Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Citirlarrrrrr hepinizi opuyorum, kolay gelsin herkeze. Haftaya topige bomba gibi donecem insallah :KK51:
Beni ozleyin anacim bayyyyyyyyyyyyy :KK16: :KK16: :KK16:

selamm kızlar..ben geldim bikaç gündür yoktum saglık problemleri nedeniyle diyete ve spora ara vermek zorunda kaldım..yarından itibaren tam gaz devamm..burası sizin destekleriniz olmasa nasıl devam ederdim bilmiyorum kesin bir haftada bırakırdım..sizleri seviyorum iyi geceler

perşembe ve cuma pirinç lapası yapıcam kızlar..bir gün kesin yapıcam ama hoşuma gider çok zorlamazsa iki gün yapıcam..feci şişim gaz var karnımda sanırım davul gibi adetim de sorunludur her zaman sagolsun..çok kötü hissediyorum durup dururken şişiyorum dertliyim off:KK43: umarım lapa işe yarar

Kizlar kac kalori yiyorsunuz ?

normal galiba 1900-2000

Zayiflamak icin 1200?

Dogrumu ?

Ben bunu bi ara denedim söyle 1 hafta faydasini görmeyince biraktim ama gene baslamak istiyorum.

acilen en az 3 haftada 3 kilo vermem gerek sizce mümkünmü ?

Spor yapiyorum bogazimdan kesiyorum banamisin demio, hatda feci sekilde sislik var vücüdumda. nedir anlayamadim..

normal galiba 1900-2000

Zayiflamak icin 1200?

Dogrumu ?

Ben bunu bi ara denedim söyle 1 hafta faydasini görmeyince biraktim ama gene baslamak istiyorum.

Spor yapiyorum bogazimdan kesiyorum banamisin demio, hatda feci sekilde sislik var vücüdumda. nedir anlayamadim..

selam canım..kalori sayımı cidden işe yarıyo ama 1200 kaloriyi öyle karbonhidrat tuzlu yiyecekler hamur işleriyle doldurmamak kaydıyla..sağlıklı daha bitkisel az yağlı ürünlerle beslenmeye bak bol su iç ama bi anda değil 2 litre içiyosan tüm güne dağıtarak iç
kalsiyum alman gerekli aksamları 21 gibi light süt yogurt falan alabilirsin
hergün yeşilçay iç mutlaka ama en fazla 3 fincan
sporla da desteklersen kesin verirsin bide irade tabi..bende olmayan kısım :KK1:

şişlik de bende feci var yaşilçay içiyorum kiraz sapı çayı içiyorum banamısın demedi gerçekten bıktım patlıcak gibi dolaşmaktan kilom azalıyo karnım şiş hiçbişey anlamıyorum zayıflamaktan..pirinç lapası diyetini denicem sitede aratırsan bulursun sanırım yapabilirsen dene sen de herkes çok övüyor..bide bol su iç ödemi uzaklaştırması için ihmal etme..tuzu iyice azalt..vücudun tuza da ihtiyacı var ama yemeklerin tadını artırmak için zevk için kullanılan kısmına değil..1 gram tuz vücutta 200 ml kadar su toplarmış

çok uzattım ama umarım faydasını görürsün :44:

Ay çok iyi kilo vermişsin o zaman sen. :) O kadar kiloyu da kalori hesaplaşacak mı verdin ?

evet kalori hesapladım 1000 kalori ile besleniyordum her gün sabah yarım saat tempolu yürüyordum ve yediklerime çok ama çok dikkat ediyordum 5 öğün besleniyordum 3 ana 2 ara bazen 3 ana 3 ara şeklinde .. papatyakız arkadaşamın da söylediği gibi alacağın kalori miktarını karbonhidrat ve hamur işleriyle doldurmaman lazım. Abur cuburu hayatımdan çıkarmıştım ben. Çok nadir yedim o zamanda. Böyle işte klasik muhabbetler :) hareketi arttır yediklerine dikkat et yeşil çay iç su iç bol bol :)

evet kalori hesapladım 1000 kalori ile besleniyordum her gün sabah yarım saat tempolu yürüyordum ve yediklerime çok ama çok dikkat ediyordum 5 öğün besleniyordum 3 ana 2 ara bazen 3 ana 3 ara şeklinde .. papatyakız arkadaşamın da söylediği gibi alacağın kalori miktarını karbonhidrat ve hamur işleriyle doldurmaman lazım. Abur cuburu hayatımdan çıkarmıştım ben. Çok nadir yedim o zamanda. Böyle işte klasik muhabbetler :) hareketi arttır yediklerine dikkat et yeşil çay iç su iç bol bol :)

