için ayrıca ücret vermemiş oluyosun, bi muayene bi kontrol şeklinde gidiyosun, muayene de ücret alır kontrolde almaz...kan tahlillerini hacettepeden ister, başka yere pek güvenmez...cumartesi günleride muayenesi var,ben memnunum, ama ünv.hastanelerininde endokrin bölümlerine başvurabilirsin, mesela ank.ünv.nin endokrini iyidir çok sıra olmaz vs. ama ultrason için ileri tarihe gün verirler hastanelerde...

dinamissss sen napıyosun tatlım ne var ne yok

İyidir tatlım ne olsun işte çalışıyoruz her zamanki gibi:)

Sen nasılsın nasıl geçiyor hamilelik?

Sizleri okuyorum ama yazmaya pek fırsat bulamadım son günlerde hem benim işler yoğun hem de site çok yavaştı..

24 haftalık oldu Deniz'im, inşallah hepimiz sağlıkla sonuna dek gider sağlıkla sevdiklerimizle büyütürüz bebişlerimizi:)

melekcim gitcek yine diye parça parça yazıyorum..

osman hocanın anlayıp anlamadığını sormuşsun galiba bi ara, evet anlıyor, benim hipotroidim olduğunu bildiğinden her gidişimde elle muayene ediyor kan tahlillerimde troid testlerinide istiyor yorum yapıyor ama ilaç dozu ayarlamasını yine endokrin hekimime danışmamı istiyor...

senin troid biraz fazla çalışmış canım onun için değer sıfırlı hanelere düşmüş, benimkisi tam tersiydi tsh ım yüksekti yani yavaş çalışıyordu...her ikisinide troid hapı ile normal düzeye çekmeye çalışıyorlar.

hımm ne vardı bi de...gebelikte senin söylediğini söylerler genelde ama benim endokrin hekimim asıl 5. ay civarı değerlerde oynama olacağını çünkü bebişinde o dönemde anneden troid hormonu almaya başladığını yani buna benzer bişi söylemişti, aynını lütfü hocada söylemişti, gerçektende 5. ay civarı benim değerler oynadı ve ilaç dozum artırıldı...

hap kullanmaya başlarsan hapını aç karna almalısın ve 1 saat kadar birşey yememelisin ki etkili olsun, birde troid tahlilleri için kan vermeye giderken aç gitmelisin ve troid hapı kullanmaya başladıktan sonra yaptıracağın tahliller için gideceğin gün troid hapını yutmadan git kan verdikten sonra yut hapını...şimdilik hemen aklıma geliverenler bunlar canım...sorun olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım...
birde stres en büyük düşmanı troid hormonunun direk oynatıyo değerleri, bol relax olmalısın çevrendekileri bu konuda uyar ve seni üzecek olanlardan uzak dur...

birde ben endokrin hekimiyle kadın doğumcuya paralel gitmiştim gebeliğim süresince ama benim hipotroidim gebelik öncesinden biliniyordu...hiç bir sorun çıkmadı çok şükür, önemli olan farkedilmiş olması , önlemini alır yola devam edersin sağlıcakla inşallah...

herkes burda ama kimsede ses yok sinir oldum bu siteye çalışmıyor özürlü oldu iyice hemde tedirginim bi yandan siteye bişicik olsa başka bi görüşme şansımız yok yaaa ne saçma bi durum

kızlar kaç gündür evde elma kurdu avına çıktım.kaydirigubbakcemile3
mutfakta hergün duvarda ve tavanlarda 5-10 tane yakalıyorum.:bbo:
ya geçen hafta kestane almıştım akşamına yaptım.ondan bu kadar kurt çıkmaz heralde nerdeyse
1haftayı geçti.
şimdi muyfağı deşiyorum bişey bulamadıdm.CADIARZUçıldırcam artık.kafamçokkarıştı
birde ben azı açık bişey bırakmam zımbalarım ve tek tek baktım temiz hepsi.
offf napcam bilmiyorum.
kurt avcısı oldum çıktımkafamçokkarıştı

kızlar kaç gündür evde elma kurdu avına çıktım.kaydirigubbakcemile3
mutfakta hergün duvarda ve tavanlarda 5-10 tane yakalıyorum.:bbo:
ya geçen hafta kestane almıştım akşamına yaptım.ondan bu kadar kurt çıkmaz heralde nerdeyse
1haftayı geçti.
şimdi muyfağı deşiyorum bişey bulamadıdm.CADIARZUçıldırcam artık.kafamçokkarıştı
birde ben azı açık bişey bırakmam zımbalarım ve tek tek baktım temiz hepsi.
offf napcam bilmiyorum.
kurt avcısı oldum çıktımkafamçokkarıştı

herkesi öptüm iyi akşamlar kızlarrrr opuyorumnanaktan site yöneticileri düzeltin artık şunu :mymeka:

canım sanırım seninde kalp atımını duymadan düşüyo.. benimde 3 düşüğüm oldu bende hiç kalp atımı almadan düştü.benden rahim filmi istiyo burdaki doktorum. lütfü bey mail göndermiş.gebelik öncesi yüksek doz folic asit ve bebe aspirini kullanmamı öneriyo.düşükler kesin pıhtı probleminde n diyemem ama olabilir diyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…