Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

papatyacım sen nasılsın bebiş nasıl annesi?şeker diyetini iyice alışmışsındır herhalde. benim kuzenim de yapmıştı onda da şeker tavan yapmıştı çünkü. ama bebişi maaşallah yine topaç gibi sağlıklı oldu, yani asıl o şekerler hamurların dışındakiler fayda ediyor bebişe annesi :emir_bebek:

Lidyacım iyiyim canım sağol. Diyete alıştım , hiç aç bırakan bi diyet değil ama benim diyetisyen pek bi insafsız.Haftada bir olsun tatlı vermedi. Şu şekersiz marmelatlar var ya onlardan yerdim önceleri , ona bile izin vermedi. Biraz otoriter sert bi adamdı , size diyete uymazsanız neler olacağı anlatıldı mı filan dedi :eek:lmaz: , beni korkuttu bayağı. Neyse o korkuyla ben şekeri düşürdüm , elimde listeyle gezdim resmen , 12 adet üzüm , 2 dilim peynir , 6 yemek kaşığı bulgur pilavı , yarım su bardağı yoğurt , 1 çay bardağı süt derken herşeyi ölçe biçe kafayı yiycem resmen.:bbo: Napalım kızım için katlanıyorum canım , çünkü şekerim yüksekken de moralim çok kötüydü. Öyle hissetmektense , dayan sık dişini diyorum kendime..

Böyle işte canım. Ben de seni takip ediyorum , rahatsızsın şu sıralar , çok geçmiş olsun .İnşallah hayırlısıyla en kısa zamanda hamile kalırsın. Benim de migrenim var , hamilelikte miggren hiç tutmuyor , ne güzel di mi ? Sana da Allahım en güzel ilacı , hamileliği nasip eder inşallahh. Çok öpüyorum..:1hug:a.s.

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 11 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........4 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................Taha bey annesinin sıcak ve güvenli göbişini bırakmak istememiş.. keyfine pek düşkün anlaşılan :)
sido ......................38 haftalık (erkek) (11 Eylülde geliyor Doruk bey inş..)(sa: 09:00) (dualarımız seninle sido)
meryemmeryem...........36 haftalık (erkek)
çiçeklara......................35 haftalık (kız)
funda1980....................34 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................33 haftalık (kız)
sılaya..........................32 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............28 haftalık (kız)
smmm06.....................24 haftalık (erkek)
ravza1818(feride)...........25 haftalık (kız)
Dinamiss.....................16 haftalık
limburg1985.[arzu]........15 haftalık
umutsevgim.[sibel]........14 haftalık
nilüfersahh....................13 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
kardelen86.....................9 haftalık
gulsummm....................8 haftalık
_beray_.........................6 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
göbete.........................4 haftalık
melek76.......................3 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim

--------------------------------------------------------------------------------

Ayy MELEKCıM , KAHVELOKUMCUM ; geçimiş sayfaları okuyup mesaj yazarken görememişim mesajlarınızı , özür dilerim..Şimdi okudum , siz de çıkmışsınız.

Melekcim aklımdayken , benim Hcg 3+5 de adetime 3 gün kala 353 tü , 3-4 gün sonra 1800 lere ulaşmıştı , sonrasını hatırlamıyorum. Gönlünden geçen neyse , hayırlısı olmasını diliyorum..

Kahvelokumcum , Canancım , sen nasılsın / Bizim için bi sürü yoruluyorsun , listeye bi sürü emek veriyosun.Buna rağmen arada ciddi ciddi sana kızan arkadaşlar çıkıyor ya , üzülüyorum ben. Şaka yollu takılanları kastetmiyorum. Herkesi takip etmek çok zor , sayımız arttı Maşallah. Bi gün okumasan ertesi gün bayağı bi sayfa geçmiş oluyor. Bunları düşünerek sana anlayış göstermek lazım. Anlayışı boşver fazlasıyla teşekkür etmek lazım.Eline sağlık canım ..

Ahh benim meşhur bel ağrım tuttu , sağ tarafım iğne iğne batıyor gene. , ıkıyorum canım.ıkinizi de öpüyorum...

YA KIZLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Benım hamılelıgımı ögrendıgımden berı mıdemde bı agrı bır bulantı felaketdı.Kalp atısları duyulmustu.3 gun önce doktordaydım.Bişey yıyemıyodum.Fakat bugün mıdem ıyı bulantım agrım eskısı gıbı degıl.Korkuyorum acaba kalp atısları durdumu kı doktorda önumuzdekı carsamba gel demıstı.Sizce kalbı durursa kannama gelırmı nasıl anlarım kı?Bilgisi olan varmı?

canım kanama olmadan da kalp atışları durmuş olabiliyor ama kalbini ferah tutmaya çalış...malesef bizim gibiler 9 ay boyunca hep bu endişeyle yaşayacak.çok kötü birşey.bu ay ben de korunmuycam ve muhtemelen hamile kalıcam ve şimdiden sendeki bu endişeler olmaya başladı bende de:gitme:
allah bize yardım etsinmafoldumbenmafoldumben
allah büyük bu kadar merak ediyorsan p.tesi git bir doktora.

