Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
lilişşş
canikom bend ebu hafta az verdim ya:KK43:
ama reglime 4 gn var , gece 2 de yattım birde azcık bişiyler atıştırmıştım
ondanmı göremedimmm daha az bir rakam bilemiyorum:KK43:

ama olsun 400 500 derken gidecek kilollar

lilişşş
canikom bend ebu hafta az verdim ya:KK43:
ama reglime 4 gn var , gece 2 de yattım birde azcık bişiyler atıştırmıştım
ondanmı göremedimmm daha az bir rakam bilemiyorum:KK43:

ama olsun 400 500 derken gidecek kilollar
ben haftada bir tartılıyorum inşallah sonucunu görürüz haftaya, bnm regl olayı da yok ama... sanırım metabolizmadan:44:

herkese selamm,

bugun 7. haftam 87 ile basladım yolculuga ve suan 81,7 :)) benim icin cok buyuk bi basarı ..neler yaptıgımı ilerleyen gunlerde anlatırım
saglıklı yasama ve daha bilincli ve kalori hesabı yaparak verdim aslında bende ..
diyettt kelimesini hicc sevmiyorum ...pko rahatsızlıgım oldugu icin bu zamana kadar kilo cok zor vermistim ve hayatımda hic diyet yapmadım 3 -4 senedir sagolsun pko denilen illet yuzunden aldım kilocukları..

herkese bol kalori yakmalı gunler diliyorum

selam bende kalori diyeti yapıyorum günde 1000-1200 kalori yi geçmiyorum. 2 hafta önce 82 kilo ile başladım 1 haftada 80e indim şimdi kaçım bilmiyorum bu hafta tartılmadım daha .. ama çok güzel gidiyor .kalori diyeti yapanlar kimler ve günde kaç kalori alıyorlar yazabilirlermi konuşalım biraz ..

selam bende kalori diyeti yapıyorum günde 1000-1200 kalori yi geçmiyorum. 2 hafta önce 82 kilo ile başladım 1 haftada 80e indim şimdi kaçım bilmiyorum bu hafta tartılmadım daha .. ama çok güzel gidiyor .kalori diyeti yapanlar kimler ve günde kaç kalori alıyorlar yazabilirlermi konuşalım biraz ..

Kizlar yaklasik 1 haftqadir bu diyeti uyguluyorum yediklerimi yorumlarmisiniz lutfen 1 hatfda 1 kilo verdim su an 60.5 kiloyum temmuzun 31 ine 56 olmak istiyorum ortalama boyle bir menuyle istedigime kavusabilirmiyim tecrubelerinize siginiyorum?

2012-06-29 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Tavuk But (derisiz) 100 GRAM 128
[2] Yürümek (Asfalt) 110 dak 536.8
[3] Dost Yoğurt 100 GRAM 79.4
[4] Soğan 0.30 ADET 12.3
[5] Salça 0.5 YEMEK KAŞIĞI 14.7
[6] Ayçiçek Yağı 1 YEMEK KAŞIĞI 84
[7] Domates 0.5 ADET 7
[8] taze fasülye 300 gr 60
[9] Karpuz 1 DİLİM 132
[10] Elma 1 ADET 60
[11] Tulum Peyniri 60 GRAM 154.2
[12] Domates 1 ADET 14
[13] Hollanda Ekmeği (tahıllı ekmek) 75 GRAM 186
[14] yumurta 2 adet 160
[15] Karpuz 30 gr 7.8
Toplam : 562.6 kal.

bende yaptığın sporları hiç bir zaman kalorinden düşme. şahsen ben öyle yapıyorum. yoksa daha fazla yeniliyor.

ayy cok sukur yapabıldımmmm :) saol canım

iyi bari :)
ee sen kalori diyeti mi yapıyorsun anlatsana hemen hemen aynı kilolarımız.. şu resimdeki halim 65 kilo geçen sen idi :KK43: nasıl aldım bu kadar bilmiyorum morelim çok kötüydü ama bu aralar iyi gbi başladım ya tekrar diyete.

iyi bari :)
ee sen kalori diyeti mi yapıyorsun anlatsana hemen hemen aynı kilolarımız.. şu resimdeki halim 65 kilo geçen sen idi :KK43: nasıl aldım bu kadar bilmiyorum morelim çok kötüydü ama bu aralar iyi gbi başladım ya tekrar diyete.

