Kadınlar Kulübü Günlük

slm canım,
bugün bomba girbiyim işlerime erken den bitirdim burdayım ............artık herkesi umursamıyorum acılara alıştım canım ............yaz geliyor diyete girdim geçmi kaldım ne

değdimi
bütün gün karnın ağrımasına
sinir olmada ha değdimi :mymeka:
kadıncaz yedi yemeğini elinden geldiğince yardım etti gitti
aynı sey annenin bababın basına gelse evini acmazmısın
acarsın tabii
kaynanaya gelince surat :mymeka:
julii sana cok sinir oluyorum bu günlerde
saygısızlasıyorsun bakk
ayağını denk all

Yoruldum ben yılların peşinde koşmaktan,

Yoruldum ben rüzğarlar önünde savrulmaktan,

Yoruldum ben yıllar boyu maziyi aramaktan,

Yoruldum ben artık hep böyle yaşamaktan.

Yoruldum ben artık hep geçmişimi anmaktan,

Yoruldum ben hayal kırıklığına uğramaktan,

Yoruldum ben hep hatıralarımla uğraşmaktan,

Yoruldum ben (Hayat güzeldir)sözüyle avunmaktan,

Yoruldum ben(Hayat yaşamağa değer)sözünü duymaktan,

Yoruldum ben durup dinlenmeden gençliğimi aramaktan,

Yoruldum ben artık hep böyle yaşamaktan .

Yoruldum ben giden yılların peşinde koşmaktan,

Yoruldum ben geleceğe değil de maziye bakmaktan ,

Yoruldum ben yorgun bedenimi ayakta tutmaktan,

günlükcüm selam..
dün diyete basladik kocisle beraber..acayip motive ettik kendimizi..kararliyim vericem bu kilolari 7.aya kadar..
bu fikir bende olusmaya basladikca bebek fikrindende uzaklastim desem inanir misin..
elbette cok cok istiyorum ama önceligim birden yeniden kendim oldu:))
buna öyle cok seviniyorum ki,kafam rahat,kendimi kasmiyorum,aglamiyorum,strese girmiyorum neden olmuyor diye..
Rabbim isteyince gelicek zaten degil mi,aglasamda feryat figan zamani degilse gelmicek yine biliyorum..
iyisimi biraz zamana birakayim,vücudumda alissin,psikolojimde düzelsin,eccikte kilo vereyim kendime güvenim gelsin...
oh yaaaa,ben bu cucuyu öslemistimmm:lepi:

duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme.

ey ay, felek harab olmuş, ziyan olmuş senin için
bizi öyle harab, öyle ziyan ediyorsun, etme.

ey, makamı var ve yokun üstünde olan kişi
sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun, etme.

sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan
sen ayın da evini yıkmayı kastediyorsun, etme.

şekerliğinin içinde zehir olsa dokunmaz bize
sen zehri o şeker, şekeri zehrediyorsun, etme.

harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı
ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun, etme.

aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.

isyan et eyy arkadaşım, söz söyleyecek an değil
aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.

mevlana

günlüküm bugün bu şiiri dinleye dinleye bir hal oldum
çok güzel ve seslendiren de çok güzel seslendirmiş.
felaketim bugün moral sıfır kafamda bir sürü planlar var
bakalım ne zaman uygulamaya geçicem.
insanlar zehri şeker şekeri zehrediyorlar günlük
bıktım artık bu insanların tutarsızlıklarından ve kendimin kadersizliğinden.
yine kafa patlattım dimi neyse uğrarım yine sana
şimdi gidiyorum öptüm

Son düzenleme:
günaydın günlük. bana göre günaydın yani.
12de kalktım kahvaltımı bilgisayar başında yaptım
şimdide jet hızıyla hazırlanıp okula gidicem.
bir konferans varmış katılmam gerekiyor,
ama işin kötüsü yarın sunumum var. sunum düşüncesi bile beni hep tedirgin etmeye yetmiştir günlük ya..
hazırlanamadım da..
konferanstan gelince hazırlanıcam. erken gelmeye çalışıcam..
diğer konuları az çok biliyorsun günlük,
her şey aynı düzen devam ediyor. paylaşmaya değer bir şeyler yok henüz.. ama inşallah olur.
not:ama iyi şeyler olsun :)

