Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
bugün erkek arkadaşım resmen beni çileden çıkardı ve ben de oluşan duygusal boşluk akşam yemeğimi light karper ile 5 zeytin yiyireke bitti :KK43: neden diye soracak olursanız tüm gün tıkındım ve allahtan 6dan sonra yemiyorum ama yarın kalori düşeceğim en az 1000 alacağım çünkü bugün 1300 den biraz fazla aldım:KK36::KK36:

bugün erkek arkadaşım resmen beni çileden çıkardı ve ben de oluşan duygusal boşluk akşam yemeğimi light karper ile 5 zeytin yiyireke bitti :KK43: neden diye soracak olursanız tüm gün tıkındım ve allahtan 6dan sonra yemiyorum ama yarın kalori düşeceğim en az 1000 alacağım çünkü bugün 1300 den biraz fazla aldım:KK36::KK36:

bozma moralini arada olur öyle şeyler.. Kızlar bende dayanamadım tartıldım 57.8le başladığım serüven 57.4 ile devam ediyor.. 4-5 gün kadar giremeyeceğim size bol kilo vermeler :)

selam
nasılsın abla:KK16::KK16:

iyidir gülüm..sen nasılsın..

ben ocak 15 diyete başladım ve her gün ne yediğimi karşılarına kalorilerini yazarak devam ettim günlük bazen 800-- bazende 1000 kalori ile kapatıyorum ama akşamları fitness gidiyorum yani aldığım kaloriyi orada yok ediyorum bana kalan 200-300 kalori oluyor bilmiyorum nasıl oluyor ama ara öğünlerde meyve veya badem yiyorum ocak 15 89 kilo idim şuanda 76 kiloya indim arasıra kaçamakları oldu ama devam ediyorum hedefim 60 olmak inşallah mayısa kadar olurum... yani demem oki kalori hesabı yapmak ne yediğini yazmak insanı bir noktada durduruyor... teşekkür ederim.

evet kesinlikle haklısın..yediklerimizin kalori değerlerini bilmek frenliyor bizi..hoşgeldin canım..güzel kilo vermişsin..ama 1000 kalori senin kilon için çok az..bence miktarı artır biraz..ben senin yerinde olsaydım en az 1500 kalori alırdım..

ben 15 kilo veridm kalori yöntemiyle ama listem vardı ona göre yiyordum
yani ekndim hesaplamıyordumm siz nereden hesaplıyorsunuz benim için en iyi yöntem bu sanırıma rtık

hepbera ablaaa döndüm dolandım geldim:)

hoşgeldin canım...daha önceden uyguladığın listeyi atmadıysan yine uygula..bu arada arkadaşlar..masumm arkadaşımız da güzel kilo verenlerden biri..uzun süredir diyetle uğraşıyor.ilk ve son halini görseniz masumun başarısını daha iyi anlarsınız..kendisine spor,diyetle ilgili herşeyi sorabilirsiniz..:13:

bozma moralini arada olur öyle şeyler.. Kızlar bende dayanamadım tartıldım 57.8le başladığım serüven 57.4 ile devam ediyor.. 4-5 gün kadar giremeyeceğim size bol kilo vermeler :)

wintercim senin azmine hayranım..inşallah senin kilona inmek nasip olur bana da ...

Son düzenleme:
hoşbulduk ablaaa,
şimdi hesapladım günlük kalori ihtiyacım 1700 filan çıktıı
ben şimdi 1300 alsam 1 hafta sonrada düşürsem olurmu?

vallaaa acemi gib oldum yaaa:KK43: bildikelirmide unuttumm takılıp kalmaktan 65 te

birde bişiy sorcam mesela ben kahvaltılık sos yapıyorum salça ile
onları nasıl hesaplıycamm?

hoşbulduk ablaaa,
şimdi hesapladım günlük kalori ihtiyacım 1700 filan çıktıı
ben şimdi 1300 alsam 1 hafta sonrada düşürsem olurmu?

vallaaa acemi gib oldum yaaa:KK43: bildikelirmide unuttumm takılıp kalmaktan 65 te

birde bişiy sorcam mesela ben kahvaltılık sos yapıyorum salça ile
onları nasıl hesaplıycamm?

tabi olur canım..her 7000 kalori 1 kiloya eşdeğer ya..mesela...13000 kalori alsan yaklaşık 2-3 haftada 1 kilo verirsin..sonrasında takıldıkça azaltırsın..sos için kullandığın malzemeleri gir listeye..toplam kaloriye bak..sonrasında günlük yediğin miktar kadar ortalama bi değer belirle.hergün onu yazarsın listeye..mesela 60 kalori ise 1 elma gir listeye gibi...ille sos yazmak zorunda değilsin..

tabi olur canım..her 7000 kalori 1 kiloya eşdeğer ya..mesela...13000 kalori alsan yaklaşık 2-3 haftada 1 kilo verirsin..sonrasında takıldıkça azaltırsın..sos için kullandığın malzemeleri gir listeye..toplam kaloriye bak..sonrasında günlük yediğin miktar kadar ortalama bi değer belirle.hergün onu yazarsın listeye..mesela 60 kalori ise 1 elma gir listeye gibi...ille sos yazmak zorunda değilsin..

