Kafam çok karışık

Bunu ilk kez yaptı. Boğazımı tuttu itti daha doğrusu. Neler yaşıyorum ne anlatıyorum neyi açıklıyorum kendim de şaşkınım.
Bekleyin o zaman 20 kez yapana kadar
Başınıza kötü bir şey gelene kadar öylece durun o zaman

Ya cidden kendinize saygınız yok mu birde çocuk var çocuğunuza bu durumu yaşatmaya hakkınız yok

Heleki bebeğim var duzelirmi diyen kadınlara ciddi sinir oluyorum....belkide ikinci bebekte düzelir

Siz doğurun o boğazınızı sıksın...

Kendinize bunu yapmayın bebeğinizi düşünüyorsanız ona hiç bunu yapmayın

Niye böyle bir evliliğe çocuğu da dahil ettiniz ki zaten?onu da yakıyorsunuz.
Bebek küçüklüğünü bahane edip boğazınızın sıkıldığı evde yaşamaya devam edeceksiniz belli ki yazdıklarınızdan en ufak bir boşanma mesajı alamadım. Yediğiniz dayağın sorun bile olduğunu düşünmüyo gibisiniz.
Bekara koca boşamak kolaydır… umarım başınıza gelmez bu şekilde konuşmak kolay çünkü. Bende böyle düşünürdüm.

evliyim bir bebeğim var daha çok küçük. Kocamla genel olarak anlaşamıyoruz. Aslında bir öyle bir böyleyiz bu konuyu aramızın kötü olduğu bir zaman yazıyorum. Bugün beni itti boğazımı sıktı kaktı bağırdı çağırdı sırf sigara içiyorum diye. O kadar takıntılı ki ama o kadar…. Yoruldum onun takıntılarından bebeğim çok küçük ama onla olarak kendimi de ziyan ediyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Kavga anında ben sustukça üstüme geliyor ve patladığım zaman da sen bağırdın sen küfür ettin sen şöylesin vs diyor. Yani bunları onun dedikleri yaptıkları yüzünden yaptığımı asla kabul etmiyor. Hep bir yere takılıyor ve aynı cümle şu 50 kere kuruyor dediklerim bir kulaktan gitiyor bir kulaktan çıkıyor. Bunaldım. Gerçekten şuan basit gelebilir kulağa ama takıntılı ve sürekli saplantılı biriyle yaşam çok zor. Neşeli biriydim beni dönüştürdüğü kişiyi düşündükçe oturup ağlamak istiyorum… biraz konuşmak istiyorum…

Esiniz bebekten once nasildi? Bebek dogdu ve hemen akabinde esiniz boyle mi oldu?

evliyim bir bebeğim var daha çok küçük. Kocamla genel olarak anlaşamıyoruz. Aslında bir öyle bir böyleyiz bu konuyu aramızın kötü olduğu bir zaman yazıyorum. Bugün beni itti boğazımı sıktı kaktı bağırdı çağırdı sırf sigara içiyorum diye. O kadar takıntılı ki ama o kadar…. Yoruldum onun takıntılarından bebeğim çok küçük ama onla olarak kendimi de ziyan ediyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Kavga anında ben sustukça üstüme geliyor ve patladığım zaman da sen bağırdın sen küfür ettin sen şöylesin vs diyor. Yani bunları onun dedikleri yaptıkları yüzünden yaptığımı asla kabul etmiyor. Hep bir yere takılıyor ve aynı cümle şu 50 kere kuruyor dediklerim bir kulaktan gitiyor bir kulaktan çıkıyor. Bunaldım. Gerçekten şuan basit gelebilir kulağa ama takıntılı ve sürekli saplantılı biriyle yaşam çok zor. Neşeli biriydim beni dönüştürdüğü kişiyi düşündükçe oturup ağlamak istiyorum… biraz konuşmak istiyorum…
Boğazınızı sıkması hiç basit bir şey değil.