valla suan 7. haftadayım ...cok fazla bi caba harcamadım ..ilk baslarda cok zorlandım .. kalori hesabı cok iy bir sey herkese tavsiye ediyorum cunku herseyin bilincli oalrak kalorisinee bakınca yemiyorsunuz bilee sabah kahvaltısaı oglen ve aksam yemedi en gec 7de ara ogunlerim var cevizz badem uzum kayısı sabah uyanınca ilk isim ılık limonlu su ... YAVAS YEMEK COK ONEMLİİİ onu anladım:) sonra kilo kendiliginden gittii ... esimle beraber basladık ben de oda zayıfladık cok sukur ...aksamları fıx kırmızı et tavuk az yaglı kızartma yada kofte yanında yesil mutlaka fasulye kavurma yemegi yada broccoli yanında yagsız makarna ve YOGURTT ... ara ogunlerde sut bazen tost kasarlı ayran.. bukadar HIIICC SIKILMADAN BUNLARI YAPTIM kendıı dıyette bıle hıssetmedım canım:))) ve ıste su ana geldim. 81.7 .. 7 haftada 5 bucuk kilo gitti .. he unutmadan 1 haftadır her gun yuzuyorum bu da cok hızlandırıyoo:)

her gun 2 bucuk litre su iciyorum ayrıca ekledim:)
sen neler yaptın bakalım ?

Son düzenleme:
hemen yediklerimi yazmak istiyorum:

sabah: 2 dilim kepekli ekmek
1 dilim beyaz peynir
4 zeytin
1 domates
1 dilim pınar light hindi salam
ara: çok ince bir dilim çikolatalı pasta
öğlen: 2 haşlanmış tavuk butu
1 dilim kepekli ekmek
4 kaşık yoğurt
ara: 4 adet kuru kayısı

şimdilik bu kadar.
bu arada sırf bu konu için üye oldum ben :)

hemen yediklerimi yazmak istiyorum:

sabah: 2 dilim kepekli ekmek
1 dilim beyaz peynir
4 zeytin
1 domates
1 dilim pınar light hindi salam
ara: çok ince bir dilim çikolatalı pasta
öğlen: 2 haşlanmış tavuk butu
1 dilim kepekli ekmek
4 kaşık yoğurt
ara: 4 adet kuru kayısı

şimdilik bu kadar.
bu arada sırf bu konu için üye oldum ben :)

hosgeldinnn sende bende yeni uye olmustum girememistim uzun zamandır artık sık sık gorusuruz bu arada yediiklerin aynı benimkiler gibi bende mutlakaa kahvaltıda biber domates peynirimi zeytinimi eksik etmem ayrıca eger bir seyi fazla kacırırsam canım cok cekerse diyee aksama fazladan yarım saat yuruyuss yapıyorum yada yarım saat fazla yuzerek dengeliyourm..

Merhabalar arkadaşlar :)

Yeni gelen arkadaşlarımız var gördüğüm kadarıyla, hepiniz hoşgeldiniz :KK19:

Ben de akşam akşam 2 saate yakın yürüyüş yaptım, geldim. Şimdi kendime güzel bir kahve yapıp dinlenicem :KK68:

Son düzenleme:
hoşbuldum :)
ben hiç spor yapmıyorum tembel bir insanım galiba. bir de şöyle bir durumum var benim, vardiyalı çalıştığım için çok dengesiz saatlerde yemek yiyorum. saat 4 te kahvaltı yapabiliyorum mesela. yine de dikkat etmeye çalışıyorum.
bir zamanlar 96 kiloydum. kendi çabamla 75 e indim. bir süre 73-75 arası gittim geldim. şimdi 71 oldum ve kararlıyım bu kez kilo almamaya.

Gizemcim seni hatırlıyorum. Daha önce yine bu başlık altında paylaşımların olmuştu ve çok güzel kilo vermiştin :)

hoşbuldum :)
ben hiç spor yapmıyorum tembel bir insanım galiba. bir de şöyle bir durumum var benim, vardiyalı çalıştığım için çok dengesiz saatlerde yemek yiyorum. saat 4 te kahvaltı yapabiliyorum mesela. yine de dikkat etmeye çalışıyorum.
bir zamanlar 96 kiloydum. kendi çabamla 75 e indim. bir süre 73-75 arası gittim geldim. şimdi 71 oldum ve kararlıyım bu kez kilo almamaya.

Karar vermek başarmanın yarısıdır derler :)

Hep beraber birbirimize destek olarak başarıcaz inşallah :nazar:

X