Ay teşekkür ederim açıkladığın icin :) yeşil çay dahil bitkicaylari vs iciyorum. Günde 3 lt sıvıyı tamamlıyorum. Ekmek hiç yemiyorum neredeyse.ama 1400 kalori oluveriyor :/
1400 ile devam ediyorum 5 6 gündür. Sanki biraz azalmış kilom:))

Son düzenleme:
Ay teşekkür ederim açıkladığın icin :) yeşil çay dahil bitkicaylari vs iciyorum. Günde 3 lt sıvıyı tamamlıyorum. Ekmek hiç yemiyorum neredeyse.ama 1400 kalori oluveriyor :/
1400 ile devam ediyorum 5 6 gündür. Sanki biraz azalmış kilom:))

1300 ile devam edip 300 kalorilik spor yapsan ? ben leslie 5 mile indirdim onun 3 milini yapıyorum mesela.. daha 5 mile kadar gelemedim :) 37-38 dakika falan sürüyor 3 mil ve acayip terliyorsun ..

1300 ile devam edip 300 kalorilik spor yapsan ? ben leslie 5 mile indirdim onun 3 milini yapıyorum mesela.. daha 5 mile kadar gelemedim :) 37-38 dakika falan sürüyor 3 mil ve acayip terliyorsun ..

Var bilgisayarımda leslie 5 mil aslinda. Finallerim başladı pek fırsat bulamamistim diyete başladığımdan beri.
Çalısmaya başlamadan yapayım bari şimdi :))
5 mile gelmiştim bir kaç kere ama bayağı yoruyordu. 3 yaparım en fazla simdik. Menülerimi de yazarım aksam. Daha da hirslanirim belki :)

bugün yediklerim

[1]Coca Cola Light 1 kutu
6.6
[2-Leblebi Sarı 2 AVUÇ
40
[3]Kepekli Ekmek 1 DİLİM
55
[4]Dalyan Köfte 0.7 PORSİYON
348.6
[5]Nesfit meyveli (40 gr 125 ml yağsız süt ile)1 PORSİYON
186
toplam:636 kal. akşama da nesfit meyveli yiyeceğim inşallah 200 kal daha dersek toplam 850 civarı ile kapatacağımı düşünüyorum,bu günden itibaren 800-900 kalorilik diyete başladım duyurulur maddonnamis aldı başını gidiyo ben yerimde sayıyorum yaaaaaa

normal galiba 1900-2000

Zayiflamak icin 1200?

Dogrumu ?

en yavaş haliyle haftada 1 kiloyu hayli hayli verirsin,ilk kalori sayımına başladığımda ben haftada 2,5 kilo kaybediyordum,şimdi şöyle açıklamaya çalışayım kendi anladığım kadarını,

her insanın bir kalori ihtiyacı var ama ortalama az hareketli bir ev hanımı için düşünecek olursak 1900 kalori olarak düşünelim,bu ev hanımı yine az hareketle 100 kalori bile azaltsa kilo veriyor ama uzun bir zaman diliminde,her eksik aldığın 7000 kalori 1 kilo verdiriyor,yani 3 gün hiç bir şey yeme 3 günde 1 kilo gidiyor, 7 gün boyunca günde 1000 kalori al bir haftada 1 kilo gidiyor bilmem anlatabildimmi,tabi bu günlük ihtiyaç senin kilona boyuna ve yaşam tarzına göre değişiyor,bunun için kk araçlar bölümüne girersen senin günlük ihtiyacını verir,bunun yanında kendini iyi tanıman lazım,mesela ben 1200 kalori diyeti yaptım çok hızlı verdim bunu şimdi zamana yaydım 1400 kaloriye yükselttim temmuzun sonuna kadar 8 kilo daha vereceğim,ha kendini tanımak demiştim kahvaltı günün en önemli öğünü krallar gibi yapın falan derler ya işte o bende tam tersi etki yapıyor ne zaman kahvaltıda abartsam kilo alıyorum belki bu sende tersidir canım,şişlik durumları regl dönemleri diyetin en büyük düşmanı buradaki arkadaşların paylaşımlarından ve kendimde gördüğüm etkilerinden kesinlikle şu sonucu çıkarabilirim regl başlamadan önceki gün ile bittiğinden sonraki gün 1,5 kilo farkediyor,valla ben aylardır sürekli bu konuyu internette araştırıyorum paylaşımlara bakıyorum, en dirençli vücut bile boğazı tuttuğunda eriyor bu iki kere iki 4 kadar kesin bir şey arkadaşım

