Isteksizlik (Dogum Kontrol Hapı) Yardım lütfen

Yok canım ben doktora yazdırmadım ama normalde yazılıyormu bılemıyorum ben direk saglık ocagına gittim orda vurdular hemen birde kart verıyor ona vurundugun tarihleri yazıyor her gittiğinde.

Benim spiralden dolayı kanamam aşırı coğalmıştı en sonunda kansız kaldım bana yaramadı yani cıkarttırdım ama iğne de duzenli şimdi adetlerim söylenenler gibi hiç kesilme düzensizlik falan yapmadı bende.
Eczaneden de alinmiyor yani sirekt saflik ocagina mi gidiliyor? Arastirayim bana uygunsa bu da iyi aslinda.

Bende evliyken aşırı adet sancısı icin doktora gittiğimde dienille diye dogum kontrol hapi vermisti doktorum hic bir yan etkisini görmedim ne baş ağrısı ne isteksizlik 🤔

Yasmin bana da aynı etkiyi yaptı aşırı kuruluk var çok sıkıntı çekiyorum.Aynı şekilde isteksizlik de yapıyor bende.Aynısını benim görümceye de yapmış anlatıyordu geçen gün.

Merhaba arkadaşlar.
Sorunumu en baştan alicam.

Adet düzensizliği sorunum sebbeiyle daha 16 yasinda Yasmin isimli dogum kontrol hapina başladım. 20 yasinda evlendim. Hapa devam ettim hem hapi kullanmadigimda adet olmadigim icin hem de korunma amaçlı. Ancak bu Yasmin bende asiri derece bas agrisi yapıyordu. Daha dogrusu yapıyormuş ben ilaca baglamamistim ama ondanmis simdi dusununce.

Neyse 2017 mayis ayinca dogum yaptim. Dogumdan sonra 48.gun adet olsum ve 3 ay duzenli olduktan sonra yine olmamaya basladim.
4.ayda sütüm de kesilince doktora gittim. Hem korunma isteğim hem adet düzensizliğim hem de yuz bolgemdeki tuylenme nedeni ile bana Gynelle diye bir doğum kontrol hapi yazdi. Hicbir yan etkisi olmamisti en baslarda. Bas agrisi da yapmadi.

Yalniz arkadaslar asiri derecede kuruluk ve isteksizlik problemim olustu. Oyle ki aseksuellik seviyesine ulasti bu isteksizlik. Esim yaklasmasin diye dua eder oldum. Hissizlestim zevk falan almiyorum.

Dogum kontrol hapini bırakmayı dusunmuyorum. Baska yontemlere guvenmiyorum. Ben kullandim isteksizlik yapmadi dediginiz bir marka falan varsa lutfen el atin kizlar ya :KK43: Kutu bitince baska markaya gecmem lazim.
Canım ben 4 yıldır Yazz kullanıyorum, hiçbir yan etkisini görmedim. İsteksizşik kuruluk vs yapmadı bende, bi dene istersen

Yasmin bana da aynı etkiyi yaptı aşırı kuruluk var çok sıkıntı çekiyorum.Aynı şekilde isteksizlik de yapıyor bende.Aynısını benim görümceye de yapmış anlatıyordu geçen gün.
Dogumdan once Yasmin de kullandim bende de asiri bas agrisi yapmisti. Illa bi yan etki yapmak zorunda mi bunlar acaba ya.

Tek cocugum var yasim 30. Baska cocuk dusunmuyorum. Dogumda sordular baglayalim mi diye. Aptal gibi hayir dedim :KK43:
Özel değilse neden 2.çocuk düşünmüyorsunuz? Tek çocuk doğumunda bağlayalım mı diye sormalarına da çok şaşırdım açıkcası

Özel değilse neden 2.çocuk düşünmüyorsunuz? Tek çocuk doğumunda bağlayalım mı diye sormalarına da çok şaşırdım açıkcası

Aslinda ben de ilk cocukta bagladiklarini bilmiyordum sormalarina şaşırdım. Sonra da evet demedigime pisman oldum. Belki ozelde oldugu içindir bilemiyorum ki.
Ozel bir sebebi yok. Tahammulsuz bir insanim. Bir cocuk bana yetti de artti bile :)

Canim bende yasmin kullanmistim ilk evlendigim zaman bende asiri sinir ve isteksizlik yapmisti biraktim duzeldi

Sonra dogum yaptim spiral taktirdim 6 ay anca kullanabildim oda asirii kanamami artirdi resmen 15 gunde bir adet oluyordum hemde 10 gun suruyordu sonra kontrole bi gittim ki kaymis yerinden hemde bi gun oncesinde iliskim olmustu korkmustum az daha hamile kaliyordum

Son 3 aydir aylik igne kullaniyorum ilk iki ay cok nadir bas agrisi birazcik da bulanti yapti gecti simdi ama cok sukur ilac gibi isteksizlik olmadi hemde adetlerim duzeldi benim.Tavsiye ederim.
Bende 3 aylıktan vuruldum âdetlerim çoğaldı duzensizlesti tüylenme yaptı bu aylık vurulan her ay olan nasıl farklı mı

Üç aylık ine kullanmıştım ilk doğumdan sonra, baktım hem isteksizlik ve kuruluk olunca birdaha yapmadım.Ve eşim korundu o günden sonra.Kendimi niye riske atiymki dedim

X