Kadınlar Kulübü Günlük

Çaresiz bakma bana ne olur yalvarırım
Ayrılık yakın gibi ben halinden anlarım
Çaresiz bakma bana ne olur yalvarırım
Ayrılık yakın gibi ben sevenim anlarım
Ben ağlarım sen yak resimleri
Ben unutmam hayatım sevdiğin o gözleri
Bu şehir beni yine sana hapsetti
Çaresiz beklerim her seven gibi
Vuruldum kaç kere yalancı aşklara
Yüreğim alışır sensiz dayanmaya
Ne yangınlar gördüm bu sevda uğruna
Al ahımı da götür Tanrı huzuruna

senağlama

Günlüğüm..

Kırgınım.. İçimden Bişeyler Kopup Gidiyo Sanki Engel Olamıyorum..
Keşke Hep Askerde Kalaydıda Bilirdim ki Askerde..
Bu Kadar Yorup Kırmazdık Birbirimizi :çok üzgünüm:

Günlüğüm..

Kırgınım.. İçimden Bişeyler Kopup Gidiyo Sanki Engel Olamıyorum..
Keşke Hep Askerde Kalaydıda Bilirdim ki Askerde..
Bu Kadar Yorup Kırmazdık Birbirimizi :çok üzgünüm:

ahh bu cümleler benim de aklımdan geçerdi hep... dilime de düşmüştü hatta...
"keşke gelmeseydin ; en azından askerdesin diye alttan alabilirdim... "
yeni döndüyse üstüne gitme canım... biraz zamana bırak ; kendine gelsin... :teselli:

Sana bu mektubu uzaklardan yazıyorum
Adresini çoktan unuttum
Bir şiirin şişesine kalbimi koyup
Sulara bırakıyorum...
Ah benim eski türküm
Ah benim hazin öyküm
Yanılışım, yenilişim
Ne yaptıysam seni mutlu edemedim
Oysa, bir kemanım vardı bir de sen
Acımadın, ezdin beni, üzdün
Hiç anlamadın
Yavrusuna yanan bir anne gibi
İçime gömdüm depremlerimi
Ceketimi alıp gittiim
Derin derin iç çekişim, bu yüzden
İnadına suskundum oysa
İnadına vurgun
Geç uslandım
Sen görmedin amaa
Altı mosmor gözlerimde ıslandım..

En çok en çok istavriti severdin
Sıkıp limonu maydanoza,
Şaraba vururdun hani
Eski bir kasette bizim şarkımız
Alıp götürürdü seni
Salaş meyhanelerde
Ve kumsaldaki ayak izlerinde
Kırılan hayallerim ümitlerim
Ve seni bekleyişlerim
Her yağmur akşamında

Daha bir mutluyduk o günler
Herşeye rağmen özgürdük
Kitap alacak paramız olmasa da
Ucuz tütün içsek de
Pahalıydı düşlerimiz
Ne kadar çok isterdim şimdi
Bu şarkımı duymanı
Kanayan bir gül misali
Saçlarına taktığım
Suskun çığlıklarıyla inleyen şu kemanı
Ki, her notası ödeşmenin
Ve hayatla yüzleşmenin katranı

Hatırlar mısın
Parasız kalmıştık da bir gün
Kardeşinin kumbarasını boşaltıp
Konsere gitmiştik
İmzasını almıştık sevdiğimiz şarkıcının
Birlikte fotoğraf çektirmiştik
Bir şişe gazozu
Ve kaşarlı tostu bölüşmüştük
Hey gidi hey..
Az mı şiir yazdık ders kitaplarına
Otobüse biletsiz mi binmedik
Komaya mı girmedik
Her beşiktaş maçında..
Şimdi bir hastane akşamının yorgun penceresinde
Maziye dalıp dalıp gitmelerimsin artık
Ne kemanım var yanımda
Ne de sen varsın

Mevsimlerden hüzün
Aylardan pişmanlık ve karanlık
Sen ki bu mektubu saklayacaksın
Öpüp öpüp koklayacaksın belki
Ve artık gelmeyeceğimi bile bile
Bekleyeceksin...

Ah benim eski türküm
Ah benim hazin öyküm
Yanlışım, yanılışım
Seni hiç üzer miyim
Ben bu mektubu defalarca yazmış,
Defalarca yakmışım!

Merhaba günlük

Bu gün moralim sıfırın altındaa binlerce sıfır.
Dün akşam bir şey duydum. Kafama takmadım
Uyudum. Gece kalktım aklıma düştü:mymeka:
Döndüm durdum sabaha kadar

Hatunun biri benim en ufak yaptıgım şeyden kıl kapıp arkamdan geri geri konuşuyor.:mymeka:
Lan dümbelek karı bu güne kadar sana saygısızlık etmemişim bu güne kadar seni kırmamışım arkamdan yaptıgın bu hainlik niye:mymeka:
Yüzüme karşı söyle. Kaç defa aradım seni cıkmadın. Yüzün yok ki cıkasın.
Annemede niye cıkımki telefona , neden acımki telefonu demişsin.
Nan zalah karı ben senin gibi karaktersizi şu koca şehirde yüreğimle ahlakımla binlercesini satın alırım be:mymeka:
Sen kimsinki önce bi aynaya bak 30 küsür yaşındasın kariyerlisin
Taşıyamıyosun onun agırlıgını
Şu zamana kadar sustum sırf o bitanecik kocan için onun bendeki değeri o kadar yüksekki
senin yaptıgın bu terbiyesizliği bu ahlaksızlıga verilcek karşılıgı bastırıyor.
Beni daha tanımadın Pardon daha sana yanan canımın verdigi tepkiyi göstermedi.
Fazla kaşınma öyle bi gösteririmki insan yüzüne cıkartmam seni.
Benle ugraşıcagına önce kocanla daha sonra cocuklarınla ve etrafında senin hakkında haklı olarak konuşan insanalrın agzını kapatmaya calış.
Ben sana bir beden büyük gelirim
Bir kez daha benim hakkımda konumadan inş. allahından bulursun
Çünkü ufak şeyler için karaktersiz insanalrla ugrşaıcak değerli vaktim yok.
Her ne kadar sne anlamasanda. Başkalarından ögrenicen şeyi ben sana gretmek istemiyorum. Neden mi? cünkü senin gibi insana onları anlatmak boş bir zaman olarak görüyorum. İllaki kaşınırsan bende o möhüm zamanımı sana harcar snei insan yüzüne cıkartmam kaydirigubbakcemile

oh be biraz rahatladım. Allahım bana sabır o karıyada sen göster sopayı.