Canım ben bi 79u görsem :KK8: sonra hedefim 75 olucak inşallah :KK16: Olabilir canım yarış yapabiliriz ben bugün kendime ödül verdim baya aradan sonra canımın istediği şeyleri yedim kesin 81 olmuşumdur :KK52: Sen kendini hangi kiloda hissediyosun peki 79 mu 76 mı? :KK23: Buarada benim boyum 1.70 senin kaç canım? :44:

benim boyum da 1.69 :) bende ödül veriyorum valla hergün bir top çikolatalı dondurma yiyorum :KK70: ekmeği kısmıyorum falan :KK70: ama sadece korumama yardımcı oluyor bunlar tabi ekmeği kısmaya başlıcam artık günde bir dilime indireceğim :KK70: bana sorarsan geçen yaz ki 64 lük çıtır benden sonra içine giremediğim gömleklerim ve şortlarımla birlikte 85-90 bile hissediyorum kendimi :KK70: ama bugün yine 79 çıktım :) dün son kez o kadar ekmek yedim bu dünkü listem :

[1] Kuru Fasulye 1 PORSİYON 336.00
[2] Taze Kayısı 200 GRAM 96.40
[3] Taze Erik 100 GRAM 66.00
[4] Max Duo 1 ADET 100.00
[5] Carte Dor Çikolata Tutkusu 1 TOP 60.00
[6] Salam 1 DİLİM 29.00
[7] Beyaz Peynir 10 GRAM 25.00
[8] Çilek reçeli 12 GRAM 34.20
[9] Ekmek (beyaz) 150 GRAM 381.00
[10] nestle çikolatalı gofret 0.25 adet 44.75

Toplam : 1172.35kal.

bu da bugün şu ana kadar :

[1] Elmalı Tatlı 1 ADET 240.00
[2] Domates 1 ADET 14.00
[3] undefined 1 undefined NaN
[4] Beyaz Leblebi 1 AVUÇ 20.00
[5] Taze Kayısı 238 GRAM 114.72
[6] Carte Dor Çikolata Tutkusu 1 TOP 60.00
[7] Yumurta Beyazı 1 ADET 15.00
[8] Beyaz Peynir 20 GRAM 50.00
[9] Bal 1 YEMEK KAŞIĞI 70.00
[10] Ekmek 1 DİLİM 65.00
[11] Coca Cola Zero 1 KUTU 0.66
[12] Mozaik Pasta 1 DİLİM 133.00
[13] Nescafe Bol Kahveli 1 ADET(13 GR.) 54.00

Toplam : 836,38 kcal.

Bugünüm;

1] Kırmızı Biber 5 GRAM 15.9
[2] Nescafe Gold 3 GRAM 5.25
[3] Sütaş Light Homojenize Yoğurt 100 gr 59
[4] Beyaz Leblebi 1 AVUÇ 20
[5] Kepekli Ekmek 2.5 DİLİM 137.5
[6] Zeytinyağlı Taze Fasulye 1 PORSİYON 200
[7] Nesfit Sade (30 gr +125 ml yağsız süt) 2 PORSİYON 302
[8] Elma 1 ADET 60
[9] Muz 0.5 ADET 50
Toplam : 849.65 kal.

[1] activia çilekli 1 adet 120
[2] Zeytinyağı 0.5 Y.KAŞIK 62.5
[3] Mevsim Salata 1 POR.(150GR.) 45
[4] Söğüş Et (patates püresi ile) 1 PORSİYON 339
[5] Baklava-ev yapımı 1 ADET 112
[6] Eti Form Çikolata Kaplı Lifli Bisküvi 0.25 PAKET(56 gr) 54
[7] Knorr Çabuk Çorba (Domates) 1 paket 84
[8] Zeytinyağı 0.5 Y.KAŞIK 62.5
[9] Marul (Kıvırcık) 2 yaprak 4
[10] Patates (haşlanmış) 1 ADET 100
[11] danone tam yağlı yoğurt 100 gram 74
[12] Biber 100 gr 22
Toplam : 1079 kal.

Bugünkü yediklerim :))
Gece de süt icerim. Tamaaaam.

en yavaş haliyle haftada 1 kiloyu hayli hayli verirsin,ilk kalori sayımına başladığımda ben haftada 2,5 kilo kaybediyordum,şimdi şöyle açıklamaya çalışayım kendi anladığım kadarını,

