Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

FUNDACIM , napıyosun canım nasılsın ? Ne zamandır yazmak istiyorum sana. Takip ediyorum mesajlarını , iyisiniz herşey yolunda çok şükür. Selvihandan sonra sırada sen ve bkale varsınız ayy inanamıyorum ya bugünlere çok şükür gerçekten.

Canım isim konusunda kararsız olduğunu yazmışsın , haklısın isim bulmak zor oluyor hakkaten. Tınısının güzel olması , kulağa hoş gelmesi lazım , anlamının güzel olması lazım. Hem küçükken hem büyüdüğünde rahat kullanabileceği bi isim olması lazım.Biz de çocuk isimleri ansiklopedisi aldık , ordan bakıyoruz , eşim de ben de hoşumuza gidenleri yazıyoruz sonra birbirimize soruyoruz.Bazen onun beğendiğini ben beğenmiyorum , bazen benim beğendiğimi o beğenmiyor filan. Bi de eşim Mitoloji Sözlüğünden bakıyor , çok güzel erkek isimleri var , yalnız kız isimleri çok yok diyor , bakabilirsin bence.Benim ortanca kardeşim çok okuyan , isim-kelime dağarcığı yüksek olan biri. Ben eski Türk isimlerini de çok sevdiğim için , abla Divan-ı Lügat-i Türk ten bakalım , güzel bişey bulabiliriz diyor , bakıyor bakalım. İsim konusunda anne-babaya baskı yapılmasına karşıyım ben , isim koymak bizim hakkımız.Kayınvalidemle -kayınbabama çok saygım var , çok da kıymetli insanlar ama sırf saygı olsun diye isimlerini koymayı hiç düşünmüyorum. Zaten çok saygılı hürmetliyiz , isimkoymakla ölçmemek lazım. Yalnız oğlum olursa eşimde çok emeği olan bi aile büyüğümüzün adını , benim de çok sevdiğim bi isim olduğu için koymayı düşünürdüm. Biz anneyiz-babayız , o kadar sıkıntı çekiyoruz , çocuğa içimize sinen sevdiğimiz ismi koymamız lazım , bizim hakkımız bu değil mi ama ?

Canım kararsız olduğun için sana fikir vermek açısından , en son bi arkadaşım oğluna ASİL ismini verdi . Çok hoşuma gitti , son zamanlarda duyduğum en güzel erkek isimlerinden. Büyüdüğünde de çok karizmatik taşıyabileceği bi isim. Başka aklıma gelen olursa yazarım.

Önce bebeklerimizi hayırlısıyla kucaklayalım , hayırlısıyla doğup isimleriyle yaşasınlar inşallah.Çok öpüyorum canım , yazamasam da takip ediyorum aklımdasın bunu bil. Çok öpüyorum canım..

canım papatyacığım iyiyim teşekkür ederim evet mutlu sona yavaş yavaş yaklaşıyoruz bugün 31 haftamız bitti :nazar: verdiğin isim gerçekten karizmatik ve güzel bende anlamına söylenişine ve ilerde bir beyfendi olduğunda hitap edilişine dikkat ediyorum canım bende kayınvalide kayınpeder isimlerini düşünmüyorum saygımızı hürmetimizi onların isimlerini koyarak göstermek yerine davranışlarımızla göstermek daha doğru geliyor bence

canım şekeri takmışsın kafana takma kendine stres yapıp durma lütfen benim ablamdada çıktı maşallah diyetle halletti birde baklava manyağıdır kendisi allaha şükür hiç sorunsuz atlattı biraz erken doğum yaptı 8 aylık ama bebeği 2950 gr doğdu bunlarla kafanı sakın yorma diyetini dene senin için bebeğin için bir zararı yoksa devam edersin baktın bebeğin gelişimde sorunlar var tekrar doktorunla görüşürsün ama herşeyden önce moral bunu unutma .... göbüşünde kanatsız bir melek taşıyosun o kadar değerliki herşeyi düşünüyoruz ... attığımız her adımı sorguluyoruz ama herşeyden önce sen rahat olki oda mutlu olsun annesi ... bol bol sebze ye meyvenin şekerli olanlarına dikkat et hiç sorunsuz atlatacaksın merak etme bizde dua edeceğiz .... :1hug:

inşallah hayırlısıyla sağlıcakla kucağımıza alırız bebeklerimizi ... bende sizi çok öpüyorum ...opuyorumnanaktan inşallah herşey çok güzel olacak buna yürekten inanıyorum .... kendinize çok iyi bakın