Arkadaşlar sonuçlarım çıkmış , hemotologla görüştüm.mthfrc667 heterozigot , diğerleri normal çıktı yine...Benim için homesistein ve D-DİMER değerlerin çok önemliydi ki bu değerlerinde normal çıkmış dedi...Arkadaşlar aklınızda bulunsun , d-dimer değeri normal aralığın dışına çıkınca pıhtılaşma başlıyormuş...
Kan değerlerine göre şu an pıhtılaşma yok dedi.Mthfr nin hetorozigot olması çok masum dedi.Kan değerlerinden pek bişey yakalayamamış.Bir süre düşündü , iğneye başlasammı diye.Sonra düşük dozda olabilir ama lütfü beye muayene olduktan sonra onunlada görüş , onunla birlikte karar verelim dedi...
Yani endişeliyim çokça...İnşaallah benim için doğru karar çıkar...
Lütfü beylede görüştükten sonra neler söylediğini sizlere yazarım , yarın randevü alıcam...
Bu arada arkadaşlar 4+0 daki beta hcg değerim 763.Acaba ikizmikiiiiiiii....Olabilirmi arkadaşlar , ne dersiniz...Sizin o haftada kaçtı , hatırlıyormusunuz....Ayyyyy inşaallahhhhh....

AYYY MAŞŞALLAH:nazar: İNŞALLAH İKİZDİR.ÇÜNKÜ DEĞERİN BİRAZ YÜKSEK GELDİ BANA:lepi::lepi:

AMİN CANIM AMİNNN:)))
İNŞALLAH ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.ALLAH TÜM İSTEYENLERE NASİP ETSİN:gitme::gitme::gitme:
Allah seninde gönlüne göre vesin tatlım...Senden haberleri almaya az kaldı...Bak ümitlendirdin beni ilk seferde olcak diye , ona göre tamammı ,sakın çalışmayı ihmal etme :)

ben homozigot mutantmışım ama hiç bişey bilmiyorum bu hastalık hakkında

homozigotla ilgili bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinrim arkadaşlar özelden de msj atabilirsiniz

ben iki kere boş gebelik geçirdim homozigot mutantla bi alakası varmı.yani homozigot daha sonraki gebelikleri etkilemiyormu

Canım heterozigot olunca anne yada babadan alıyorsun hastalığı...yani taşıyıcı oluyorsun...Eğer homozigotsan , hem anne hemde babadan alıyorsun hastalığı...Genetik yani...Birde hangi değerlerin homozigot ? Buda önemli ?

Hamile kalınca her gün , iğne + asprin + folbiol kullanıyor buradaki arkadaşlar...Yinede homozigot olanlar sana daha iyi bilgi verecektir...Benim değerim mthfr heterozigot...

haftaya cuma günü ınsallah birinci igneme basliyorum sositososito bu igneyi 28 gün vuracakmisim.
Bu igne vücüttaki yumurtlama hormonunu durduruyormus.kaydirigubbakcemile3
sonra adetim gelince 3. Günü ikitane igneyi karistirip ikinci igneye baslayacagim.kafamçokkarıştı
arti orthofol femin diye bir vitamin deposu sabah ve aksam alacagim icinde soya varmis ve hamile kalmaya ve bebegin tutunmasina cok iyi geliyormus ( bunu ben zaten aldim kullaniyorum coktan beri) :dilcikar:
Zaten folik asit öbür boyu 0,5 mg almam gerekiyormus.şutarafagitti
sonra adetimin 14. Gününden itibaren 3. Igneye baslayacagim akannehir yani fraxiparine ayriyeten progesteron hapi alacagim.
Simdilik doktordan gizli türkiyeden getirdigim babyprin 0,80 mg aspirini kullaniyorum.:eek:
Yandim anam ilac deposu olacam.mafoldumben
eger hersey yolunda giderse benden 14. Günü falan yumurtalari toplayip sositososito hoooopppp kocisin fizelerini benim yumurtaciklarin üzerine firlatacaklarmis :roflol: Ve ondan sonrada bekle anam bekle.
3 gün sonra bakacaklar eger yumurtalarda bölünme varsa :saruboceq: Ikitanesini benim göbisime yerlesterecekler onadan sonra rabbim izin verirse :saruboceq: Gelisir yok kismetde yoksa ne yapalim dünyanin sonu degilya :sm_confused: Can sagligi olsun.a.s

ah canım ah boyle anlatınca cook uzun gelıyor ama oyle cabucak gecıyorkı belkıııı sana bırazcık zor ve karısık gelebılır ılk denemenya rabbım ınsallah dıgerlerını denetmez ama ınan canım olacak ınsallah bu kez optum cok

Ayy MELEKCİM , KAHVELOKUMCUM ; geçimiş sayfaları okuyup mesaj yazarken görememişim mesajlarınızı , özür dilerim..Şimdi okudum , siz de çıkmışsınız.

Melekcim aklımdayken , benim Hcg 3+5 de adetime 3 gün kala 353 tü , 3-4 gün sonra 1800 lere ulaşmıştı , sonrasını hatırlamıyorum. Gönlünden geçen neyse , hayırlısı olmasını diliyorum..

