🤲KADİR GECESİ TERTİBİ🤲

Salavat ta mi çeksek bende tesbih grubun da olayım hatmim var kuran isterdim fakat adet oldum kadir gecesi inşallah kendi hatmim bitirmeye niyet etmiştim
Salavat zaten var cnm olmazmıı yazdım da araya kacmıs galıba..
SALAVATI FATİH salatı tuncina vs olacak

Kuran bilmeyenler icin türkçesini de paylastim tabi eklenirse bilmiyorum fikir amacli soylemek istedm canlar. Bu arada türkçesi okunablirmi okunamazmi hakkinds bir bilgim yok ama Rabbim kabul eder bence niyet onemli diye dusunuyorum

Eklentiler

• IMG-20210425-WA0000.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20210427-025628_Samsung Internet.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 28
Arapçada olan bazı harfler Türkçe de yok. Okurken çok fark ediyor bu ayrıntı. Bizim hocamız kelimenin anlamı değişebilir diyordu. Misal peltek s yada z harfi bile kelimenin anlamını değiştirebiliyor. Ama niyette önemli tabi bilemedim yani olur mu olmaz mı

Benide kuran grubuna alırmısın

Kur'an ancak kendi lisanı üzerine okunabileceği için, sadece o lisanın kendi harfleriyle yazılır, o harflerle okunur.
Zaten kur'an'ı başka bir dille yazmak mümkün olmadığı gibi, başka bir dille doğru olarak okumak da mümkün değildir. Çünkü kur'an harflerinin kendisine has özellikleri vardır. Bu harflerin bazılarının karşılığı ve okunuş şekli başka dilin alfabelerinde mevcut değildir. Söyleniş bakımından birbirine benzer harfler olsa da, mahreçleri (ağızdan çıkış yerleri) itibariyle de farklıdır.
Mesela türkçede sadece 'h' harfi yerine arapça'da üç çeşit 'h' harfi vardır. Noktasız 'ha' noktalı hırıltılı 'ha' ve 'he'. Aralarındaki farkı küçük bir misalle açıklayalım. Noktasız ha ile yazılan 'mahluk', noktalı hırıltılı ha ile yazılan 'mahluk' ve he ile yazılan 'mahluk'. Her üçünün de türkçe de yazılışı ve okunuşu aynıdır. Halbuki arapça'da birincisi tıraş edilmiş, ikincisi yaratılmış, üçüncüsü ise helak edilmiş anlamındadır. İşte kur'an'ı latince yazıdan okuyan birisi bu farkları anlayamayacağından, sözgelimi Allah'ın yaratmasından bahseden bir ayeti, farkına varmadan 'tıraş etmek' veya 'helak etmek' manasına okuyabilecektir.
Canım sadece senin için demiyorum konunun daha iyi anlaşılması için yazdım çünkü Ramazan ayında buna benzer çok konu gördüm.
İnşallah biran evvel Kur'anı Kerim'i asıl harfleriyle yanı arapçadan öğrenirsin.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama söylemek gerekirdi diye düşünüyorum.

Çok güzel dile getirmişsiniz. Ne kadar arapçadan okusam da harflerine, okuma şekillerine daha iyi çalışıp okumamı iyileştirmeye karar verdirtti bana

Benim adım özge canım

Merhaba canım benim ismim de Gülşah

Merhaba listede ismim yok ama katılabilirsiniz demiştiniz bı sıkıntı yok inşallah

Allah razı olsun canım

KIZLAR HANGİ GRUPTA OLURSANIZ OLUN NE OKURSANIZ OKUYUN HERKES BURDAKI KISILERE BAĞIŞLAYACAK 52 KISIYSEK TÜM 52 KISI ADINA YAPILACAK O GECE YAPILAN IBADETLER

HERKES ISMINI VERIRSE COK IYI OLUR LİSTENIN YANINA YAZAYIM BAĞIŞLAYACAĞIMIZ ZAMAN İSİMLE DAHA GUZEL OLUR

Morrmeneksee canım benim ismim Merve
Eski nickim masalimsensin di

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…