Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bu arada arkadaşlar ilk 3 ayı geçirmek önemli bildiğim kadarıyla...ılk 3 ay geçtikten sonra hiç tedirgin olmaya gerek yokmuş...

Canım gebelik öncesi 100 lük coraspin , folbiol ve B vitamini Bemiks kullandım.Aspirini bana her iki hoca da hamilelikten 3 ay önce başla demişlerdi..Ben 2 yıldır hamilelikler , düşükler , denemeler yaşadığım için aspirine nerdeyse 2 yıldır devam ediyordum.Şimdi hamileyken , 100 lük coraspin , 0,6 lık tek doz Fraksiparin , folbiol ve B vitamini Bemiks kullanıyorum ( demir filan da var ama o gebeliğin ilerleyen dönemlerinde başlanıyor ) Böyle işte canım..

canım verdiğin önemli bilgiler için çok teşekkürler inşallah iyi bir gebelik geçiriyorsundur.... aynı değerlerde olduğumuz için senin gebeliğin inşallah sağlıkla tamamlanır ve senin adına öncelikle çok mutlu olurum ve kendi adımada umutlanırım... inşallah canım sağ salim bir doğum gerçekleştirirsin... kaçıncı haftanda olduğunu bilmiyorum ama güzel haberlerini duymak için buradaki herkesi mümkün olduğu kadar takip etmeye çalışıyorum ama seni özellikle takip edecem ve dua edecem tatlım... :Saruboceq: :Saruboceq: :lepi:

herkese ıyı geceler...
fransiyum canım ya cok gecmıs olsun uzuldum valla hersey ıyı gıdıyo gıbıydı ınsallah baska hamılelıklerın olur hayırlısıyla onlar saglıkla gecer daha baska ne denırkı artık bırbırımızın duygularını cok ıyı anlayabılıyoruz o yuzden artık dıyecek kelıme bulamıyorum tekrar gecmıs olsun ınsallah cabuk toparlanırsın.

geleveracım ankaraya gıtmeyımı dusunuyosun? ben yarın gıdıyorum lutfu onderoglu na.bakalım ne dıyecek memnun kalırsam gelır sana anlatırım ınsallah olumlu tedavı yontemlerı anlatır bıraz olsun ıcımın rahatlamaya ıhtıyacı var bırde fransıyumu duydum dahada uzuldum ıgnelerlede olmayacaksa nasıl olacak bılmıyorumkı nedır sorun yanı ne yapmamız laım artık bılmek ıstıyorum.:gitme:

slm arkadaşlar
ne zamandır giremiyorum geçmişide pek okuyamadım beni soranlara çokk teşekkür ederim
ama maalesefki iyi haberler vermek isterdim.
bebeğimin o minicik kalbi durmuş yine.yarın kürtaj olucam genetik araştırmaya gidecek.
çok dua attim ama olmadı napalım sağlık olsun.
o melek yüzünü gösterene kadar şimdiden çektirmeye başladı bize.
hayırlısı olsun rüyalarda sevdirmeye devam edecek kendini.
kendinşize ve bebişlerinize çok iyi bakın allaha emanet olun hepiniz
çok öpüyorum...

canım çok geçmiş olsun üzüldüm yaa rabbim birdaha yaşatmasın hayırlı evlatlar versin sana .lütfen üzülme hakkında hayırlısı böyleymiş inşallah enkısa zamanda tekrardan hamiş olursun .kendine iyi bak canım

Canım bugün sadece NT ölçümü yapıldı, bir de kan verecekmişim daha, ve kesin sonuç için kan ile bu ölçüm sonucuna birlikte bakacakmış doktorum. Yani en azından ölçüm yapan yere gönderirken böyle söyledi kendisi, bakalım cumartesi bu sonucu götüreceğiz doktora, sonrasını yazarım, şimdi NT ölçümü souç kağıdında yazanları aynen yazıyorum aşağıya.

