Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kiz celenim bu asagida senin adin niye yok, gisli gislimi giriyon foruma biz görmeyelim diye bu arkadaslarin hepsi online ama sen nirdesin :uhm: bkale, büşra44, cherry76, esra2811, esraben, funda1980+, kahvelokum+, melek76+, smmm06, SİMGE, tulun

kislar hepinize merhaba kaydirigubbakcemile2

Meraba canım...Simgecim bir tanesini unutmuşsun , üçüz bebekleri işte çalıkuşunun :)
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Kiz celenim bu asagida senin adin niye yok, gisli gislimi giriyon foruma biz görmeyelim diye bu arkadaslarin hepsi online ama sen nirdesin :uhm: bkale, büşra44, cherry76, esra2811, esraben, funda1980+, kahvelokum+, melek76+, smmm06, SİMGE, tulun

merhaba çalıkuşum hoşgeldinsositosositosositososito

İnşaallah hamilesindir tatlım... okullar açılsaydı stres hiç yapmazdık, öğrenciler bizi bayağı oyalar valla :)

alkisalkisalkisalkisalkisalkisevet yıllık plan günlük plan ders anlat derken geçerdi hakaten ..süprizzzzz geçsin zaman ,geçsin zamandelikafaduldendelikafadulden

hadi bakalım hayırlısı canımmm. stresss yokkk doğru zamanda gelecekler inşallaaahhh....

delikafaduldenevet evet delikafadulden

Mrb kızlar sürekli giremesemde yazdıklarınızı takip etmeye çalışıyorum.
Bahar geçmiş olsun canım rabbim bi daha yaşatmasın inş hayırlısıyla hepimize nasip etsin anne olmayı.

Yeni hamile kalan arkadaşların haberlerini gördükce daha bi umutlu oluyor insan inş bir gün sıra bizede gelecek. pes etmeden dua etmeyi ve umut etmeyi bilelim yeter.a.s.a.s.

kaydirigubbakcemile3 casper ım ben sevimli hayalet delikafadulden kaydirigubbakcemile3 yok kuşum tam cıktığımda bakmıssındır sen :nazar:
mrb canım,:emir_bebek::emir_bebek: ikiz bebeklerin bunlar senin

eveeeettttt alkisalkisalkis :asigim: ama ikiside erkek olmasın biri kız olsun :1hug:

mrb canım,:emir_bebek::emir_bebek: ikiz bebeklerin bunlar senin

Ay neeee taattttliiii :asigim:
Meraba canım...Simgecim bir tanesini unutmuşsun , üçüz bebekleri işte çalıkuşunun :)
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
akannehir
merhaba çalıkuşum hoşgeldinsositosositosositososito
Merhaba canim kaydirigubbakcemile5

kaydirigubbakcemile3 casper ım ben sevimli hayalet delikafadulden kaydirigubbakcemile3 yok kuşum tam cıktığımda bakmıssındır sen :nazar:

eveeeettttt alkisalkisalkis :asigim: ama ikiside erkek olmasın biri kız olsun :1hug:

Hayaletmii :bbo: tirstim ha akannehir

Merhaba arkadaşlar ,

Bir süredir foruma girememiştim...Bugün girme fırsatım oldu , haberlerinizi aldım...Allaha şükür sevindirici haberler , hamilelerimiz , annelerimiz iyiler...

Arkadaşlar bir süredir yazamama sebebim geçen hafta Ankarada olmamdı..Uzun süredir gitmeyi planladığım hematoloji uzmanına gitme fırsatım oldu...Şen in tavsiyesiyle Hacettepeden Prof. Osman Özcecebeye gittim...Öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum... Çünkü hepimizin merak ettiği şeyleri sordum ve hematoloğa gitme fırsatı bulamamış arkadaşlarımız olabilir , faydalı olur diye düşünüyorum...

İstersiniz şöyle dedim , böyle dedi diye değil de sorduğum sorulara verdiği cevaplar şeklinde yazayım , daha kolay olacak...

SORU : Pıhtılaşma bozukluğu nedeniyle 3 gebelik kaybım oldu..İlki 5. haftada , 2.si kalp atımını aldıktan sonra 9. haftada , 3. sü 5. haftada...MTFHR de homozigot mutasyonu sahibim...2. gebeliğimden sonra yapılan testte sorun anlaşıldı ve hamile kaldığımda iğne kullanmam gerektiği söylendi..Son gebeliğimde 0,3 lük iğne kullandım , gebeliğim devam etmedi...Benim bu sonuçlara göre hangi doz iğne kullanmam gerekir , hamile kalırsam kaçlık iğne kullanacağım ?

CEVAP : MTFHR pıhtılaşma faktörleri arasında en az etkili olanıdır..Ancak gebeliğin kendisi de pıhtılaşmayı arttıran bi faktördür...O nedenle ben 60 kiloya kadar olan hastalarıma en az 0,5 lik 0,6 lık doz başlatıyorum..Gebeliğin devamı boyunca tekrar doz konusu tekrar değerlendirilebilir...Size 0,6 lık doz öneriyorum...

