Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

GÜLAYCIM allah kucagına almayı kısmet etsın canım...
BAHARCIM aklım sende ınsallah guzel haberler yaz yarın bıze....
RAVZACIM bacaktan bacagımızın ust kısmına hafıf egımle yapıyoruz.dızden ve kasıktan 4 er parmak mesafe bırakıyoruz.ortadakı kısma canım....
SEN cım benımde okulu hıc ozlemıs bı halım yok.ben o yuzden yarın dogum ıznıme ayrılıcam ınsallah...umarım karabukte sızın ıcın hersey ıyı gıder canım...
CELENCIM gectımı mınık cemrenın enfeksıyonu?
SELVIHANCIM senı cok merak ettım.ama aldımya sonunda guzel haberlerını.sukurler olsun.bebısıne gecmıs olsun.sekerlı su verıyolar dıye duymustum ben...
PAPATYACIM sen nasılsın? nasıl gıdıyo?
MERYEMCIM nasılsın canım? yazmıyosun bu ara?

kızlar o kadar cokuz kı artık bı seferde yazamıyoruz maalesef aklıma gelmeyenler alınmasın sakın.sureklı okuyup takıp edıyorum.dualarım da hepınıze zaten...

canlarım bu aradac yarın yıne kontrolumuz var..ınsallah ıyıdır buyumustur bebişimz...bakalım belkıde yarın sezercik tarıhımızı soyler doktorumuz...ınsallah yarın guzel haberlerle donerım sıze...dualarınızı esırgemeyın..artık az kaldı dıye coook heyecanlanıyorum...

canlarım bu aradac yarın yıne kontrolumuz var..ınsallah ıyıdır buyumustur bebişimz...bakalım belkıde yarın sezercik tarıhımızı soyler doktorumuz...ınsallah yarın guzel haberlerle donerım sıze...dualarınızı esırgemeyın..artık az kaldı dıye coook heyecanlanıyorum...

Canım güzel haberlerini bekliyoruz , sağlıkla bebişini kucağına almanı diliyorumm...

canım senin mthrmi var sadece yani birkaç değermi olması gerekiyormuş pıhtılaşma için.. iğne dozunun kiloyla alakasını dr mu söyledi canım... ama senin için güzel bence iğne dozunun düşük olması...
inşallah güzel ve rahat bir gebeliğin olur....

evet canım sadece mthfr 677t homozigot. dr tek başına mthfr nin kan pıhtılaşması yapmayacağını söyledi. faktör V ve Protrombin gen mutasyonları tek başına kan pıhtılaşması yaparmış. bana yapılan diğer testler Homosistein, antikardiyolipin, antiphospholipid, antikor testleri, seroloji testleri, anti thrombin 3 aktivitesi, factör antijen, protein c aktivitesi, protein s, protein c rezistansı, folik asit, vitamin b12, ca125, tiroid testleri,, anti tpo ab,lupus antikoagülan, anti beta 2 .

evet iğne dozunun kilo ile alakasını dr söyledi.ama sanırım pıhtılaşma seviyesi ile de ilgili.

amin canım inşallah hepimiz için..

Son düzenleme:
Cherrycim , melekcim , geleveracım çok teşekkür ederim , sevincime ortak oldunuz. Ben de sizin güzel haberlerinizle sevinmeyi bekliyorum her zaman.

