Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
selam kıslar . hayırlı cumalar dilerim :KK16:
selam banuşum ,ablam, ecrin ,uruz lilişş ve diger tanimadim arkadaşlarım .
kendime faydası olan bir konuda sizlerede öneri de bulunmak için yazıyorum . beni tanıyanlar bilir test edip onaylamadım bişiyi arkadaşlarıma tavsiye etmem :KK16:
şu 9.lu çayı öneriyorum en azından diyetinize yardımcı olacaktır .:KK31:

sanada hayırlı cumalar ablacımm ben çocuk düşündüğüm için bu çayı kullanamam galıba :KK43:

GÜNAYDINNN KIZLAR

nasılsınız bakalım? geçmişi okuyamadımm. ben çok iyiyimm hatta 3 aydır hiç bukadar iyi olmamıştım
sonuçlanması gereken şeyler vardı ve dün sonuçlandı çok şükür ailecek rahat bir nefes aldık.
beklmedigimiz süpriz gelişmeler oldu.... annemlere gitmiştim o sebeptenn.

kaç kalori aldım bilmiyorum ama 1100 ü geçtigimi sanmıyorum
bugün biraz dikkat edicem, sporda yapmadım dün bugünde gidemedim
evde lesile yapmayı düşünüyorum.

Senin adına çok sevindim canım. Yaşadıklarının hep senin ve ailenin yüzünü güldürmesini dilerim :KK19:

herkese selamlar,çok güzel mutlulukla dolu bir gün diliyorum.menümü yazıcam fakat dışarıda olucam bugün ve sabah geç yedim.öğlen yerine ikindi öğünü düşündüm.

sabah:2 dilim uno denge
4 yeşil zytin
1 dilim peynir
1 yumurta,salatalık,çay

ara :4 kayısı

ikindi:1 simit,ayran

ara :yeşil çay

akşam:tavuk şiş salata ayran

akşam için başka bişey düşünemedim.umarım doğrudur,eleştitilerinizi bekliyorum kızlar.sonuçta bu işte yeniyim ve hatalar yapabiliyorum.:KK17:seviyorum sizi şekerler:KK16:

Bence güzel düşünmüşsün canım. Dışarıdayken tavuk şiş, köfte porsiyon, çorba + salata iyi seçenekler :) Afiyet olsun :KK16:

hım ben kızılya inince sorayım bi ozman ablaa sen kullandıgından beri ne kadar verdin toplamda?

banum ben kulanmaya başlayalı 4.5. gün oldu . ve yaptıgım diyetide biliyorsun pro agırlıklı 2.6 kilo oldu ..ama direk çayın etkisi deyil tabi asıl diyetin etkisi ama çayında etkisini yabana atmıyorum .
o yüzd3en diyetinize yardımcı yazdım . çünki her zaman butür diyetler yaptım ama bu kadar kilom gitmemişti. bu sefer kilom daha çabuk gidiyor ..

sanada hayırlı cumalar ablacımm ben çocuk düşündüğüm için bu çayı kullanamam galıba :KK43:

ecrinim hamile olanlar kulanabilirmi bilmiyorum ama hamileligi beklerken bi zararının olcagını sanmam . yinede bi araştır derim :KK16:
ecrinim yazayım diyorum hep unutuyorum . hazır başlamışken yazayım .. kl. sayarken günde 3 porsiyon sebze 2 porsiyonda meyve ye ,tabi herkes içn geçerli bu.... kl. leri karbondan yana fazla kulanmatabi gl. endeksinide unutma . inşallah 59 zincirinide kıracaksın :KK31:

ablam geçengün okudum ogluşu ne zahmetlerle dogurmuşsun:26: rabbım sana kolaylık versin inaşallah gönlündekide hayırlısıyle olur:KK34:

Kimsecikler uğramamış. Hani listeler nerede? :KK19:

Hafta sonunun rehaveti cuma gününden hissedilmeye başlandı galiba :KK55:

Senin adına çok sevindim canım. Yaşadıklarının hep senin ve ailenin yüzünü güldürmesini dilerim :KK19:

Bence güzel düşünmüşsün canım. Dışarıdayken tavuk şiş, köfte porsiyon, çorba + salata iyi seçenekler :) Afiyet olsun :KK16:

fazla bir seçeneğim olmadığı için mecburen böyle yedim.haftada 1 yada 2 gün dışarda yiyoruz ve sanki diyetime haksızlık yapıyorum gibi geliyor.hani yemekleri ben yapmıyorum ya o açıdan:KK9:restoranda mutfağa gidip bakasım geliyo:KK9:

fazla bir seçeneğim olmadığı için mecburen böyle yedim.haftada 1 yada 2 gün dışarda yiyoruz ve sanki diyetime haksızlık yapıyorum gibi geliyor.hani yemekleri ben yapmıyorum ya o açıdan:KK9:restoranda mutfağa gidip bakasım geliyo:KK9:

Kararında yemeyi bildikten sonra hiçbir zararı yok canım :)

Yeri gelecek döner yiyeceksin, yeri gelecek iskender, tatlı vs. Ne güzel ki sen kararında ve güzel bir liste yapmışsın, tebrikler :KK19:

Son düzenleme:
Kararında yemeyi bildikten sonra hiçbir zararı yok canım :)

Yeri gelecek döner yiyeceksin, yeri gelecek iskender, tatlı vs. Ne güzel ki sen kararında ve güzel bir liste yapmışsın, tebrikler :KK19:

yolun başındayım ya daha saldırma durumlarına gelmedim:KK9:hele bir 78e düşeyim o gün döner ısmarlıcam kendime yanında da buz gibi kola:KK53:

Kizlar yaklasik 1 haftqadir bu diyeti uyguluyorum yediklerimi yorumlarmisiniz lutfen 1 hatfda 1 kilo verdim su an 60.5 kiloyum temmuzun 31 ine 56 olmak istiyorum ortalama boyle bir menuyle istedigime kavusabilirmiyim tecrubelerinize siginiyorum?

2012-06-29 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Tavuk But (derisiz) 100 GRAM 128
[2] Yürümek (Asfalt) 110 dak 536.8
[3] Dost Yoğurt 100 GRAM 79.4
[4] Soğan 0.30 ADET 12.3
[5] Salça 0.5 YEMEK KAŞIĞI 14.7
[6] Ayçiçek Yağı 1 YEMEK KAŞIĞI 84
[7] Domates 0.5 ADET 7
[8] taze fasülye 300 gr 60
[9] Karpuz 1 DİLİM 132
[10] Elma 1 ADET 60
[11] Tulum Peyniri 60 GRAM 154.2
[12] Domates 1 ADET 14
[13] Hollanda Ekmeği (tahıllı ekmek) 75 GRAM 186
[14] yumurta 2 adet 160
[15] Karpuz 30 gr 7.8
Toplam : 562.6 kal.

ecrinim hamile olanlar kulanabilirmi bilmiyorum ama hamileligi beklerken bi zararının olcagını sanmam . yinede bi araştır derim :KK16:
ecrinim yazayım diyorum hep unutuyorum . hazır başlamışken yazayım .. kl. sayarken günde 3 porsiyon sebze 2 porsiyonda meyve ye ,tabi herkes içn geçerli bu.... kl. leri karbondan yana fazla kulanmatabi gl. endeksinide unutma . inşallah 59 zincirinide kıracaksın :KK31:

ablam geçengün okudum ogluşu ne zahmetlerle dogurmuşsun:26: rabbım sana kolaylık versin inaşallah gönlündekide hayırlısıyle olur:KK34:

sagol ablam allah razı olsun kıramadım gitti ama bu aralar spora odaklandım kırcam inş dün akşam 80 dk yürüdüm ter içind ekaldım sonra bir duş ohh rahatladım valla spor insanı gerçekden dinç tutuyor valla sporu bırakamyın kızlar :KK76::KK76::)) akşamları genelde karpuz domates salatalık yiyorum :)

Son düzenleme:
Kizlar yaklasik 1 haftqadir bu diyeti uyguluyorum yediklerimi yorumlarmisiniz lutfen 1 hatfda 1 kilo verdim su an 60.5 kiloyum temmuzun 31 ine 56 olmak istiyorum ortalama boyle bir menuyle istedigime kavusabilirmiyim tecrubelerinize siginiyorum?

[4] Soğan 0.30 ADET 12.3
[7] Domates 0.5 ADET 7
[9] Karpuz 1 DİLİM 132
[10] Elma 1 ADET 60
[12] Domates 1 ADET 14
[14] yumurta 2 adet 160
[15] Karpuz 30 gr 7.8

canım ben de başlayalı 2 hafta oldu çok deneyimli değilim açıkcası hala bişeyler öğrenmeye çalışıyorum.fakat aldığın kalori çok düşük bence.evet kilon az ama kalori çok düşük.metabolizmanı durdurma sonra.1200/1100ün altında almamalısın.ben 64 kilodayken bir kaç kilo zayıflamak için diyetisyenim bana 1300 kalorilik diyet yazmıştı.aralarda yeşil çay içmeni tavsiye ederim hem 0 kalori hem de ödem atmaya yardımcı