SAT: 21.05.2009 (10 hf. 6 gün)
CRL: 41 mm. (11 hf. 2 gün)
NT: 1.1 mm.
FKA: Pozitif, ritmik
Ekstremite hareketleri: Aktif
Prezantasyonu: Transvers
Amniyon mayii: Yeterli
Plasenta
lokalizasyonu: Arka duvar
maturasyonu: Grade 0
Servikal kanal: Kapalı

SONUÇ: 11 +/- 1 haftalık gelişim gösteren tek canlı fetus

Kendi doktorum henüz bu sonuçları görmedi ama ölçümü yapan doktor normal ölçülerde, meraklanmayın dedi. Bizim de içimiz rahatladı.
İnşallah hepimiz hamileliğin her aşamasını sağlıkla tamamlarız.

canim benim cok sevindim herseyin normal olduguna hersey sorunsuz devam etsin insallah hepimiz icin tek tek yazdigin icin ayrica tesekku edrim.ben gecen hafta dr gitmistim 9+6diydi o zaman dr dedi bebek uygun pozisyonda bakalim dedi 0.51mm cikmisti o zaman .ama tabi bu oylesine bakmisti daha zamanim diildi yani esas tarama testini 2hafta sonra yapicakmis opuyorum canim cok

sidocum canım benim 1 dozunu dün oldum 2. cisi için 1 ay sonra gel dediler benimde aklıma takıldı 1 kere yeterli değilmi diye çarşamba günü doktor günü sorayım bakalım 2.cisi için ne diyecek kendine iyi bak canım

canım benim geçmiş olsun bilirim o aşı ağrısını ben 1 gece sabahladım kolumun sızısından ,
ben 2 defa yaptırmıştım..birde doğumdan sonra yaptırmamı önerdi doktorum iyi olur dedi..
2.sinde kolum çok ağrımadı

Bu arada arkadaşlar ilk 3 ayı geçirmek önemli bildiğim kadarıyla...İlk 3 ay geçtikten sonra hiç tedirgin olmaya gerek yokmuş...

canım bilemiyorum bu durumu ama allahım hepimizi korusun sağlıklı gebelik ve bebekler nasip etsin..inşallah hiçbirimiz üzücü olaylar yaşamayız..

Fransiyum; canım benim ne diyeceğimiz bilemiyorum,umarım bundan sonra daha güzel şeyler gelişir,bu son yaşanan olay olur..

kızlar hepinize merhaba meryemcim seni bulmuşken bir soru sormak istiyorum
doktora en son gittiğinde bebeğinin gelişiminin ileri olduğunu söylemiştin acaba kaç haftalıktı boyu kilosu kafa çabı ne kadardı bana yazabilirmisin şimdiden teşekkür ederim canım

fraksiyum canım benim allah sabır versin eşine ve sana içindeki acıyı o kadar iyi anlıyorum ki allah en kısa sürede kucağını doldursun inşallah herşey gönlünce olsun hiç beklemediğim bir haberdi senden ama hayırlısı böyleymiş demekten başka yapacak bir şey yok umurım bu sondur ve bundan sonra hep güzel haberler duyarız sende kendine çok iyi bak lütfen kendini üzmemeye çalış moral çok önemli biliyorsun allah sana ve eşine sağlık versin

dinamis canım benim çok sevindim herşeyin güzel olmasına inşallah hamileliğinin sonuna kadar sorunsuz geçer hep güzel haberler verirsin bize ama her zaman dikkat et kendine ve hep güzel şeyler düşün bence güzel şeyler düşündükçe bebeğin sana daha çok bağlanacak hiç bırakmayacak seni ben hamileliğimi böyle geçiriyorum ve faydasınıda gördüğüme inanıyorum sanki normal bir gebe gibiyim allah kucağına almayı nasip etsin sağlıklıca çok öpüyorum

opuyorumnanaktannazlı senimi gördüm nedir nasılsın canım iyisindir inşallah güzel haberlerini aldık

allah analı babalı büyütsün inşallah sağlık huzur şans hep güzellik versin oğluşun bizim içinde kokla olurmu mutluluğunuz daim olsun inşallah çok öpüyorum ikinizideopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:nazar::nazar:

kızlar hepinize merhaba meryemcim seni bulmuşken bir soru sormak istiyorum
doktora en son gittiğinde bebeğinin gelişiminin ileri olduğunu söylemiştin acaba kaç haftalıktı boyu kilosu kafa çabı ne kadardı bana yazabilirmisin şimdiden teşekkür ederim canım

canım 14 temmuzdaydı en son kontrolüm, o zaman 27+5 tim sanırım.
yanlış hatırlamıyorsam o zaman bana kilosu 1 kilo 300 küsür gram dedi,boyunuda 40 cm yakın demişti.. bu rakamlar aşağı yukarı bir rakam canım,yanlış hatırlamış olabilirim.
tek iyi hatırladığım normalden önde gidiyor boyu uzun kilosuda boyuna göre iyi demişti..
ama eşim ve ailesi hep uzun boylu onlardan dolayı bişeymiş bu ,hani ekstra bir güzellik değilmiş :)
(bazıları soruyo ne yiyip ne içiyosun diyede o yüzden dedim )

çarşamba günü yine kontrolüm var bakalım o zaman iyice soracam bende

Son düzenleme:
funda meryem nasılsınız kızlar Rabbimin izniyle artık son haftalara geliyoruz neler hissediyosunuz.
doktorunuz doğumla ilgili konuştumu hiç. iğneler ne zaman kesilecekmiş. ben ayın 14 ünde gidicem nasipse o zaman sorcam bakalım doktora..

fransiyım sana da gelmiş olsun cnmm Rabbim sabır versin tez zamanda kucağını doldursun inşallahh

canım 14 temmuzdaydı en son kontrolüm, o zaman 27+5 tim sanırım.
yanlış hatırlamıyorsam o zaman bana kilosu 1 kilo 300 küsür gram dedi,boyunuda 40 cm yakın demişti.. bu rakamlar aşağı yukarı bir rakam canım,yanlış hatırlamış olabilirim.
tek iyi hatırladığım normalden önde gidiyor boyu uzun kilosuda boyuna göre iyi demişti..
ama eşim ve ailesi hep uzun boylu onlardan dolayı bişeymiş bu ,hani ekstra bir güzellik değilmiş :)
(bazıları soruyo ne yiyip ne içiyosun diyede o yüzden dedim )

çarşamba günü yine kontrolüm var bakalım o zaman iyice soracam bende

canım benim çok teşekkür ederim bende dün gittim doktora benim bebeğin boyuda 40cm di doktorum gelişimi çok güzel olduğunu yanlız kafa çapı biraz büyüktü doktor ırsi olduğunu söyledi ama doğum için hala normal olabilir diyor senin doktor sezaryanı düşün demişti öyle hatırladım canım biraz tedirgin oldum neyse sen yine kontrolünden sonra sonuçları yazarsan sevinirim allah sorunsuz doğumlar sağlılık eli ayağı düzgün akıllı bebekler nasip etsin inşallah hepimize tekrar teşekkür ederim canım küçük oğluşunuda kocaman kocaman öpüyoruzopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:nazar:

nazlı canım doğum yaptın değilmi nasılsın? tebrik ederim Allah analı babalı buyutsun.hemen yaz da cıkmak zorundayım bende okumadan cıkmayayım.

funda meryem nasılsınız kızlar Rabbimin izniyle artık son haftalara geliyoruz neler hissediyosunuz.
doktorunuz doğumla ilgili konuştumu hiç. iğneler ne zaman kesilecekmiş. ben ayın 14 ünde gidicem nasipse o zaman sorcam bakalım doktora..

fransiyım sana da gelmiş olsun cnmm Rabbim sabır versin tez zamanda kucağını doldursun inşallahh

canım teşekkür ederim iyiyiz allaha şükür doktorum dün herşeyin çok güzel olduğunu bir sorun olmadığını söyledi kanama zamanına idrardaki proteine ve enfeksiyon varmı yokmu baktı allaha şükür bir sorun çıkmadı aynen devam ediyoruz doğum için normal demişti bana 37.haftada belli olur dedi bakalım şu anda bebeğin geliş pozisyonu baş olarak gözüküyor bakalım hayırlısı inşallah sorunsuz doğum yaparız hepimiz sen nasılsın nasıl gidiyor a.s.