Melekcim , bi arkadaşa sormuşsun da sanırım ovulasyon kitlerini sormak istemiştin. Ben deneme yaparken bi ara çok kullanmıştım. Ama hiç tavsiye etmiyorum canım. Aynen gebelik testi gibi yumurtlama gününü idrardaki LH hormonunu ölçerek gösteren bi test. Bi kutuda 7 ölçüm çubuğu var. Eğer yumurtlaman rutin belli günlerde oluyorsa ( 2 adet gününün tam ortası normalde , geriye doğru 3 gün ileri doğru üç gün şansın en yüksek olduğu günler ) o günlerde kullanabilirsin. Ama yumurtlama günü değişkenlik gösteriyorsa yakalaman zor oluyor , test çubukları çabucak bitiyor. Ki kadınların belli bi yumurtlama rutinleri yokmuş , bazı aylar hiç yumurtlama olmayabiliyormuş.Ben yumurtlama dönemim dışında başka bi gün yumurtlamış olmalıyım , alakasız bi günde hamile kalmışım. O yüzden adetin bittiği tarihten itibaren gün aşırı beraber olduğunda zaten yumurtlama zamanını yakalamayı garanti ediyorsun. Spermlerin ömrünün 48 saat olduğu düşünülürse bu şekilde hamile kalma şansı çok yüksek. Bi de hep kafanı dağıtmak lazım , çok odaklanmamak lazım bu dönemde derler ya , bu testi aldığın zaman takıntılı oluyorsun , iyice odaklanıyorsun. Yakalayamazsan boşuna para verdim diye canın sıkılıyor.

O yüzden sen bilirsin ama canım , sen zaten ihtimal dahilindeki tüm günlerde deneme yapmışsın. İnşallah bu ay müjdeli haber verirsin.Herşey gönlünce olsun , öpüyorum.

melek sende mi lütfü beye gidiyosun canım..sana bişi sorcam iyi bildiğin bir hematolog var mı???
arkadaşlar yardımmm ..ankarada hematolog arıyorummmm:sm_cool:

esracım, benim hematoloğum hacettepe hematoji anabilim dalı başkanı i.osman özcebe...çok memnunum kendisinden...özel muayenehanesi var, ben doğum sonrası devam ediyorum kndisine, 3 ayda bir kontrolüm var, benim pıhtılaşma faktörlerim biraz fazla olduğundan...
benden sonra papatyasüreyya da gitmişti, o da memnun kaldı..bi araştır istersen, tabii tercih senin...
ama yahya büyükaşık için uzmanlık alanının pıhtılaşma olduğunu söylemişlerdi banada hematolog araştırırken ama onun özel muayenehanesi yok, hastane bünyesinde özel muayene olayı varmış ama çok geç tarihe gün veriyolar diye tercih etmemiştim...a.s.

heyyy papatya hanımm:mymeka:, bastım seni yine heedelikafadulden 10 dakikanız var hanfendüüü, hızlıca bak topiciğe sonra dooooruu yatağa bakem:eek:lmaz: bi dahada bu saatte görmiim seni burdayasakkelime
:1hug:a.s.

Cherrycim , melekcim , geleveracım çok teşekkür ederim , sevincime ortak oldunuz. Ben de sizin güzel haberlerinizle sevinmeyi bekliyorum her zaman.

Melekcim , bi arkadaşa sormuşsun da sanırım ovulasyon kitlerini sormak istemiştin. Ben deneme yaparken bi ara çok kullanmıştım. Ama hiç tavsiye etmiyorum canım. Aynen gebelik testi gibi yumurtlama gününü idrardaki LH hormonunu ölçerek gösteren bi test. Bi kutuda 7 ölçüm çubuğu var. Eğer yumurtlaman rutin belli günlerde oluyorsa ( 2 adet gününün tam ortası normalde , geriye doğru 3 gün ileri doğru üç gün şansın en yüksek olduğu günler ) o günlerde kullanabilirsin. Ama yumurtlama günü değişkenlik gösteriyorsa yakalaman zor oluyor , test çubukları çabucak bitiyor. Ki kadınların belli bi yumurtlama rutinleri yokmuş , bazı aylar hiç yumurtlama olmayabiliyormuş.Ben yumurtlama dönemim dışında başka bi gün yumurtlamış olmalıyım , alakasız bi günde hamile kalmışım. O yüzden adetin bittiği tarihten itibaren gün aşırı beraber olduğunda zaten yumurtlama zamanını yakalamayı garanti ediyorsun. Spermlerin ömrünün 48 saat olduğu düşünülürse bu şekilde hamile kalma şansı çok yüksek. Bi de hep kafanı dağıtmak lazım , çok odaklanmamak lazım bu dönemde derler ya , bu testi aldığın zaman takıntılı oluyorsun , iyice odaklanıyorsun. Yakalayamazsan boşuna para verdim diye canın sıkılıyor.

