kafesteyim:(

smollgirl20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
1.149
560
31
suan okadar kotu hissediyorumki...esim olacak insan buldugum guzel bir ise gondermedi beni..ama bole bir hakki nasil olur ya..evliyiz diye bogun egiyoruz allahim kac gundur kalbim aciyor cunku elim kolum baglandi ve bugun onun yuzunden is gorusmesine gidemedim..kafa tutamam kizim cok etkilenir buyuk kavga cikinca ..aileler karisir falan bi kez daha kaldiramayabilirim..isin kotusu babamda bana sahip cikcana esime destek oluyor..kocandir dinle diyor..onu dinleye dinleye 30 yasina geldim ve simdiye kadar kendi parami kazanamadim ustelik kenndi maasi da aaz ve kiradayiz..bana harclikda veremiyor..istemiyorum da kimsenin parasini..ama kendi kazanmama nasil emgel olur..suan delirmis vaziyetteyim napicami bilmiyorum...karsi oldugu is kuaforluk ..diger islere girsem sabah 9 aksam 6 falan ole seylere karsi degil aslinda daha once calistim farkli sekyorlerde ama icim istemedi ciktim..kuaforluge cok yatkinim makyozluk yapiyorum kenndi capimda..cok istiyorum buluyorum da is..ama ben bulunca tutusuyor..nefrey ediyorum suanda ondan..birazdan kizim uyuduuktan sora bosanmak istedimi soylucem..aslinda buna da cesretim yok ama sirf belki kaybetme korkusuuyla ozgurlumu geri verir diye...bu cuml3 bile nekdar agir...bolbol dua ediyorum allah bizi ozgur yaratmisken bu sahsiyetlerle evlendik diye neden ozgurlumuz kisiitlaniyor..kucuk bir ilcede geri kafali geri dusunceli ailelerin akrabalarin ve birde esin icinde bu dusuncelerle bogusuuyorum..ben kendi icimde cok.modern ve medeni dusunen bir insanim..esim ciksa karsima ben hobi olarak sahne almak istiyorim faln dese mesela saygi duyarim ve degisiklik olur diye sevinirim ya ..tek basima mucadele edemiyorum bu kadr insanla...en cok da zoruma giden benim hayallerimi elimden alip cocukla beni eve kapatip kendi de yatak idasinda ders calismasi...kendi hayallerine kosmasi....allahim cildiriiuorum bu dusunceyle kitaplarini yakasim geliyor suan ozgurlumi hayallerimi aldi cunku..sadece lanet ediyorum suan...yapayalnizim ve parasizim ve hapisim ozgurlugum elimden alinmis gibi hissediyorum bunun zindan dan bsska aciklamasi varmi....hayallerim vardi ehliyet alicaktim cocuguma her ne isterse alicakim para biriktirecektim bu evi degistirecektik ..ben biktim artik.cuma gunu buyuk bi sinava gircek kul hakkiyla xannetmiyorum kazanicani..bel napayim arkaxaslar...kuaforlukten vaz mi geceyim...satis danidmani falan olmak istemiyorum cynku ben 45 yasinda bile calisan olmak istiyorum simdi yatirim yapmassam ozaman ne islerfe calisacamki..kuafor dukkanimi acabikirdim halbuki o yaslarda rahay ederim...suan eczane hastane satis danismani gibi is bulsam sekreter muhabsebe olan onlara gondercek biliyorum..oyle isleti hem ben istemiyorum hem istesemfr beni almszlsr ofis programi bilenler aliniyor tecrune istiyor herkez hicbi tecrubem yok..elim yatkin makyozluk ve kuaforulyge.onun keygi icin severek yapicam isten vazmi gecicem...yogun calisma saatleri benide dusunduruyor ama napim herseyin zorlugu var..sabah 8 de orda olcan dukkanda...esimde evden 9 da cikiyor..onu sorun yapti en cok da ..once coccugu anneme birakicaz ki annemde eve uzak..ordan islere gecicez ki onun baslama saati benimkinden 1 bucuk saat sora..benn dolmusla gitsem hergun birsuri masraf.o cocugu ben tek basima nasil hazirlim birlikte yapsak daha iyi falan diyor ..zaten coccuk genelde agliyor uykuluyken beni istiyor..baya perisanlik olcak diyor.....napayim kizlar kim hakli sizcr...biseyler deyin bana nolur...

Kuaförlük işinin şartları zormuş. Bence bulduğunuz bir işe girin biraz çalışın seversiniz belki.
Kızınız biraz büyünce içinizde ukte kalırsa yine kuaför olarak iş ararsınız.

Evde kuaförlük yapsanız? Yavaş yavaş müşterileriniz olur iyi de olur.
Diğer türlü bir şey diyemeyeceğim çünkü çalışmanıza izin veriyor sadece kuaförlük istemiyor demekki şartları uygun bulmuyor, böyle kararlara eşler beraber karar vermeli.