Ben geldim günlüğümm.. çok şükür Rabbime artık yavaş yavaş yoluna giriyor herşey.. bu hafta sonu ömrümümn dayısının 40 mevlütü okutulcak sonrada çok şükür gelicekler.. ama Düşünce sardı beni yahuu mayısın ilk yada ikinci haftasında geliyolarr ama ben başladım şimdiden düşünmeye :uhm: ömrümün ailesi mutasıp bir aile, bizde öyleyizde babam çok açık olmadığı sürece karışmaz darlığına falan ama hem saygı itibariyle önce ufuğuma laf gelmemesi için hemde ön yargılı olmamaları için usturuplu giyinim diyorum şimdi bunlar kalabalıkta gelcek büyük hacı dayısı gelicek annesi babası ablası eniştesi teyzesi gelir benimde annem babam dayılarım eşleri ve ablamla eniştem olur.. belkide tanışma sırasında isteme gibi şeyde olur konu açılır yanii
kumaş pantalon ve kumaş ceket olurmu? (yoksa iş toplantısı gibimi olur)
yada dizaltı etekle ceket?
veyada diz altı bir elbise?
hangisi sence?
bana bi örnek ver yahu kıyafet hakkında?? off ne zormuş yaaa bu kararsızlık:uhm:ben ömrümün ailesiyle tanıştım herkesi tanıyorum büyük hacı dayısı hariç annesi babası ve ablalarıyla eniştelerini tanıyorum, ömrümde babam hariç annem ablam eniştem ve kuzenlerimle tanışmıştı böle işte yaa günlük bana bi el at bi yardımcı ol bi dile gel ne olurrrrkaydirigubbakcemile3

NoT: Rabbim ne olursun yalvarırım bu sefer herşey yolunda gitsinn ne olur bu sefer bi aksilik çıkmasınn yalvarırım artık zamanı bu zaman olsun ve vakti zamanı gelmiş olsunnn..biliyorsun hakkımda hep hayırlısını istedim senden, gece yatarken hep dua ettim namazlarımda son dualarımda hep dua ettim lütfen RABBıM sen hakkımda hayırlısını ver ve bu sefer aksilik çıkmasınn hevesim muttluluğum kursağımda kalmasınn:Saruboceq:

Son düzenleyen: Moderatör:
selammm..........................

suratım hep düşük neden?fisfisfis

kafamda çözüm bulunması gereken bi dizi sorun var.....-tatlicadiarzu-

ama bunların bi adı bile yok......:1no2:

hakkımızda hayırlısı demekten başka kuracak bi cümlem yok.......mirmirmirmir

bide şu var ya ben tamam bi bebek istiyoruz ama ailenin ısrarı nedirki anlamadım......:ecrin_bebek:

eşimin aileside benim a,lemde sürekli soruyolar beni görüpte soramayan bile başkalarına soruyomuş......

dayımın oğlu koskoca başkan bile Biberin Bebeği varmı demiş çok utandım ya.......

ama maalesef yok.......

Merhaba Günlük Herhalde en son 1,2 ay önce yazmışım sana.
Pek değişiklik yok.
Komşularımdan birinin evi yandı..ınanılmaz bir şeydi.Allah korudu hepsini.
Abimler Buraya taşındılar Bana yakınlaştılar.
Kardeşimin ciddi sorunları vardı onlarıda yavaş yavaş çözümlüyorum..Onu çok seviyorum.
Herkes bebek sormaya başladı..Hep aynı cevabı veriyorum ama sıkıldım artık.
Geçen Tansaşa Gittik alışverişe.Öyle bir bayanla sohbete başladık.
ılk soru çoluk çocuk varmı ?bende 2 tane dedi..
Bende evet 3 tane dedim hatta en büyüğü 10 yaşında dedim.var dedim hehehe
Şaştı kaldı...
Bıktım hayır cevabı verdikten sonra neden ne zaman niye? sorularından!!!
Herşey yolunda işte.Belinaya söyle dizaltı elbise ve ceket harika olur.

