Kan Aldırmaktan Korkuyorum

Canim ben de oyleydim. Beni kan tutuyor bir de ustune damar bulamiyorlar igneyi resmen gezdiriyorlar kolumda damarlarim inceymiş.. Ama önden kendimi rahatlatiyorum sakin ol birsey yok diye. Hemsire isini yaparkende bakmiyorum baska seylere odaklaniyorum.. Gecmis olsun bu arada onemli birsey yoktur insallah

gecmis olsun. Demek ki aldira aldira aliskanlik da olmuyor. Hadi ben yilda 2-3 kere kan veriyorum da... Kansizlik var bende ergenlikten beri.

cok tesekkur ederim. Evvelden beri kansizlik var bende. Doktor takip etmek istiyor. Ben de bakmiyorum =)) bakamam =D

gecmis olsun. Demek ki aldira aldira aliskanlik da olmuyor. Hadi ben yilda 2-3 kere kan veriyorum da... Kansizlik var bende ergenlikten beri.
Aliskanlik olmasi soyle dursun. Hastaneye gitmekten panik atak oldum. Dogumum yaklasti nasil normal doguracagim, ya dogum esnasinda bayilirsam diye genel anestesi ile sezeryan istiyorum. Bakalim doktorum kabul edecek mi. Daha konusamadim. Iki tane aşı vardi hamilelik boyunca. Ilkinde hemsirem bu nefes taktigini verdi hic hissetmedim. Ikincisinde baska hemsire vardi. Ayni taktigi yapiyordum birden panikledi. Bana bisey oluyor sandi oyle nefes alinca. O yuzden siz mutlaka onceden soyleyin ben cok derin nefes alip verecegim bu benim taktigim. Bir sorun yok deyin.

Küçükken o kadar korkardım ki bi kere iğneyi soktuları zaman geri çekmeye çalıştım kolumu kanlar akmıştı. Aşıya yollarda sürükleyerek götürürdü annem. Bu durumdayken yıllardır korkmadan aldırıyorum. İğneye hiç bakamam ama.

Tavsiyem otur ve kafanı başka tarafa çevir iğneye bakma asla. Zaten acımıyor ki hiç korkacak hiçbi sey yok.

evet canim acimiyor artik bunu tekrarlayayim kendime beynimi inandirana kadar devam

tetanoz degil mi... Saglikli hayirli dogumlar diliyorum canim. Allah kolaylastirsin insallah her sey yolunda gider.

evet canim acimiyor artik bunu tekrarlayayim kendime beynimi inandirana kadar devam
Ama acımıyo ki zaten yalan değil :)
Ben uyuşturucusuz biyopsi yaptırdım göğsüme ardarda 3 iğne girip çıktı. O bile acımadı. Nasıl korktum yalan yok. Ama anlamsız bi cesaretle içim rahattı. Ağda acısını biliyosan de ki kendine ben ağda acısına dayanıyorum iğneden mi korkucam :) onun yanında hiiiçç bişi

tetanoz degil mi... Saglikli hayirli dogumlar diliyorum canim. Allah kolaylastirsin insallah her sey yolunda gider.
Amin. InsAllah. Guzel dualarin icin tesekkur ederim. Evet tetonoz asisi. Korkuyorum ancak ben korkumu yonetmeyi ogrendigim icin daha az hasarla atlatiyorum ve hic karsi tarafa yansitmiyorum. Mesela tam igne yapilirken kendini gevset. Omuzlarini dusur. Tipki erimiş gibi. Gergin olunca damar sertlesiyor ve igne sanki taşa girer gibi caninj acitarak giriyor ve hem korkun artiyor hem kendi yaptigin seyden dolayi canin cok aciyor. Tam igne yapilacagi esnada bambaska bisey dusun ve kontrollu olarak vucudunu gevset. Omuzlarini dusurursen kolay oluyor gevsemek.

gecmis olsun canim. Gecenin bu saatinde cesaret verdiniz valla sag olun var olun aslinda en hassas bolgelere epilasyon aleti kullaniyorum goz gore gore

cok iyi basarmissin tebrik ederim. Aslinda bir engel yoksa normal dogum da yaparsin, herkesin zor gecmiyor ki. Komsumun 3 cocugu var 3unu de evde sancisi baslayinca hastaneye gitmis direkt dogurmus. Eve geldiginin ertesi gunu de gidip nufus cuzdanini kendisi cikarttirmis =)

Kendinizi iyi hissetmeniz için size ilk kan aldırma hikayemi anlatayım

İlk kan aldırmaya gittiğimde çok korkuyordum. Hemşireye biraz naz yaptım. Canım acıyacak mı? Nasıl olacak? diye soru sorup durdum. Birdenbire kadın ağlamaya başladı. Bıktım bu hayattan, sabahtan beri kan alıyorum yeter artık diye ağlıyor. Ağlarken bir yandan da iğneyi hazırlıyor. Üzüldüm ben de ne desem bilemedim. Kadın ağlıyor bari ben zorluk çıkartmayayım diye kuzu kuzu kan verdim

İkinci kan verişimde bayıldım O haldeyken anneme diyorum ki hemşire ağlayınca rahat kan veriyorum ama bu ağlamadı

Artık kan verirken kafamı çevirip kendimi gevşetmeye çalışıyorum. Derin derin nefesler alıp başka şeyler düşünüyorum. Aslında içimizi sıkmaya değecek bir acı yok ortada hatta acımıyor bile ama insanın gözünde büyüyor işte.

Eltim de ayni sekilde. Hastaneye gider gitmez dogurdu ama ben evde bile bayilabilirim. Cocugumun hayati tehlikeye girer diye korkuyorum.tek sorun bayilmak degil. Kasiliyorum ciddi manada. Normal dogurmayi cok isterim. Zaten kafamda cok net degil dogum sekli. Tevekkul ettim. Rabbim o gun gelince soguk kanlilik verir belki de. Guzel guzel doguruveririm kimbilir :)

ayy inanamiyorum ya yazik demek ki o gun hemsirenin de morali bozukmus. Size aglayan denk gelmis bana hep asik suratli denk geliyor. Aynen, acimiyor ama insan ayilip bayilinca etkisi kaliyor ustunde...

insallah canim. Allah yardimcin olsun. Saglikla gelsin de gerisi onemli degil. Ben de kolay dogum yapanlar da var diye ornek vermek istedim, genelde hep olumsuz ornekler konusuluyor, insanlar kaygi yasiyor.

Nekadar özendim o hanımı. Allahımmmmm neyse isyan etmiyorum :) o komşuyu kınasak başımıza aynısı gelir mi acep

Nekadar özendim o hanımı. Allahımmmmm neyse isyan etmiyorum :) o komşuyu kınasak başımıza aynısı gelir mi acep
kinayalim bakalim, insan bu kadar da rahat olur mu ya, evde sanci cekilir mi, biraz tedbirli olup hemen hastaneye gitmesi gerekirdi ustelik hastane de evine uzak bu kadar kinamaya gelir herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…