Beni yoran şey takıntıları… mücadele edemem yani ben ölene kadar bu takıntılarla bunu biliyorum. Ama bebeğim çok küçük aklıma eseni yaparsam ilerde kendimi suçlar mıyım acaba biraz çeksemiydim değişir miydi dirensem düzelir miydi der miyim acaba
No, Nayn, hayır düzelmez.
Kayınvalidem 51 yıldır çekiyor. kayınpederim takıntılı ve ona çok şey çektirmiş. Bir gün dertleşiyorduk da "anne boşanmayı düşünmedin mi hiç?" dedim. "Nasıl boşanayım kızım, çocuk vardı. Başlarda da düzelir sandım çocuk yaptım cahillik işte" dedi. Valla çocuklu mucuklu yine de boşansaydı daha iyiydi, şimdi 71 yaşında yazık oldu kadının tüm hayatına (hala çekiyor adamı bu arada)

No, Nayn, hayır düzelmez.
Kayınvalidem 51 yıldır çekiyor. kayınpederim takıntılı ve ona çok şey çektirmiş. Bir gün dertleşiyorduk da "anne boşanmayı düşünmedin mi hiç?" dedim. "Nasıl boşanayım kızım, çocuk vardı. Başlarda da düzelir sandım çocuk yaptım cahillik işte" dedi. Valla çocuklu mucuklu yine de boşansaydı daha iyiydi, şimdi 71 yaşında yazık oldu kadının tüm hayatına (hala çekiyor adamı bu arada)
Böyleleri yaşlanınca gucu gidince bi mazlum olurlar, sizin kp düzeldi mi bari?

Böyleleri yaşlanınca gucu gidince bi mazlum olurlar, sizin kp düzeldi mi bari?
Yani eskiden maalesef fiziksel şiddet uyguluyormuş. Şimdi fiziksel şiddet yok ama takıntılı adam, lafları ile ve herşeye karışıp, eleştirip, olay çıkarıp küserek, kimi zaman hakaret ederek psikolojik şiddete devam.

Gerçekten şuan basit gelebilir kulağa
Canım neyi basit gelebilir bu yazdıklarının? Boğazını sıkmış daha ötesi ne olabilir? Lütfen bunu kendinize yapmayın böyle şeyleri sindirmeyin. Kendinizi düşünmüyorsanız bebeğinizi düşünün. Haketmiyor böyle bir yaşamı yazık günah. Sigarı içmenizi istemeyebilir ama herşeyin bir üslubu,kibarlığı var. Sözlü ve fiziksel hiç bir şiddete boyun eğmeyin siz boyun eğdikçe daha ağırları gelecek…

Şu sigara içmeyenlerin içenlere karşı sağlık bakanı gibi davranması o kadar itici ki. Yani ben sigara içerken biri nutuk atınca daha cok içesim geliyor.
Neyse konu sahibi, gerizekalı kocana burda küfür etmeyeceğim, ezan okunuyor çünkü. Çalışıyor musun, işin mesleğin ve hemen iş bulabilecek imkanin var mı? Ailen destekler mi?

Şu sigara içmeyenlerin içenlere karşı sağlık bakanı gibi davranması o kadar itici ki. Yani ben sigara içerken biri nutuk atınca daha cok içesim geliyor.
Neyse konu sahibi, gerizekalı kocana burda küfür etmeyeceğim, ezan okunuyor çünkü. Çalışıyor musun, işin mesleğin ve hemen iş bulabilecek imkanin var mı? Ailen destekler mi?
Çalışıyorum ailem de destekler. İlk olduğu için biraz olayın şokuyla buraya yazdım ama cidden öyle saçma şeyler yazılmış ki yok bir koca kolay bulunmuyor çünkü yok bir çocuk daha yap düzelir işte boşa demiyorlar kadın kadının düşmanı diye. Buraya her yazanı siddet görüp susan kendini ezdiren kadınlardan sanıyorsunuz ki öyle olsa bile çaresizliktir sebebi eminim ki. Ne had ile böyle kinayeli konuşabiliyorsunuz anlamıyorum. Aynen ben cahilim ve bir çocuk daha yapıp evliliğimi kurtaracağım ! Buraya yazdım çünkü kimseye anlatmak istemedim tanımadığım bir kaç kadın ile konuşmak istedim akıl almak değildi istediğim biraz konuşup ferahlamaktı. Bebeğim var küçücük çat diye boşanılsa buraya yazmam bile yani. Şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırdım ama yazılanları görünce de ekstra çok oldum valla. Bu ara da kendi maddi gücüm var mühendisim boşar hayatıma bakarım zaten. Ama çocuğum çok küçük tekrar diyorum yaşamayana konuşmak kolay.