neyse didim günlük o karı hakkında daha fazla konuşmuyayım tigirleniyorum. tigirlenince cildim kırışıyo:icecream:

Selam günlüğüm yavvv, süper gidiyo her şey. inanamıyorum hatta çoğu zaman. ama içimde bi korku yokta değil hani. onu kaybetmekten korkuyorum :asigim:

inan nazar değecek diye korkuyorum ya

Hakkımızda hayırlı bir şekilde olur inş her şey :Saruboceq:

slm günlüğüm;
canım çok sıkkın,eşimle dün baya tartıştık:çok üzgünüm:
bu sefer çok üstüne gittim galibasenağlama
oda bana küstü işte sonunda:çok üzgünüm:

Kötüyüm günlüğüm...

O kadar üzgünüm ki günlerdir bana sıkıntı yaşatmayan kalbim bugün yine ritim bozukluğuna başladı, elim ayağım tutmuyor :a015: Keyifsiz olduğumun herkes farkında, ailem de, pamuğum da...

Günlüğüm dokunsan ağlayacak gibiyim, hatta bak şu anda dokunmadan ağlıyorum senağlama

Ne kadar boş verdim her şeyi günlük !
Düşündükçe deli oluyorum, ama bir türlü de harekete geçemiyorum.
Ot gibi geçiriyorum günlerimi günlüğüm !
Buna bir son vermem lazım artık.

Bak önümde 4 ay kaldı. Tam 4 ay...
Bu 4 ayı iyi değerlendirmem lazım günlüğüm. Kpss'yi kazanmam lazım. Bir yere atanmam lazım.

Bakıyorum arkadaşlarıma, çalışmayanlar da var elbet, sıkı sıkı çalışanlar da...
Düşünüyorum, şimdiden 4 ay sonrasının hayalini kuruyorum.
Kpss geçmiş, sonuçlar açıklanmış...
Bazıları kazanıp güzel yerlere atanırken, ben onlara gıpta ile bakıyorum.
Acaba sadece gıpta ile bakıp, iç geçirip, ah keşke çalışsaydım da ben de onlardan biri olsaydım mı diyeceğim ?
Yoksa adam gibi çalışıp ben de gıpta edilenlerden mi olacağım ?

2. seçenekte olmam lazım günlüğüm. Ama başlayamıyorum bir yerden. Tutamıyorum ucundan senağlama

Ya çok kızıyorum kendime günlüğüm hem de çooooooooooooooooooooook
Konuşuyorum arkadaşlarım ile, kimileri hayallerini anlatıyor... Ne güzel hayaller...
Televizyon izliyorum mesela, bir kız görüyorum 3 üniversite bitirmiş...
Benim onlardan ne eksiğim var günlüğüm ?
Tek fazlam var, o da TEMBELLİĞİM kötükedihüso

Günlüğüm dua et bana, söyle herkes dua etsin benim için.
Bir yerden başlayayım, hayatım için bir adım atayım.
Kazanamasam da en azından çalıştım diyeyim, içim rahat olsun.
Denedim ama başaramadım diyeyim.
Nolur günlüğüm,
Nolur bu sefer başarayım senağlama

Günlüğüm..

Böcüğüme Söle Üstüne Gitmesem Bile En Ufak Bişey Tartışma Sebebi Oluyo :çok üzgünüm:
Gerçi O Alttan Alıyo Ama Benim Dayanma Gücüm Kalmadı Sanırım senağlama
Gece aradı.. Konuştuk.. Neden diyo güvenmiyosun bana..
Güveniyorum ama..Aması var işte.. İlgi İstiyorum ya :çok üzgünüm:

Sevdiğim,
Bazen insanlar düşünür. Hayatın anlamı nedir diye.. Bunu zaman zaman ben de düşünüyorum. Hayatın anlamı nedir diye.. En azından seni tanıyıncaya kadar düşünüyordum. Gerçeklerin acı olduğunu ve bu yüzden biberin acı olduğunu anlatan bir espriyi hatırladım. Halbuki biliyor musun, bütün biberler tatlıdır. Zira hayat sanıldığı kadar acımasız ve acı değil.

Sadece hayattaki tadı alabilmeli, kendi istediğin gibi yaşayabilmelisin.

Çevrenin ne diyeceğini umursamadan.. Zira sen yaşayamadıkların ile beraber ölüp gittiğinde çevrenin sana bir yardımı olmayacak.

Kendini özgür bırak, ne hissediyorsan onu yap. Çoğu insan gibi, mesela benim gibi, ne yapmam gerekiyorsa onu yapma, bırak duygularını perdelemeyi, bırak ırmaklar gibi coşsun. Bir sevdiğinin elini tutarken yaşadıklarının yanlış olduğunu düşünüp hayıflanma, bırak o sevgi senin tüm benliğini sarsın. Eğer onun gerçekten aradığın olduğuna inanıyorsan, ona sımsıkı sarıl, onu yaşa, onu bırakma.
Günün birinde belki anlarsın ne kadar sevdiğini, ne kadar sevebileceğini, ne kadar sevildiğini, ne kadar sevilebileceğini, ama iş işten geçmiş, sevgilin, seni seven gitmiş, yitmiş olabilir. İşte o zaman üzülme vaktidir. Yerli yersiz ağlama vaktidir. İşte o zaman çevrene dönüp, şimdi ne yapacağım diye sorma vaktidir. Alacağın cevabı sana söyleyeyim güzelim. Bilmiyorum diyecekler, senin dediğin gibi. Ben biliyorum oysa, oysa sen de biliyordun. Hep bildin zaten. Ama öyle olmadın.

