Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...-adaylari-diyet-listelerimizi-paylasalim.html

Papatyacım yukarıdaki linktede bazı diyet listelerinden örnekler var, sen tabii ki diyetisyene gidersin ama en azından göz atmak istersen diye görünce ekledim canım.

Lütfen stres yapma, neleri atlatmışsın, bu aya kadar gelmişsin, inan bundan sonra da sana da bebeğine de zarar verecek birşey olmaz. Gönlünü ferah tut canım.

selam kızlarr,
şimdi doktorumuzdan geldik,oğlişimi gördük gayet keyifli ve hareketli görünüyordu
doktorum kilo tansiyon vs herşeyin yolunda bebekte çok iyi ,suyu,plesantası herşeyi çok güzel dedi
2 kilo olmuş oğlum,boyuda söyledi de unutuyom hep ama doğana kadar boyu 50 cm geçecek kesin dedi..uzun boylu olacak kesin dedi.
sonraki kontrolüm 1 eylülde.. o tarihten itibaren her hafta kontrole gidicekmişim,
tahmini olarakta 25 eylül gibi sezeryan olabilir dedi..yani tahminen..
kendini yorma iş felan hiç yapma fazla hareket etme dedi..yani hareket et ama rahatsızlık verirse dinlen dedi..
iğneye devam,kan hapı,kalsiyum ve magnezyum dkullanmaya devam dedi....

papatyacım canım benim ; herşey yolunda olacak stres yapma annesi,bebişinde gayet sağlıcakla gelicek kucağına inşallah..

allahım hepimize sağlıklı doğumlar versin
tüm isteyenlerede sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin..

Evet özlemcim çok haklısın , benim de böyle cesaretlendirilmeye ihtiyacım vardı zaten.Ben hamileliğimin ilk 2,5 ayını çok hareketli geçirdim , çok yorgun hissediyordum kendimi , 2,5 aylıkken bi kanama oldu , o beni mahvetti. 4 hafta sonra iyileştim , bi daha da olmadı çok şükür ama , o korku içime mi işledi artık bilmiyorum , o günden beri fazlasıyla dikkatliyim. Dediğin gibi hem tedbirli olup hem normal hayata da devam edilebilir.Sözlerin bana hem moral hem cesaret verdi.Teşekkür ederim tekrar..

canım sağol ama bana doktor diyet vermedi 100lük normal çıktı çünkü sadece biraz daha kontrollü tüketmemi söyledi o tarz yiyecekleri. verseydi zaten kesinlikle uyardım diyete.

Meryemcim , güzel haberlerine çok sevindim.Benim doğumgünümde oğluna kavuşacaksın inşallah , ne güzel.Benim de beklenen doğum tarihi kasım ortası gibi görünüyor , 13 kasım eşimin doğum günü , keşke o gün olsa diyorum.Hayırlısı tabii...Gözün aydın diyorum canım , Allah sana da sağlıklı doğum nasip etsin.Teşekkürler iyi dileklerin için..

Canım çok işime yarayacak , teşekkür ederim.a.s. :1hug:

bkale evet canim ben anlamamisim 100lugun normal ciktigini, haklisin. bir an korktum uayariyim dedim ama anlamadan yazmisim.
hah papatya soole kendine gel biraz, bak ikibucuk ayda benim de kanamam oldu benim bebegim basaramadi ama kirkbirkere Masallah sen ve bebegin basrmissiniz, bunun kotu kismini degil bu iyi ve keyifli kismini dusun. hep tedbirli ol ama sana da bebegine de bu gunleri zor gecirtme, beraber basaracksniz hem bak cogu gitmis azi kalmis, Masallah.

canım benim seni o kadar iyi anlıyorumki sola yatmaktan artık sağ tarafım batmaya başladı doktora sordum sürekli yatmana gerek yok arada sağa dönerek rahatlatabilirsin demişti bende uyguluyorum ama yinede bel ve özellikle sağ sırtım çok ağrıyor hele birde oğluşum sağıma geçiyor ayaklarınımı dayıyor kemiklerime anlamıyorum daha çok ağrımaya başlıyor .......karnımda çatlak oluşmadı ama bir haftadırda karnımın iç kısımları acımaya başladı çok geriliyor benim karnım birazda büyük galiba herkes öyle sölüyor doğurdu doğuracak gibiymişim .... birde böyle deli ediyorlar beni ....ben yinede allahın bir lütfu olarak görüyorum çünkü kolay anne olunmuyor bunlar anneliğin tatlı telaşları acıları bence sende böyle düşün yeterki bebeklerimiz sağlıklı gelişsinler koca göbüşlerimizde değilmi ... ben bütün sıkıntılara rağmen çok mutluyum çünkü bebeğim karnımda sağlıklı gelişiyor ....... birazda değerli olduklarını göstermek için bize böyle sorunlar yaşatıyorlar lütfen sende böyle düşün diyetini uygula bolbol su iç en azından yarımsaat yürümesende 10 dakika yavaş yavaş yürümen bile senin için faydalı olur bence yorgun ve ağrın olduğu günler kendini dinlendirirsin ....birde kendinide sürekli telkin et bebeğinle sürekli konuş .... bazen hareket etmiyor uyuyor zannediyorum ...oğlum uyuyormusun bitanem ne yapıyorsun sen şimdi diyorum karnın içinde kayıyor sonra tekrar kıpırdamıyor sanki bana yanıt veriyor annecim çok yoruldumu şimdi dinleniyorum ama ben çok iyiyim diyor ....unutma başkalarından yardım alsakta sonuçta kendi doktorumuz olacağı.... of çenemmi açıldı ne çok konuştum galiba .... canım benim dediklerimi unutma küçük prensesimizide lütfen üzme oldumu annesi çok öpüyorum