O yüzden sen bilirsin ama canım , sen zaten ihtimal dahilindeki tüm günlerde deneme yapmışsın. İnşallah bu ay müjdeli haber verirsin.Herşey gönlünce olsun , öpüyorum.

Evet canım çok haklısın , çokta takmamak gerekiyor...Dediğin gibi hiç gün atlamadım ben , olacağı varsa olacaktır zaten...Seninde her şey gönlünce olsun canım , bebişini ve seni öpüyorum..bebeğininde nazar boncuklarını takıyorum:nazar::nazar::nazar::nazar: :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kıslarr, hepinize iyi uykular, tatlı rüyalar...ben kaçar...öpüyorum hepücüğünüzü...

melek sende mi lütfü beye gidiyosun canım..sana bişi sorcam iyi bildiğin bir hematolog var mı???
arkadaşlar yardımmm ..ankarada hematolog arıyorummmm:sm_cool:

slm canım uzun zamandr girmıyodum konu okurken yardım istediğini gordum ben samsunda oturuyorum ama ankarda lutfübeye gidiyrum onun tavsiyesi üzerine hacetepede osman ilhami özcebeye gittim takiplerimi lutfu beyle beraber yaptılar bana burda yapılan testlerı eksik buldu ve birsürü test istedi muaynanesine gittim sana tek kelımeyle super diyebilirim dalında tek bence ayrıntıcı detay atlamıyo ve tam anlamıyla insanlığı unutmamış drluğun yanında kesinlikle git canım bak sana kısaca ozetlıyım burada herkes evlat ozlemıyle yanıyo allhım isteyen herkese versin ben hamıle olduğumu öğrendim hemen aradım çumartesi osman beyi pazartesi randevu verdi lutfu beyde çarşmbaya randevu verdı ilk osman beye gitim tum burda yapılan tahlılerımı inceledi sonra öuayne etti ve tekrar genş çaplı bi araştrma için tahlıl istedi tam 41 tane onları yaptrdım çarşmbada lutfu beye gitim ve braz uzuldum benı ultrasyona hemşiresi hazrladı ve ben tam 15 dk bekledım karnıma ilacı surdu gelen giden yok snra lutfu bey geldi kese gozuktu sevindim ben zaten bebeklerımı 5. ayda kaybedıyodum ve bbenımle 10 dk konuştu konşmadı iğneye başlayalım dedi ertesi gun osman beye gittim muaynanesıne lavoboya bi gittim gunluk pedim vardı bi baktım kanamam olmuş elim ayağım boşaldı hemen lütfü hocayı aradım hemşiresi yapılacak tek şeyın yatmam olduğunu syledi dedim gelebilirm hocam bi baksa gerek yok dedi hemen osman hocanın sekreterı benı içeri aldı osman hoca lutfu hocayı aradı yanımda onada aynı şeyı soyledı ben yanına çağırmasını beklerdım orda çaresızım ilk defa erkenden byle bişi oldu osman hoca iğnenın dozuna karar verdı hemn taksiyle eve gittim lavaboya bi gittim kanamam durmuyo parcalar düşüyo ne yapcağımı bilemedım lutfu beye ulaşmak mumkun deil saat 9 osman hoca demıştıkı ben cebimi verım sana cebim acık bi aksılik olursa ara hemn allah razı olsun ankarada nere gitceğimi bilmiyorum yabancıyım hemen aradım en yakın kadın doğum nerde hocam kanamam çok dedim etlık zubeyde hanım kadın doğum var dedı bulunduğun yerde oraya gittim herkes kendi halınde masaya aldılar benı bacaklarımdan kanlar akıyo dedi dr kurtaj olacaksın dedımkı eşime sormam lazım hemn çıktım dışarı eşim yolda arkadşımla abisi var bi yer bilmiyrum allhım dedım yardım et hemen osman hocayı tekrar aradım hocam dedım burda doktorlar çok ilgisz kurtaj olmam gerekıo bana yardımcı olun dedıkı ozel mesa hastanesine git emin ellerde olursun ve benı mutlaka ara dedı normalde cebimi 9da kapıyorum ama senı merak edıyorum bana ne olup bittiğini haber ver allahtan oaraya yonlendrmiş beni hemn anestesı ile kurtaja alındım mesaya evden dr ve anestesı uzmnı gldi çook gusel gecti ve osman hoca benı aradı ne yaptın die hocam kurtaja alıyolar dedım tamam sağlık olsun dedı senın canın sağ yarın gel eşinle konuşalım dedi ve ertesi gun benı sabah 9da aradı nasıl oldun diye sonra akşama randevu verdı eşimle gittik eşime tek tek sonuçları anlattı ve bundan sıonra ne yapmamız gerektğini sonra lutfu beye gittik onun ilgisizliğine çok kızdı eşim zaten o hafta bkale arkadşımızı da azarlamıştı aynı hafta gitmişiz arkadşım detaylı bilgi istedi bozuldu suratının şeklı deişti ilk gittiğimde ilgisini çok beğenmştim nie byleydi anlamadım eşim 2 dktrada ilk defa geldi iyiki hematolog var dedi osman bey sankı kadın doğumcu gibi bana herşeyı anlattı dedi yeni gebelık için yapılması gereken herşeyi zaten iğnenin dozunu felan tahlılerıme gore osman hoca ayarlayacaktı kı yine hamile olduğumda onu asla bırakmıycam tabi yapıcak bişe yok mecburıyetten lutfu beyıde ama beni çok şaşırttı sana osman hocayı şidetle tavsiye edrım canım uzun oldu ama kotu tecrubemle sna iyi şekilde yardımcıolmak istedim sağlıklı gunler senın le olsun byy