Ama artık sen de biliyorsun, biliyorsun ki, en azından bir kez gerçekten sevildin. Ve yine biliyorsun ki, bu sevgi bitmeyecek. En azından ben bitene kadar.

Yaşa bu hayatı sevdiğim, limon gibi sömürerek, tüm ekşiliğine rağmen tadını alarak yaşa.

düşünüyorumda, aşk sözcüğünü biraz eksik buluyorum su senle ben arasındaki ilişkiye.. daha büyük daha sağlam bizimki.. aşk onun içinde sadece bir kısım galiba.. ötesinde aşkla birlikte, ama yer yer zaman zaman onu aşan duygular var bizde...

seni seviyorum ve senin için herşeyim...
beni seviyorsun ve benim için herşeysin...

Sendeyim ben, yüreğimi koydum yüreğinin üzerine. Aşk bu, başka isim arama. Hem de en koyu, en deli, en tutkulu ..

Son düzenleyen: Moderatör:
günlükkkk
birine anlatmazsam çatlarım =)
dün doğum günümdü, canım arkadaşlarım süper bi kutlama hazırladılar bana, çok eğlendim kesinlikle. sevgili sevgilim de olsaydı keşke yanımda =( ama çok hasta o, yatıyo kaç gündür. ama hediyemi pazartesi göndericekmiş, hatta gelecek hafta da ikinci bi hediye göndericekmiş, hatta yanımda olamadı diye doğum günümde telafi etmek için gelecek yıl süüüüperrr bi hediye vericekmiş, ama en ufak ip ucundan hediyenin ne olduğunu anlıyorum diye hiç bişey söylemiyo =)
ama çok eğlendim günlüğüm herşeye rağmen
bi dahaki sene sevdiğimle birlikte geçiririm umarım doğum günümü,
ve ne güzel arkadaşlar edinmişim onu anladım bi de, mutlu oldum =)
nice mutlu senelere bana dimi günlüğüm =)

01.03.1983
Fazla soze ne gerek varkı bıtanem ne dıl anlatır senı nede onlarca kelıme Sen TekGeRCeGi(M)sın...

Ne yazsam ne söylesem yinede anlatamaz bendeki degerini!...
Ne yapsam sevgimi göstermeye az gelir..
Seninle yasamak icin ihtiyacim olan Nefesim
Seni sevmek icin ihtiyacim olan Kalbim
Hayatin tüm güzelliklerini "Seninle" görebilmek icin ihtiyacim olan gözlerim..
Sen benim
Tadım Tuzum Hayatımın anlamı Umudum ..
Kısacası HerbiŞeyimsin !
Ötesi yok bunun MucizeM!

Iyiki Varsin!...
''belki'' dünyasında...
''keşke'' kokan havayı solurken...
''iyi ki'' dediğim tek nefesimsin

SENI COK SEVIYORUM UFUĞUM IYIKI DOGDUN MUCİZEM

Herşeyin zor olduğunu biliyorum.sen benim hayatımdaki en güzel masalsın hayatımı güzelleştiren ve gerçek olmasını hep düşlediğim bir masal o günde gelecek biliyorum .gögsünde sonlanacaksa hangi gün zordur mesela yada uyandığımda seni göreceksem hangi kabus korkutabilirki beni ömür ...Hayatımda ki tüm güzellikleri gösterdigin için ve en önemlisi sevgiyi, aşkı, mutlulugu, paylaşmayı,mücadele etmeyi ve gülmenin bu kadar güzel oldugunu sende gördüm...Ben sadece seni degil: nefes aldıgın icin havayı, yasadıgın icin dünya yı ve beni sevdigin icin kendimi de cok seviyorum... iyi ki varsın ve iyi ki benimlesin... HANGİ DİLİN,HANGİ SÖZCÜĞÜNÜ KULLANSAM DA İÇİMDE Kİ ÖZEL YERİNİ ANLATAMAM,TARİF EDEMEM,KELİMELERLE BURAYA SIĞDIRAMAM..YÜREĞİMDE ÖYLESİNE BİR SEVGİ Kİ,SANA SADECE İYİ Kİ VARSIN DİYE DUA EDEBİLİYORUM ANCAK..SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM..DÜNÜN ÖZLEMİNDEN,YARININ UMUDUNDAN FAZLA..Artık sana olan sevgimde sınır tanımıyorum sevgilim. şimdi seni ömrümün sonuna kadar sevmeye hazırım. yeter ki ömrümün sonuna kadar benimle ol, yeterki ömrümün sonuna kadar benim diğer yarım sevgilim ol... Biz olmak..Bütün olmak..Sabırlı olmak..Onu hayatımın sonuna dek bekleyebilirim diyebilmek..Özlem duydukça aşkını büyütmek,kelimelerle ifade edemez hale gelmek..Sen Bensin..Ben de Sen..Aşığız..Seviyoruz..Sonsuza dek..SENİ ÇOK SEVİYORUM

seni sevmek miydi bu kadar güzel olan yoksa senin tarafından sevilmek mi???

sen öyle bir aşksın ki... sana aşığım demek bu aşkı anlatamaz. hani insan çok severken, sevemeye bile kıyamaz ya işte bende öyle seviyorum seni. gözlerine bakınca unutuyorum herşeyi. elin bir kere değince elime ruhum ayrılıyor bedenimden senin bedeninde tekrar hayat buluyor. birden hayat sen oluyorsun ve ben hayata doyamıyorum...

aşkını sadece kalbimde değil bütün hücrelerimde yaşıyorum. hepsi senin aşkınla can buluyor. aşkınla onlar can buldukca bedenim hayat buluyor. hayat hep sen ol... sen hep hayatım ol...

hasret bile seninle anlam kazanıyor. o bile senle güzelleşiyor. "seni" kapsayan herşey benide kapsıyor. benliğim benliğin oluyor. sensizken benliğim bile eksik kalıyor. "sen" olmadan "ben" olmuyor...

uğrunda feda edilmeyecek ne var ki bu dünyada??? hangi şey senin yerini tutabilir, senin önüne geçebilir?? hiçbir şey herşeyim... hiçbir şey senin değerinde olamaz. zaten herşey senle anlam kazanırken nasıl seni ardında bırakabilir ki... tenin tenimdeyken zaten dünyalar benim... işte bu yüzden sen iste canım senin, sen iste ömrüm senin...

