🤲KADİR GECESİ TERTİBİ🤲

📍📍📍 Arkadaşlar Kuran'ı Kerim Grubuna katılmak isteyip ama Kadir Gecesinde mazeretli olacak kişiler şimdiden okumasını yapıp beni etiket yaparak bildirim yapabilirler.
Okunacak dualar ;
🌿1 tane Yasin'i Şerif
🌿1 Fetih Suresi
🌿1 Vakıa Suresi

🤲🏻Rabbim şimdiden kabul etsin inşallah dua kardeşlerim 💕💕💕

Kur'an ancak kendi lisanı üzerine okunabileceği için, sadece o lisanın kendi harfleriyle yazılır, o harflerle okunur.
Zaten kur'an'ı başka bir dille yazmak mümkün olmadığı gibi, başka bir dille doğru olarak okumak da mümkün değildir. Çünkü kur'an harflerinin kendisine has özellikleri vardır. Bu harflerin bazılarının karşılığı ve okunuş şekli başka dilin alfabelerinde mevcut değildir. Söyleniş bakımından birbirine benzer harfler olsa da, mahreçleri (ağızdan çıkış yerleri) itibariyle de farklıdır.
Mesela türkçede sadece 'h' harfi yerine arapça'da üç çeşit 'h' harfi vardır. Noktasız 'ha' noktalı hırıltılı 'ha' ve 'he'. Aralarındaki farkı küçük bir misalle açıklayalım. Noktasız ha ile yazılan 'mahluk', noktalı hırıltılı ha ile yazılan 'mahluk' ve he ile yazılan 'mahluk'. Her üçünün de türkçe de yazılışı ve okunuşu aynıdır. Halbuki arapça'da birincisi tıraş edilmiş, ikincisi yaratılmış, üçüncüsü ise helak edilmiş anlamındadır. İşte kur'an'ı latince yazıdan okuyan birisi bu farkları anlayamayacağından, sözgelimi Allah'ın yaratmasından bahseden bir ayeti, farkına varmadan 'tıraş etmek' veya 'helak etmek' manasına okuyabilecektir.
Canım sadece senin için demiyorum konunun daha iyi anlaşılması için yazdım çünkü Ramazan ayında buna benzer çok konu gördüm.
İnşallah biran evvel Kur'anı Kerim'i asıl harfleriyle yanı arapçadan öğrenirsin.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama söylemek gerekirdi diye düşünüyorum.
Teşekkürler 🙏

KIZLAR BU AKŞAMA KADAR LİSTEYI KAPATIYORUZ ANCA TOPARLARIZ LİSTEYI GRUPLARI VS.

BEN HERKESİ ETIKETLEYEREK HANGİ GRUPTA NE OKUNACAK KAC TANE OKUNACAK BELİRTECEĞİM. SİZLER HEPSINEDE KATILIN BENCE SAHSEN BEN HEPSINDE OLACAĞIM HEPSINE KATILIM OLURSA SAYIDA O KADAR AZ DÜŞECEKTİR 🙏
SALAVAT ZIKIR HIZLI BİTERSE 2. YE BILE DÖNEBİLİRİZ.
TEK ISTEDIGIMİZ GRUPLARI DUYURDUKTAN SONRA HIZLI VE SERİ SEKILDE HANGİ GRUP ISTEDIGINIZI VE ISIMINIZI BELIRTMENIZ..

BU AKSAM KAPATACAGIZ LİSTEYI EN GEC YARINA KADAR DUYURMUS OLURUZ ❤️
Benim adımda zeynep🌺

@N u r
zey_nep zey_nep
BereliPenguen BereliPenguen
@muhursuzpusula
Meybuz Meybuz
@Nesl-i han
@Alrom77
💫Kızlar Kadir gecesi için bir araya geleceğiz ve 3 grup oluşturduk ;
🔹Kuran'ı Kerim Grubu
Yasin'i Şerif Fetih suresi Vakıa Suresi okunacak
🔹Salavat Grubu
🔹Esmaül Hüsna Grubu
🔹"ALLAHUEKBER 2000
Estağfurullah 2000
La ilahe illallah 2000
Elhamdulillah 2000" bu tesbihleri de herkes çekecek kişi başı 30 tane falan düşüyor.
Bütün bu gruplara katılabilirsiniz kişi sayımız fazla olacağı için kişi başı okuma sayısı az olacak zaten.
Listeye katılmak için isminizi ve hangi gruplarda olmak istediğinizi belirtirseniz çok seviniriz 😘😘😘
Sadece kadir gecesi ne mahsus mu okunacaklar.kuranı kerim için müsait olamayabilirim,salavatlardan sadece tefriciye ezberimde,tüncinayı bilmiyorum sanırım esmalar benim için uygun yazabilirmisiniz benide

📍📍📍 Arkadaşlar Kuran'ı Kerim Grubuna katılmak isteyip ama Kadir Gecesinde mazeretli olacak kişiler şimdiden okumasını yapıp beni etiket yaparak bildirim yapabilirler.
Okunacak dualar ;
🌿1 tane Yasin'i Şerif
🌿1 Fetih Suresi
🌿1 Vakıa Suresi

🤲🏻Rabbim şimdiden kabul etsin inşallah dua kardeşlerim 💕💕💕
Okuyunca yazayım inşallah

KIZLAR AKŞAM BELIRLEYECEĞIZ GRUPLARI BEKLEMEDE KALIN BU ŞEKILDE KARISIYOR..
ARADA KAYNAYAN MESAJLAR OLUYOR 🙏

Akşam grupları ve isimlerı belırleyeceğiz seri sekılde kızlar. araya mesaj kaynamadan rahat not alacağımız sekılde hızlıca bitirelim bır an once inşallah 💕 💕
Akşam bakar olun mutlaka 🙏

X