papatyacım hadi gözün aydın, şeker işini hallettin allaha şükürler olsun.

Şenciğim tayininiz hayırlı uğurlu olsun, inşallah huzur ve mutlulukla :Saruboceq:

Elifcim öncelikle çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın.

Arkadaşlar bende Osman Özcebe Hoca'ya gidiyorum, eşim de ben de çok memnunuz allah razı olsun, umarım onun tedavisiyle herşey daha güzel ve yolunda gidecek, gerçekten tavsiye ediyorum.1 saat boyunca ilgi alaka, insanlık....

Ama bir kez daha helal olsun dedim Osman Hoca'ya. Elif'in yazdıklarını okuyunca adamı bir kez daha takdir ettim, vicdanlı imanlı insan gibi insanmış...Elifcim maalesef bu erken kanama düşük vs olaylarında Lütfü Hoca hiçbir şekilde acil geliş kabul etmiyor. benim burada paylaşmış olduğum en son ve 2. düşüğümde benzer şeyi biz de yaşadık, eşim herhalde mueyenehaneyi basacaktı sinirden. fakat biz onu dinlemeyip basıp muayenehaneye gittik, cumartesiydi, kimse yoktu, Hoca ders çalışıyordu, hemşireyi kapının önünde yakaladık çıkıyordu, dedim ki ben yukarı çıkıyorum sorularım var.dikildim karşısına, kızarsa da kızsın dedim, aaa bi baktım sakin sakin anlatıyor, rahatlatıyor falan. eşimle karar verdik her zaman kibar olmaya gerek yok dedik, iyi ki de gitmişiz habersiz...neyse kafanızı şişirmiyeyim...