2-3 haftada 1 kilomu:KK43:(( çok azz ama zaten 1 haftaa böle gitcekk sonra azaltıcamm
1100-1200 arasındaa yürüyüşüde başlıycam yarın:)
bu yaza 58 kilo olarak girebilirim inşş

2-3 haftada 1 kilomu:KK43:(( çok azz ama zaten 1 haftaa böle gitcekk sonra azaltıcamm
1100-1200 arasındaa yürüyüşüde başlıycam yarın:)
bu yaza 58 kilo olarak girebilirim inşş

inşallah canım..kilo vermek sabır işi..sen benden tecrübelisin..bilirsin..takılıp kalmak korkunç..takılmaktan iyidir gram gram da olsa vermek..

inşallah canım..kilo vermek sabır işi..sen benden tecrübelisin..bilirsin..takılıp kalmak korkunç..takılmaktan iyidir gram gram da olsa vermek..

senin veridign kiloda az degilki ablaa:))
tecrübede bazen işe yaramıyor abla, 1 yıldır abartmıyorum tam 1 yıldır 65 in altına düşmeye çalışıyorum çıkıyorum ama düşemiyorum:KK43:
şok diyetler detoksla düşüyorum fazlasıyla geri alıyorum
artık en iyi yol herşeyden az yiyerek gitme yolu:)

bi hızla 5 kilo verdim (19 günde) durdu tartı oynamıyooooo,regl dönemi etkiler mi? tecrübeli arkadaşlar bilginize başvurulur

senin veridign kiloda az degilki ablaa:))
tecrübede bazen işe yaramıyor abla, 1 yıldır abartmıyorum tam 1 yıldır 65 in altına düşmeye çalışıyorum çıkıyorum ama düşemiyorum:KK43:
şok diyetler detoksla düşüyorum fazlasıyla geri alıyorum
artık en iyi yol herşeyden az yiyerek gitme yolu:)

1 yıl mı:KK53:niye öyle oldu kii...günlük menü paylaşalım banucum.montide çok yemek yiyebiliyorsun.kalori sayımında doymayabilirsin bi süre..ama yaşın genç..çabuk alışacağına ve kolay kilo vereceğine inanıyorum ben..

1 yıl mı:KK53:niye öyle oldu kii...günlük menü paylaşalım banucum.montide çok yemek yiyebiliyorsun.kalori sayımında doymayabilirsin bi süre..ama yaşın genç..çabuk alışacağına ve kolay kilo vereceğine inanıyorum ben..

şöyle oldu abla mesela k fleks diyeti yaptım eçen yıl 62 yi gördüm
sonra çıktım , 65 ee detoskla indim 63 geri çıktım 66 ya filan
yaniii sıktım sıktım birdne bırakınc akilolalrda geri geldiii
ve 5 in etrafında dolanıyorumm
inşş bu yöntemle giderrrrr sporda eklersme müthiş olcakkk

bi hızla 5 kilo verdim (19 günde) durdu tartı oynamıyooooo,regl dönemi etkiler mi? tecrübeli arkadaşlar bilginize başvurulur

verdiğin 5 kilonun birazı sudur muhtemelen..regl olunca bünye su tutuyor ya..ondan kilo veremiyor..hatta almış gibi gelir sana..birkaç güne normale dönersin..bu arada kaç kalori alıyorsun günde..diyete ara verme canım..