bkale sen nasılsın canım aramızda fazla bir fark yok nasıl gidiyor doktorunla hiç görüştünmü doğumla iğnelerle ilgili sona yaklaştıkça daha çok heyecanlanıyorum

bkale sen nasılsın canım aramızda fazla bir fark yok nasıl gidiyor doktorunla hiç görüştünmü doğumla iğnelerle ilgili sona yaklaştıkça daha çok heyecanlanıyorum

canım evet aynı heyecan bende de oluşmaya başladı. aramızda tam tamına 1 hafta var canım şimdilik herşey uolunda çok şükür daha doğumla ve iğnenelrle ilgili hiç görüşmedim haftaya perşembe randevum var gidince konuşacağız bakalım ne diyecek o zaman haberdar ederim. sen konuştun mu hiç? buradan takip ediyorum ben seni iyi olmanıza sevindim görüşürüz.a.s.

meryemmeryem, oğlişini görmüşsün ne güzel, hadi hayırlısıyla allah tamamına erdirsin inşallah...

kızlar bana doktorum iğneleri doğuma 20 gün kala gibi bıraktırıcam dedi ama bakalım ne zaman bırakıcam,şimdi bıraksam da kurtulsam diyorum aslında ama düşününcede korkuyorum bırakınca doğuma kadar iğnesiz çok pimpirikli olur muyum acaba bebeğime bişey olacak diye korkuyla yaşarım herhalde

papatyasüreyya cım, hatırlıyorsan bende yaşamıştım gebelik şekeri, hiç korkma bende çok endişelenmiştim ama geçici bir durum, sadece biraz yediklerine dikkat etmen gerekiyor, sen liste alırsın yine ama ben aklıma gelenleri yazayım, özellikle patates,havuç,kavun,muz, makarna,pirinç,ekmek,pasta kek vb.hamurişleri tüketimini oldukça azalt...ben kuru üzümü çok tüketiyordum ve eşim her gün koca bir tabak meyve salatası yediriyordu zorla, alt yapısı genetiktir belki ama meyve şekeri bile durumu tetikleyebiliyıor gebelikte, lütfü hoca bana sadece karbonhidratları azaltmamı söylemişti...çok şükür bi sıkıntı yaratmadı yediklerime dikkat edince...
bide celen yaşamıştı aynı durumu, onun diyet listesi vardı sanırım bide sabah akşam yürüyüş vermişti ona doktor yarımşar saat yanılmıyosam...

o krampları falanda çok takma kafana keyfini çıkar gebeliğin, hele bi doğsun çokk arayacaksın o masum krampları bak benim kucak kuşu (pelincik) yüzünden kollarım tutmuyor artık:)) bana vermemişti lütfü hoca kalsiyum ama sen bi sor gerekli görürse verir canım...

kemik erimesi olayına bu ara bende taktım, çünkü hiç kolum bacağım ağrımazdı benim, ciddi anlamda bacaklarım ağrıyor, bazen ağrıyla uyanıyorum, sanırım bi doktora gitsem iyi olacak...

bu arada doğum günleri yakın olucak bizim kızların beraber kutlarız inşallah(10 kasım pelininki)

hep güzel haberler almak dileğiyle öpüyorum....

funda1980 ve bkale ...canlarım hadi az kalmış..inşallah sağlıkla kucağınıza aldığınız haberlerinizi de okuruz buradan...zorrrlu bir maraton sizi bekliyor doğum sonrası ...bol bol dinlenin enerji depolayın, fırsat buldukça çıkın gezin kendinizi çok yormadan...
doğumdan sonra tüm yaşamınız minikler olucak inşallahhh...hadi daha fazla korkutmiim gözünüzü....yaşayında görün anacımm...öpüldünüz kocaman...

doğumu normal yapabilirsin demişti ama bilmiyorum 37.haftada karar veririz demişti ama iğnelerle ilgili görüşmedik henüz bende 28 temmuzda gideceğim sorararım o zaman bir avazda kurtuluruz sağlıklı sıhhatli bir şekilde tam zamanında inşallah kendine ve küçük prensesine çok iyi bak öpüyorum ikinizideopuyorumnanaktan

şen merhaba canım nasılsın kızını gördüm bayıldım nasıl güzel bir kızın var maşallah allah nazarlardan saklasın isteyen herkese versin inşallah çok öpüyorum ikinizide

SELAM PIHTILAR BÜTÜN PIHTILARA ALLAH KOLAYLIK VERSİN VE YARDIM ETSİN opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
tecrübelilere soru amaçlı yazmışın ama ben yinede geçmiş olsun dileklerimi ileteyim istedim inşallah sorun olmaz canım opuyorumnanaktan
evet kirazı bende duydum........ ama artık kiraz mevsimi geçiyor yaz hamileleri şanslı bu anlamda zemuszemus
merhaba bende de kan pıhtılaşması var ve bende gebeyim bakalım yarın dr ne diyecek hayırlısı olsun

tatlım allah tamamına erdirsin..... inşallah sağsalim devam eder gebeliğin kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…