Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

hadi bakalım hayırlısı canım. benim yarın adet günüm ama pek umudum yok. biraz hassasiyet var kasıklarımda adet olacakmışım gibi. neyse göreceğiz yarın hayırlısı.

inşallaaaaaaahhhhhhh amiiiiiiiiinnnnnn :)))kaydirigubbakcemile5

Ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy çok yakınmış günün....İnşaallah yarın güzel haberler verirsin bizlereee....

:) adet günün 11 eylül...senin ne zamandı canım...Durumlarımız birbirine çok benziyor , bakarsın birlikte alırız güzel haberleri...AMİİİİİİİİİİNN....
hadi bakalım gayretli arkadaşım inşallah siftah senden bereketi allahtan
benimde adet günüm 7 si..benimde hiç umudum yok bebek konusunda :KK43:( melekcim bu arada sağol verdiğin isimler için..ben bir araştırma yapayım..eğer bildiğin özeli olan bir hematolog varsa daha iyi olur..teşekkürlera.s.

hadi ikinci sırada sen ol sonrada sırayı araya sıkışan olursa bilmem ama sonrada sırayı kimseye kaptırmam vaktim gelince kaydirigubbakcemile3

hadi bakalım bir sürpriz olur inşallah hepimize :1hug:

hadi ikinci sırada sen ol sonrada sırayı araya sıkışan olursa bilmem ama sonrada sırayı kimseye kaptırmam vaktim gelince kaydirigubbakcemile3

dersimize iyi çalışmadık...:KK43:( umut yok ama es kaza olursa hepinize benden opuyorumnanaktan ne olsun :)))

sevgili papatya süreyya evet doğru hatırlamışsın.ben hacettepede selvihanın tavsiyesiyle hematolog yahya büyükaşık a gittim... gitmeden öncede epey araştırmıştım...randevu almak için aradığımda telefona çıkan sekreterler ne için muayene olmak istediğimi sordular.... ben aslında hematoloji bölüm başkanından randevu almak istemiştim. .sekreterlere kan pıhtılaşması sorunum olduğunu söyleyince sizi yahya beye yönlendirelim onun uzmanlık alanı gibi bişey söylediler. kendisi çok genç birisi yada öyle gösteriyor. bir muayeneye yaklaşık 45 dk. zaman ayırıyor. pıhtılaşma faktörüyle ilgili aklınıza gelebicek her türlü tetkiki yaptırıyor.... benden 11 tüp kan almışlardı. hatta kanı alan hemşireler sizden niye bu kadar çok tahlil istediler neyiniz var diye sordular. bu arada tüpleri lab. kendiniz elden götürürseniz sonuçlarınızı çok kısa bir zamanda alabiliyorsunuz. benim tüm testlerim 3 gün içinde sonuçlanmıştı. eğer kanı aldırdığınız yerde bırakırsanız onlar size bir sonuç gün kağıdı veriyorlar ve çok ileri bir tarih yazıyorlar....
sonuçlar çıktıktan sonra yahya beyle tekrar görüşmeye gittik. testlerimde daha öncede sinan beyin yaptırdıklarından farklı bişey çıkmadı. mthfr 1298 heterezigot çıkan sonuç. ...sadece sinan beye gittiğimde homosistein değerim 9.7 çıktığı için metioninden sınırlı diyet yapmıştım yaklaşık 3 ay. yahya beye gittiğimde 6.5 e düşmüştü. artık diyet yapmama gerek olmadığını ,3 aydır kullandığım yüksek dozda folik asit ve b 12 vitamininin homosistein değerini düşen seviyede koruyacağını söyledi... ve böylece diyeti bıraktım..
bu sitede bazı arkadaşlar diyetin homozigot yada heterzigot olmakla bir alakası varmış gibi anlatıyor...ama malesef hiç alakası yok....diyet tamamen homosisteinle alakalı...bu konuyu gebelik kısmında değilde kalp damar hastalıkları bölümünde araştırırsanız daha ayrıntılı bilgi elde edersiniz...
..sonuç olarak yahya bey gebe kalınca kendisine gitmemi ve gebeliğin her 3 aylık periyotlarının başında bir test yapacağını ve buna göre iğne dozunun ayarlanacağını söyledi... kadın doğumcuyla beraber hareket etmek gerektinin önemini anlattı epeyce.....
QUOTE]

esraben
canım sana geçmişten bir mesaj buldum , belki işine yarar...