dinamis canım benim herşeyin güzel olmasına çok sevindim sakin stres yok moralini yüksek tutuyosun tamammı benimde 12-13.haftalarda rahimde kanama görünmüştü ama dışarda bunu fark edeceğim hiçbir belirti yoktu doktor 10 gün rapor verdi ama ben sadece 3 gün evde yatabildim duramadım işe başladım benimde işim masa başı patronuma söyledim siz beni idare edeceksiniz bende sizi dedim tamam dedi fazlada yormadım kendimi servisle gelip gidiyordum bir sonraki randevumda hiçbir sorun kalmamıştı herşey çok güzel dedi doktorum ben inanıyorum seninde geçecek inşallah sağlıcakla kucağına alacaksın .... belliki çok nazlı küçük meleğin .... kendine çok iyi bak öpüyorum

dinamis canım benim herşeyin güzel olmasına çok sevindim sakin stres yok moralini yüksek tutuyosun tamammı benimde 12-13.haftalarda rahimde kanama görünmüştü ama dışarda bunu fark edeceğim hiçbir belirti yoktu doktor 10 gün rapor verdi ama ben sadece 3 gün evde yatabildim duramadım işe başladım benimde işim masa başı patronuma söyledim siz beni idare edeceksiniz bende sizi dedim tamam dedi fazlada yormadım kendimi servisle gelip gidiyordum bir sonraki randevumda hiçbir sorun kalmamıştı herşey çok güzel dedi doktorum ben inanıyorum seninde geçecek inşallah sağlıcakla kucağına alacaksın .... belliki çok nazlı küçük meleğin .... kendine çok iyi bak öpüyorum

Çok teşekkür ederim Fundacım. ınşallah benimki de seninki gibi kendiliğinden yokolur gider bir dahaki kontrole kadar:)
Zaten 8 gün öncesine göre 1cm lik bir küçülme var pıhtıda, doktorum bu nedenle işe başlayabilirsin ama kendini yormadan dedi.
ınan sizlerin de bunları atlattığını bilmek, benim de atlatacağıma dair umutlarımı artırıyor, iyi varsınız arkadaşlar:1hug:

Senin de iyi olmana çok ama çok seviniyorum. ısim de gerçekten çok zordur inşallah içinize en çok sinen ismi bulursunuz.
ınşallah hepimiz bu süreci sağlıkla tamamlarız. :nazar:

günaydın kızlar baya uzun zamandır aranızda yoktum ama hep aklımda ve dualarımdaydınız gecmısı okuyayım dedım o kadar uzunki okuyamadım....biz 12 haftalık olduk sukurler olsun rabbıme benım için bir mucize kalp atıslarını aldıgım gun masadadan aglamaktan kalakamadım dr esımı cagırdı o da kesın yıne kotu bısey oldu deyıp kosa kosa geldi benı aglarken gorunce uzulme kısmet falan dedı dr o sevınç gozyasları dedı sok oldu nasıl bir mucıze anlatamaam cunku benım 4 bebegımınde kalp atısını alamamıstık ve alınmak zorunda kalmıslardı rabbım herkese yasatsın bu mucızeyiii....sonra mide bulantıları falan 2 ay beni mahvetti 4 kılo verdım...bide dr hani bende pıhtılasma yoktu ya bıde 0,4 igneyi gunde ıkı kee kullan dedi arastırdım burda yuksek pıhtılasması bıle olan arkadslar gunde bı kere kullanıyodu bende bı kere kullanmaya karar verdım dr buraya gelınce soyledım....ıgne falan hepsı bahane yeterki rabbim ol desın hersey gerceklesıyo...su anda benı bı gorsenız cok tedırgınım en ufak bı yerım agrısın bıseymı oldu dıyorum gozum cok korkmus ve dr kontrole gıtmemede tansıyonum dusuyo stresten acaba kalbı atıyomu dıye cok zor valla rabbım herkesın bebegını korusun yuregı bebek askıyla yanan herkese en kısa zamanada saglıklı ve hayırlı bebeısler nasıp etsın... yeni hamişleri ve yeni anne olanlarıda tebrrık ederimmm sizi cok özlemişim yaaaaaaaaaaa..........

arkadaşlar bende homozigot'um sizce hamilelik öncesi coraspin kullanmalımıyım doktor gerek yok dedi folbiol verdi pazartesi perşembe 1 adet folbiol iç dedi çok fazla kırmızı et tüketme dedi.

