Kadınlar Kulübü Günlük

günnük çok sevindim valla beyaz melek adına hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

Merhaba Günlük
Lalenin geri gelmesine çok sevindim ama haberim olmamasına bir o kadar Üzgünüm.Zira kıymetlilerimden biridir üzüntüsü üzüntümdür.Hergün bettye sorarken içim cızladı kötü bir haber verirmi diye.Hoş Lale üzgün buda düşünmem onun için dua etmem için yeterli.Rabbim yüzünü en kısa zamanda güldürsün inşallah.
İkincisi Beyaz Melek kızı olacakmış kaç gündür haber bekliyorum ondanda çok sevindim.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Sağlıkla ,neşeyle,huzurla,sevgiyle.
Bir üçüncüsü qurbaamda yok onuda merak ediyorum banlı umarım en kısa zamanda açılır ve iyidir görenler selamımı iletirse çok sevinirim.

Durgunum bugün nedense birilerine güvenip güvenip ters tepmesinden yoruldum artık.Hiç mi akıllanmaz bir insan?Hiçmi ders almaz yaşadıklarından!
Dön başa benimkisi herzaman.Hiç bir zaman karşılık beklemiyorum ama söz veripte zamanında yapılmayanlara çok üzülüyorum.Ne diyebilirim Allah bu sefer bana Akıl fikir versin.Yaşadıklarımdan ders çıkardıklarımı uygulamayı nasip etsin.Ama nerde çok seviyorum insanları çoksenağlamasenağlama

gunlukcum meraba
nasılsın
ben ıyıyım valla
evdeyım burdayım ıste evı toparladım sole ustten ve burdayım annem uzanıyo ıcerde
dun aksam gun vardı guzel gectı valla ıyıydıhafta sonuda arkadaslarla var bakalım oda cok guzel gecıyo
askımla hersey yolunda aramızda ama annem hıc bıse sormuyo hep benım yanımda olan kadın konusmuyo ya
uzuluyorum
bu konu nasıl ortaya cıkıcak gunluk solerısn
hıc acık kapı yok
dusunuyorumda ne kadar zor bı daım attık ıkımzde
hıc bı acık kapımız yok
yalnızız bılmıyorum ne olcak allah yardımcımız olsun gun dogmadan neler dogar dıyorum cunku dıcek baska bıse bulamıyorum
off off
onu sevıyorum mutluyum
tek gercek var zaten bırbırımızı sevıyoruz
allahım sen bızı sakla koru kurtar yarabbım

Günlüğüm buradan BettyeŞeniz tşk ederim onun ve sana yazdıklarım sayesinde Laleye ulaşabildim.Küçük bir msjda olsa bana yazdığı okadar önemliki benim için.Şuan çok huzurluyum.Ve onun için sürekli dua ediyorum.Ne olursa olsun yanında olduğumu bilmesi benim için çok önemli.Ki o bunu biliyor.Lalem dahada iyi ol birtanemŞeniz
Sabahki huzursuzluğum dahada azaldı.Yavaş yavaş içim rahatlıyor inşallah iyi haberler gelir.Papatyam sağolsun beni usanmadan dinledi bugün tatlı öpücükleriyle ablasını kendine getirdi.
Herkezi çok öpüyoruma.s. a.s. a.s.

sevgili günlük
uykudan yeni uyandım malum senin gece bekçileriniz biz...
gözlerimi ovalayarak sana geldim...
öyle aval aval gezinip dururken...
birde ne göreyiiiiim....:1shok:
Laliş gelmiş...hihoyyyt
onun adının yanında yanan yeşil ışığın aktif olduğunu gördüğümde yüzüme bi tebessüm yerleşti aniden....
Lalişim hoşgeldin yuvana...
sefalar getirdin...
dualarım seninle sevgili forumdaşım Şeniz

işte böyle günlüküm...
bu gün mutlu olma sebebim buydu benim...:teytey:
şimdi gibip biraz gezineyim...
sağlıcakla günlüüük...