Kuaförlük işinin şartları zormuş. Bence bulduğunuz bir işe girin biraz çalışın seversiniz belki.
Kızınız biraz büyünce içinizde ukte kalırsa yine kuaför olarak iş ararsınız.
oylemi dersiniz?
evet sartlari zor hatta bunca semeye kadar pazar calisildigi icin ikna edemedim birazda hakli biluluyodum o bitek pazar evde diye birlikte vakit gecirmek istiyor diye..ama.simdi mucize oldu pazar gunleri acma yasagi geldi..onceleri bi yumusadi ama sabah erkeni simdide sorun ediyor benimde kafami kurcaliuor ama bendr sasirdim napicami

Evde kuaförlük yapsanız? Yavaş yavaş müşterileriniz olur iyi de olur.
Diğer türlü bir şey diyemeyeceğim çünkü çalışmanıza izin veriyor sadece kuaförlük istemiyor demekki şartları uygun bulmuyor, böyle kararlara eşler beraber karar vermeli.
evde de olmuyor ufaktan yapiyorum ama gelisyiremedim bide vergi falan gerekiyo hicgerek yok buna ben tam zamanli gidio bi dukkanda kendimi gelisyirmek istiyodum:KK43:

evde de olmuyor ufaktan yapiyorum ama gelisyiremedim bide vergi falan gerekiyo hicgerek yok buna ben tam zamanli gidio bi dukkanda kendimi gelisyirmek istiyodum:KK43:
Ama işte bunun için önce bir başka işte çalışın kuaförlükte de part-time çalışırsınız olmaz mı?

Sevdiğin işi yap canım eşin istiyo diye satış elemanı muhasebe işi yapmak Zorunda değilsin eşini bi şekilde ikna et çalış ma saatleri eşine uygun bi kuaförle anlaş kendini ilerletincede bi yer açarsın yaşın daha genç bu yıllarını mutlaka değerlendir bende 31 yaşındayım bir oğlum var şükür ve mali müşavirlik sınavlarına hazırlanırım allah hepimizin yardımcısı olsun sen gönülden işte eşin mutlaka bi şekil ikna olur

oylemi dersiniz?
evet sartlari zor hatta bunca semeye kadar pazar calisildigi icin ikna edemedim birazda hakli biluluyodum o bitek pazar evde diye birlikte vakit gecirmek istiyor diye..ama.simdi mucize oldu pazar gunleri acma yasagi geldi..onceleri bi yumusadi ama sabah erkeni simdide sorun ediyor benimde kafami kurcaliuor ama bendr sasirdim napicami
İlk amaç para kazanmak değil mi? Şartlarınıza uygun iş arayın. Para kazanmak sizi motive eder istediğiniz eve taşınırsınız, eşinizin harçlık vermesini beklemezsiniz, kızınızın ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.
Bi yerden başlayın sonra devamı gelir. Kuaförlük tek seçeneğiniz olmasın o işinde bir sürü zorlukları var. Sizi mutlu edeceğinin garantisi yok.

Sevdiğin işi yap canım eşin istiyo diye satış elemanı muhasebe işi yapmak Zorunda değilsin eşini bi şekilde ikna et çalış ma saatleri eşine uygun bi kuaförle anlaş kendini ilerletincede bi yer açarsın yaşın daha genç bu yıllarını mutlaka değerlendir bende 31 yaşındayım bir oğlum var şükür ve mali müşavirlik sınavlarına hazırlanırım allah hepimizin yardımcısı olsun sen gönülden işte eşin mutlaka bi şekil ikna olur
benim esimde mali musavirlik staj.sinabina hazirlaniyor suan...bilemiyorum kafam karmakarisik:KK43:

İlk amaç para kazanmak değil mi? Şartlarınıza uygun iş arayın. Para kazanmak sizi motive eder istediğiniz eve taşınırsınız, eşinizin harçlık vermesini beklemezsiniz, kızınızın ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.
Bi yerden başlayın sonra devamı gelir. Kuaförlük tek seçeneğiniz olmasın o işinde bir sürü zorlukları var. Sizi mutlu edeceğinin garantisi yok.
her ikiside...hem para kazanmak hem bu meslekte kariyer yapmak...o isin zorluklarini biliyormusun canim biraz anlatirmisin belki sogurum:KK43: sogumakta dogru bir karar mi onu da bolilmiyorum

suan guldur guldurde kuaforlugu canlandiriyolar agda konusu falan acaba ben soguyum diye mi bunu cikardi allah karsima

Hayallerinizden vazgeçmeyin tabi ki, ilçe diyorsunuz.
Bizim burda kasabaydı, kadın evinin bir odasını kuaför olarak açtı.
Üstelik başka bir kuaför vardı yakınında.
Kurslar aldı geliştirdi ,bu arada kendini.
Bir kaç yıl sonra dükkan açtı evinin altına.
Şeytan tüyü mü dersiniz ,işi de çok iyi mi dersiniz bilinmez ama
Şehirden bile geliyorlar kadının yanına ve bir sürü çalışanları var.
Burdaki bayanlar çok bakımlı değildi inanın kuaföre dahi gitmezlerdi.
Samimi bulanlar güveneler ağdayı hep ona yaptırılar.
Şimdi maşallah boş zamanı yok, dükkanı hep dolu.
Allah daha çok arttısın.
Kadın azmetti çalıştı meyvelerini topluyor.

