Kadınlar Kulübü Günlük

özür dilerim günlük,
biraz önce eski günlerimdeki gibi içimi rahat dökebilmek için almanca yazmıştım, düzelttim almanca pratik yapalım bölümüne aldım tüm yazdıklarımı. belki kurallara aykırıdır, uyarı gelse üzülürüm, ya da kalkıp biri bilip etmeden ileri geri bir şey yazsa yine ben üzülürüm, neyse ki çabuk aklıma geldi. sen kusuruma bakma benim olur mu, biliyorsun tadım yok.

Son düzenleme:
off yazdıklarım da gitti :bbo:

neyse bi daha yazamıcam,çok uykum var mirmirmirmir

Allahım sevdiklerimin canının yanmasına tahammül edemiyorum,
inş yarın daha da can sıkıcı haberler almam..

Üzüntü sıkıntı gelirse hep üst üste gelir
İnsanoğlu bir gün mutluysa bir gün mutsuz.
Evet anlıyorum biliyorum.Elbet mutsuz yada sıkıntılıda olucaz çünkü mutluluğumuzun kıymetini daha iyi anlayalım.
Allaha şükür evimde, işimde en önemlisi eşimle bir sorunum yok
Ama şu bebek olayı canımı sıkmıştı
Allah razı olsun kk deki arkadaşlarım bana moral verdiler toparlandım
Allahım ne zaman verirse o zaman her şey nasip kısmet dedim.
Ama dün akşamüzeri duyduğum bir haber beni mahvetti
İnanamadım olmaz dedim.
Oluyormuş günlük 17 yaşında genç bir fidanda melek olup uçuyormuş.
Yaşadığım yer bir deniz kasabası bilir tanır herkes birbirini
17 yaşında bir Pelinimiz vardı.
Okulda son yılıydı.Saglık meslekte okuyordu ve 1 yıl sonrada hemşire olucaktı
Olamadı günlük Pelinimiz hemşire olamadı melek oldu uçtu gitti.
Amansız bir hastalığa yakanmış lösemi maalesef
Çok geç anlaşılmış hastalığın son raddeleriymiş
Yardım kampanyası başlatılmış
Eşilmede konuşmuştum aybaşında yardım edelim diye
İş yerimde patronumla, müdürümlede konuştuk bugün hesabına desket olucaktık
Olamadık içim nasıl acıyor
Yetişemedik kurtaramadık Pelini
Dün öğlen vefat etmiş
O ana baba kardeş nasıl dayanır
Allahım güç kuvvet versin dua ediyorum sizde edin
Dün eşimin toplantısı vardı akşam 8 gibi geldi
Ben bitmişim aglamaktan ama eşim geldiğinde çok mutluydu
Şaşırdı kaldı hevesi mutluluğu gursagında kaldı.
Terfi etmiş maaşı artmış ama biz buna sevinemedik
Bir yanım o kadar çok acırken nasıl sevinebilirim.
Gencecik bir fidan daha çiçek açmadan gitti günlük