Zamansız gelmiş fırtınam...

Ben tam pes etmişken yetiştin aslında yüreğime , tam da hayattan artık ne beklenebilirki derken geldin kalbime yerleştin.
Bildiğim, bilmediğim, söylenmiş, gizlenmiş, bütün kelimeler anlamsızlaştı seni anlatmaya…

Tekrardan küçük çocuklar gibi aşık olmak da varmış demek ki... Çocuk gibi gülücükler saçmakta varmış bu saatten sonra, deli heyecanlar, anlamsız kıskançlıklar, yüreğine sığdıramayacağın, nefes alamayacak kadar seni boğacak bi aşka yelken açmakta varmış demek ki... Hiç hesapta yokken geldin, hiç düşünmediğim şeyler oldu hayatımda , herşey birden bire öyle değişti ki ben bile dışardan izler oldum sanki hayatımı...

İyi ki varsın... Şu kısacık zamanda bana verdiklerine karşılık sana dünyaları vermeyi isterdim. Öyle anlatılmaz duygular yaşıyorum ki yeniden, deli gibi korksam da seni kaybetmekten, yaşadığım bu sevda içime, dışıma, bütün hayatıma hızla yayılıyor ve ben ne engel olmak istiyorum ne de getirebileceği acıları hesaba katmak istiyorum şu an!...
Bakışlarınla daldığım huzur dolu uykuların koynundan uyandırma beni sakın, seninle o kadar mutluyum ki...

Biliyorum sen de çok yorgunsun.. artık ikimizin de kırılıp incinmeye gücü yok. Zaten o yüzden ya bütün bu iç savaşlarımız. Olur mu olmaz mı derken biz, içimizden bastırmaya çalışırken korkularımızı, çoktan orta yerine düşmüşüz ateşin aslında. Bi kabullensen, bi anlasan seni üzmeye gelmedim ben, seni incitmem ben, seni kırmam.

Şu kısacık zamanda hayattan öğrendiğimi sandığım, tecrübe edindiğimi sandığım birçok şeyi beynime tek tek yeniden işledin sen. Öğrendiğimi sandığım şeyleri gerçeklerle yüzleştirerek bi çok kez tokat gibi yüzüme vurdun, incindim çoğu zaman, kırıldı bazen kalbim ama şu da bi gerçekki koskoca senelerin içine sığdırdıklarımı sen bana iki ayda daha net bi şekilde gösterdin ve anlattın. Teşekkür etmenin bi anlamı yok burda belki ama onca yorgunluğunun arasında, onca karmaşıklık arasında bana beni geri getirmeye çalıştığın için, bunca güzel duyguyu tekrardan yüreğime tattırdığın için ve kadere inat benimle bi hayat kurmaya çalıştığın için teşekkür ederim sana!...

Herşeye rağmen yanımda kalışının sevinci var içimde! Unuttum ben kavgaları, unuttum unutmak istediğim o deli bakışlarını. Hatta affettim ben seni bütün bu kavgalar için, bütün o kötü söylenmiş sözler için. Aklımda sadece uysal, gülümseyerek bakan bakışların kaldı. İçimde dün gece gözlerini kapatıp "ben seni çok seviyorum" deyişinin sıcaklığı var sadece. Bu ilişkide kötüye dair ne yaşanmışsa bugüne kadar, hepsini sildim ben ki zaten hepsinin yaşanma sebepleri de belliydi. Geriye elimizde sadece birliktelik kalsın, benim tek dileğim bu!...

Söylesene, benimle beraber yaşlanır mısın?...

İyi ki geldin bana..
Gelip boş olan yanımı doldurdun..
sonbaharın matemine dokunup da gizlice..
sol yanımda durdun..

ışıyan bir alev gibiydi gözlerin..
önce ılık bir rüzgarla sardı yüreğimi..
sonrasında volkanlar yokladı düşlerimi..
ve sen bir daha hiç gitmedin..
hep o serin güzde..
hep olacağın yerde..
yüreğimde..
sol yanımda.. bekledin..

bir gün..
‘her şeye inat kal’.. dedin..

karşı çıkıp da,
inadına alıp başını..
gitmedi…
bekledi gönül…
durdu ve bir nefes aldı…
gördüklerini göremediklerini bir bir saydı..
hepsinde esen ılık bir rüzgar vardı..
rüzgar tekrar tekrar sararken nefesini..
gitmedi..
gözlerini kapayıp onca söze inat..
bekledi..

gittiğin uzak şehirlerden..
dönüp de ellerinden tutmanı..
gelip de bahar gözlerinle bakmanı..
kavuşup da bir daha kopmamayı..
bekledi..
iyi ki de bekledi..

geldiğin gün anladı..
bitmemişti bu masal..
her ne kadar bitti dese de..
her ne kadar bitmesi gerekse de..
bitemedi..
bitmeyecek,
sonsuza dek sürecekti..

kaç baharları eskitecek..
kaç kez rüzgarlarla kanatlanıp da..
ellerime değecek..
saçlarımdan usulca öpüp
türkümüzü söyleyecekti..

iyi ki diyorum şimdi..
iyi ki sevdim,
ve seviyorum seni..

DİYORLARKİ: HAYATA NE VERİRSEN ONU GERİ ALIRSIN BİZ HAYATA NE VERİDİK BİLMİYORUZ AMA BİZE BİRBİRİMİZİ VERDİ..."UFUK+MERVE = SEVGİ"

~~Ben seninle mutluyum...

Benim melek sevgilim.
Canımın içi, sevgilerin en güzeli, sevdaların en büyügü…

Yine sana yazıyorum bugün…

Her zamanki gibi seni düşünüyorum, seni özlüyorum ve her an seni besliyorum içimde.

Bu nasıl aşktır diye kendime soruyorum.

İnsan bukadar severmi , bu kadar anımsarmı heran aynı gözleri …

Öyle seviyorum ki seni buna…

Her şey şahit!