Parçaları birleştiremiyorum be günlük..:tomato:
Neden?
Bir türlü dolduramıyorum boşlukları?
Ben miyim buradaki o mu oradaki,aklım beynim almıyor.
Kanamıyor artık 15 gün öncesi gibi,ama neden tamam diyemiyorum hayata,kendime,ona..
Günlük bir cevap ver ne olursun,çıkamıyorum bu işin içinden ben.:1closedeyes:
Hani sallansam da düşmezdim ben,neden kalkamıyorum ayağa. Tut elimden nolur bir defacık tut nolur..
Bak işte kendi verdiğim kararın arkasında duramıyorum. Betiş'in söyledikleri kulağımda küpe şeklinde dururken neden asılmaya çalışıyorum,canımı yakmak için çabalıyorum hala. Ne zaman akıl başa gelecek söyle be nolur sen söyle..
Sürekli tıkanıyorum,tek isteğim nefes almak sadece..

sevgili günlüğüm

dün çıkışta anneme gittim kociş de geldi herkes ordaydı anneannemlerle
yaprak dökümü izledik habire şevketi eleştirdim ne o küçük emrah gibi psikolojik rahatsızlığı varmış gibi oynadı mirmirmirmir
neysem uzattım
saat 12ye geliyordu evimize gidelim dedik biraz yürüyüş yaptık gece hava çok güzeldi valla
sonra bindik gittik evimize..
eşim uğrayalımmı dedi sıkılmadın mı hergün görmekten hadi gel evimize dedim :ecrin_bebek: valla dinledi beni :1rolleyes:
açtık televizyonu yattık yatağımıza ohh keyifime değme valla kaydirigubbakcemile2
ama hemen uyuyakalmışım -tatlicadiarzu-
ertesi sabah da eşim kaldırıyor geç kaldın diye :1shok:
nasıl hazırlanıp işe geldiğimi bilmiyorum Allahtan dünden hazırlamışım ne giyeceğimi kaydirigubbakcemile
bugün de işyerimde işler bitmiyo teftiş de var ne zaman gitçekler diye bakıyorum mirmirmirmir
akşam olsa da gitsem kocişle evde olcaz cokacimcoook
kimse gelmesse evimize tabi :1closedeyes:

buraya ilk yazışım....
o kadar doluyum ki,birkaç gündür...
kimseye anlatamıyorum içimde kopan fırtınaları...
o kadar yoruldum ki............
KEŞKE EN BAŞA DÖNEBİLSEM..!!!!!!!!!!!!!!!

uzun zaman oldu sana yazmayali...
yani uzun zaman olmus icimi dökmeyeli, kendime nasilsin diye sormayali...
nasilsim peki?
iyiyim aslinda kalbimi kiran bir kac ayrinti disinda iyiyim gibi...
herseyin ama herseyin gecici, anlik oldugunu anladim...
artik hic kimse icin o asla yapmaz demiyorum güvendigim kim varsa yaniltti beni en kötü sekilde...
peki ben napiyorum her zamanki gibi susuyorum... susarak kime iyilik yaptigimi bilmiyorum?
zaten artik fazla bir sey bildigimi sanmiyorum....
tek bildigim mecburiyetler icinde boguldugum...
bititmek zorunda oldugum bir okul, hergün sahabin köründe hayir ya hayir diyerek gittigim bir is, kabullenmek zorunda oldugum gercekler ve olumsuz her ne varsa iste...
icimi isitan yarina umutla bakmami saglayan sevdigim insan var sadece...
gerisi mecburiyet gerisi yalan gerisi bilinmezlik iste...
offf günnük kalkip okula gitmem gerekiyor ama ben hala oturuyorum bu gidisle gitmeyecegim heralde...

günnük laalenin tekrar aramiza dönmesine cok sevindim...
üzülmesin artik, bütün güzellikler onu bulsun...
fazla sohbetimiz olmasada benim icin yeri ayri olan üyelerdendir...

dün aksam yazdim bunu....
eger terk edecesen birgün beni söyle ilk önce ben terk edeyim bedenimi,
ben gideyim en irak sürgünlere,
ben vazgeceyim en istenilmis hayallerden,
ben vurayim en ücra kösesinden yüregimi,
ben ögreteyim sonsuzlugun bilinmezligine giden yolunu,
ben göstereyim mutluluga nisan alip her seferinde hüsrana denk getirmeyi,
ben yasarim islemini yitirmis bir hayati,
sen git gideceksen, kal demem,
gittiginde gel demem, ah etmem,
hic bir seyle avunup,
hic bir seye umut etmem,
gidisini sebebim bilmem,
arkandan tek bir damla gözyasi dökmem,
kendimi kandirip baska bir yüregi sevmem,
sen git gideceksen,
onca sevda haykirisini, adini, adinla siralanan her anlami aklima getirmem....