dün iş çıkışına doğru içime sıkıntı girmesine dayanamıyordum,iş bitmedi toplantı oldu derken geç çıktım işten..
öyle yavaş adımlarla gidiyordum ki korkuyordum nedense evde olmaktan,çok yalnız hissediyordum ve mesaj çektim eşime yalnız napıcam ben diye sanki hiç yalnız kalmamışım gibi evde
ki benim erkenden evde olmam bugüne gelicek olan anneannemler için hazırlık yapmam gerekiyordu.
yine her zamanki gibi kimseyi göremeden evime girdim temizliğe başladım ama içimdeki sıkıntı gitmiyor patlayacak gibiydim
kapı arkasında anahtar olduğu için eve rahat girip çıkılıyo biliyosun
yeğen geldi kayınpederimin odasına girdi Allah Allah O da mı bize küstü!
evde ben varım bana selam vermicek ve ben kimim..seslendim hayırdır bi sorunmu var selam vermedin yapmazdın da..
afalladı neyse dedim işime devam ettim..
aradan biraz zaman geçti bu sefer kayınvalidemle kayınpederim geldi..yine selam yok!yerleri süpürüyordum bi yandan yüzlerine bakıyorum hangisi çevirecek bana kafasını da selam vericem diye..
sonra çıktı kayınvalidem,anne niye kimse selam vermiyor bi sorun mu var dedim yoo filan geçiştiriyor geç geliyorsunuz diyo
anne sen zaten gelsen bile gece geliyorsun 5 dakika oturup gidiyorsun artık onu da yapmıyorsun oğlun üzülüyor dedim
O niye gelmiyor dedi nereye gelmiyor alt kata mı insin sen geliyorsun ya hep ne zaman iniyordu ki hep öyleydi zaten
sonra ben geçenlerde babam beni aramış yanlışlıkla mı bilmiyorum ama kapanmıştı ben geri döndüm eltim telefona çıktı babam seni aramamıştır dedi
niye ki arayamaz mı beni belki yanlışlıkla değildir bi sorsaydı babasına dedim..bana hak vermek istemiyor haksız tarafımı kurcalıyor ses çıkarmıyo fıttırdım
sonra bugün görümcenin doğumgünü dedi
evet biliyorum benim doğum günümden değerlli değil dedim..O arayıp kutlasaymış bile bile aramadı evlendikten tam 5 ay aramadı sormadı görüşmedik taaki ben iftara davet edene kadar..
madem benimle sorunu vardı evlilik arefesinde niye beni uğraştırdı dedim.
yanımıza büyük görümcem geldi başladı sesler yükselmeye.
sen herkesin hakkında konusuyorsun şöylesinde böylesin ..çıkar ortaya ne konusuyormuşum ya işim gücüm yok sanki sizi konusucam dedim
peşinden eltim geldi..kayınvalidem eltime sordu lady aramış sen babam aramamıstır demişsin dedi
eltim de evet öyle dedim çünkü telefon yeniydi kullanamadı dedi bunu da geçtim madem böyle ben kötü düşündüm affet..
eltim sonra demez mi kocan niye annesini görmüyor bilmem ne...
demiyor muyum sanıyorsun git gel görüş diye 2 haftadır yataktan kalkamadı siz nerdeydiniz dedim
bi konustu pir konustu ben büyüttüm kocanı karısırım size dedi..
bence karışmamalısın kocamın annesi varken sana düşmez dedim..
karışırım diye üstüme geldi bende üstüne gittim ya niye karışıyormuşun ne hakla dedim
karısırım yaparım filan sayarken Allah ından bul dedi!!vay be!!:1shok:
haksızsam bulayım dedim..öyle bi yaklaştı ki vurmak istedi bana:1shok:
bi hızla çıktı odadan ortada sinir krizi geçirdi bağırarak:kızgın:
küçük görümcemler filan geldi sesi duyunca sakinleştirmeye çalıştılar
o sesle tabi uyumaya giden kayınpederim de kalktı
beddua mı küfür mü ne varsa söyledi bana :1shok: ve beni itti vurmak istercesine
eltimi indirdiler aşağı..
git evden gibilerinden bişiler söyledi kayınpederim
çok mu acıdınız dedim çok mu üzüldünüz dedim ben hergün böyle sinir krizi geçiriyorum duyuyorsunuz ve duymazdan geliyorsunuz dedim
ve sizin yüzünüzden huzursuzum dedim.senağlama
al ev senin olsun zaten beni sevmiyordun evet sevmiyorum dedi!:1shok:
oğlunda senin olsun ben giderim alırsın köyünden bi gelin seversin dedim:1closedeyes:
odama girdim daha kendime gelemedim
kayınpederim geliyor sarılıyor yuok ben seviyorum seni filan git dedim git
kriz gelince kayınvalidem basımda durdu
o da mecburiyetten..millet asagıda eltimin basında toplanmış beni yalnız bırakmaya cesareti olmazdı
zaten saat yaklaştıkca hadi tamam kocan gelicek dedi
korktu dimi ne kadar acı verdin içimi parçaladın bi yuva yıkmayı başardın başardın be!!
bu kadar güçsüz kalacağımı hiç düşünmemiştim
tabi tek basımaydım eşim olsa yanımda bi adım atamazlardı bana
neyse eşim geldi beni öyle görünce annesine de babasına da naptınız ya diye bağırdı
bişeyler söylediklerini duydum ama anlayamadım şuurum yerinde değildi
biraz sakinleştikten sonra konusmaya çalıştım krizden çenem tutulmuştu
anlattım anlatabildiğimi
senin yüzünden oldu senin pasifliğinden dedim
yüzüne bakamadım eşimin yoksa daha çok ağlayacaktım
gidecektim gücüm yetmedi param yoktu kaldım kalabildim dedim
ama gitmem lazım duramam artık bu evde
ya ben dedi beni de alacak mısın..sesin çıkamadı
olmaz dedi çok emek verdik hele sen çok emek verdin bu eve olmaz dedi
sadakam olur oturursunuz ben baba evinde daha mutluydum çok mutluydım bebe evindeyken hiç bişeyin kıymetini bilemedim be!senağlama
gözüme uyku girmedi gözüm açık uyuyordum
bi ara uyuyakalmışım panik atak geçirdim Allah ım dua ediyordum sana
intihar etmek istedim hiç bişey yapamadım eşime seslendim doktor dedim
sadece dua etti okudu saatime baktım KK daki kızlara sözüm vardı teheccüt namazına kalkıp hep birlikte birbirimize dua edicektik
Affedin Hakkınızı helal edin kalkamadım gözüm açıkken bedenim hareket etmedi:1no2:
oldu sabah!ve ben işteyim,akşama anneannemleri alıcam.Hiçbişey olmamış gibi evime nasıl getirecem
evden nasıl gidecem aileme nasıl anlatacam , kafam allak bullak ..
son ver çaresizliğime bebek
bırak artık gideyim
sen deme beni de al diye bebek
bırak artık kurtulayım
başardınız size gün doğdusenağlamasenağlama