Kahvelokumcum , Canancım , sen nasılsın / Bizim için bi sürü yoruluyorsun , listeye bi sürü emek veriyosun.Buna rağmen arada ciddi ciddi sana kızan arkadaşlar çıkıyor ya , üzülüyorum ben. Şaka yollu takılanları kastetmiyorum. Herkesi takip etmek çok zor , sayımız arttı Maşallah. Bi gün okumasan ertesi gün bayağı bi sayfa geçmiş oluyor. Bunları düşünerek sana anlayış göstermek lazım. Anlayışı boşver fazlasıyla teşekkür etmek lazım.Eline sağlık canım ..

Ahh benim meşhur bel ağrım tuttu , sağ tarafım iğne iğne batıyor gene. , ıkıyorum canım.İkinizi de öpüyorum...

papatyasüreyye, canım, senden aldığım şu pozitif enerji beni çok mutlu ediyor..

hiç yorulmuyorum, aksine çok mutlu oluyorum listeyi yaparken .. tek sıkıntım, kimseyi kaçırmayayım diye özel mesajla bana hatırlatma yapmalarını istememe rağmen bunun gerçekleşmemesi, bir de üzereine sitemler almam.. ama üzülmüyorum buna... hepimiz sıkıntı yapıyoruz.. normal karşılıyorum.. hiç bir zaman kasıtlı bir şey yapılmayacağının farkında olunması yeter benim için..
çoğu zaman işyerinden okuduğum için, bazen çok dikkatli bakamıyorum, sık sık öğrencilerim geliyor çünkü.. yine de olabildiğince dikkatli olmaya çalışıyorum.. darılmaca kırılmaca yok kk hanımları...
canım, umarım yatınca bel ağrıların geçmiştir..
sen de bizim topiğimizin bayan hafızasının, melek çalışkanı, şen neşesi, celen anacı, çalıkuşu umutlusu, reisdevrim de delüüüsüü.... hi hi :)

bu saatte topiğimizde bir misafir var... kim acaba... şişşş.. sayın misafir.. katıl aramıza gel.. öyle uzak durma :)

papatyacım canım benim sen de beni takip etmişsin çok sevindim, teşekkür ederim.
amin canım, bu ayki regli atlatayım, diğerinin devamında inşallah denemelere başlarız allahın izniyle ve inşallah dediğin gibi şu baş ağrısına en güzel ilacı alırım rabbimden :Saruboceq:

ben de ay sonuna doğru lütfü hocadan randevumu aldım, tam 24 üne. ılk reglini ol bi gel kontrole demişti, ben de mail attım osman özcebe nin istediği test sonuçları ve PAI 1 hetero. çıktığımın haberini verdim ona, gelince de getiririm test sonuçlarını dedim. kendimce laf almaya çalıştım peki siz bana needeceksiniz acephocam film vs. mi şeklinde? yemedi tabii Hoca, gelince muayeneden sonra konuşuruz film vs'yi dedi. herhalde ultrasonu dev kadar ya, adam ordan anlıyor gerek var mı film vs vs diye, bakıcaz artık. rahim filmi beni biraz korkutuyor da o bakımdan canlarım...bakalım gerek varsa da, genel anestezi ile yapıyor sanırım Hoca, o zaman no problem.umarım gerek kalmaz tabii...

gunaydın...11*09*09 gunu oglum DORUK dunyaya geldı...ıyıyız cok sukur kızlar:nazar: hepinize dua ve desteğiniz için çok teşşekkür ederim. bende hepiniz için dua ettim. en kısa zamanda doğum öykümü ve fotorafları ekleyeceğim.... kendinize iyi bakın...

gunaydın...11*09*09 gunu oglum DORUK dunyaya geldı...ıyıyız cok sukur kızlar:nazar: hepinize dua ve desteğiniz için çok teşşekkür ederim. bende hepiniz için dua ettim. en kısa zamanda doğum öykümü ve fotorafları ekleyeceğim.... kendinize iyi bakın...

canm ii haberlerinizi almak ne gzl..dün arıyAmadım nolur kusuruma bakma :çok üzgünüm: hastane işlerimz uzadı...bugunde hnz erken die rahatsız etmek istemedm a.s. hikayenizi ve rsmlernizi heyecanla bekliorum..allaha emanet olun :Saruboceq:

ne güzel hamişlerimiz bebeklerini dünyaya getirip kokularını duymuşlar bile ne mutu sizlere tebrikler diliyorum ve Allahım yavrularınızı size sizide yavrularınıza bağışlamasını temenni ediyorum.
bende bebeğimin sonucunu aldım dün kromozom ve genetiğinde bir problem yokmuş sıra bizim testlerimize geldi bakalım inşallah tedavimiz çıkar yoksa sebebi belli olmamasından çok korkuyorum
ve bebeğimin cinsiyeti de belli olmuş kızmış mafoldumben
en çok buna üzüldüm keşke söylemesydi doktor mafoldumben

Son düzenleme:
X