SORU : Peki iğneyle beraber aspirin de kullanacak mıyım ?
CEVAP : Evet iğneyle beraber aspirin de veriyorum..Aspirinin bilinen bir komplikasyonu yok.. Sadece bir damak yarığı vakasıyla karşılaştım.. Onun da aspirine bağlı olduğu konusunda kesin bi bilgi yok...

SORU : Kadın doğumcumuz bize 0,3 lük doz önermişti ve genellikle bizim durumumuzda olanlara 0,3 lük 0,4 lük dozlar veriliyor..

CEVAP : Kadın doğumcular rutin bu dozları veriyorlar doğru...Çünkü hastalarında çoğunlukla bu dozun yeterli olduğunu görüyorlar , ancak yeterli gelmediği durumlar da olabilir...

SORU : Bi arkadaşım 0,3 lük iğne kullanıyordu , gebelik kaybından sonra hematolojiye yönlendirildi ve Anti faktör x A denilen bi test sonucunda yüksek doz ( 0,8 ya da 0,12 lik ) iğne kullanması gerektiği söylenmiş...
CEVAP : Pıhtılaşma bozukluğu daha çok fetal kayıplara neden olur ...Kalp atımından sonra gelişimin durduğu vakalarda pıhtılaşma sorunundan daha çok şüpheleniriz...Kayba neden olan faktörleri iyi değerlendirmek lazım...Anti faktör x A iğne dozunu tam olarak belirleyici değildir...( Burada tıbbi bişeylerden bahsetti , tam anlayamadım..) Başka birtakım testlerle birlikte durumu değerlendirmek lazım...

SORU : İğneye ne zaman başlamalıyım ? Bazı kadın doğumcular kalp atımını beklemek istiyor..
CEVAP : Gebelik testiniz pozitif çıktığı anda başlayın..Kalp atımını beklemeye gerek yok...Hamile olduğunuzu öğrenir öğrenmez başlayın....

SORU : Pıhtılaşma bozukluğu hamile kalmakta güçlüğe neden olur mu ?
CEVAP : Hayır böyle bir etkisi söz konusu değil..

SORU : Peki ya iğne dozu yüksek gelirse ne gibi riskler taşıyor?
CEVAP : Dozun yüksek gelmesi rahim içi kanamalara , plasentanın ayrılmasına neden olabilir...Bazen annenin sağlığını tehlikeye atan durumlar ortaya çıkabilir.. Kadın doğumcuların düşük doz vermeleri , çekinceleri de bu yüzden...Anne sağlığı önceliklidir..

SORU : Pıhtılaşma problemi 2. gebelik kaybımdan sonra anlaşıldı ve bugüne kadar günlük hayatımı etkilemedi...Gebelik dışında rahatsızlığım nedeniyle dikkat etmem gereken şeyler var mı ?

CEVAP : Bu sorun günlük hayatınızı , hayat kalitenizi etkilemez ama dikkatli olunmazsa ciddi sorunlara yol açar ..Kalp hastalıkları , emboli , felç gibi...( Burada ailemin sağlık durumlarını sordu , şen in de yazdığı gibi sağlıklı beslenme , düzenli aktivite , folik asit takviyesi , uzun süreli seyahatten kaçınma gibi şeylerden sözetti )

SORU : Metionin diyeti yapmalı mıyım ?
CEVAP : Homosistein seviyeniz yüksek değilse çok şart değil..( Çok katı bi diyet olduğunu söyledim ) Çok zorluyorsa uyabildiğiniz kadar uyun...Homosistein seviyesi yükselmemeli...

Arkadaşlar , şimdilik hatırladıklarım bunlar...Epey bi tetkik istedi...Onların sonucuna göre tekrar değerlendirme yapacağımızı söyledi...Yüksek doz folik asitin çok önemli olduğunu söyledi... Aspirine devam etmemi istedi...B12 ye devam etmemi istedi...Moralimizi yüksek tutmamızı çünkü çok sayıda hastası olduğunu , sağlıklı bebek sahibi olduklarını söyledi...En son hastası ikiz bebek sahibi olmuş,...Yeter ki kayıplar , bilinmeyen başka sebeplere bağlı omasın dedi...Kayba neden olabilecek tüm olasılıklar üzerinde durmak lazım dedi...

Arkadaşlar , hematolglarla bu işi yürütmek konusunda daha önceki sayfalarda uzun uzun fikir paylaşmıştık...Tekrar tekrar yazmaya gerek yok...Bence kadın-doğumcu ve hematolog koordineli devam ettirmeli gebeliğimizi...Sonuçta pıhtılaşma hematolojinin alanı...Uygun tedavi , uygun doz çok önemli...B u konuda kötü tecrübeleri olan arkadaşlarımız var...Biz tedbirimizi alalım içimiz rahat olsun diye düşünüyorum...Hematolog konusu hep benim kafamı karıştıran , hep aklımda olan bi konuydu...Biraz rahatladım o açıdan...