Kızlar günaydın ne zamandır yokum anımsayanlarınız vardır hala korunmaya devam ediyorum son düşüğümde 0,4 lük iğnelere rağmen başaramamıştım(yeterli gelmediği söylendi) toparlanana kadar korunmaya devam edeyim istiyorum çok yorgunum hala ama umutsevgim senin hamile olduğunu görünce merak ettim seninle baya yakındı sorunlarımız kaçlık iğne vuruluyorsun yada sizlerden bilenleriniz varsa cvp verirseniz çok sevinirim kızlar herkesin bebişleri hayırlı olsun analı babalı sağlıkla inşallah hamilelerinki allaha emanet sağ salim kucaklarına alırlar inşallah deneyenler bekleyenler isteyenler allah hepimize yardım etsin inşallah herkesi çok öpüyorum

canım gecmıs olsun rabbım bıdaha yasatmasın ınsallah bende kan pıhtılasması olmamasına ragmen dr 0,4 gunde ıkı kere kullanalaım bıde boyle deneyelım dedı ben gunde bı kere kullanıyorum ama ıgneyı vrulurken nasıl dua edıyorum analatamam cunku burdakı arkadslar dozaj fazla geldıgı ıcınde kaybettık falan yazıyolar korkuyorum rabbım hakkımızda hayırlısını versın ona emanet ve ona teslımız elımızden bısey gelmezzz......

oooooooo maşallah bu ne doluluk herkesler burda selam kızlar

umut sevgim kaç haftalık oldun valla bi söyledin gittin merakta bıraktın bizi

celeeennnn kız seni allah ne etmesin nen genemi hasta ettin yavrumu canım yaa balsuratını yerim ben onun kıza iyi bak celen bozuşcez ha

canım ogun dr kontrolüm vardı yazdım ve hemen cıktım 12 haftalık olduk cok sukurrrrr yuregım agzında vallaa bı dogse esek sıppasııı sen neler yapıyosun hepınızı cok ozledım vallaaaaaa

Papatyacım benimde 50 ik yüklememde 147 çıkmıştı ve doktorum bana 100 lük bile yaptırmadı. sadece dikkatli beslen dedi bana o da çok abartma dedi kısıtlıcam diye. patates, bezelye, hamur işi tatlı az tüketilmeli dedi ozaman. ben baya dondurma yedim efe de. hala da devam ediyorum valla:)) inan senin stres yapmaman daha önemli dedi. stres çıkarıyor şekeri. bence sende de hiç bir sorun olmadan düşecek. bol bol su iç ve sık sık beslen ben arayı çok açıyordum yapmamak lazım. bebişini ve senii çok öpüyoruz:))

benim protrombin heterozigot diğer değerlerim normal 0.3 fraxiparin sabah akşam yapıyorum daha önceden derin ven trombozu geçirmiştim sendemi 2 doz yapıcaksın canım

canım ben cleksan kullandım son gebeliğimde 0.4'lük tek toz.ama 11 haftalık kalbi durdu:KK43:20temmuzda kürtajla alında.ekimde tekrar düşünüyoruz,acaba kleksan 0.4 dozajı az mı geldi???
birde herkes bueda FRAXPARİN kullanıyo ya dr bana KLEKSAN verdi.acaba fark edermi ki?? bilen var mı???

Papatyacım benimde 50 ik yüklememde 147 çıkmıştı ve doktorum bana 100 lük bile yaptırmadı. sadece dikkatli beslen dedi bana o da çok abartma dedi kısıtlıcam diye. patates, bezelye, hamur işi tatlı az tüketilmeli dedi ozaman. ben baya dondurma yedim efe de. hala da devam ediyorum valla:)) inan senin stres yapmaman daha önemli dedi. stres çıkarıyor şekeri. bence sende de hiç bir sorun olmadan düşecek. bol bol su iç ve sık sık beslen ben arayı çok açıyordum yapmamak lazım. bebişini ve senii çok öpüyoruz:))
Tatlım teşekkür ederim , inan moral buldum yaa.Seni de tatlı Efeciğini de çok öpüyorum.

papatyacım nazlım haklı.gercektende ben olçüm aletim oldugu ıcın bızzat sahıt oldum buna.stres yukseltıyo sekerı.ınanılmaz fark edıyo.gozlerımle gordum.ınankı bu hıc dert edılcek bı durum deıl.ınsulıne gerek kalmaz.doktorlar her ıhtımalı deerlendırdıklerı ıcın oyle dıyolar.ama cogu kez ınsulıne gecılmeden dusuyo seker.rahatla lutfen....

umutsevgım... cok sevındım adına.allah kucagına kısmet almayı kısmet etsın ınsallah canım......

canım ben cleksan kullandım son gebeliğimde 0.4'lük tek toz.ama 11 haftalık kalbi durdu:KK43:20temmuzda kürtajla alında.ekimde tekrar düşünüyoruz,acaba kleksan 0.4 dozajı az mı geldi???
birde herkes bueda FRAXPARİN kullanıyo ya dr bana KLEKSAN verdi.acaba fark edermi ki?? bilen var mı???