merhaba günlük...
çok bunaldım,yazmam lazım...
pazar günü kızım dersaneye gitmek için hazırlandı ama keyifsizdi,
--ne oldu annecim,kendini kötü hissediyorsan gitme dedim...
--yok anne,gimem lazım dedi ve odasına gitti,
biraz zaman sonra gittiğimde yatağına uzanmış,ben de
hiç rahatsız etmedim,yani gitmedi dersaneye...
akşama doğru iyice ateşi çıktı,ölçtüm,39,9 derece...
hemen hastaneye gittik,muayene falan,ilaç yazdı ve eve geldik..
Meleğimi öyle keyifsiz,halsiz görünce,iyice kötü oldum...
o gece sabaha kadar başucunda oturdum,sabah kimse olmadığı için,
işe de gelmek zorunda olduğum için kızımı öperek işe geldim,ama
dakika da bir cepten aradım,sesi iyi geliyordu,sonra ablam aradı,
telefonla konuştum,Ezgi'nin ateşi çıkmış yine dedi,işten nasıl çıktım,
taksiye nasıl bindim,eve gittim,hatırlamıyorum inan...
eve gittiğimde,beni görünce şaşırdı,meleğime sarıldım ve ağladım,
yalnız bırakmak zorunda olduğum için,kendime kızdım,
keşke ev hanımı olsaydım dedim...çocuğumun yanında olurdum.
yavrum beni teselli etmeye çalışıyor,annecim ben iyiyim diye...
Ah Günlükçüm,anne olmak ne kadar değişik bir duygu,
iki gecedir uykusuzum ve öyle işe geliyorum,ama aklım yavrumda...
öyle sık hasta olan bir çocuk değil ama ilk defa bu kadar uzun süreli ateşlendi...
onun için de hiç keyfim yok..
Allahım bütün çocuklara,içinde benim Ezgime de şifa versin,korusun...
işte böyle günlükçüm,içimden geçenleri yazmak istedim..
sayfaların bol,yazanların çok olsun...

naber günlük hanım
ben orta şekerli her zamankinden
dün misafirim vardı güzeldi benim için sayılı anlardan malum
insana hasret yaşamak kötü şey
ders calısmaya calısıyorz ıste eskıye göre daha ıyıyım şükür buna da
dilerim sonucu güzel olur da hayırlara erişir emeklerim
bahar beni çarptı sürekli tatil fikri var aklımda
hep istediğim şeylere uzak kalmak ne sinir bozucu
biraz önce düğün videolarımızı izledim nerden estiyse
sinir oldum durdum yok yere..
çok şeyler kaldı içimde çok..
düğünüm en özel günüm bile hatrlamak istemedklerimin arasında..malesef..
düşünüyorum düşünüyorum sonra sus diyorum kendime isyan etme..
ama kendimi avutmaktan da yoruldum artık..eskileri unutamamktan da..
istediğim gibi gitse artık bazı seyler hayatımda cok mu sey istiyorum ki..
ben de mutlu olsam artık alıstgım sartlarda nefes alabılsem tekrar..
kendimi cok yalnız hıssedıyorm bu yalıtılmıs hayatta..
eski hayatımı cok ama cok özlüyorum..

Kıs Günlük.. Ben Geldimmm hihoyyyt

Beni Özleyen Parmak Kaldırsın kaydirigubbakcemile3
Yoksa Yokluğum Hissedilmedi Mi :çok üzgünüm:
Yokken Bol Bol Gezdim.. Kafamı Dagıttım Yenilendim Geldim..
Şimdilik Bu Kadar.. Öp Kızları Benim İçin Şeniz

slm günlüğüm,
Halime ağlayayımmı güleyimmi inan bende bilmiyorum artık. Hayat hep böyle karmaşık mı gider. ben mi karmaşığım hep anlamış değilim ve sanırım hiç anlayamayacağım :sm_confused:

günlükcümmm ; özledim seni ; özlettim kendimi de dimi?
ama napıım içimi doldurup taşıran bir şey yok ki koşa koşa gelip anlatayım sana... bir tatlı huzur içersindeyim ... :)

dün kankam geldi günlükcüm...çok güzeldi akşamım... canlı müzik çalan bir yere gittik ; sohbet ettik ; şarkılar söyledik... eski şarkılardı ama içimizi ısıttı... uzun zamandır şarkı dinleyemeyen ben için gayet başarılıydı... sadece bir şarkıda yaramazlık yaptı gözlerim o kadar... ama ardından kankam güldürdü zaten beni... dur sana şarkıyı da yazayım anlarsın o zaman ;

"gitme gitme gittiğin yerlerden dönülmez geri
gitme gitme el olursun sevdiğim incitir beni..."

incindiğimden döküldü gözyaşlarım... artık el oldu o bana...
tanımadığım ellerde yakınım olacak ... böyle işte günlükcüm...

işlerim de yoğunlaştı çok şükür kafayı hiçbir şeye takamıyorum... süper oluyor ... başka da bir olayım yok ... neyse hoşçakal günlükcüm...

dag gıbı kardesım gencecık 18 yasındakı kardesım oluyo sandık gunluk..öldü sandık..ölümden döndu kardesım...