Öğrenebildiklerimi sizlerle paylaşayım istedim...Hepimiz aynı endişeleri , soru işaretlerini paylaşıyoruz...Umarım faydalı olmuştur...

Bayağı uzun yazdım...Yeni bilgiler olursa gene yazarım...Çok öpüyorum hepinizi ...Herkese sevgiler....

Arkadaşlar ara ara geçmişe bakıyorum...Papatyasüreyyanın bu paylaşımını sizinde okumanızı istedim...

404989qojwalgg3d.gif
[/URL][/IMG]

kıyamam sana ben :teselli: kötü olucak bir sey yok bitanem..sende artık bir zigotcan sın kaydirigubbakcemile3 yani kanda pıhtılaşman var...ama altta yazanları anlayamadım CADIARZU
ama anlaadığım bir sey varkib tabiki bebeğin olucak opuyorumnanaktan hemde nur topu gibi sağlıklı güzel bir bebek :Saruboceq:
değerlerinde heterezigot veya homozigot yazıomu esracım?bunlarda önemli cünkü..

factor v g1691a leiden ve mthfr a1298c heterozigot yazıyor .

çok teşekkür ederim benim düşüklerim oldu ama 5-6 haftalıkken kendiliğinden düştü yani artık çok korkuyorum , çok yoruldum üzülmekten ve ağlamaktan tam seviniyoruz hamileyim diye sonra birden kanama ve düşük.....:gitme:

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 3 eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................36 haftalık (erkek)
eserizmir................36 haftalık (*?)
meryemmeryem......35 haftalık (erkek)
çiçeklara.................34 haftalık (kız)
funda1980...............33 haftalık (erkek)
bkale......................32 haftalık (kız)
sılaya.....................31 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......27 haftalık (kız)
smmm06................24 haftalık (erkek)
ravza1818...............24haftalık (kız)
Dinamiss................15 haftalık
ftgg7779 .................14 haftalık
limburg1985.............14 haftalık
umutsevgim.............14 haftalık
nilüfersahh................12 haftalık
simge.......................8 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh...................... 8 haftalık
baharçelik.................7 haftalık
_beray_....................5 haftalık

Son düzenleyen: Moderatör:
Calısıkusum kahvelokum sımge hepınızı opuyorum kızlarrrr

Kahvelokum meraba canım ...Nasılsın , neler yapıyorsun ?Bu aralar pek göremiyorum seni...

Kahvelokum canım iyimisin ? neler yapıyprsun?Ara ara seni merak ediyorum , arada bişeyle yaz olurmu :)

Kiz celenim bu asagida senin adin niye yok, gisli gislimi giriyon foruma biz görmeyelim diye bu arkadaslarin hepsi online ama sen nirdesin :uhm: bkale, büşra44, cherry76, esra2811, esraben, funda1980+, kahvelokum+, melek76+, smmm06, SıMGE, tulun

canlarım, bana da seslenmişsiniz ama ben geçmişi okuyayım derken duymamışım... çok sık giremiyorum... girince de geçmişi okuyayım derken yetişemiyorum size... ben soran herkese teşekkür ediyorum..
ben iyiyim.. beklemedeyim hala.. evde hala net yok... diğer komşularım taşınmasını bekliyoruz.. ortak hat alalım diye kaydirigubbakcemile3
hepinizi öpüyorum.. şu listeyi bi yenileyeyim...

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 3 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............3 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........3 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................37 haftalık (erkek)
eserizmir................37 haftalık (erkek) (10 Eylül'de geliyor Taha bey inş)
meryemmeryem......35 haftalık (erkek)
çiçeklara.................34 haftalık (kız)
funda1980...............32 haftalık (erkek)
bkale......................32 haftalık (kız)
sılaya.....................31 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......27 haftalık (kız)
smmm06................23 haftalık (erkek)
ravza1818...............24 haftalık (kız)
Dinamiss................15 haftalık
ftgg7779 .................14 haftalık
limburg1985.............14 haftalık
umutsevgim.............13 haftalık
nilüfersahh................12 haftalık
simge.......................8 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh......................8 haftalık
gulsummm................7 haftalık
_beray_....................5 haftalık
büşra44...................4 haftalık

Son düzenleme:
:)) Kız babanın kafasına vuran da kim böleee :)) Ayy çalıkuşu bi alemsin yaaa...Bu konuştuklarımız sonra gerçeğe dönüşmesin ...2 tane yerleştricekler ama bakarsın biri bölünür ve 3 tene olur :)

ben ben vuruyom delikafadulden kocisi dövmeyi isirmayi seviyom kaydirigubbakcemile3

canlarım, bana da seslenmişsiniz ama ben geçmişi okuyayım derken duymamışım... çok sık giremiyorum... girince de geçmişi okuyayım derken yetişemiyorum size... ben soran herkese teşekkür ediyorum..
ben iyiyim.. beklemedeyim hala.. evde hala net yok... diğer komşularım taşınmasını bekliyoruz.. ortak hat alalım diye kaydirigubbakcemile3
hepinizi öpüyorum.. şu listeyi bi yenileyeyim...

özlettin kendini canimŞeniz

X