misafirlerim var biliyorsunuz yazmıştım, akşama giderler herhalde, ilk fırsatta buraya damlarım.

hamişler bebişler allaha emanet olun, hamiş adayları ve tüm yavru isteyenlere ben de dahil tez zamanda hızırlık yetiştir yarabbim :Saruboceq:

baharcım, hep aklımdasın, sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek ve her yaşanan gün diğerinden daha güzel olacak, buna inanıyorum, dualarımdasın :Saruboceq:

Günaydın kızlar:)

Geleveracım inşallah doğru tedaviyi bulup en kısa zamanda da güzel haberler verirsin bizlere:)

Papatyacım şekerinin düşmesine çok sevindim, rahat bir nefes almışsındır.

Melek76 ve gününü bekleyen tüm arkadaşlar inşallah hepiniz bu ay hamiş olursunuz:Saruboceq:

Lidyacım canım karşılaşamıyoruz, sen de iyisin ama okuduğum kadarı ile, senin de bekleme süren bitsin de bir an önce kavuş meleğine inşallah :)

Canderyacım çok geçmiş olsun, maalesef sis konusunda benim de hiçbir fikrim yok tatlım.

Şen canım inşallah çok güzel bir okula çıkar tayinin, benim de eşim öğretmen, bu tayin işlerinde yaşadığınız zorlukları iyi biliyorum, umarım senin gönlünden geçen gibi bir yer olur çalışacağın okul:)

Ravza canım sen iğneyi sormuşsun. Ben ilk günden beri üst bacaktan yapıyorum, daha doğrusu eşim yapıyor. Üst bacağın ön tarafından kasıkların 5 parmak altı ile diz kapağının 5 parmak üstü arasında kalan bölgeye yapılabiliyor canım. Deriyi iki parmağı arasına alıp diğer eli eli ile de iğneyi o derinin yoğun olduğu yere yapıyor.
Bir gün bir bacağa, ertesi gün diğerine yapıyoruz.
Bir de doktorumuz bize bu iğnenin tam de deri altı dokusuna yapılması gerektiğini söylemişti.
Bu nedenle tam dik tutatak değil de hafif eğimli olarak yapıyoruz, tam dik olunca kas dokusuna falan gelebilirmiş bunu da istemedi doktorum.
Umarım anlatabilmişimdir canım.

Baharçelik canım duaların seninle herşeyin hayırlısı canım. ınşallah güzelbir mucize ile dönersin bizlere:Saruboceq:

Bize gelince sanırım iyiyiz kızlar. Bulantılarım tamamen kesildi. Önce çok sevimdim kusmalardan kurtulduğuma ama şimdi de telaş yapıyorum bazen.
Hani bulantılar kötüydü ama bebişin benle olduğunu gösteriyordu şimdi hiç bi belirti kalmadı.
15 haftalığiz ve 2 kilo almışım. Hafifen göbeğim de çıkmaya başladı gibi yani bilmeyen anlamaz ama işte pantolonlarım biraz sıkıyor gibi. Sanırım yakında yeni kıyafetler alacağım, isitiyorum da şöyle şirin şirin elbiseler tişörtler oluyor ya hevesleniyorum:)
Önümüzdeki pazartesi kontrolüm var, inşallah herşey yolundadır.

GÜLAYCIM allah kucagına almayı kısmet etsın canım...
BAHARCIM aklım sende ınsallah guzel haberler yaz yarın bıze....
RAVZACIM bacaktan bacagımızın ust kısmına hafıf egımle yapıyoruz.dızden ve kasıktan 4 er parmak mesafe bırakıyoruz.ortadakı kısma canım....
SEN cım benımde okulu hıc ozlemıs bı halım yok.ben o yuzden yarın dogum ıznıme ayrılıcam ınsallah...umarım karabukte sızın ıcın hersey ıyı gıder canım...
CELENCIM gectımı mınık cemrenın enfeksıyonu?
SELVIHANCIM senı cok merak ettım.ama aldımya sonunda guzel haberlerını.sukurler olsun.bebısıne gecmıs olsun.sekerlı su verıyolar dıye duymustum ben...
PAPATYACIM sen nasılsın? nasıl gıdıyo?
MERYEMCIM nasılsın canım? yazmıyosun bu ara?