Hayallerinizden vazgeçmeyin tabi ki, ilçe diyorsunuz.
Bizim burda kasabaydı, kadın evinin bir odasını kuaför olarak açtı.
Üstelik başka bir kuaför vardı yakınında.
Kurslar aldı geliştirdi ,bu arada kendini.
Bir kaç yıl sonra dükkan açtı evinin altına.
Şeytan tüyü mü dersiniz ,işi de çok iyi mi dersiniz bilinmez ama
Şehirden bile geliyorlar kadının yanına ve bir sürü çalışanları var.
Burdaki bayanlar çok bakımlı değildi inanın kuaföre dahi gitmezlerdi.
Samimi bulanlar güveneler ağdayı hep ona yaptırılar.
Şimdi maşallah boş zamanı yok, dükkanı hep dolu.
Allah daha çok arttısın.
Kadın azmetti çalıştı meyvelerini topluyor.
evin odasini falan istemiyorum cnm ben gidip bir dukkanda calismak istiyorum zaten bu dusunceyi esim yine engellemisti vergi derdi var demisti isyerine donustiriyosun odayi demisti arastirdim dogru ..ben direkt maas alacagim ise girmem lazim..ama suan hayallerden vazgecip vazgecmemek arasinda gidip geliyorum:KK43:

Genç kızlara önce iş sonra evlilik dediğimizde bizlere hönkürüyorlar ama kötülüğe söylemiyoruz.
Aile yapınız ve eşinizin kafa yapısı bu demek ki. Kavga gürültüye gerek yok. Çalışırsanız koşullarınızın ne kadar iyileşeceğinden bir çatınız olacağından bahsedin. Eşiniz heveslenir de izin verir belki.
Ne entrresan adamlar var
Kadın çalışınca ne oluyormuş ki?

Bu toplumda evlensen bir dert, evlenmesen bir, ayrılsan ayrı..
Medenileşmemiş toplumlarda erkekler kızlardan bir sıfır önde başlıyor hayata, fiziksel güclerinden dolayı. Ama kapitalist çağda maddiyyatı olan güclüdür. Bu sebeple kadınlar evlenmeden önce okuyup bir sanat sahibi olmalı ki, "bedevi" bir erkek karşısında ezilmesin, haklarıni bilsin. Ve erkek de en azından düşüncealtında kadından korkabilsin.

Senin durumunda artık bazı şeyler için gec kalınmış..
Kendin de anlamışsın belirttin "kafa gelemem" diye. Yazdıklarından boşanmanı çare olarak göremedim
Bence sabırla, ikna ile, tatlılikla ,zamanla işlerini halletmek yolunu seç.

Genç kızlara önce iş sonra evlilik dediğimizde bizlere hönkürüyorlar ama kötülüğe söylemiyoruz.
Aile yapınız ve eşinizin kafa yapısı bu demek ki. Kavga gürültüye gerek yok. Çalışırsanız koşullarınızın ne kadar iyileşeceğinden bir çatınız olacağından bahsedin. Eşiniz heveslenir de izin verir belki.
Ne entrresan adamlar var
Kadın çalışınca ne oluyormuş ki?
zaten cok ama cok pismanim bunun icin..meslek sahibi olmadan evlendime ki ozamanlar babam beni kaufor yanina sokmustu 17 yasinda ..kendi cahillimden ve onun istegiyle orayi birakmistim..birakmasaydim eger suan kuafordum ama.nasip diyelim..herkez nasibinin ekmegini yiyor galiba:KK43:

Bu toplumda evlensen bir dert, evlenmesen bir, ayrılsan ayrı..
Medenileşmemiş toplumlarda erkekler kızlardan bir sıfır önde başlıyor hayata, fiziksel güclerinden dolayı. Ama kapitalist çağda maddiyyatı olan güclüdür. Bu sebeple kadınlar evlenmeden önce okuyup bir sanat sahibi olmalı ki, "bedevi" bir erkek karşısında ezilmesin, haklarıni bilsin. Ve erkek de en azından düşüncealtında kadından korkabilsin.

Senin durumunda artık bazı şeyler için gec kalınmış..
Kendin de anlamışsın belirttin "kafa gelemem" diye. Yazdıklarından boşanmanı çare olarak göremedim
Bence sabırla, ikna ile, tatlılikla ,zamanla işlerini halletmek yolunu seç.
bosanilcak kadar vahim bi evlilik icinde degilim ama aslinsa bu da bosanma sebebi..cocuk.icin ufak seylere sabrediyoruz biz kadinlar...artik zaman hizla.ilerliyor bende bunun telasi var artik 28 yasindan sonra ciraklik mi kalfalikmi ustalik mi hangisinin belgesini alacam da dukkan acicam :KK43:

X