Herkes şahit!

İstanbul bile…

İllede sen ol istiyorum heran yanımda, kollarımda,

Ellerin ellerimde,

Gözlerin gözlerimde…

Şimdi nasıl yazsamda sana olan sevgimi , aşkımı , özlemimi, dile getirsem.

Buna imkan yok biliyorum ama yinede yazmak; sana yazmak , seni yazmak istiyorum.

Seni öyle seviyorumki;

Akşam batan güneşin asaleti gibi,

Sessizce yağan yağmurun verdiği huzur gibi,

En yorgun oldugun anlarda yeşil bir ağacın dalında çıvıldasan bir kuş sesinin verdiği mutluluk gibi,

Esen karayel gibi,

Sevgi benim için ağızda değil yürekte olmalı kalpte olmalı.

Seni yüreğimle kalbimle seviyorum.

Sensiz olmaz çünkü, sensizlik ölüm gibi bir şey. Beni bu hayatta varlığın tutuyor. Nefes almamı, her güne umutla uyanmamı ve her gece huzurla uykuya dalmamı sadece senin varlığın sağlıyor. Sen olmazsan uykular haram, sabahlar günah bana...

Sensiz olmaz çünkü, bu dünyada iyiliğe dair ne varsa seninle öğrendim ben. Tüm yalanlardan, tüm ihanetlerden seninle arındım, yeniden doğdum. Senden önce bildiğim her şeyi sildim, yok ettim.

ŞİMDİ SENİNLE VARIM

VE

SONSUZA KADAR SENİNLEYİM

SENİ ÇOK SEEVİYORUM

Seni sevmek, bana hayatın ne kadar anlamlı, nefes alıp verişimin bana verilmiş kocaman bir hediye olduğunu gösterdi.
Sabahları yeni güne kocaman bir gülümsemeyle başlamanın tadına vardım.
Hiç bir zaman bir anlam yüklemeyi başaramadığım yıldızların hepsinin artık başka başka bir sürü anlamı var.
Onlara her baktığımda;
birsinde gözlerini, birisinde gülüşünü, bir diğerinde ise senin bana hediye ettiğin yaşama sevincimi görüyorum.
Ve onlara her baktığımda Allah’ıma binlerce defa şükrediyorum.
Beni senin gibi bir hediyeyle mükafatlandırdığı ve seni hayatıma soktuğu için... İnsanın hayatta kendini şanslı hissetmesi kadar güzel bir şey olamaz herhalde! Benim de kendimi şanslı hissetmemi sağlayan sensin. Senin sevgin...
Sen doğan yeni günüme en büyük sebepsin. Seni sevmek, sanki bütün dünyaya kafa tutmak, bütün kötü şeyleri pembe görmek...
Hoş sen yanımda olduktan sonra gerekirse dünyaya da kafa tutarım. Bilirim ki sevgin, aşkın yanımda.
Bilirim ki düşsem de, yenilsem de beni kaldıracak olan eller senin ellerin... korkmam bu yüzden.
Çünkü sevmenin ne kadar güçlü, ne kadar yüce bir duygu olduğunu sen öğretin bana...
Seninle birlikte yeniden doğdum ben, seninle emekledim, seninle yürüdüm, ilk sözcüklerimi senin yanında söyledim.
ilk göz yaşlarımı senin için döktüm.
Anlayacağın hayatımı seninle en baştan yaşadım, her şeyi sende temize çektim ben. Hatalarımı, günahlarımı, aşklarımı...
Ben senin gözlerinin içinde boğulmaya razıyım.
Yeter ki bana olan sevgin, aşkın eksilmesin dilinden...

Dünyaya mutlu gözlerle bakmak aslında hiç zor değilmiş.

Seni tanıdım ya mutluyum, kalbimde bir umut bir sevgi bir delice sevda var…

Zor olanı kolaylaştırmayı, Kötü düşünceleri iyiye cevirmeyi hatta ağlamak yerine

Gülmeyi senden öğrendim ben sevgilim…

Hayatta yorulmak yerine her şeyden ders almayı, Sadece sevmek degilde aslında sevilmeninde nasıl bir duygu olduğunu senden öğrendim ben sevgilim…

Beklemenin aslında hiçte zor olmadığını sabır gerektirdiğini,

Özlemenin ve özlenmenin tadını,

Hasretin gün geçtikce büyük bir sevgiye dönüştüğünü sende öğredim ben sevgilim…

İmkansız diye bir şeyin olmadığını aslında bütün imkanları kendimizin

yarattığını sende öğrendim ben sevgilim…

(MutLu OlMaYı SeNLe ÖgReNdiM)

SULTANIN :)))

Ben seni kocaman bir yürekle sevdim.
Yüreğimle baktım gözlerinin içine ve öyle daldım hayaline.
Ben seni bir gülüşünle işledim yüreğime;
ilmek, ilmek dokudum en güzel yerine.
Ben seni tarifsiz sevdim.
Çiçek gibi açtın kurumuş hayatımda.
Yeşil bir yaprak gibi bitiverdin kollarımda.
Seninle birlikte yeniden şekillendi dünyam.
Bir başka sevmeye bir başka görmeye başladım her şeyi.
Gökyüzünü yüzünde gördüm, denizi gözlerinde,
gülü ellerinde sevdim dokunmayı teninde.
Daracıktı dünyam küçücüktü.
Seninle genişledi ufkum seninle büyüdü bu şehir.
En üzgün en kızgın olduğum anlarda bile seni düşünmek yetiyordu
geçiyordu her şey gülüyordu yine yüzüm.
Seviyorum seni ve en büyük hayranınım senin.
Tavrının, gülüşünün, konuşmanın, sesinin, kızgınlığının, öfkenin,
olgunluğunun ve çocuk ruhunun hayranıyım.