aşkolsun bana dua yok mu yani. benim adet günüm yarın :umursamaz:

bugün hemotologla randevum vardı yine. 3 tane tahlil istemişti öncekilere ek olarak. onlar da temiz çıktı çok şükür. dr yine ısrarla mthfr nin tek başına yani (diğer bütün değerlerin normal olması durumunda) kan pıhtılaşması yapmayacağını söyledi. ama yine de önlem amaçlı 0,2 lik iğne kullanabileceğimizi söyledi. düşük doz olduğu için zararı olmamış. biraz daha rahatladım. 3 dr da aynı doz iğneyi önerdi. bu arada 47 kg ım. coraspin 100 ve folik asitte kullanıyorum.

canım senin mthrmi var sadece yani birkaç değermi olması gerekiyormuş pıhtılaşma için.. iğne dozunun kiloyla alakasını dr mu söyledi canım... ama senin için güzel bence iğne dozunun düşük olması...
inşallah güzel ve rahat bir gebeliğin olur....

canım senin mthrmi var sadece yani birkaç değermi olması gerekiyormuş pıhtılaşma için.. iğne dozunun kiloyla alakasını dr mu söyledi canım... ama senin için güzel bence iğne dozunun düşük olması...
inşallah güzel ve rahat bir gebeliğin olur....

canım çok acil çıkmam lazım. akşam evden yazacağım sana...

süpersin melek teşekkür ederim..:sm_cool:kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan
arkadaşlar ben yemek yapmaya gidiyorum hepinize hayırlı iftarlar

hep birlikte inşaallahh.
kızlar ben çıkıyorum. herkese iyi akşamlar öpüyorummm

iyi akşamlar canım öpüyorum bende....

bu arada öğretmen olan arkadaşlarrrr, bugün son günümüz...tatil sona eriyor yarın seminerler başlıyorrrr, benim hiç canım istemiyo ama yaa, bu kızçeyle tatil mi yaptım ne yaptım bilemedim...bi de ek gıdaya başlamıştık malumm şimdi ben yokken nasıl olcak diye endişe ediyorum ...neyse herşeyin hayırlısı olsun...hepinize hayırlı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum,herşey gönlünüzce olsun...banada dua edin lütfen , iyi bir okula çıksın tayinim nooolurr...öptüm hepinizi...

ya evet yarın başlıyor...benimde hiç gidesim yok.öf yaaaaa:sinifsinif::asigim:

kızlar bugün dr'a gittim.ünv hastanesine.dr'a rahim filmi çekelim dedim tamam dedi ama sis yapalım dedi...
Sis (salin infusion sonografi, rahim içine sıvı verilerek yapılan endometrium değerlendirmesi),

tamam dedim önce rahimi açtı içine incecik 20-30 cm uzunluğunda bişey soktu canım acıdı...sonra çok acıyormu dedi acıyor dedim.giremiyorum dedi.çıktı..yani "SıS"i yapamadı.
neden olmadı bilmem annem doğum yapmadığından rahim kapalı dedi ama bilemem!!!
dr ultrasondan baktı iyi bişey gözükmüyor dedi...
ve daha bana yapılmayan bisürü taklil yaptırttı...
daha doğrusu ben istedim oda yazdı...
haftaya hepsi çıkıcak.
protein c eksikliğim var ama mthr testi falan yapılmamıştı.onlara falan bakılacak.işte böle kızlar
daha önce "SıS" OLAN VAR MI???

kızlar bugün dr'a gittim.ünv hastanesine.dr'a rahim filmi çekelim dedim tamam dedi ama sis yapalım dedi...
Sis (salin infusion sonografi, rahim içine sıvı verilerek yapılan endometrium değerlendirmesi),

tamam dedim önce rahimi açtı içine incecik 20-30 cm uzunluğunda bişey soktu canım acıdı...sonra çok acıyormu dedi acıyor dedim.giremiyorum dedi.çıktı..yani "SİS"i yapamadı.
neden olmadı bilmem annem doğum yapmadığından rahim kapalı dedi ama bilemem!!!
dr ultrasondan baktı iyi bişey gözükmüyor dedi...
ve daha bana yapılmayan bisürü taklil yaptırttı...
daha doğrusu ben istedim oda yazdı...
haftaya hepsi çıkıcak.
protein c eksikliğim var ama mthr testi falan yapılmamıştı.onlara falan bakılacak.işte böle kızlar
daha önce "SİS" OLAN VAR MI???
canım sonuçların inşaallah iyi çıkar...sis konusunda bir fikrim yok maalasef...

gülaycım canım allah tamamına erdirsin bebişinin doğduğu günleride görürsün işallah iğneyi kendin yapmaya başladınmı yoksa hala hemşireyemi yaptırıyorsun

hamiş arkadaşlar sizden yardım istiyorum ben şimdiye kadar hep göbekten yaptım iğneleri ama artık acıyo koldan yada bacaktan yapmak istiyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz kızlar :bbo:kafamçokkarıştıCADIARZU

X