Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Akciğerden pıhtı mı attım canım?allah korusun çok ciddi bir durum. Antitrombin sonucun falan da düşük ozaman senin. Bende pai homozigot mtfr677t heterozigot bide 4 testte farklı spnuç çıktı ama protein s düşük. Bana da doktorum doğum kontrol hapı kortizon içerikli yani hormon ilaçları kullanmıcaksın dedi. Uzun yola çıktığında coraspin içip çık ve 2 saatte bir mola verin dedi. Ben şuan haftada 3 defa coraspin ve folikasit kullanıyorum. Doktora sormadım ama sizce ekstra bi vitamin takviyesi alayımmı ya?

Homozigot ve heterozigot arasındaki fark nedir?? Hangisi daha tehlikeli??

Okuduklarıma göre homozigot anne ve babadan geni alıyorsun hetero zigot sadece birinden alıyorsun yani homozigot daha tehlikeli. Hetero zigot da sadece taşıyıcı homozigotta hastasın.
Anladım cnm saol. Bizim ailede düşük yapan annanem var 3-4 düşük yapmış. Ona ragmen 8 tane cocuk dogurmuş ama annanemin erkek cocukları yaşamıyormuş 40günlük olunca ölüyormuş. Sonra birisi demiş ki doğan ilk cocuguna eşşek sütü ve kendinde eşşek sütünü iç. Somrada tum dogan erkek cocukları yaşamış. Annem suanda 5 kardeş. Teyzemde 5,5 aylık ikizlerini düşürdü. Pıhtınında ne zaman atıcağı belli olmuyormuş birde. Kimi zaman erken dönemler kimi zamanda hamileliğin orta yada sonlarına doğru bebege pıhtı atabilirmuş Allah korusun. Sizin ailede varmı pıhtılaşma sorunu

Bizim ailede hiç öyle bir sorun yok. Hatta ablam yeni doğum yaptı 37 yaşında ben normal doğum. Bu arada mthfr genlerini düşükle pek bağdaştırmıyorlar sadece faktör olanlar dedi hematolog. Anlayacağın hiçbir şey net değil deneme yanılma göreceğiz. İnşallah bir daha aynı acıları yaşamayız.

Ne deneme yanılması gözünü seveyim ben 3 tane düşük yapmışım ben deneme tahtasımıyım teşhisimi koyup tedaviye başlasınlar artık.benim dayımda var pıhtılaşma

Normal dogum mu oldu.
Son gune kadarmi kullandin igne.
Sadece 1 tane mi heterozigot vardı.
Rabbim hepimizin hamilelileligini tamamina erdirsin saglikla inşaallah
hayır sezeryandı.coraspini 35.haftada bıraktım.igneyi bırakmadım hatta dogumdan sonra iki ay daha kullandım.
bir tane var heterozigot.
Rabbim saglikla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

hayır sezeryandı.coraspini 35.haftada bıraktım.igneyi bırakmadım hatta dogumdan sonra iki ay daha kullandım.
Hangi geninde heterozigot vardı?? Ve hiç düşüğün varmıydı cnm

Bende 3 gen heterozitgot doktorlar gerek yok dedi. Kendi istegimle kullaniyorum. Doktor zarari yok dedi. Hapı biraktim hergün igne oluyorum. Doktorlar gerek görmüyor acaba kanım fazla sulanirmı ondan korkuyorum bende. Dogumda cok kan kaybedermiyim acaba diyorum

kötü seyler aklına getirme.Allahın izniyle herşey yolunda gider.zaten bir zararı olsa doktor kullandırmaz iğneyi. normal dogum mu yapacaksın belli mi

Evet canım benim akciğere attı pıhtı malesef hormon ilaçları uzun yol ve hareketsiz yaşam önermiyor doktorlar şuan folik asit ve clexane 6000 kullanıyorum sanada geçmiş olsun umarım hepimizin gönlüne göre verir Allah ım

Çok geçmiş olsun canım rabbim tekrarından korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…