allahım onu bıze bagısladı...anlıktı hersey gunluk anlık..bı kez daha anladım...allah hersyı yoluna koyuyo...

pazar gunu arkadasım vardı...pıknık yaptık aksam gec gttı...sonra kardesım geldı ..grıp gıbıydı..oturduk konustuk...gulustuk..ıkı tane kopegı var onlar hasta olmus bıtanesı uzulmus..anneme dıyokı anne sen okudun ıyı oldular dedı..cok sevıyo kopekklerını..
yattık sonra baya gectı..hep gezını gece..duydum..annemde duymus balkondda falan oturmuslar..nanelı cay ıcmıs annem ona bıde ılac ıcırmıs grıp ılacı...sonra 3gıbı yatmıslar..cok usumus yatarken ustune hırka gıymıs bere takmıs boynuna atkı takmıs..
sabah annem saglık ocagına bende arkadasıma eslık etmek ıcın hasteneye gıdıcektım..sabah kalktım annemıde kaldırdım ...kucuk kardesım okula ben arkadasıma annemde saglık ocagı cın hazrlandık..bende odamdan kardesımı goruyorum ..ıcımden dedımkı bu havada neden bere taktı bu dedım hatta guldum ıcten..ben hazırlandım odamdan cıkıcam ellerımı yıkayıp cantamı alıp gıdıcem..
annemde neden gırmedıgı bıle bılmıyo,kardesımınj odasına gırıp balkona cıkmıs ...allah gondermıs resmen...annem ıcerı grmesıyle...babama bagrdı bende annemı ve yattgı yerden kardesımı goruyorum...
deprem oluyo sandım kala kaldım..etrafıma bakıyorum...bıse yok...cocuk oluyo kos dıye babama bagırıyo..bı geldım yanlarına ..kardesım mosmor ..suan kendımı zor tutuyorum...gozlerı kaymıs...agzından kopurukler cıkıyo...agzı kılıtlenmıs nefes alamıyo...annnem bagırıyo..anne oku dedım oku...
annem aglıyo..ben dondum aglayamadım bıle..ne yaptıgımı bıle hatrlamıyorum..babam geldı..gepımız panık..kardesım gıdıyo..tıtrıyo..nefes alamıyo..gttım odamda bı sıse su avrdı onu aldım doktum suratına...bıraz sırkelendı ama yok agzı kapalı..nefes alamıyo..
babam kalp krızı gecırıyo dıyo..komsuyu cagırın o bılıyodur dıyo..
araba cagırcam hıc bıse aklıma gelmıyo...
kardesım bıze yakın oturuyo onu aradım acmadı emger lavobadaymıs..sonra o aradı ...tam solemek ıstemedım..kullanamaz arabayı dıye...sadece hasta dedım ama annemın bagırısını duymus...
oda baslamıs aglamaya..yanlarında esın dayısı oturuyo onları aramıs allah razı olsun geldıler..ama o sırada komsular bızım feryadımzıı duymus noluyo dıye annem bagırıyolar..
annem balkona cıktı oglum oluyo yardım edın dedı...allah hepsınden razı olsun..hepsı geldıler...
bırı bacaklarını ovdu bırı kollarını hemen 1112 yı arayın dedıler aradım...
kadın bıseler anlatıyo ama anlamıyorum...
kaldım ole...agzı acılmıyo nefes alamıyo..
kasık getrn dedıler kasık koydular agzına...
babam elını koymus ah elım dedıkce annem bıse olmaz sakın cıkarma dıye bagırıyo...
allahım ...cok kotuydu..
neyse baya bı sonra 112 geldı..ıgne falan yaptılar ...
bındık ambulansa gttık...ama ıgneden sonra acıldı..adam oturttu babamı gostererk bu kım dedı..babam ya o benım dedı...
ben ıyım dıyo bıde..gtmıcekmıs hastaneye..neyse gttık...tomografı kap grafıgı serum ...
herseyı temız cıktı...
cuma gunu mr cekılcek..ınsallah bısey yoktur allahım..
sonra eve gonderdıler allahıma sukur sımdı cok ıyı...herseyı ıyı..
allah razı olsun evımız boskalmadı..
annem tansıyon seker hastası ya ona bıse olucak dıye cok korktum gunluk ..cok agladı..her telefonda arayanlara soranlara agladı oglum olucektı..ya ben o odaya grmeseydım o balkona cıkmasaydım dıye..
gercekten gunluk ya annem balkona cıkmasaydı..sebebını bıle bılmıyo ..ve balkona cıkarken hıc bısey yok..1dk ıcınde annem ıcerı grdıgınde yatak tıtrıyo ve kardesım fena oluyo..allahım sen hersyı yoluna koyuyosun..ya annem gormeseydı..hepımız evden cıkıcaktık ..babam yatak odasında duymucaktı hıc bısey..kardesım tek basına mucadele verıcektı...belkı bısey olucaktı belkı kurtulamıcaktı..
ve bız vıcdan azabı duyucaktık neden dıye...
sana bınlerce kez sukurler olsun allahım bınlerce kez..
allahım kımseye evlat acısı yasatma ...kımseye acı yasatma..
herkezı aılesıne bagısla..
anladımkı hersey once saglık..
dun gece abbam yataga grıp uyunmadı ya yıne olursa dıye hep gezındı evde..bende yatagımda uyuyamadım annemde ole...
cok uykusuz ve cok yorgunum ...
sadece gırıp ıcımı bosaltmak ıstedım..
allah hepımızıe saglık versın..ınsallah kardesımn de bıseyı yoktur..
ben ve bazı ınsanlar grıpten olmustr dıyolar..doktrlarda herkezın bı kere muhakkak yasayabılecegı bısey dedı..
ınsdallah bıseyı yoktr...ınsallah allahım