Ahh günlüğüm ah...
Geçiyor günler... Olaylar hep değişiyor...
Hissizliğim devam ediyor.
Ders çalışmam lazım, çalışmıyorum. İçimden gelmiyor.
Allah'tan ertelenip duruyor ödevler hoca tarafından...

Senenin yarısı geldi, okulun bitmesine birkaç ay kaldı...
Hazır değilim be günlük istemiyorum hayata atılmayı, sorumluluk almayı.
Ya ben daha kendi sorumluluğumu taşıyamıyorum, seneye nasıl bir sürü minicik çocuğun sorumluluğunu alacağım, birkaç sene sonra nasıl bir erkeğin, bir ailenin, sonra da bir çocuğun sorumluluğunu alacağım... İmkansız be günlük... Anneme hep kızıyorum ya gencecik yaşta evlenmiş, ufacıkken çocukların sorumluluğunu almış diye...Eğer ben de o hataya düşersem, seviyorum diye düşüncesizce davranır, mantığımı bir kenara atarsam, daha gençliğimi yaşayamadan, yeterince büyüyemeden alırsam bunca sorumluluğu... İşte o zaman büyük hataya düşerim, kendimi affederim elbet, ama hatamın bedelini bir ömür çekerim, acısını yüreğimde taşırım. Hep söylerim annem gibi, keşke böyle yapmasaydım diye...

Neden zor bu kadar her şey? Ve neden güçsüzüm bu kadar?
Hem de en güçlü olmam gereken zamanda...
Şöyle bir tatil lazım bana, en uzunundan, en sorumsuzundan, en sakininden.
Olur mu olur be günlük...
Hacer toplar yine kendini elbet.
Doğar küllerinden yine gamsızlığı ile

özledim be gunlüğüm,

babamın yerlerde plan yazdığı günleri,aksamları dört gözle bekledıgımız icerı gırdıgınde elinden etı pufları kaptıgımız gunleri..

3yapısık kuzuyduk bız.. annem tıtrerdı uzerımıze.. aksamları seker kızla baslardık ailecek.. tek kanaldı ama izlenecek ne cok sey vardı..

annemin günüydü her ayın 11i. bu günde cıkarlar yoktu.. dedıkodular yoktu.. dört gözle mısafır beklerdık.. kapımız hep calardı.. mısafırsız gecen bı aksamımız yoktu.
.
sobalıydı evimiz.. eve alınan her bır esyanın basında sevıncden sabahlardık..

özledim be gunlugum.. bekarlıgımı özledım.. annemı babamı o sıcacık yuvamı özledım.. zorluklarla dolu teknolojının gırmedıgı gunlerı özledım..

koca istanbulda yapayalnızım..

o sıcacık herkeslerin gıpta ile baktıgı mutlu ailemde artık sen kahkaha seslerı yok..

tvde izleyecegım bır programım yok.. artık gazete okumak keyf vermıyor bana.

sıcacık evım buz gıbı soguk bana..

benı cok seven bır kocam var..ama mutlu olamıyorum..olmuyorum..ben eskı gunlerımı cok özledım..

istanbulu sevmedım...:teselli:

buyumeyı sevmedım...senağlama

Günlükçüm,çok üzücü bir haberle karşındayım bugün.Geçen Cumartesi sabahı Komşumuz Oktay amcayı kaybettik.Oktay amca Komşum ,annem,ablam,arkadaşım,dert ortağım,kötü gün dostum herşeyim dediğim canımın kocası.Aynı şekilde kocasıda mükemmel insandı.İlk duyduğumda çok üzüldüm.İnsanın inanası gelmiyor.Taki 3.gün helvası yapılana dek ölümünü kabüllenemedim.BAbam kadar severdim OKtay Amcayı.
Oktay amcadan bahsetmek istiyorum biraz.
Almanyadan 20 yıl önce kesin dönüş yapmışlar,memlekete...Ben 13 yıldır tanıyorum bu aileyi.İnanın hiç kimsenin ağzından kötü bir söz çıkmadı oktay amcanın arkasından.Bir insan bu kadar mı sevilir.Küçükten büyüğe herkesin dilinde yaptığı iyilikler.dünyada böyle bir insan tanımıyorum.Herkese yardım eder gücünün yettiğince iyilik meleği derler ya işte ta kendisi.Her zaman kötü günde yetişen kişi idi oktay amcam.Mekanın cennet olsun.Büyük insan,adam gibi adam,.....eşi bulunmaz,tonton amca.....