ladycim incirçekirdeğini doldurmayacak birşey yüzünden neler etmişler.....

çok ilginç durup dururken sataşmışlar...bırakın insanları rahat bırakın iş güç tüm gün yorgunluk zaten...akşam eve zor atıyor insan kendisini....

Bir ömrüm daha olsaydı
Uğruna vermez miydim?
Eski bir yalandı o "Aşk" denilen masaldı..
Hiç çıkmıyor aklımdan hiç haziran akşamları...
Eski bir yalandı o "Aşk" denilen masaldı...
Dilimizde aldı şimdi bir "ayrılık şarkısı"...
Bilmezler nasıl sevdik aşkım...
Bilmezler nasıl yandık...
Hani durmaz dönerdi dünya
Biz "deli sevdalıydık"...
Hani yıldızlar şaitti
Neden görmezler artık?
86608903nn8.gif

Son düzenleme:
dün iş çıkışına doğru içime sıkıntı girmesine dayanamıyordum,iş bitmedi toplantı oldu derken geç çıktım işten..
öyle yavaş adımlarla gidiyordum ki korkuyordum nedense evde olmaktan,çok yalnız hissediyordum ve mesaj çektim eşime yalnız napıcam ben diye sanki hiç yalnız kalmamışım gibi evde
ki benim erkenden evde olmam bugüne gelicek olan anneannemler için hazırlık yapmam gerekiyordu.
yine her zamanki gibi kimseyi göremeden evime girdim temizliğe başladım ama içimdeki sıkıntı gitmiyor patlayacak gibiydim
kapı arkasında anahtar olduğu için eve rahat girip çıkılıyo biliyosun
yeğen geldi kayınpederimin odasına girdi Allah Allah O da mı bize küstü!
evde ben varım bana selam vermicek ve ben kimim..seslendim hayırdır bi sorunmu var selam vermedin yapmazdın da..
afalladı neyse dedim işime devam ettim..
aradan biraz zaman geçti bu sefer kayınvalidemle kayınpederim geldi..yine selam yok!yerleri süpürüyordum bi yandan yüzlerine bakıyorum hangisi çevirecek bana kafasını da selam vericem diye..
sonra çıktı kayınvalidem,anne niye kimse selam vermiyor bi sorun mu var dedim yoo filan geçiştiriyor geç geliyorsunuz diyo
anne sen zaten gelsen bile gece geliyorsun 5 dakika oturup gidiyorsun artık onu da yapmıyorsun oğlun üzülüyor dedim
O niye gelmiyor dedi nereye gelmiyor alt kata mı insin sen geliyorsun ya hep ne zaman iniyordu ki hep öyleydi zaten
sonra ben geçenlerde babam beni aramış yanlışlıkla mı bilmiyorum ama kapanmıştı ben geri döndüm eltim telefona çıktı babam seni aramamıştır dedi
niye ki arayamaz mı beni belki yanlışlıkla değildir bi sorsaydı babasına dedim..bana hak vermek istemiyor haksız tarafımı kurcalıyor ses çıkarmıyo fıttırdım
sonra bugün görümcenin doğumgünü dedi
evet biliyorum benim doğum günümden değerlli değil dedim..O arayıp kutlasaymış bile bile aramadı evlendikten tam 5 ay aramadı sormadı görüşmedik taaki ben iftara davet edene kadar..
madem benimle sorunu vardı evlilik arefesinde niye beni uğraştırdı dedim.
yanımıza büyük görümcem geldi başladı sesler yükselmeye.
sen herkesin hakkında konusuyorsun şöylesinde böylesin ..çıkar ortaya ne konusuyormuşum ya işim gücüm yok sanki sizi konusucam dedim
peşinden eltim geldi..kayınvalidem eltime sordu lady aramış sen babam aramamıstır demişsin dedi
eltim de evet öyle dedim çünkü telefon yeniydi kullanamadı dedi bunu da geçtim madem böyle ben kötü düşündüm affet..
eltim sonra demez mi kocan niye annesini görmüyor bilmem ne...
