Kan Aldırmaktan Korkuyorum

demlicaykeyfi

Ve dünya bir çölse durma. Seraba su getir.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2014
8.810
12.560
Merhaba hanimlar,

Başlikta belirttigim uzere kan aldirmaktan korkuyorum. Daha once kan verirken bayildim. Yarin da kan vermem lazim ama suan kafama taktim uyuyamiyorum. Benimle gelebilecek kimse de yok.

Ayni dertten muzdarip olan, daha once korkan ama bu korkuyu yenen, kisacasi yazacak bir seyleri olan herkesten yorumlarini bekliyorum...

İyi geceler hepinize.

Bende sırf bu korkum yüzünden bağış yapmayı reddettim, tamam bağış güzel de o iğnenin o deriye girme anı beni bitiriyor ne yapayım yanınızda biri gelecek mi kan vermeye? Küçük bir tüpse zaten saniyelik bir şey, birde sizden kan alan kişiyle biraz sohbet ederseniz ortam yumuşar diye düşünüyorum, sizi de çok iyi anlıyorum ama diyeceklerim bu kadar

Dur daha bir de bunun bebeğinden kan alırken ki durumu var.
Kan alınırken başka bir yere bakın, kulaklığınızı takın müzik dinleyin aklınızdan başka şeyler geçirin, derin derin nefes alın. Kriz yönetimi ile ilgili tekniklere bir bakın derim

Aynı ben
Ben kan görmekten değil damar ve iğne olayından acayip irite oluyorum.
Korkumun bir sebebi de var ama oraya hiç girmicem.
Hastanede ne zaman kan aldıracak olsam eşşşeek kadar olmuş ben çocuk gibi hüngür hüngür ağlardım
Sürekli hemşireleri yönlendirmeye çalışırdım şurdan alsanız olmaz mııı, orası acır, burası hassas, biraz bekleyin, bi nefes alayım, acımaz dimii diye
Bi tane hemşire vardı unutmuyorum 180-85 boylarında falan. Minik diyorlarmış hastanede ona. Miniği çağırın kadın doğumdan dediler. Bende oohh eli hafif biri gelecek herhalde, iyi iyi adam olun leyn böyle diyerekten kendi havamda takılıyorum
Bi geldi
Aç bakiym kolunu işimiz çok çevir kafayı dedi
Aldı, gık etmedim, koltuktan da kalkmicaktım, az bi dürtse ben kendiliğimden düşerdim zaten
O günden sonra çok da mesele etmedim, eskisi gibi bir gün önceden karalar bağlamadım ama yine suya dalacakmışçasına, nefes tutma olayı devam ediyor

Neden bu kadar korkuyorsunuz?
Daha önce kötü bir deneyim mı yasadiniz ki?
Tek gitmemeye çalışın
Sizi rahatlatacak birisi olsun yanınızda
maalesef tek gidecegim. Evet işte daha once kan verirken bayildim, sadece 1 defa bayildim ama o zamandan sonra bir korku kaldi bende.

tek ben degilmisim korkan en azindan =)) bunu bilmek bile guzel.

maalesef tek gidecegim. Evet işte daha once kan verirken bayildim, sadece 1 defa bayildim ama o zamandan sonra bir korku kaldi bende.
Başınızı diğer yöne çevirip sizi rahatlatacak güzel şeyler düşünmeye çalışın
Bu konuda hemşireden de yardım isteyebilirsiniz
Şimdiden düşünüp kasmayin kendinizi

İki.dakikada bitiverecek:)
Geçmiş olsun

tesekkur ederim
saglik ocaginda hep ayni hemsireye kan veriyorum ama daha bant yapistirmadan ustumuze montumuzu almadan hadi disari diyorlar. Biraz onun da etkisi var aslinda. Benim orada dusup bayilma potansiyelim "var" yani =) yuzumden anlayabilir kotu oldugumu

maalesef tek gidecegim. Zaten tek olmasaydim hic kafama takmazdim. Disarda biri bekleyince ondan guc aliyorum. Ya işte damdan dusenin halini damdan dusen anliyor. Canim acimiyor mesela, zaten psikolojik bir durum...

Bakma korkmazsin bende hamileliklerimde mecburen yendim korkumu her ay kan veriyorsun daha bile çok hatta alıştım sonra
valla ayaklarim geri gidecek, zaten ac gidiliyor ya. Nasil yendin nasil motive ettin kendini? Zaten asla bakamam alinirken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…