Kafamızda Soru İşareti Olarak Kalan Dini Sorular?

ay canım benim hayırlı cumalar ...
ay kusura bakma canım unutmuşum bu akşam sorarım akşama da hemen yazarım foruma gülüm

tmm ablacım içimde hep süphe var dinlerken
yanlışta birşey yapmak istemiyorum ondan hatırlatmak istedim :)

tmm ablacım içimde hep süphe var dinlerken
yanlışta birşey yapmak istemiyorum ondan hatırlatmak istedim :)
yok canım hatırlat sen bana ev dağınık ya kafa bin dünya aklımdan çıkmış kusura bakma ama yanlış olduğunu düşünmüyorum yine de sorayım dur bakalım
abdestsiz dokunulmaz ama dinleneceğini biliyorum ben sorayım tam bilgilenelim yazarım akşam sana kuzum

biliyorum ablacım ondan yazıyım dedim
ne kusuru olabilir seninde kendine göre işin gücün var :)
bide mazeretliykende dinleyebilirmiyim
kesinlikle takip etmiyorum arapça yeni öğreniyorum biliyosun ablacım
elhamdülillah 5 vakit namaz kılıyorum mazeretli olup birşey yapamayınca kendimi boş hissediyorum sanki hiçbirşey yolunda gitmiyo

ay canım benim maşallah namazlarını ne güzel aksatmıyorsun ben aksatıyorum bu sıralar..
nazar değmesin ALLAH daim etsin inş Arapçayı da öğrenirsin benim gibi yavaş yavaş sonra normal dakin sakin okursun inş daha da iyi amin..
ne kadar okursan ve Kuranı öğrenirsen mezarında ona göre ışık yanarmış canım Rabbim sevdiklerimizi de bizi de karanlıklarda koymasın hesap günü bizim için kolay geçenlerden olur inş amin

Amin amin inşallah

mutlaka saygı olarak başörtülü abdestli olmak en güzelidir ama kuranı kerim okurken tesettür şartı yoktur başı açıkta okuyabilirsin.
yolda şarkı dinlemektense kuran dinlemen çok güzel bence okumadığın için abdest şartıda olmaz.
evdeykende tv bilgisayar cd vs den açıp dinleyebilirsin hiç bir sakınca olmaz.her halimiz Kuran olsa keşke canım sen vazgecme bence bu yaptıklarından :)

ben de başörtü gerek diye düşünüyorum işte abdestsiz olsa bile bakalım bir sorayım iyice eşime başörtüsünü diyeceğini düşünüyorum ..
bilen bol bol okumaya çalışmalı bence bilmeyende mealini olsun okumalı dinlemeli

hürmeten ve edeben başörtülü okumak en güzelidir ama kadınların Kur'an okurken başını ve kollarını örtmesinin farz olduğunu gösteren bir bilgi yok benim bildiğim. her harfinden her halinden nasiplenmek için çaba göstermek lazım mealini arapçasını tefsirini vs. artık o kadar rahat ki imkanlarımız küçücük tlfdan hepsine ulaşabiliyoruz. Rabbim nasiplendirdiği kullarından eylesin

Ayy inşallah öyle huzur buluyorum ki
okuyan hocada çok duygulu okuyor tüylerim diken diken oluyor

programı telefonuma indirdiğimden beride televizyon izlemiyorum desem yeridir
zaten pek aramda yoktu

asla saygısızlık ve yanlış birşey yapmak istemem dinleyerek huzur bulmak meal okuyarak anlama niyetindeyim

bende indirdim dinledikçe dinleyesin geliyor dimi ne kadar güzel okuyorlar maşallah.
için rahat olsun canım fetva mercii değilim ama ortada bir sıkıntı yok bence :)
Rabbim inşaallah tesettürüde nasip eder tez zamanda içine iyice siner

amiinnn aminn inşallah öyle çok istiyorum ki
hem özel sektörde olduğum hemde yanlış yapmaktan korktuğum için çok çekiniyorum
Rabbim inşallah en kısa zamanda bilinçlice nasip eder..

ama inanıyorum hayatım kademe kademe değişiyor
geçen sene üç aylarda dualarımız sizinle topiğine ve dua gruplarına girmemi nasip etti Rabbim
sonra latince den ve mealden kuranı okudum
bir sürü dua aldım dua ettim
sonra namaza başladım
şimdide kuran dinleme öğrenme aşkı var içimde şükürler olsun yaşatan Rabbime

yok canım benim sen çok içten ve okuma heyecanın cümlelerinden belli ben çok taktir ediyorum seni benim akımda da sadece başötrüsü meselesi onu iyice sorayım dur bakalım gülüm

alo diyanet vardı ya eskiden kapandı demişti whitewolf

hamdolsunn ne kadar güzel. iş ortamını bilemiyorum ama hiç tereddüt etme canım tesettür konusunda yanlış yaparım diye ben neredeyse 10 senedir kapalıyım hiç mi yanlışım hatam eksiğim kusurum yok elbette var ama bir yerden başlamadan olmuyor dualarında yer ver canım Rabbim hepimizi hakkıyla taşıyabilenlerden eylesin

yok canım benim sen çok içten ve okuma heyecanın cümlelerinden belli ben çok taktir ediyorum seni benim akımda da sadece başötrüsü meselesi onu iyice sorayım dur bakalım gülüm

tmm ablacımm

otelde muhasebeciyim
saçı açtırıyorlar öyle yapmak benimde hiç içime sinmiyor
eşimde bebek olduğunda inşallah işi bırakırsın kendi ofisimizi açarız o zaman
içine sinerek yaparsın diyor kısmet olur inşallah inşallahh

otelde muhasebeciyim
saçı açtırıyorlar öyle yapmak benimde hiç içime sinmiyor
eşimde bebek olduğunda inşallah işi bırakırsın kendi ofisimizi açarız o zaman
içine sinerek yaparsın diyor kısmet olur inşallah inşallahh[/QUOTE]
İnşallah tez zamanda bebiş gelir o zaman bereketiyle nasipleriyle gelsin inşaallah hemde :)

İnşallah tez zamanda bebiş gelir o zaman bereketiyle nasipleriyle gelsin inşaallah hemde :)[/QUOTE]
hayırlısı olsun canım neden açtırıyorlar ne gerekmiş artık kamu kurumlarında bile kapalı ahh ahh..
ya açık insana da saygı göster kapalıya da imanı önemli onu da zaten biz değil ALLAH BİLİR RABBİMİZİ İLGİLENDİRİR...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…