demiyor muyum sanıyorsun git gel görüş diye 2 haftadır yataktan kalkamadı siz nerdeydiniz dedim
bi konustu pir konustu ben büyüttüm kocanı karısırım size dedi..
bence karışmamalısın kocamın annesi varken sana düşmez dedim..
karışırım diye üstüme geldi bende üstüne gittim ya niye karışıyormuşun ne hakla dedim
karısırım yaparım filan sayarken Allah ından bul dedi!!vay be!!:1shok:
haksızsam bulayım dedim..öyle bi yaklaştı ki vurmak istedi bana:1shok:
bi hızla çıktı odadan ortada sinir krizi geçirdi bağırarak:kızgın:
küçük görümcemler filan geldi sesi duyunca sakinleştirmeye çalıştılar
o sesle tabi uyumaya giden kayınpederim de kalktı
beddua mı küfür mü ne varsa söyledi bana :1shok: ve beni itti vurmak istercesine
eltimi indirdiler aşağı..
git evden gibilerinden bişiler söyledi kayınpederim
çok mu acıdınız dedim çok mu üzüldünüz dedim ben hergün böyle sinir krizi geçiriyorum duyuyorsunuz ve duymazdan geliyorsunuz dedim
ve sizin yüzünüzden huzursuzum dedim.senağlama
al ev senin olsun zaten beni sevmiyordun evet sevmiyorum dedi!:1shok:
oğlunda senin olsun ben giderim alırsın köyünden bi gelin seversin dedim:1closedeyes:
odama girdim daha kendime gelemedim
kayınpederim geliyor sarılıyor yuok ben seviyorum seni filan git dedim git
kriz gelince kayınvalidem basımda durdu
o da mecburiyetten..millet asagıda eltimin basında toplanmış beni yalnız bırakmaya cesareti olmazdı
zaten saat yaklaştıkca hadi tamam kocan gelicek dedi
korktu dimi ne kadar acı verdin içimi parçaladın bi yuva yıkmayı başardın başardın be!!
bu kadar güçsüz kalacağımı hiç düşünmemiştim
tabi tek basımaydım eşim olsa yanımda bi adım atamazlardı bana
neyse eşim geldi beni öyle görünce annesine de babasına da naptınız ya diye bağırdı
bişeyler söylediklerini duydum ama anlayamadım şuurum yerinde değildi
biraz sakinleştikten sonra konusmaya çalıştım krizden çenem tutulmuştu
anlattım anlatabildiğimi
senin yüzünden oldu senin pasifliğinden dedim
yüzüne bakamadım eşimin yoksa daha çok ağlayacaktım
gidecektim gücüm yetmedi param yoktu kaldım kalabildim dedim
ama gitmem lazım duramam artık bu evde
ya ben dedi beni de alacak mısın..sesin çıkamadı
olmaz dedi çok emek verdik hele sen çok emek verdin bu eve olmaz dedi
sadakam olur oturursunuz ben baba evinde daha mutluydum çok mutluydım bebe evindeyken hiç bişeyin kıymetini bilemedim be!senağlama
gözüme uyku girmedi gözüm açık uyuyordum
bi ara uyuyakalmışım panik atak geçirdim Allah ım dua ediyordum sana
intihar etmek istedim hiç bişey yapamadım eşime seslendim doktor dedim
sadece dua etti okudu saatime baktım KK daki kızlara sözüm vardı teheccüt namazına kalkıp hep birlikte birbirimize dua edicektik
Affedin Hakkınızı helal edin kalkamadım gözüm açıkken bedenim hareket etmedi:1no2:
oldu sabah!ve ben işteyim,akşama anneannemleri alıcam.Hiçbişey olmamış gibi evime nasıl getirecem
evden nasıl gidecem aileme nasıl anlatacam , kafam allak bullak ..
son ver çaresizliğime bebek
bırak artık gideyim
sen deme beni de al diye bebek
bırak artık kurtulayım
başardınız size gün doğdusenağlamasenağlama