kızlar o kadar cokuz kı artık bı seferde yazamıyoruz maalesef aklıma gelmeyenler alınmasın sakın.sureklı okuyup takıp edıyorum.dualarım da hepınıze zaten...

sidocum canım saolasın aklınızda olduğumu bilmek beni dahada rahatlatıyo biryerlerde aslında hiç görmediğim ama bana kardeşim kadar yakın olan insanların dualarında olmak müthiş bir huzur veriyo sayenizde çok daha iyiyim hoş hiç bi zaman çok kötüyüm bittim demedim hiç yılmadım yıkılmadım sendeledim dizlerimin üzerine ama geri kalktım zafere giden hiçbir yol çiçeklerle bezeli değildir bunu biliyorum ben eşime kendime tüm engelleri açıp birgün anne olacağıma onu baba yapacağıma dair söz verdim. hayatta en önemsediğim şey verilen sözlerin tutulmasıdır bende sözümü tutmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum inşallah bu olmasada biri mutlaka olucak sizlerin ettiği dualrında bunda çok büyük payı olucak

papatyacım hadi gözün aydın, şeker işini hallettin allaha şükürler olsun.

Şenciğim tayininiz hayırlı uğurlu olsun, inşallah huzur ve mutlulukla :Saruboceq:

Elifcim öncelikle çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın.

Arkadaşlar bende Osman Özcebe Hoca'ya gidiyorum, eşim de ben de çok memnunuz allah razı olsun, umarım onun tedavisiyle herşey daha güzel ve yolunda gidecek, gerçekten tavsiye ediyorum.1 saat boyunca ilgi alaka, insanlık....

Ama bir kez daha helal olsun dedim Osman Hoca'ya. Elif'in yazdıklarını okuyunca adamı bir kez daha takdir ettim, vicdanlı imanlı insan gibi insanmış...Elifcim maalesef bu erken kanama düşük vs olaylarında Lütfü Hoca hiçbir şekilde acil geliş kabul etmiyor. benim burada paylaşmış olduğum en son ve 2. düşüğümde benzer şeyi biz de yaşadık, eşim herhalde mueyenehaneyi basacaktı sinirden. fakat biz onu dinlemeyip basıp muayenehaneye gittik, cumartesiydi, kimse yoktu, Hoca ders çalışıyordu, hemşireyi kapının önünde yakaladık çıkıyordu, dedim ki ben yukarı çıkıyorum sorularım var.dikildim karşısına, kızarsa da kızsın dedim, aaa bi baktım sakin sakin anlatıyor, rahatlatıyor falan. eşimle karar verdik her zaman kibar olmaya gerek yok dedik, iyi ki de gitmişiz habersiz...neyse kafanızı şişirmiyeyim...

misafirlerim var biliyorsunuz yazmıştım, akşama giderler herhalde, ilk fırsatta buraya damlarım.

hamişler bebişler allaha emanet olun, hamiş adayları ve tüm yavru isteyenlere ben de dahil tez zamanda hızırlık yetiştir yarabbim :Saruboceq:

baharcım, hep aklımdasın, sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek ve her yaşanan gün diğerinden daha güzel olacak, buna inanıyorum, dualarımdasın :Saruboceq:

lidyam saol tatlım ve hayat giden hiç kimsenin ardından bitmiyor kimleri neleri kaybettik belki hayatta ama kalan bizler bir şekilde yaşadık rabbim daha büyük acılar göstermesin kucağımıza aldıktan sonra kaybettirmesin inşallah :Saruboceq:

Dinamiscim iyi olmana sevindim caım, innşallah pazartesi herşey yolunda gidecek, zoru atlattın allahın izniyle. valla tatlım benim ramazanda (allah eksikliklerini göstermesin) gelenim gidenim çok olur, allaha bin şükür hep masamız kalabalık olur, e tabi haliyle biraz yorulan koşturan taraf oluyorum am aolsun, belki okumuşsundur o yüzden giremiyorum pek, ordu'dan misafirlerim vardı.

valla ben farkettim ki kocişi sadece bebiko için kullanmıyormuşum kikikiki kaydirigubbakcemile3
yani bekleme miydi değil miydi biz unuttuk açıkçası kaydirigubbakcemile bir de korunmasak bilemiyorum yani ne olur :kedi: valla kızlar en rahatı, yumurtladım yumurtlamadım, 2 günde 3 günde, akşam sabah vs vs vs hiç kafa bulandırmayın, rahat ve geniş olmakta fayda var fikrimce.

slm canım uzun zamandr girmıyodum konu okurken yardım istediğini gordum ben samsunda oturuyorum ama ankarda lutfübeye gidiyrum onun tavsiyesi üzerine hacetepede osman ilhami özcebeye gittim takiplerimi lutfu beyle beraber yaptılar bana burda yapılan testlerı eksik buldu ve birsürü test istedi muaynanesine gittim sana tek kelımeyle super diyebilirim dalında tek bence ayrıntıcı detay atlamıyo ve tam anlamıyla insanlığı unutmamış drluğun yanında kesinlikle git canım bak sana kısaca ozetlıyım burada herkes evlat ozlemıyle yanıyo allhım isteyen herkese versin ben hamıle olduğumu öğrendim hemen aradım çumartesi osman beyi pazartesi randevu verdi lutfu beyde çarşmbaya randevu verdı ilk osman beye gitim tum burda yapılan tahlılerımı inceledi sonra öuayne etti ve tekrar genş çaplı bi araştrma için tahlıl istedi tam 41 tane onları yaptrdım çarşmbada lutfu beye gitim ve braz uzuldum benı ultrasyona hemşiresi hazrladı ve ben tam 15 dk bekledım karnıma ilacı surdu gelen giden yok snra lutfu bey geldi kese gozuktu sevindim ben zaten bebeklerımı 5. ayda kaybedıyodum ve bbenımle 10 dk konuştu konşmadı iğneye başlayalım dedi ertesi gun osman beye gittim muaynanesıne lavoboya bi gittim gunluk pedim vardı bi baktım kanamam olmuş elim ayağım boşaldı hemen lütfü hocayı aradım hemşiresi yapılacak tek şeyın yatmam olduğunu syledi dedim gelebilirm hocam bi baksa gerek yok dedi hemen osman hocanın sekreterı benı içeri aldı osman hoca lutfu hocayı aradı yanımda onada aynı şeyı soyledı ben yanına çağırmasını beklerdım orda çaresızım ilk defa erkenden byle bişi oldu osman hoca iğnenın dozuna karar verdı hemn taksiyle eve gittim lavaboya bi gittim kanamam durmuyo parcalar düşüyo ne yapcağımı bilemedım lutfu beye ulaşmak mumkun deil saat 9 osman hoca demıştıkı ben cebimi verım sana cebim acık bi aksılik olursa ara hemn allah razı olsun ankarada nere gitceğimi bilmiyorum yabancıyım hemen aradım en yakın kadın doğum nerde hocam kanamam çok dedim etlık zubeyde hanım kadın doğum var dedı bulunduğun yerde oraya gittim herkes kendi halınde masaya aldılar benı bacaklarımdan kanlar akıyo dedi dr kurtaj olacaksın dedımkı eşime sormam lazım hemn çıktım dışarı eşim yolda arkadşımla abisi var bi yer bilmiyrum allhım dedım yardım et hemen osman hocayı tekrar aradım hocam dedım burda doktorlar çok ilgisz kurtaj olmam gerekıo bana yardımcı olun dedıkı ozel mesa hastanesine git emin ellerde olursun ve benı mutlaka ara dedı normalde cebimi 9da kapıyorum ama senı merak edıyorum bana ne olup bittiğini haber ver allahtan oaraya yonlendrmiş beni hemn anestesı ile kurtaja alındım mesaya evden dr ve anestesı uzmnı gldi çook gusel gecti ve osman hoca benı aradı ne yaptın die hocam kurtaja alıyolar dedım tamam sağlık olsun dedı senın canın sağ yarın gel eşinle konuşalım dedi ve ertesi gun benı sabah 9da aradı nasıl oldun diye sonra akşama randevu verdı eşimle gittik eşime tek tek sonuçları anlattı ve bundan sıonra ne yapmamız gerektğini sonra lutfu beye gittik onun ilgisizliğine çok kızdı eşim zaten o hafta bkale arkadşımızı da azarlamıştı aynı hafta gitmişiz arkadşım detaylı bilgi istedi bozuldu suratının şeklı deişti ilk gittiğimde ilgisini çok beğenmştim nie byleydi anlamadım eşim 2 dktrada ilk defa geldi iyiki hematolog var dedi osman bey sankı kadın doğumcu gibi bana herşeyı anlattı dedi yeni gebelık için yapılması gereken herşeyi zaten iğnenin dozunu felan tahlılerıme gore osman hoca ayarlayacaktı kı yine hamile olduğumda onu asla bırakmıycam tabi yapıcak bişe yok mecburıyetten lutfu beyıde ama beni çok şaşırttı sana osman hocayı şidetle tavsiye edrım canım uzun oldu ama kotu tecrubemle sna iyi şekilde yardımcıolmak istedim sağlıklı gunler senın le olsun byy[/QUOT