gözyaşlarımı tutamıyorum, ebruşum geçmiş olsun tatlım, büyük geçmişler olsun.......
kudretinden sual olmaz allahım bak görüyo musun işte :Saruboceq: :Saruboceq:

allahım size bağışlamış.... konuşamıyorum şu anda, canım arkadaşım benim, ben de bugün seni arıcaktım, geç oldu diye aramadım.... içime doğmuş sanki...... tatlım seni çok seviyorum a.s.

Bir daha gelicek olursanız sizi kimseciklere söylemeyeceğim uzun süre...
Kimseciklerin gözü kalmayacak, nazar değdiremicekler size....a.s :1hug:

selam günlük kafayı yicem ya ben yine
bugün 5gündür kaynanamlar bendeler 3gün sadece aksamları geldiler yemek falan cay gecede gittiler evlerine
ama 2gecedirde burda kalıyolar kaynana kayınpeder kücük görümceler icerde uyuyolar
ya bisey demiyorum aslında ama cok yoruluyorum yemek yetistiremiyorum hergün alısverise gidiyorum
tası tası bitmiyo bogazları durmuyoki anacım.
peki niye bendemi kalıyolar hemde evleri bi alt sokaktayken?
öyle olması gerekiyo bazı problemleri var alacaklılar var yani anlayacagın
onlar yetmiyormus gibi bide görümcem kocası kızı onlarda her aksam burdalar yiyiyolar iciyolar sonra gidiyolar
sırf büyükler olsa neyse dicem ama kücük görümceler (gercekten kücükler 10 yasındalar esimin annesinin ikinci evliliginden) görümcemin kızı (4 yasında) ücü biaraya geldimi savas alanı oluyo resmen ortalıgı b... götürüyo yani topla topla bitmiyo vallah
en kötüsüde yemek yemeye calısmak yemekmi yiyiyorum yemekmi beni yiyiyo bilmiyorum kırk kere kalk onu getir bunu getir...
offff vallaha offff artık yaaa
hani gecen tasınacaklar falan diyodumya baska bi ev buldular kirayı bizden istemislerdi ya simdide depozitoyuda vericez onlarmı tasınıyo bizmi bilmiyorum gecen bi tanıdık ev tutmussunuz hayırlı olsun dedi yok biz degil kayınvalidemler dedim yok yok siz tuttunuz ya dedi güldü sonra düstü jeton parayı bizim verdigimizi biliyo ya :))
haa unutuyodum azdaha nakliyecegide biz bulduk:))
vallah biz kirayı zor denklestirip ödedik kendimiz napıcagımızı bilemezken bi yandanda bunlar nolcak sonumuz bilmiyorum alısverisler karta biniyor esimde isyerinden borc alıyo bunlara vermek icin nasıl ödenecek bunlar.....
allahım sen yardımcımız ol nolur....
herseyde bi hayır vardır diyeyim esim ilk basta mecburum yapmaya görevim diyodu simdi anladı oda
yani insallah anlamıstır
adamın kendi öz oglu var (onunda ilk evliliginden ) kılını bile kıpırtdatmıyo gelip bakmıyo sormuyo bile hersey bizim basımıza kalıyo....
sen yardımcımız ol allahım bıktım ya vallah bıktım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…