senağlama senağlama senağlama :çok üzgünüm:

ya yine aynı şeyler olursa?
ya yine ...............(kendime bu endişe için çok kızdım günlerdir, buradan silmeye başlayarak, zihnimden de silmeye çalışacağım günlükçüm, kızma e mi?!)
ya...? ya...?

içim daralıyor günlükçüm içim... sanırım ben bu önyargımdan kurtulamayacağım, normalde önyargılı bir insan değilim biliyorsun, ama hayatımın en karanlık günleri o roldeki biri tarafından yaratılmıştı, biliyorsun. içim daralıyor, içim...

bu arada kk bağımlılığının kanıtlarına bir tane daha eklendi. sabaha doğru yatmam sonucu geç kalkıp, hastaneye gitmeden önce tabii ki asli görevim kk ziyareti, kendimi kaptırmam sonucu, öğle paydosuna kalmam ve şekerim düşmesi sonucu yemek yemek zorunda kalmam ve tahlil yaptıramamam :mymeka: ama, ama ben masumum, forumu bu hale getirenler utansın :jeyyar: :eek:

Son düzenleme:
BEN GELDİM GÜNLÜĞÜMM

Bu sabah 10 gibi babamlar döndüler memleketten.. ve tahmin ettiğim gibi babam çökmüş sakal bırakmış ve gözleri hala kançanağı içinde kıpkırmızı :çok üzgünüm: tülbentini almış babanneciğimin tabuta serilen tülbentini senağlama ve hep onunla uyumuşş.. kahvaltı yaptırdım biraz sohbet ettim onunla güldürdümde ( bu bana göre süper bişi) sonra dedimki bak baba bizler varız kızların var annem var ve senin babannem ve dedem için hissettiklerini bizler senin için hissediyoruzz üzülüyoruz seni böyle görünce.. sakın içine atma babacım ağla şimdi şuan ağla ama içine atma sağlam dur ayakata kal dirençli ol çünkü bizim sana ihtiyacıımz var babam dedim o ağladı ben ağladım sarıldık tekrar ağladık zor geçicek biliyorum hiç kolay olmicak.. hadi kalk baba traş ol yada gel ben kesim sakallarını dedim, yok kesmicem uzatıcam sakallarımı dedi.. bunu neden dedi bilemiyorum? ama hiç üstelemedim tamam babam kesmeyelim yakışır sana sakal birde böyle deneyelim dedi.. sonra abdestini aldı cumaya gitti.. ayrıca camiidede hem yönetimde hemde ortağıyla beraber çay ocağını işletiyor babam ve biraz orda kalmış cemaatla konuşmuş o yokken babannem için namaz kılmış cemaat (gururla sevinerek anlattı babacığım)eve geldi birar kahve yaptım annemle ikisine karşılıklı içtik ve yatırdım onları dinlendiriyorum. böyle işte günlüğüm akşamada ablam gelicek eniştemle ve desteğiiz hep sürücek benim canımın içi kanım olan babamasenağlama