Sigara kullanmamalısın bebeğin çok küçükmüş yazık değil mi ona ?
Buradaki yorumlar çok gerçekçi kusura bakmayın ama yüz tane konu açılıyor bir günde böyle daha fazla belki. Size olsun çocuğun küçük otur demez kimse. Eğer sizin de boşanma niyetiniz yoksa yorumlar canınızı sıkar.
Eşiniz zor biriyse bu şekilde devam eder kimse huyunu tamamen değiştiremez. Yani öyle bir aile ortamına bebek getirmek iyi bir fikir değil.
Eşinizle ciddi bir şekilde konuşun tedavinizi olun. Madem boşanmak bir ihtimal değil sineye çekip tekrarlanmaması için eşinizle iletişim kuracaksınız

Sigara kullanmamalısın bebeğin çok küçükmüş yazık değil mi ona ?
Buradaki yorumlar çok gerçekçi kusura bakmayın ama yüz tane konu açılıyor bir günde böyle daha fazla belki. Size olsun çocuğun küçük otur demez kimse. Eğer sizin de boşanma niyetiniz yoksa yorumlar canınızı sıkar.
Eşiniz zor biriyse bu şekilde devam eder kimse huyunu tamamen değiştiremez. Yani öyle bir aile ortamına bebek getirmek iyi bir fikir değil.
Eşinizle ciddi bir şekilde konuşun tedavinizi olun. Madem boşanmak bir ihtimal değil sineye çekip tekrarlanmaması için eşinizle iletişim kuracaksınız
Ne hamileliğimde ne emzirirken ağzıma bile sürmedim içenin yanında dahi durmadım. Şusn emmiyor bıraktık memeyi Arada bir içmek istiyor canım

Ne hamileliğimde ne emzirirken ağzıma bile sürmedim içenin yanında dahi durmadım. Şusn emmiyor bıraktık memeyi Arada bir içmek istiyor canım
Ama bence de tedavi olmalı ama ona da yanaşmaz. Ahh ahh aşağı tükür sakal yukarı tükür bıyık vallahi Allah yardımcımız olsun

İşin içinde şiddet var. Bunu kabullenir yoksayarsanız daha da artarak döner size bunu unutmayın.

Çalışıyorum ailem de destekler. İlk olduğu için biraz olayın şokuyla buraya yazdım ama cidden öyle saçma şeyler yazılmış ki yok bir koca kolay bulunmuyor çünkü yok bir çocuk daha yap düzelir işte boşa demiyorlar kadın kadının düşmanı diye. Buraya her yazanı siddet görüp susan kendini ezdiren kadınlardan sanıyorsunuz ki öyle olsa bile çaresizliktir sebebi eminim ki. Ne had ile böyle kinayeli konuşabiliyorsunuz anlamıyorum. Aynen ben cahilim ve bir çocuk daha yapıp evliliğimi kurtaracağım ! Buraya yazdım çünkü kimseye anlatmak istemedim tanımadığım bir kaç kadın ile konuşmak istedim akıl almak değildi istediğim biraz konuşup ferahlamaktı. Bebeğim var küçücük çat diye boşanılsa buraya yazmam bile yani. Şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırdım ama yazılanları görünce de ekstra çok oldum valla. Bu ara da kendi maddi gücüm var mühendisim boşar hayatıma bakarım zaten. Ama çocuğum çok küçük tekrar diyorum yaşamayana konuşmak kolay.
O dediğin şeyleri ben yazmadım, bu yüzden bu yazdıklarına anlam veremedim. Ben zaten birçok kişinin aksine hemen boşan ayrıl dememe taraftariyim, hele en ufak bir tartışmada işi parası olmayan ailesi tarafından asla sahip cikilmayacak sığıntı görülecek kadınlar için ayrıl diyorlar onu hepten saçma buluyorum.

Ama senin durum farklı, kocan boğazını sıkmış yok yere, dayak yemişsin. Hem de yeni evli sayılırsınız. Ve şunu bil ki bunun devamı gelecek. İşin gücün ailen de varmış tabii ki ayrılman daha mantıklı. Çocuk diyorsun ama çocuğunun önünde dayak yeme ihtimalin de var. O yüzden burdaki kimse alttan al evliliğini devam ettir affet demez, diyemez. Kusura bakma. Sen alttan almak istiyorsan al devam etmek istiyorsan devam et. Ama madem yorum yapmamızi istedin benim yorumum bu.

X