Karıkocanın arasındaki aşkta dillere destan...semra abla 53 yaşında Oktay amcada 63 yaşında idi.20 lik aşıklara taş çıkarır dillere destan aşkları.Defalarca tanık oldum.39 yıl evli kalmışlar bir gün bile ikisi bir dediklerini iki etmemişler.birbirlerine çok bağlıydılar.
Eşi semra ablam haliyle bitkin yorgun ve çok üzgün.İnanın en az onun kadar üzüldüm.Babam kadar değerli insandı.Dayanamıyorum Semra Ablamı böyle görmeye....fazlada gidemiyorum.hergün gidiyorum,ama bütün gün kalamıyyorum.Üzüntü benim dengemi altüst ediyor.hastalığımı 10 yıl geriye götürüyor.Bu hafta okadar kötüydü ki........
Hepimiz yyakınlarımızın değerini bilelim.Ölmeden önce güzel günler yaşıyalım ve yaşatalım. Selamlar....

günlüğk günün ydın olsun,
diyeceksin ki lepi bu saatte seni burda ne işin var? sunumum var be günük tez savunmam var saat
dokuzda kalktım hazırlanacağım sonra sunumumu yapacağım inşallah iyi geçer ama hocaların hepsi
birbirnin arkasını açma peşinde hata arayıp duruyorlar dua etsin bir ""inşallh sunumu iyi geçer"
desinler mesajımı okuyanlar mutlu bitsin günüm günlük... bu benim ikinci mezuniyetim artık gerçek
anlamda lisanss hayatım sona eriyor büyüdüm ...

Merhaba Günlük
Bugün acayip bir rüyayla uyandım sözde kadın doktorum bana bir buket veriyordu içindede bir sürü güller renk renk.Allah hayırlara çıkarsın inşallah.
Kayınvalide gelecek bugün onun için çok üzülüyorum.Keşke çenesini kapatıp patavatsızlık yapmasaydı keşke iyi bir insan olsaydıda evlatları çevresinde dolanaydı.Ama maalesef ki bi biz kaldık. Kızıyla bile bizim evde görüşüyor oda toplasan 2 saat.Yılbaşında bile herkez bizdeydi tüm evlatları ama annelerini istemediler.Çok değil hakkettiğini yaşıyor ama ne bileyim be günlük çok beddua etti çok.Gerçekten başkası için bile düşüncelerimiz hep bizegeri dönüyor.Ama bunu çoğu kişi yaşayınca anlıyor.Ama olsun yaşlı kadın çokta üzmemek lazım:teselli:
Dün eşim yeni komşularımla tanışmış tadilat olacak özür dilemek amacıyla gitmişti birkaçta soru sorması gerekiyordu.Kapıyı bizim yaşlarımızda bir aile açmış hemen içeri buyur etmişler oğluşum yaşındada çocukları varmış.Başka bir aileyide görmüş onlarda aynıymış çok sevindim Allahım sesimi duydu sanırım inşallah birbirinden şeker komşularım olur inşallahta çok iyi anlaşırız.:Saruboceq::asigim:
Bu hafta sonu oldukça yoğun yine yarın büyük tudem sınavı var sabahtan oğluşumu sınava götürüp getireceğim.Ve bugünde onun için hep dua edeceğim.Rabbim zihin açıklığı versin cümlesine içinde benim oğlumada:Saruboceq::Saruboceq:Geçen sene çok iyi bir puandaydı inşallah bu sene dahada iyi olur:Saruboceq::Saruboceq:
Sınav sonrasıda doğru eve misafirlerimle ilgilenmeye:1hug:
Herkeze mutlu bir hafta sonu diliyorum.Şöyle cıvıl cıvıl neşelimi neşeli kahkahalar attığınız bir 2 gün olsun inşallah.Çok öpüyorum.
Hayırlı Cumalar:1hug:a.s.

