Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kizlar

Mtfhr 677 heterozigot

İlk benegimin 10 haftalik kalbi durunca testleri yaptirdik orda cikti hamdolsun hemen tekrar hamile kaldim ve doktorum hemen clexan baslayti ( asprin hic kullanmadim)

10 ekim de mucizemi kucagima aldim su an gogus uclarimi kemiriyor:) bugun dogum sonrasi kontrolde doktorumun soyledigi kac gebelik yasarsan yasa mutlaka clexan almak zorundasin takibi baska doktor yaparsa bu notumu mutlaka ilet dedi...

Demem o ki tek gendenutasyonvarken bazen doktorlar igneyi gerekli gormuyor, risk aliyor.... asla size igne baslatmayan doktorla gebelik takibi yapmayin
İğnenin hangi dozunu kullandınız

Hayır kiloya göre olsaydı banada 0.4 verirdi 57 kiloyum ama 0.6 lık kullanıyorum
Benim genetik testlerim temiz cikti. Sadece hamilelige bagli protein s dusuklugu cikti. Bu vucudun kendini doguma hazirlamak icin yaptigi bir seymis. Dogumda asiri kan kaybini önlemek icin vücut kani pihtilastiriyormus. Ama benim vucudum biraz fazla pihtilastirdigi icin kullaniyorum kan sulandirici igne. Doktorum 0.6 lik verdi. 88 kiloyum. Boy kilo oranina gore verilir dedi.

Pıhtılaşma değerine göre veremiyor mu canım ? Benim arkadaşım da 80 kg altında 0.6 mg kullandı oğlunda
Valla doktorum bana boy kilo indeksine gore veriliyor dedi. Bende pihtilasma genetik degil. Zaten.7 aylik hamileyim neredeyse 6. Aydann sonra ayrintili ultrasonda bebegi besleyen damarda direnc goruldugu icin yaptirdim genetik testleri. 1 haftadir kullaniyorum igneleri. Boy kilo endeksine gore 0.6 doz daha uygun olur dedi.

Valla doktorum bana boy kilo indeksine gore veriliyor dedi. Bende pihtilasma genetik degil. Zaten.7 aylik hamileyim neredeyse 6. Aydann sonra ayrintili ultrasonda bebegi besleyen damarda direnc goruldugu icin yaptirdim genetik testleri. 1 haftadir kullaniyorum igneleri. Boy kilo endeksine gore 0.6 doz daha uygun olur dedi.
Banada hemotoloji uzmanı kiloya göre verildiğini anlatmıştı .40 lı kilolarda 0,4 50 li kilolarda 0,5 60 lı kilolarda 0,6.Ben ilk hamileliğimde 53 kilo ile hamile kalınca 0,5 lik clexan olmadığı için direkt 0,6 yla başlayalım riske atmayalım dediler.Şimdide 0,6 ml. le devam ediyorum.

Banada hemotoloji uzmanı kiloya göre verildiğini anlatmıştı .40 lı kilolarda 0,4 50 li kilolarda 0,5 60 lı kilolarda 0,6.Ben ilk hamileliğimde 53 kilo ile hamile kalınca 0,5 lik clexan olmadığı için direkt 0,6 yla başlayalım riske atmayalım dediler.Şimdide 0,6 ml. le devam ediyorum.
ben oskopar kullanıyorum. boyum 180 kilom 88 şuan. hamileliğin başından beri 2 kilo aldım. 0,6 oskopar verdi. hatta önce yanlış yazmış reçeteyi. bana verirken kilona daha uygun olur 0,6 demişti. sordum 0,4 yazmışsınız diye alışkanlıktan yanlış yazmışım dedi. normalde 0,4 de seni kurtarır zaten pıhtılaşman fazla değil ama bu acıyı çekeceksen en azından adam gibi doz olsun dedi.

ben oskopar kullanıyorum. boyum 180 kilom 88 şuan. hamileliğin başından beri 2 kilo aldım. 0,6 oskopar verdi. hatta önce yanlış yazmış reçeteyi. bana verirken kilona daha uygun olur 0,6 demişti. sordum 0,4 yazmışsınız diye alışkanlıktan yanlış yazmışım dedi. normalde 0,4 de seni kurtarır zaten pıhtılaşman fazla değil ama bu acıyı çekeceksen en azından adam gibi doz olsun dedi.
sadece 2 kilomu aldın :KK9:

Arkadaşlar acil cvp ihtiyacım geçen ayın 5 gibi adet lekelenmelerim başlamıştı ama 7sinde tam olarak gelmişti bu ay tık yok tahlil yapmaya korkuyorum evde hibor 0.5 var kullansam mi acaba

Merhaba herkese, ben yeni katıldım aranıza ve pıhtılaşma ile ilgili mutasyonum var. Daha önce 23 haftalık bir erken doğum sonrası kayıp yaşadım. Şimdi gidecek doktor bulamıyorum. Bu konuda sizler hangi doktorları önerirsiniz?

Merhaba herkese, ben yeni katıldım aranıza ve pıhtılaşma ile ilgili mutasyonum var. Daha önce 23 haftalık bir erken doğum sonrası kayıp yaşadım. Şimdi gidecek doktor bulamıyorum. Bu konuda sizler hangi doktorları önerirsiniz?
Kaybinizin nedeni hangi gende mutasyon?riskli gebelik uzmanı-perinatalog diye geçer.daha iyi oluyor kayıplarda o doktorlar ama genel yaklaşım igne+aspirin.kanitlanmis bi tedavi yok malesef

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım bidaha yaşamazsınız.Hangi ildesiniz ??

X