[4] Soğan 0.30 ADET 12.3
[7] Domates 0.5 ADET 7
[9] Karpuz 1 DİLİM 132
[10] Elma 1 ADET 60
[12] Domates 1 ADET 14
[14] yumurta 2 adet 160
[15] Karpuz 30 gr 7.8

canım ben de başlayalı 2 hafta oldu çok deneyimli değilim açıkcası hala bişeyler öğrenmeye çalışıyorum.fakat aldığın kalori çok düşük bence.evet kilon az ama kalori çok düşük.metabolizmanı durdurma sonra.1200/1100ün altında almamalısın.ben 64 kilodayken bir kaç kilo zayıflamak için diyetisyenim bana 1300 kalorilik diyet yazmıştı.aralarda yeşil çay içmeni tavsiye ederim hem 0 kalori hem de ödem atmaya yardımcı

GÜNAYDINNN
bu hafta 400 gr vermişim 67.4 üm
aslında daha çok bekliyordum ama regli olucam 4 gün sonra filan
onun etkisi vardır belki anlayamadım.

ilknury,
canım darlingim anlatmış yeterince ama ben de naçizane yazayım..
562 kcal mi ne yanlış değilsem:44: bu çok çok az...
evet kalori yöntemi kilo verdirir ama diğer unsurları da göz önünde tutmak lazım
misal, glisemik indeks... karbonhidrat, protein, yağ dengesi...
aç kalmamak, araları da yapmak...
spor iyi bişey ve yapmışsın işte sprou aldığım kaloriden düşeceğimiz için, 1300-1400kcal diyetin olmalı ki sporu düşünce, 1100-1200e insin en azından bu hızda da metabolizman çalışsın:KK34:

GÜNAYDINNN
bu hafta 400 gr vermişim 67.4 üm
aslında daha çok bekliyordum ama regli olucam 4 gün sonra filan
onun etkisi vardır belki anlayamadım.

ya bu kalori bi bende etki etmiyor herhalde:44:
yediklerim az kalorili ama bi değişim yok:KK50:
neyse bakalım Cuma nasıl olcak haftaya onu baz alıyorum artık:44:

günaydın hanımlar kilomda hiç bir kayıp yok bende dün zaten süper bir şekilde diyet miyet dinlemedim:)

menülerim;
sabah :2 tane yumurta
3 dilim çavdar ekmeği
1 tane domates
1 tane salatalık
1 kk dil peyniri
2-3 bardak çay
öğlen:pişi(hamur kızartması) 1 porsiyon
ince bir dilim meyveli kek 3-4 bardak çay
akşam:3dilim tepsi börek çökelekli
1 bardak gazlı içecek
1 porsiyon taze fasülye 1
dondurma
2 litre kadar su 1 fincan 5li çay
bu kadar yedim ama bende şişkinlik yaptı. hiç yürüyüş yapmadım hergün 1 saat yürüyordum.
zaten regl dönemi kilo falanda vermedim ilk günler düşüş olmuştu regl araya girince :KK43:(.
gece 4 de uyudum sabah 11de uyandım.dışarı çıkıp yürümek istiyorum ama güneş var.ve ben böle bir geceden sonra daha kendime gelemedim.

birde kızlar kalori sepetine bakıyorum ddm ama orasıda tam kesin sonuç değil dediniz. siz yemeklerini yaparken kalorisini hesaplayan hanımlar neye göre yapıyorsunuz bu hesabı.yani baz aldığınız şey ne?

ß

birde kızlar kalori sepetine bakıyorum ddm ama orasıda tam kesin sonuç değil dediniz. siz yemeklerini yaparken kalorisini hesaplayan hanımlar neye göre yapıyorsunuz bu hesabı.yani baz aldığınız şey ne?
ß

kalori sepeti belli şeyler için doğru bir kaynak misal bir domatesin kalorisi bellidir, ya da gramını yazarsın o hesaplar
bir de belli markaların ürünlerine göre de hesaplama yapıyor o yönü de iyi, tamamen kötü denemez yani...
ama yemek kalorisi için hesabım şu:
koyduğum tüm malzemelerin kalorilerini yazarım, misal 1 yk yağ mı koydum kaç kalorisi 15g yk ölçüsü 130kcal...
bunların hepsini hesaplayıp kaşık ölçüsü yaparım ve her kaşık kaç kalori hesaplarım diyelim 26,5 mu çıktı direkt 27 alırım misal ya da 30... o şekilde hesaplama yapıyorum

X