şöyle oldu abla mesela k fleks diyeti yaptım eçen yıl 62 yi gördüm
sonra çıktım , 65 ee detoskla indim 63 geri çıktım 66 ya filan
yaniii sıktım sıktım birdne bırakınc akilolalrda geri geldiii
ve 5 in etrafında dolanıyorumm
inşş bu yöntemle giderrrrr sporda eklersme müthiş olcakkk

aslında hep kilo vermişsin..ama kaçamakları anca temizlemiş:))kilo vermen durmamış yani...bu güzel...metabolizman yavaşlamamış...sporla desteklersen güzel kilo verirsin..

evet canim cok etkiliyo hemde. bende gecen haftalarda hiç kilo veremiyodum hatta tartida arti ciktigim bile oluyodu.ama bu hafta regldeyim iki gunde 1 kilo gitti.hepsi sislik tabi yag degil ama insanin morali duzeliyo...yeme duzenim ayni kalori saymaya devam. bu yontemi omrum boyunca yapmaya kararliyim...

menüm:KK42:

2012-03-21 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori

akşam
[1] Bulgur Pilavı 0.2 PORSİYON 58.2
[2] Tavuklu Patates Yemeği 1 PORSİYON 250

ara
[3] Portakal 0.5 ADET 25
[4] CEVİZ 1 adet 27
[5] sek light süt 200 ml 1 adet 63.4
[6] Beyaz Peynir 30 GRAM 75

sabah
[7] siyah zeytin 3 adet (3gr) 24
[8] Mercimek Un Çorbası 0.5 PORSİYON 92
[9] Ekmek 1 DİLİM 65
[10] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
[11] Sütaş Tereyağı 10 GRAM 74
Toplam : 828.6 kal.

verdiğin 5 kilonun birazı sudur muhtemelen..regl olunca bünye su tutuyor ya..ondan kilo veremiyor..hatta almış gibi gelir sana..birkaç güne normale dönersin..bu arada kaç kalori alıyorsun günde..diyete ara verme canım..

,1100-1200 kalori arası,altına düştüğüm oluyor ama hiç 1200 ü aşmadım,pazar günü bir kahvaltı kaçamağı dışında..bırakmadım ama şevkim kırılır gibi oldu.

evet canim cok etkiliyo hemde. bende gecen haftalarda hiç kilo veremiyodum hatta tartida arti ciktigim bile oluyodu.ama bu hafta regldeyim iki gunde 1 kilo gitti.hepsi sislik tabi yag degil ama insanin morali duzeliyo...yeme duzenim ayni kalori saymaya devam. bu yontemi omrum boyunca yapmaya kararliyim...

ay inşallah canım,bence de Allah uzun ömür versin, yaşam tarzına dönüştürsek bir daha kilolu olmayız ,sen ne zamandır kalori sayıyorsun ve kaç kilo verdin Hatice27 ?

iyidir gülüm..sen nasılsın..

evet kesinlikle haklısın..yediklerimizin kalori değerlerini bilmek frenliyor bizi..hoşgeldin canım..güzel kilo vermişsin..ama 1000 kalori senin kilon için çok az..bence miktarı artır biraz..ben senin yerinde olsaydım en az 1500 kalori alırdım..

hoşgeldin canım...daha önceden uyguladığın listeyi atmadıysan yine uygula..bu arada arkadaşlar..masumm arkadaşımız da güzel kilo verenlerden biri..uzun süredir diyetle uğraşıyor.ilk ve son halini görseniz masumun başarısını daha iyi anlarsınız..kendisine spor,diyetle ilgili herşeyi sorabilirsiniz..:13:

wintercim senin azmine hayranım..inşallah senin kilona inmek nasip olur bana da ...

İnşallah inşallah :) Ablacığım keşke o azim olsa da tutsam azıcık boğazımı ama yok işte .. Vereceğim kilo az olunca daha da salıyorum kendimi yedikçe yiyesim geliyor :) şimdi havalarda ısınıyor dondurma yerim bol bol :) nisan sonuna kadar 52 olmak istiyorum inşallah ..

bu da bugünkü menüm evet evet biliyorum Benim o süper olmuş :18:

[1] TAZE SIKILMIS PORTAKAL SUYU (200 ML) 1 BARDAK 90
[2] havuç 1/2 adet 26
[3] Maydanoz 5 gr 2
[4] Yeşil Zeytin 2 adet 14
[5] Etsiz Dürüm Çiğ Köfte (3 çiğköfte ile) 1 adet 262
[6] Sütaş Ayran 1 200 ml 76
[7] Sütaş Light Beyaz Peynir 60 GRAM 111
[8] Uno Denge Light Sandwich Ekmeği 1 ADET 134
[9] benim`o 1 paket 448
Toplam : 1163 kal.

kahvaltı
2 d. kz. ekmek
peynir,zytin
dom.salt

ara
1 portakal yogurt

öglen
2 haşlama yumurta
ilee salata
1 dlm ekmek

ara:KK43:
yarım havuç
1 dlm beyaz ekmek( gereksiz bi ara son derece:)

ara
1 fincan süt
1 avuç kuru üzüm

akşam
1 tabak pırasaa
yogurtt

toplamda 1273 cal.
çok başarılı bir menü sayılmaz

X