Benim yerim senin yanın benim yolum sensin.
Sana çıkarım ben ne yana saparsam sapayım.
Taşlıda olsa tozluda olsa inişli çıkışlıda olsa şikayetçi değilim olamam da.
Sana atılan her adımda mutluluğu yeniden tadıyorum çünkü.
Sana kavuşmayı bekliyorum
biliyorum ki yolun sonunda sen varsın
beni bekliyorsun kollarını açmış.
Paylaştığımız çok şey var ve daha çok şey paylaşılacak seninle biliyorum.
Ellerini tutup beraber devam edeceğiz kalan yolumuza.
Birlikte tutup çiçekleri kokusunu içimize çekeceğiz ve
ben o mutlulukla sana sarılacağım.

Ben seni tarifsiz sevdim. Öyle derin ve öyle çok.
Nefes alışımı sana endeksledim, seninle alıp seninle veriyorum.
Sen nefesimsin benim.
Kalbim sana atıyor ve sadece senin için.
Ben seni umudumla, samimiyetimle,
küçük bedenimin içindeki kocaman yüreğimle sevdim…

Karanlıktan ışığa yönelir gibi,
yerden göğe yükselir gibi senin sevdan.
Senin yanın şehrin en güzel yanı,
senin tenin dünyanın en huzurlu yeri,
senin aşkın aşkların en güzeli.
Sen karanlığın bittiği, ışığın doğduğu yersin.
Sen kısacık hayatta yaşanılabilecek en güzel şeysin.
Bir insanın başına gelebilecek en güzel olay,
bir talihsizin başına konabilecek en güzel şanssın.
Gündüzsün gecesin. Kurulabilecek en güzel cümlesin sen.
Ve ben bunların tek başına sahibiyim.

Seni seviyorum…

seni sevmek ve senın tarafından sevilmek çok
güzel...
biliyor musun?
sabah ilk duyduğum ses hele seninki olunca
değme keyfime benim...
ilk günlerimizde bunu hep rüya olarak gördüm.
birgün ansızın uyanacağımdan korktum.
ama günler geçtikçe artık bunun bir rüya
olduğunu değil de gerçek olduğuna
inandım.
sakın çıkma hayatımdan tanımadığım bir sürü
rengi keşfettim sayende...
tekrar siyah-beyaz görmek istemiyorum
sevdiğim.
çıkarttığın bulutlardan hiç inmek
istemiyorum.
burası bembeyaz,yumuşacık pamuklar arasındayım....

ve en güzeli senin sevginle,ruhunla sardığın yüreğinin içindeyim...

her konuşmamızdan sonra bana nasıl huzur
verdiğini,
mutluluk verdiğini bir bilebilsen...
artık eskisi kadar duygularımı saklayamıyorum
galiba...
bir bayan için zor ama
ben sana olan sevgimi itiraf ediyorum her konuşmamızda....

ve RABBİME hep dua ediyorum..yolun yarısını
çoktan geçmiş olmamıza rağmen bana bu kutsal
sevgiyi ve aşkı yaşattığı için...

sana mektup yazmak çok hoşuma gıdıyor.eğer
adresini bilmiş olsaydım inan ki;metrelerce
uzunluğunda her gün mektubumu
alırdın..burada sana kırmızı kurdeleye bağlayıp,
üzerine benim kokumu sıkıp yollama şansım hiç olmuyor.

SENİ SEVİYORUM....pamuğum,sevdam,tutkum,
aşkım,sevgilim,tontonum,birtanem,ruh eşim,ömrüm,paşam,lokumum,aşkısının bıdısı,fufuğum :) daha nem olacaksın bir tanem.bir tane daha var ama onu da zamanı gelince söyleyeceğim...
seni çok öpüyorum sevdiğim...
güzel ve başarılı bir gün diliyorum ama içinde mutlaka ben olan.....

Yanında ben varım artık korkma
Herşeyin hakkından gelirim
Üşüdüğünde gecenin ayazında
Üstünü aşkımla örterim

Sen" merkezli bir dünyam var benim...

Varlığında hayat bulan, yokluğunda yok olan bir dünya...
Karış karış, milim milim sen dolu bir dünya...

Gece yarısı kaçıyorsa uykularım, sabahta göremiyorsam güneşi,
doğsada aydınlanmıyorsa odamın
penceresi dilimde yine aynı kelime...

"Mutluluk dışarıda değil, senin yüreğinde..."

Mutluluk senin yüreğinin, benimse dünyamın taaa içinde...
Dışarda ki ne mi? Bunu sorma bana.
O, sadece senin yüreğinin, benimse "Sen" merkezli dünyamın aynası.

Yeni güne her uyandığımda söylediğim bir şey var bugünlerde...
Yaşantı, ne dışımız ne de içimiz.
Yaşantı her ikimiz!

Senle ben dünya ediyoruz.
Senle ben "biz" ediyoruz.
Senle ben "1" ediyoruz.

Senle beni topluyorum, senden beni çıkarıyorum,
senle beni çarpıyorum ve seni bana bölüyorum. Değişen bir şey yok.
Senle ben "1" iz.
Senle ben her şeyiz.

"Ben" merkezli bir dünyan var senin!
"Sen" merkezli bir dünyam ver benim!

A$K!
Bir başka dünya...
Bir başka mantık...
Bir başka müzik...
Bir başka ben...

Aşk sayesinde "Sen" merkezli bir dünyam oldu benim.

