Aile Planlaması kafam karışık..doğum kontrol hapı??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

em__oss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2011
430
1
merabalar arkadaşlar...evleneceğim için korunma yöntemleri araştırıyorum fakat kararsızım.yani ilaç kilo falan aldırıyormu?böyle birşeyi istemiyorum...
ama en güvenilirde sanki ilaç gibi geliyor kadınlar yıllardır içiyor ve birşey olmuyor.birtane güzel varmış adı yasmin onu alıp içsem kilo falan aldırırmı veya hormonlara zarar verirmi.çünkü annem eskiden sıradan bi ilaç kullanmış her sene 5!kilo almış...ama bi kaç yıldır yasmin kullanıyor ve hiç birşey yapmadı dedi.

tecrübelerinize ihtiyacım var..

burda sana kilo aldım diyende çıkar çok memnunum diyende çıkar, hiçbi ilaç rastgele alınıp kullanılmaz doktora git o uygun yöntemi sana söyler, kadınlara bişey olmadığını iddia etmişsin ama haplar uygun olmayan bünyelerde damar tıkanıklığı yapıyo

doktorada danıştım ilaç alıp kullanabileceğimi söyledi ileride ne olup olmayacagını bilemeyiz dedi.istersen başla dedi o ilacın ismini doktorda söyledi..sizlerede sormak istedim.

Doktora gitmeden kullanmayın. Bazı bünyelerde ödem yapıyor bazılarında kilo, bazılarında ise (benim gibi) hic birşey. Ama şimdiki aklım olsaydı kullanmazdım :S Bıraktıktan sonra bütün düzenim bozuldu.

doktorada danıştım ilaç alıp kullanabileceğimi söyledi ileride ne olup olmayacagını bilemeyiz dedi.istersen başla dedi o ilacın ismini doktorda söyledi..sizlerede sormak istedim.

kan tahlili yapmıyo mu bu doktorlar bende temmuzda evleniyorum ve bu tarz konuları özellikle okuyorum sanki doktorlar ezbere ilaç yazıyo gibi, öğrenmişler 2 marka her gelene onu yazıyo, doktora hatırlat kan tahlili iste, yumurta rezervine falan bakıyolar rezervin düşükse hap kullandırtmıyolar heleki hapı uzun süre kullanacaksan

:) yapmıyorlar.

Aslında kan tahlilii jinekolojik muayene (yumurta rezervi vs gibi) yapılması lazım ama şunu kullan deyip gönderiyorlar

:) yapmıyorlar.

Aslında kan tahlilii jinekolojik muayene (yumurta rezervi vs gibi) yapılması lazım ama şunu kullan deyip gönderiyorlar

benim ailemde kalp ve damar hastalığı genetik mesela, bana ezbere nasıl verirler aklım almıyo, ben de sağlık sektöründeyim ama hala şaşırabiliyorum

evet yapmıyorlar yani en azından bana öyle birşey demedi .tekrar giderim o sorun değilde...
bilmiyorum kafam çok karışık.uzun yıllar onu içmekte bi sorumluluk esasında...

demekki bünye işi bu.

benim ailemde kalp ve damar hastalığı genetik mesela, bana ezbere nasıl verirler aklım almıyo, ben de sağlık sektöründeyim ama hala şaşırabiliyorum

Ben bu ülkede hicbir şeye şaşırmıyorum artık

evet yapmıyorlar yani en azından bana öyle birşey demedi .tekrar giderim o sorun değilde...
bilmiyorum kafam çok karışık.uzun yıllar onu içmekte bi sorumluluk esasında...

demekki bünye işi bu.

Kişisel bir yorum; cok büyük rahatlık ama kullanma

ne ben içerim ne de nişanlım içmeme taraftar, o korunucak, neticede hap her gün içiyosun, benim etrafım doktor hemşire ebe dolu öneren yok, ağrı kesici bile içmezler kıvranmadıkça

Canım ben 6 aylık evliyim 3 ay kullandım bıraktım şimdi. Bana çok fazla yan etkisi olmadı 3 kilo aldırmaktan başka. Oda çok bir şey değil zaten zayıfım ilacı bırakınca eski kiloma döndüm. Herkeste farklı bir yan etkisi oluyor. Benim yumurtalarım tembelleşmesin diye bıraktım açıkcası. Bir arkadaşımın yumurtları tembelleşmişti şimdi çocuk istiyorlar ama olmuyor.

ciddimisin ya bu sebepten çocukları olmuyormu büyük bişey bu sanırım doktor yolu tekrar göründü..riske atamam

ciddimisin ya bu sebepten çocukları olmuyormu büyük bişey bu sanırım doktor yolu tekrar göründü..riske atamam

tabi ki canım böyle bi sıkıntı oluyo uzun vadeli kullanımda, mantıken bi düşünsene yıllar boyu bünyene çocuk istemiyorum mesajı veriyosun hormonlarını baskılıyosun sonra hemen bırakınca vücut aa bunlar çocuk istiyo diyemiyo malesef

ben aksine kilo verdim kullanmaya başlayınca ödem attırdı benden...
çocuk olmama mevzusuna benim de kafam takılıyor çok...daha en azından 3 sene daha kullanıcam o yüzden acaba yan etki yapar mı çok korkuyorum...

en az 10 yıl kullanmışımdır çok büyük rahatlık.ama son zamanlarda başağrılarım artınca bıraktım sonra da oğlum sayhan oldu:))) şimdi de iğneyi düşünüyorum aylık bi denicem sanırım .

arkadaşlar prezervatif diyede bişey var neden eşlerinize bunu önermiyosunuz en azından onlar her Allahın günü ilaç içmek zorunda değil bünyelerine kimyasal girmiyo kullanıyo ve atıyo

haklısın,kafam iyice karıştı ..ilaç evet çok rahat ama işte sonuçlarını bilmek gerekiyor.sanırım bi tahlil yapılması lazım.yoksa kullanamıycam.
ama ilk zamanlarda başka birşey kullanılırmıki acaba bilemiyorum ya

bende yumurtalıkları tembelleştiryor dediler kullanmadım hamileyim şimdi doğumdan sonra düşüncem ne kullancağımı. 1 ay kendiliğinden olmadı

ilacın rahatlığı gerçekten çok büyük hiçbişeye benzemiyor...
10 senenin sonunda çocuğu olanı duymak rahatlattı biraz:)ara rara gidip tahlil kontrol falan yaptırmak gerekiyor sanırım:S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…