her insanın bir kalori ihtiyacı var ama ortalama az hareketli bir ev hanımı için düşünecek olursak 1900 kalori olarak düşünelim,bu ev hanımı yine az hareketle 100 kalori bile azaltsa kilo veriyor ama uzun bir zaman diliminde,her eksik aldığın 7000 kalori 1 kilo verdiriyor,yani 3 gün hiç bir şey yeme 3 günde 1 kilo gidiyor, 7 gün boyunca günde 1000 kalori al bir haftada 1 kilo gidiyor bilmem anlatabildimmi,tabi bu günlük ihtiyaç senin kilona boyuna ve yaşam tarzına göre değişiyor,bunun için kk araçlar bölümüne girersen senin günlük ihtiyacını verir,bunun yanında kendini iyi tanıman lazım,mesela ben 1200 kalori diyeti yaptım çok hızlı verdim bunu şimdi zamana yaydım 1400 kaloriye yükselttim temmuzun sonuna kadar 8 kilo daha vereceğim,ha kendini tanımak demiştim kahvaltı günün en önemli öğünü krallar gibi yapın falan derler ya işte o bende tam tersi etki yapıyor ne zaman kahvaltıda abartsam kilo alıyorum belki bu sende tersidir canım,şişlik durumları regl dönemleri diyetin en büyük düşmanı buradaki arkadaşların paylaşımlarından ve kendimde gördüğüm etkilerinden kesinlikle şu sonucu çıkarabilirim regl başlamadan önceki gün ile bittiğinden sonraki gün 1,5 kilo farkediyor,valla ben aylardır sürekli bu konuyu internette araştırıyorum paylaşımlara bakıyorum, en dirençli vücut bile boğazı tuttuğunda eriyor bu iki kere iki 4 kadar kesin bir şey arkadaşım

Tabiiki tuttunmu verirsin 2*2 4, olduug icinde ben dertliyim ya. 1300 kalori yaptim ben hic 1000 lik yapmadim zaaten doymam.
Gunde 2 dildim esmer ekmek yiyorum buda sirf kahvaltida. Sekeri cok kestim yani cayi azalltim ki seker kullanmim, aksam cayi olmayinca yaninda ivir zivir da olmuyor. 1 aydir böyle devam ediyorum.
Ve bir aydir tekrar spora basladim haftada 3-4 gün 1-2 saat, ve buna ragmen vermiyorum. Tatli pasta vs 1 aydir hic yok, 1 hafatada iki kez 2 top dondurma yedim , birde 2 tane krep, okadar tatli ve hamur olarak.
Zaaten hamur isinden uzak duruum bazen pasta yaptigimda yerim tabii ama onu da yapmiyorum artik. Insan bu azaltilmis sekere bile ayda 1 kilo vermezmi ya ?
Ben bugün 1300 kalori yapcaktim sizce cokmu 1000 e mi indireyim ? 9000 kalori 1 kilo dogrumu, 3 günde 9000 kaloriyi nasil az yicez orayi anlamadim ?

Mesela yaptigim spor ile birlikde bugün 828 Kalori yemisim, yani 1200 e daha 372 kalori var ama ben tokum birsey yemem artik, spor yapmasaydim tam 1200 kalori yemis olcaktim.
Cokmu 1200 kalori ?
Daha azi benim bünyeme göre cok az, bu da hic saglikli degil.

Ben bu sekil bir aydan beri devam ediyorum am gr azalmiyor, bi an 1,5 kilo vermis oluyorum sonra bi bakiom gene almisim 2 kilo ölye inio cikio.

ne ola bilir bunu anlamiyorum iste:KK43:

bende kesin karar verdim bugun başlıyorum kilom 75 kalori sayacağım ve spor yapıyorum.günlük 1 saat spor yarım saat yüzme 15 dk sauna 15 dk buhar odası yağ yakımı için l-cartine ve cla kullanacağım.kobay olacağım bi nevi:)bugünü kaydettim bir hafta sonra kilomu yaazacağım yine

bende kesin karar verdim bugun başlıyorum kilom 75 kalori sayacağım ve spor yapıyorum.günlük 1 saat spor yarım saat yüzme 15 dk sauna 15 dk buhar odası yağ yakımı için l-cartine ve cla kullanacağım.kobay olacağım bi nevi:)bugünü kaydettim bir hafta sonra kilomu yaazacağım yine

Hadi kolay gelsin.
Çok çabuk kurtulursun inşallah kilolarından.:)

hemen dün yediklerimi yazarak aranıza katılmak istiyorum izninizle,

[1] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5
[2] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55
[3] Yumurtalı Taze Fasulye 1.5 PORSİYON 270
[4] knorr çabuk çorba kremalı mantar 1 paket 76
[5] Sütaş Ayran 1 200 ml 76
[6] Simit (susamlı) 1 ADET 260
[7] Doğadan Form Karışık Bitki Çayı (limonlu) 1 ADET 0
[8] Çay (şekersiz) 1 LİTRE 10
[9] Diet Etimek 2 DİLİM 60
[10] knorr çabuk çorba kremalı mantar 1 paket 76
[11] Kuru Üzüm 10 gr 30