hiç bilir miydim yemek tarfi sormak için aradıgım telefonun bana en kara haberi vereceğini..
seni bizden koparırken ecel meğer ben hariç yanıbaşındayken herkes, ne kadar da bihabermişim gerçeğin ta kendisinden..zalim gurbet..zulmünü öyle bir gösterdin ki bu defa acısı hepsinden başka oturdu içime..
yok artık benim mınnem ha..canımın içi evimizin sultanı..cocukluk arkadasım,yarı annem..benim biricik babaneciğim yok şimdi ha..meğer ölüm ne kadar gerçekmiş..daha birkac gün evvel cenaze ziyaretindeyken ne kadar uzak sanırdık kendimize...cenaze evi olma sırası bizdeymiş bu sefer..kimin aklına gelirdi ki..
nasıl bırakıp gittin babanem bizi..ben simdi kime sultanım diye seslenecegım..kim sallayacak senin gibi bu koca kazıgı ayaklarında..kim şen sesiyle karsılık verecek şakalarıma..kim alacak eskisi gibi lokumlarımı bana..kimin güzelliğiyle övüneceğim şimdi ben..memleketime geldiğimde kime koşacagım ilk ha? ne kadar önemli bir parca gitti hayat adlı yalancı tablomuzdan bir bilsen..sensizliğin acısı hiç yakışmıyor bu koskoca eve..
sensizliğe mi yanayım,son anlarında yanında olamayışıma mı,,herbikesler başında bekleyip vedalaşırken benim payıma düşen enasipsizliğe mi..öyle acı ki..son sesin,o yıllar evveline götüren şen sesin..hala çınlıyor kulaklarımda..meğer son mutlu anlarınmış son kahkahalarınmış..duymak kısmet olmayacakmıs bir daha..
nasıl da güzeldin öldükten sonra bile,hala..nasıl da bembeyaz yumusacıktın..sacların bile ipek gibiydi..öptüm kokladım sarıldım sana..buz gibi soguk bedenine sarılmak kalmıstı bana..tutamadım sıcacıkken ellerını son kez..canım mınnem diye diye öpemedim yanaklarından..nasip değilmiş babanem kaderde cenazene yetişmek varmış ah bu hain gurbet..ah en agır darbenı sımdı vurdun bana..ıcımde kocaman bır pışmanlıgın yukuyle kalakaldım..
oysa tatilden döndüğümden beri..o seni son görüşümden beri hep içimde bir sıkıntı vardı seni kaybedecegımıze dair..aslında biliyordum sanki ama gönül yakıstıramıyor ki işte.. için için öldüğünü bilerken kendimi agırlasmıs yalanlarına inandırmaya çalşırken de kendimi kandırıyordum aslında..oysa ne kadar da sahici yatıyordun beyazlar içinde yerde..
affet beni mınnem..yanında olamadıgım için,helallik alamadıgım için,sana son kez doyamadgım için affet beni mınnem..
bilemezdim ki inan..burda bir arkadasın babanesinin ölüm haberini okurken babanem diye iç geçirdiğimin aynı akşamında seni kaybedecegımı..bilemezdim ki inan..affet beni sultanım..sen her zamanki gibi yüreğiminbaş tacısın inan..emeğin büyük üzerimde hakkını helal et e mi..birgün elbet kavusacagız cennetine layık olabilirsek Rabbimin..

günlük;
sıkıntılıyım.
anlatamıyorum, konuşamıyorum, atamıyorum..
anlatamadıkça, konuşamadıkça, atamadıkça daha da bunalıyorum...

günnük :çok üzgünüm:
arkadasları görünce sana yazacak bişi gelmiyor aklıma
herkes hüzünlüyken ben nasıl mutluluk paylasabilirim

leydim :teselli:düzelicek arkadasım merak etme ama fevri hareket etme ne olursa olsun sen kocanı cok seviyorsun eminimki oda seni cok seviyordur. üçüncü kişiler yüzünden yuvanın tadı tuzu kaçmasın artık :Saruboceq:

elvira:çok üzgünüm: bırak artık ayrılık sarkılarını o alyansalar ömür boyu kalsın parmağınızda :Saruboceq:

püsüğüm basın sağolsun mekanı cennet olsun :Saruboceq: gurbetlik cok zor hele böyle olaylarda daha da ağır geliyor gurbetlik. rabbim geride kalanlara uzun ömür versin.

:çok üzgünüm: eve gitmek istiyorum :a015:

Ne kadar hızlı değişiyor her şey değil mi günlüğüm...

Eskiden, ama çok eskiden değil, insanların ilişkileri daha farklıydı, daha sıcak, daha samimi, daha içtendi...

Şimdi ne oldu bize de, herkes bu kadar uzaklaştı birbirinden, soğudu herkesten, içi mutsuzlukla, umutsuzlukla kaplandı ?

İşte bu soruyu çok soruyorum kendime günlüğüm... Okuduklarımdan, duyduklarımdan çıkardığım tek sonuç var. Hayat benim çocukluğumdaki gibi değil...