canım çok geçmiş olsun yenimi oldu bunlarsenağlamauzun zamandır bende siteye giremiyorum o yüzdenhaberim olmamış allah bir daha yaşatmasın sana böyle sıkıntılar canım ya:Saruboceq:bende lütfü hocaya başladım. bu ay tam iki defa gittim ilk hafta görüşmeye ikinci haftada hastanede histereskopi yaptı. sonuçlarım 5 hafta sonra çıkıyo ondan sonra bir kere daha gidicem. sanırım kadın doğumcular sağlıksız bebek düşücekse zaten düşer felsefesiyle çok ilgilenmiyolar. ama senin durumun bayağı kritikmiş. o halde hastasıyla ilgilenmemesini hiç anlamadım. ama lidya arkadaşımızın dediği gibi ankaradaymışsın madem keşke basıp gitseymişsin muayenehanesine. mecbur müdahale edicekti sonuçta durumun çok acilmiş. sen kibarlık yapmışsın biraz. ama işte insan ilgi göremeyince acaba bana orda ters bişey yaparmı diyede korkmuyo değil.

bu arada senin kan pıhtılaşma değerlerin neydi canım? o hemetologa hamile kalmadan birde benmi gitsem bilmiyorumki. sonuçta bir tek mthfr677 heterozigot benim. ay bıktım artık doktorlardan inanırmısın. kafamçokkarıştışimdi iyisindir umarım bir sıkıntın kalmadı dimi

DıNAMıSSSS; canım şaka gibi bak 15 haftalık oldu bile değilmi? seninle hemen hemen aynı dönemlerde hamile kalmıştık sen benden 1 - 2 hafta öndeydin sanırım. kocaman oldu senin prensesss:))) diğer hamileliklerinde kaçıncı aya kadar sürmüştü gebeliğin. bak inan bana bu hamilelikte yırttın kızımmmm:)))) maşallah büyüdü artık:)))) bundan sonra taşa çarpsan birşey olmaz derler yaa:)))

X