Hadi! Durma dünyam, sonsuza dek dön. Seni bana, beni sana savur

sen+ben=biziz
sen-ben=hiçiz
senxben=herseyiz
sen/ben=bölünemeyiz

BUNLARI NEDEN YAZDIM BİLİYORMUSUN GÜNLÜĞÜM? YARIN AŞKIMIN ÖMRÜMÜN DOĞUM GÜNÜ ŞU ZOR ZAMANLARIMDA EN SIKINTILI EN ACILI GÜNLERİMDE HEP YANIMDA OLDU ELİMİ TUTTU DESTEK VERDİ SEN HUZUR MUTLULUK SAĞLIK VER BİZE RABBİM SEN BİZİM YUVAMIZIDA KURMAMIZI NASİP EYLEE BİZEDE MUTLUK YOLUNU GÖSTERDİĞİN GİBİ EVLİLİK YOLUNUDA GÖSTER ÇOK SEVİYORUM BEN ÇOK AŞIĞIM ÇOK SEVİLİYORUM VE BİR DEDİĞİM İKİ OLMUYOR BEN BÖYLE DEĞER VEREN BENİ BÖYLESİNE ÇEKEN BENİ BÖYLESİNE KALDIRABİLEN TAŞIYABİLEN BİR ERKEK DAHA BULAMAM BUNDAN EMİNİM EVET HİÇKİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR AMA BEN GERÇEKTEN ÖMRÜMSÜZ BİRGÜNÜ HAYAL BİLE EDEMİYORUM ŞU BİR GERÇEKKİ ARADA SAYGI OLAN BİR İLİŞKİDE HİÇBİRŞEY YIPRANMIYOR BENİ YENİDEN HAYATA DÖNDÜREN TEK KİŞİ O BENİM YENİDEN YÜRÜMEMİ SAĞLAYAN BANA DEYNEK OLAN BANA GÜÇ KUVVET VEREN OYDU PES ETMİCEZ DEDİ SAKIN PES ETMİCEZZ VE BU YOLA BAŞ KOYUCAZ GÖR BAK NERELERE GELİCEZ BİZ DEDİ EVET GÜNLÜĞÜM PES ETMEDİK DÜZLÜĞE ÇIKTIK BAYAĞ YOL KAT ETTİK HEE OLMADIMI TABİKİ OLDU TARTIŞMALAR KÜSMELER SES YÜKSELTMELER YERİ GELDİĞİNDE AĞIRDA KONUŞTUK AMA PİŞMAN OLMASINI ÖZRÜR DİLEMESİNİ ÇİFT TARAFLI OLARAKTA BİLDİK HERZAMAN SEVGİMİZ AĞIR BASTI VE GALİP GELDİİ SEVİYORUZ TUTKUNUZ BAĞLIYIZ VARMI ÖTESİİ YOKK..BU YAZIMLA BERABER BU AKŞAM SAAT 12 OLDUĞUNDA AŞKIM YENİ YAŞINI 5. KEZ BENİMLE BERABER KUTLİCAK ÇOK ŞÜKÜR RABBİM.. defalarca ayrildik ama her defasinda daha sevdik daha da kopamaz olduk çevremiz karsi çiktikça biz daha da kenetlendik ve çok mutluyuz HERŞEY SEVGIYLE VARDIR bence AŞK geçse de sevgidir SEVDADIR ASIL OLAN "ELİM ELİNDEN HİÇ AYRILMİCAK AYNI YOLDA AYNI SEVGİVE AŞKLA YÜRÜMEYE DEVAM EDİCEZ YORULMAK YOK YILMAK YOKK SANA DEDİĞİM GİBİ HERNE OLURSA OLSUN ELİMİ BIRIKMAK YOK :) HANİ SEN HEP DERSİN YA SU İÇERKEN BİLE SAĞ ELİMDE SUYUM SOL ELİMDE BELİNAYIM OLUCAK HİÇ Bİ MAZERETLE ELİNİ BIRAKMİCAM DERDİN YAA EVET AŞKIM BENDEDE MAZERET YOKKKKKK :asigim:

bütün gün vurdum kafayı yattım..hiçbir şey düşünmemek istedim belki de kendimden kaçtım..
dünya döndükçe kafam tutmaz oldu sanki..gözlerimi açıp da günaydın diyemedim bugün hayata..
yüreğimdeki kaybetmişiliğin acısı ne kadar sıcaktı daha..bir de o vurdu işte herzamank gibi gam yükünü gönlümün omzuna..
onca yoldan kocaman bir acıyla gelmişim..ölümün soguk nefesi alnımdayken henüz...hani belki sevgilide teselliyi bulmak ümidiyle buruk kalbimde..ne yazık ki aldanışlığım bir kez daha açtı peçesini tüm gerçekliğiyle dün akşam..
o kadar taşlaşmış ki yüreği şimdi hemen yanıbaşımda kayıtsızca tv izleyecek kadar rahat ve gamsız,işte öylece duruyor karşımda beni de gectım kaybımda bıle saygısız..oysa nasıl da hayal edıyordm omzunda aglayıp tesellı bulmayı..daha sana kavustugmun ılk dakıkasında benımle hasret gıdermek yerıne o meshur sevdan,o bıtmez tutkun kardesını aramanın derdınde karsıladın benı yıne sen..üstüne benı hıce sayar gıbı arkadaslara bır baska arkadası zıyaret etmeyı teklıf eden..aksam söylediklerim yüreğine mi battı gururuna mı..senin yüreğin yoktu sahi..otomatiğe sarmış gibi senin için yegana önem taşıyan varlıgın, "ailenin"adı geçince incinmişliğimde nasıl da kuşandın tüm silahlarını..nasıl da acıp eski davaları birbir bana giydirdin en ağır hükümleri..yine kabul edemedin degıl mı agır geldı dıymı..yasaması o kadar agır ki..ölümde dahi yok sayılmanın sözünü sen kabullenemiyorken bak bir de ben yasadım onu tüm sahıcılıgyle..o yerlere göklere sıgdıramadgın ailen böyle bir günde bile gösterdiler bana hayatın acı yüzünü..sadece kırgınlıgımı dile getirecekken sana nasl da yenilerini ekledin ailenin üstüne gururla..bak aksamdan beri ne sarıldın ne de elimi tuttun..gurur denen kafese soktun kendini yine..benim sana en ihtiyacım olan bugünde bile..döndün sırtını..kitledin gönül yurdunun kapılarını..yine kör sagır dilsiz oldun bana..ve yine senin üzerine kendimi kandırmak ıcın kurdugm tum yalanları yüzüme carparak kurdugum tum hayallerın hatta sıgındıgım o kucucuk umut ısıgının da yok olmasını sagladın bir cırpıda..artık benım diyecek sözüm kalmadı inan.gözümdeki yaş sana da değil..kendime aglıyorm sadece..senin için kaybettiklerime..senin peşinden geldiğim bu cehennm yüzünden yanında olamadım son nefesinde nineciğimin..bunun acısının nasıl oldgunu tahayyül bile edemezsin..ama bunun gibi içimdeki tüm acıların sebebisin yine sen..sana diyecek sözüm yok artık..söylemeye de gücüm..ölüm benim haneme benim aileme düştü..ben nasılsa senin ailen olamadım hiç..anlamanı beklemem aptallk..sen rahat rahat at karsımda gol naraları,ac tv sesini dinle türküleri..birgün benim yaktıgım en içli türkü olacagını bilmeden hem de..