Yaşananlardan haberdar oldukça geleceğimden endişeleniyorum, yaşayacaklarımdan korkuyorum.

Günlüğüm, herkes güzel günler, güzel şeyler yaşasa olmaz mı ?

İnsanların arasındaki kibir, gurur, üstünlük, sabırsızlık, olumsuzluk, ... duyguları azalsa, yok olsun demiyorum bak, o kadar ütopik düşünmüyorum... Bir nebze azalsa keşke, üzülmese herkes bu kadar...

Kafam karmakarışık günlüğüm... Rabbim hayırlı şeyler yaşatıyor hepimize muhakkak, hayırları görebilmek dileğiyle :1rolleyes:

Son düzenleme:
ah elviram,
böyle yapma inan çok üzüyorsun beni..:çok üzgünüm:
dün gece inan zor uyudum düşünmekten.
Allahım sen herkesin evine sevgi ve huzur nasip et...

Ne kadar hızlı değişiyor her şey değil mi günlüğüm...

Eskiden, ama çok eskiden değil, insanların ilişkileri daha farklıydı, daha sıcak, daha samimi, daha içtendi...

Şimdi ne oldu bize de, herkes bu kadar uzaklaştı birbirinden, soğudu herkesten, içi mutsuzlukla, umutsuzlukla kaplandı ?

İşte bu soruyu çok soruyorum kendime günlüğüm... Okuduklarımdan, duyduklarımdan çıkardığım tek sonuç var. Hayat benim çocukluğumdaki gibi değil...

Yaşananlardan haberdar oldukça geleceğimden endişeleniyorum, yaşayacaklarımdan korkuyorum.

Günlüğüm, herkes güzel günler, güzel şeyler yaşasa olmaz mı ?

İnsanların arasındaki kibir, gurur, üstünlük, sabırsızlık, olumsuzluk, ... duyguları azalsa, yok olsun demiyorum bak, o kadar ütopik düşünmüyorum... Bir nebze azalsa keşke, üzülmese herkes bu kadar...

Kafam karmakarışık günlüğüm... Rabbim hayırlı şeyler yaşatıyor hepimize muhakka, hayırları görebilmek dileğiyle :1rolleyes:

merhaba günlüğüm :nazar:
hacer arkadaşım hislerime tercüman olmuş :çok üzgünüm:
hayat öylesine değişiyor kii... eskiyi aratıyor.. eskiyi özletiyor.. her geçen gün
hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun :Saruboceq:

gunlukcum slm nasılsın
ben ıyıyım valla
bı karar aldım once onu acıklıyım sana ..artık aglamak yok yuregım dedım ve kararımda kesın kararlıyım:)))o sahıs ıcın artık aglamak yok ..ne halı varsa allahından bulsun..
ben sadece kendıme ve aıleme aglarsam aglarım gerısı yalan yalanmıs..ole dertler varkı su koca dunyada
meger kımseye guvenmıcekmıssın degerınden fazlasnı yuklemıceksın ve beklentın cok olmıcakkı uzuntun cok olmasın ..
bı daha bole gunluk beklentı az guven az olucak
aglamak olmıcak...ben aglatıcam artık:))nerde bende o yurek ...bende o yurek olsadı gıdenı aglatırdım ben kımseyı aglatamam ...
bugun saglık ocagına gttık ılac yazdırdık anneme falan kardesıme ve evdeyım burdayım
velved arkadasım konu acmıs evlılıkle alakalı bana evlılık uzak gelıyo artık..zaten korkuyorum ne bılıyım degısık duygular ..
allah herseyın hayırlısını versın..
bırı elımı tutsun sınemaya gıdelım sahılde yuruyelım yagmurda ıslanalım beraber uyuyup beraber uyanalım omuzunda uyuyum ıstıyorum ama hepsı bu ..
dıger herseyden cok korkuyorum..sadece bırı benı sevsın ıstıyorum ..yalnnızlık ıyı degılmıs gunlukcum..kendımı yanlız hıssedıyrum ama bırı ıcın hazırda degılım buda degısık bıse ıste..hayırlı zamanda en hayırlı ınsan cıksın karsıma ve tum bekarları karsısına ısallah..

Ben bebeklerimi geri istiyorum.................senağlama senağlama senağlama
senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama

para yok..............

pul yok..........

borç çok.....

ve ben emeklı olmak istıyoum...

bırılerı benı emeklı etsin nolur?

X