canım iğnelerin içerikleri tam olarak bilmiyorum ama fraxiparinin gebelikte daha güvenli olduğunu duymuştum benim dr bizim gibi bütün hastalarına fraxiparin veriyo belki sana iğnenin dozu az gelmiştir allah bidaha inşallah aynı acıyı acıyı yaşatmaz canım

selvihan iki gece kalacaktı hastanede. şimdi eve gelmiş olmalı. ama ilk gün fırsat bulup yazması zor. sezeryan sonrası ağrılar baya yoruyor insanı. bebekte her saat başı emmiyor.güzel haberlerini en kısa zmanda yazar umarım. selvihancımmmm bekliyoruz seni merakla...

günaydın kızlar baya uzun zamandır aranızda yoktum ama hep aklımda ve dualarımdaydınız gecmısı okuyayım dedım o kadar uzunki okuyamadım....biz 12 haftalık olduk sukurler olsun rabbıme benım için bir mucize kalp atıslarını aldıgım gun masadadan aglamaktan kalakamadım dr esımı cagırdı o da kesın yıne kotu bısey oldu deyıp kosa kosa geldi benı aglarken gorunce uzulme kısmet falan dedı dr o sevınç gozyasları dedı sok oldu nasıl bir mucıze anlatamaam cunku benım 4 bebegımınde kalp atısını alamamıstık ve alınmak zorunda kalmıslardı rabbım herkese yasatsın bu mucızeyiii....sonra mide bulantıları falan 2 ay beni mahvetti 4 kılo verdım...bide dr hani bende pıhtılasma yoktu ya bıde 0,4 igneyi gunde ıkı kee kullan dedi arastırdım burda yuksek pıhtılasması bıle olan arkadslar gunde bı kere kullanıyodu bende bı kere kullanmaya karar verdım dr buraya gelınce soyledım....ıgne falan hepsı bahane yeterki rabbim ol desın hersey gerceklesıyo...su anda benı bı gorsenız cok tedırgınım en ufak bı yerım agrısın bıseymı oldu dıyorum gozum cok korkmus ve dr kontrole gıtmemede tansıyonum dusuyo stresten acaba kalbı atıyomu dıye cok zor valla rabbım herkesın bebegını korusun yuregı bebek askıyla yanan herkese en kısa zamanada saglıklı ve hayırlı bebeısler nasıp etsın... Yeni hamişleri ve yeni anne olanlarıda tebrrık ederimmm sizi cok özlemişim yaaaaaaaaaaa..........

hayırlı olun arkadasım gozun aydın senı cok ıı anlıorum endıselendıgın hersey bendede var emınmkı bızım gıbı kac kısı daha bu korkuları yasadı rabbım ınsallah tamamını erdırıp kucagımıza alıp koklamayıda nasıo eder hepımıze

iyisayılırım canım ama içimdeki acı hiç bitmiyooo. o yüzden bir an önce tekrar bebek istiyorum. ama önce rahim filmi çekinmem gerekiyo... bayramdan sonraya inşallah çektirip sonucuna görede tekrar başlamayı düşünüyorrum canım sen ne dersin ... hala günde 1 posta hıçkıra hıçkıra ağlıyorum... bu yüzden böle bisey düşündüm...

benim derdimi anlayan sadece sizlersiniz...destekleriniz için çok teşekkür ederim...inşallah güzel günlerde görecez ama ben bu gün acı çekiyorum ve acımı dibine kadar yaşıyorum...
dinamis canım sana iyi gecelr bitanem hadi yat dinlen artık bebişinde dinlensinkaydirigubbakcemile5

talım biliyorum acını anlıyorum lütfen üzülme. ben atlattım canım üzülmüyorum ilk zamanlar insan hemen hamile kalmayı deli gibi istiyor hatta imkan olsa düşük yaptığının etesi günü başlamak istiyor yine :umursamaz: biliyorum bu duyguları ama sana tavsiyem bir ara sana bebek duygusunu hatırlatacak herşeyden uzak dur :1no2: . hatta kk ya bile girme derim daha sonra tekrar bakarsın... rahim filmi kimse bana önermedi sana neden önerildi biliyorum canım inşallalah herşey iyi olur ve bebişine kavuşursun tekrar. :teselli:

nergiscim, geç olsun güç olmasın demişler. seni çok iyi anlıyorum, acını paylaşıyorum. ben de , hepimiz çok benzer duygular yaşadık yaşıyoruz..ama allahın kısmet ettiği an OLACAK :Saruboceq:
ne hikayeler var canım benim, yine de mutlu sona ulaşmışlar...insan beyni kötüyüdüşünmeyi seviyor bazen, aman biz hep iyiyi görelim canım pıhtıdaşım allahın izniyle...

limburgcum sen nasılsın canım benim?bebiş napıyor annesi?

dinamisscim ne güzel haberler! opuyorumnanaktan

X