Son düzenleme:
yazık diyorum sana yazık
ismin bile beni delirmeme yetiyor
varlığını düşün artık sevmiyorum
seni sevmiyecemde
yazıklar olsun sana.

sadece agzınla dediğin iyi dileklerine
bile inanmıyorum.numara hepsi

kocamı seviyorum ama senin yüzünden
ondan soğuyorum
yapma bunu bana neolursun
ben bu mutluluğu hakettim
senin gibi keyifli geçmedi benim hayatım
bu mutluluğuma gölge etme neolur.

günlük gece gece ağlayarak geleceğim de varmış senağlama
anneannemin durumunu atlattım hiç bişey belli etmeden ağırladım
kayınpeder az yalakalık yapmadı hoşgeldiniz sefa getirdinizmiş:1closedeyes:
sarılsana kızım bana diyo yeminle yaklaştıkça öldüm öldüm dirildim yani
arkadasım geldi yardıma,bavulumu hazırladım senağlama
hiç dönmemek üzere hazırlanmıyordum ama cuma günü o evde uyumak cehennem geldi:1no2:
beni istemeyenle ben aynı evde kalamam beddua edenle küfür edenle seni sevmiyorum istemiyorum diyenle kayınpederle aynı evde duramam :1no2:
durmamalıyım öyle değil mi günlüksenağlama
bavulumu hazırlarken içim kan ağladı kan , tabi aneanemler zannediyo ki bavulu anneme bırakacağım persembe gecesi annem ve halalarımla gideceğimiz kısa bi tatil için sanıyor
kuşumu da aldım bavulumu da aldım annemlere geldim
içimdeki sıkıntı bu mu kızım yoksa dedi senağlamahemen kıvırdım tabi pat diye anlatmamak için; perşembe gidiyoruz ya onun için dedim
yemin ederim evimi çok özlüyorum eşimi çok özlüyorum günlük senağlama

selam günlük..bende bir stres bir sıkıntı sorma..zaten veletin inadı tuttu doğmuyor zilli...
hergece inşallah sancıyla uaynırım ümidiyle yatmaktan,ama sancı veya başka bir belirti beklemekten uyuyamamaktan sıkıldım...
asıl stresim 3 saat sonra evde olacak olan kayınvalidem ve kaynım yüzünden..acaip gerildim..belki doğumun başlama sebebi olur:roflol:
yine düğündeki gibi atıp tutarsa,tutarsız konuşursa,annemi üzerse diye düşünmekten gerildimmmmm..
neden hep kendini bilmez tutarsız insanlar bize denk düşer ve biz onları hep idare ederiz gıkımızı çıkarmayız diye düşünüyorum..
eeee imtihan dünyası..buda bir imtihan...
bazen diyorum evlilik hazırlığında olan biten,düğünde olanlara karşı annem babam ağzını açsaydı(ki çok hakettiler) tartışma çıkarsalardı,şimdi annem 15 gündür rahat edemeyecekti eşimin yanında..susmanın faydaları..
eşimde anneme karşı bir buğuz,annemde ona karşı bir buğuz olacaktı..
ama eşim canım ciğerim o kadar olgun,o kadar dünya tatlısı,saygılı biri ki,annem babam dil ucuna çoğu şey gelse bile ona kıyamadıklarından sustular...
annem diyorki bana dün,ben böyle saygılı,candan bir çocuğu nasıl üzeyim,nasıl kırayım onu diyor...
yaptıklarından annesi utansın diyor...
nitekim öyleee....kayınvalidem ömür boyu evime acabalarla gelecek yaptığı şeylerden dolayı çekinecek belki..ama evet çekinmeside gerekiyor..en mutlu 2 günümde beni hüngür hüngür ağlatmaya hakkı yoktu...
nikah sbahaı gölzerimden sicim gibi yaşlar boşlaırken,eşimde dudak büke büke ağladı benle...
bunları yaşamanı asla istemezdim dedi..
neyse..o benim ya,o benim yanımda ya gerisi boş,hiç mühim değil
o bana sunulan bir nimet,gece gündüz şükür sebebim(şükretmek için herşey sebeptir tabi)
bide yumurcak katılsa aramıza artık
hanfendi assolist teşrif etmiyorlar bir türlü

güünüküm naber şakkıdı
sabah erkenden kalktım portakal suyu sıktım
bi güzel kahvaltı ettik
son hazırlıklarımı yaptım
şimdi oturdum bekliyorum
lise arkadaslarımı
8 senedir görüşmedik
8 senee :1shok:
cok mutlu oldum bi bilsen
haa bu arada haftaya bursaya gitcez
uludağa
:lepi: :lepi:
şimdi bu hafta biter mi günnük benneyaptımki

iyi miyim iyiyim evet....
cok yogun ve stresli gecen günler ve gececek onlar günleri düsününce biraz bogulsamda iyiyim iste...
hersey yoluna giriyor yavas yavas...
biliyorum yorulucam biliyorum cünkü kolay degil sectigim yol....
ama benim yolumun sonu hep ayni kisiye cikiyor...
istikametim hep ayni degismeyecek...
günnük ders calismaliyim hemde cok calismaliyim...
bu dönem derslerimi vermemek gibi birsey olamamali...
allahim ne olur yardim et bana, güc ver...

sevgili günlük
badem gözlümü istanbula göndereli 1 haftayı geçti
askere giderkenki ayrılığımızdan çok daha zordu
allahtan arkadaşlarım var
özellikle okypete ve from 6234 bana çok destek oluyor
günlük kokusunu özledim aşkımın
evimizde piti piti gezinmesini
aniden gelip öpmesini
sarılmasını özledim
yemin tören, var nisanda ama nasıl dayanacağım günlük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…