canım teşekkür ederim iyiyiz allaha şükür doktorum dün herşeyin çok güzel olduğunu bir sorun olmadığını söyledi kanama zamanına idrardaki proteine ve enfeksiyon varmı yokmu baktı allaha şükür bir sorun çıkmadı aynen devam ediyoruz doğum için normal demişti bana 37.haftada belli olur dedi bakalım şu anda bebeğin geliş pozisyonu baş olarak gözüküyor bakalım hayırlısı inşallah sorunsuz doğum yaparız hepimiz sen nasılsın nasıl gidiyor a.s.

Allah'a şükürler olsun benimde herşey yolunda 10 gün önce gittiğimde 1,146 gr 38-39 cm boyu vardı gelişimi için normal dedi doktor.
doğum konusunda ben sezeryanı tercih ediyorum bu iğneleri kullananların normal doğum yapamadığını duymuştum. dediğim gibi haftaya cuma gittiğimde sorucam.
bu arada ödemin varmı benim ayaklarım bileklerimden aşağısı çok şiş ellerimdede uyuşma var parmak uçlarımda doktora sorduğumda normal demişti sende durumlar nasıl cnmm..

Allah'a şükürler olsun benimde herşey yolunda 10 gün önce gittiğimde 1,146 gr 38-39 cm boyu vardı gelişimi için normal dedi doktor.
doğum konusunda ben sezeryanı tercih ediyorum bu iğneleri kullananların normal doğum yapamadığını duymuştum. dediğim gibi haftaya cuma gittiğimde sorucam.
bu arada ödemin varmı benim ayaklarım bileklerimden aşağısı çok şiş ellerimdede uyuşma var parmak uçlarımda doktora sorduğumda normal demişti sende durumlar nasıl cnmm..

aynı durum bendede devam ediyor ayaklarım ayak bileklerim şiş ellerimde o kadar yok benim doktorumda normal dedi birazda havaların sıcak olması daha çok etkiliyormuş ayaklarını soğuk tuzlu suda beklet ayaklarını yüksekte tut dinlen birde bol bol su iş dedi senden doktordan sonra yazarsın artık sevgiler canım

canım benim 8.aya girdiğimi görünce çok tuhaf duygular aldı beni yaa hep doğumu düşünür oldum allah hevesimi yarıda bırakmazda sağlıcakla kavuşurum bebeğime inşallah..
doktorum daha önce iğneleri doğuma 20 gün kala bırakıcaksın demişti,haftaya soracam yine..

canım benim çok teşekkür ederim bende dün gittim doktora benim bebeğin boyuda 40cm di doktorum gelişimi çok güzel olduğunu yanlız kafa çapı biraz büyüktü doktor ırsi olduğunu söyledi ama doğum için hala normal olabilir diyor senin doktor sezaryanı düşün demişti öyle hatırladım canım biraz tedirgin oldum neyse sen yine kontrolünden sonra sonuçları yazarsan sevinirim allah sorunsuz doğumlar sağlılık eli ayağı düzgün akıllı bebekler nasip etsin inşallah hepimize tekrar teşekkür ederim canım küçük oğluşunuda kocaman kocaman öpüyoruzopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:nazar:

ay canım benim maşallah allahım sağlıklı doğumlar nasip etsin..sağlıklı olsunlarda gerisini hiç düşünmüyoruz zaten.

canım benim doktorum normal doğumda sezeryanda yapabilirsin demişti önceleri.. ama sonradan hep sezeryan dedi..ama bunun iğneyle alakası yok senin vücudün minyon tipli bebek büyük gibi görünüyor demişti,ondan dolayı sezeryan olabilirsin demişti

Son düzenleme:
nazlııııııııııııııııııııııı nereye kaçtın iki kelime yazmadın anlaşılan küçük bey rahat bırakmadı neyse müsayit olunca yazarsın

X