günaydınnn günlükkk...
Bu sabaha tatsız başladım birazz((
her sabah ki gibi servise başladık.
Kayınvalidemi görümceme bıraktık ordan herzamanki yolumuzdan devam ediyorduk köşeden dönerken arkadan densizin biri sıkıştırdıı bizii hiç suçumuz yokken birde haklı gibi arabadan inip el kol hareketi yapıyor beyfendi o fıdıl haliyle..eşime uyma dedimm tabi dinlermi benii...baştan uymadı ama adam delirmiş peşimizden geliyor bu kadar da olmazz bi baktım jandarma geldi hemen olaya müdahale etmeye çalıştıysa da adamı sakinleştiremiyor benimki indi arabadan jandarma sen bin git diyo bize..tam bindi gidiyoruzz bu sefer adam tekme attı arabay illaki zarar verecek yaaa....bu ne terbiyesizlik yaa anlamıyorum gerçekten bu insanlar ben.hem suçlu hem güçlüü...bu ne rahatlık..jandarma bizi gönderdi öteki adam kaldı orda bilm.ne oldu sonrası artık.. Ama eğer jandarma olmasaydı gireceklerdi birbirlerine resmen.elim ayağım titredi sabah sabah çok üzüldüm ki hiç sevmem böyle tavırları.alah böyle insanlardan korusunn.
Neyse günlüğüm herkesee hayırlı cumalar olsun inş..rabbim hepimizin gönlüne göre versin....

Anlatmama gerek varmi ?
Var..Evlilik toz pembe degil iste, ah su gencecik kizlarimiz anlasalar bunu
Yine Bir derdim var topiginde bi kaç konu beni çileden çikartti. Ne varsa evlilikte bu kadar heves, bu heves ugruna herseyi kabullenmeler falan offff Allah akil fikir versin :Saruboceq:

Evlilik budur iste, sadece sevdiginle olmuyor...Evllik oyle ki nefret ettigin insanlarla bile mecburen yuzyuze geliyorsun.
Ben bekarken, nefret demiyim cunku kimseden nefret etmemistim bu kadar, sevmedigim, hoslanmadigim insanlarla gorusmezdim, olur biterdi.
Peki simdi ? içim kinle dolmus, her an pataklayacagim insan, canimdan sevdigim esimin annesi olsa ? Onu 9 ay karninda tasiyan, iyi veya kotu, esime bakan, buyuten kadin olsa ? Iste evlilik budur...mecburen ayda bir kerede olsa, gidiyorsun.

Aramizda ki dialogu biliyorsun, birbirimizi sevmiyoruz biliyorsun, ben yinede her defasinda esime belli etmemek için bi savasa girerken, elimin ayagimin titremesini onlerken, agzimdan çikacak olan her soze dikkat ederken, ne diye damarima basiyorsun ? :sm_confused:

Patakut girismemi mi istiyorsun ? Basma damarima, basma ! !
Seni yikar geçerim ama olan bana ve esime olur. Dus yakamdan dengesiz, kiskançliginla basbasa kal ama bana laf atma...Sabrimi tuketme

Son soyledigi...yasin gelmis 27 ye, duzensiz reglin var, senin çocugun olmaz ! Birde hap kullaniyorsun, yarin bir gun olursa o çocuk senden hesap isteyecek, sen 60 yasinda bir nene, o 20 yasinda..senden utanacak !
Hem ben torun istiyorum...Iyide...Banane ? çok merakliysan kizini evlendirir obur oglunada gencecik bir kiz al dogursun sana pespese.
Sen dogurdun da ne oldu ? oturmayi kalkmayi konusmayi mi ogrettin ? Gavur gibi sabahtan aksama kadar yabanci dille konustun, turkçemizi mi ogrettin ? Abdesti, namazi, sureyi mi ogrettin ? Buyuklerin yaninda bacak uzatarak oturulmaz, buyuklere heyy naber denilmez bunlari mi ogrettin ? :uhm::uhm:
Ne yaptin ?
Senin yanlislarini ben çekiyorum bugun...Birde bebek mi yapicam ? Evleneli kaç ay oldu be ? Benim yasim seni ne ilgilendiriyor ?
Ben okudum...Universiteyi bitirdim..anneme babam gururla diplomalarimi getirdim
Benim aklim fikrim evlilikte degildi.
Allah bu yasta kismet etmis, bu yasta evlendim
Sanane...
Sen once benimle konusurken Ismimle hitap etmeyi ogren, kizim lafini unuttuk da..Once i saygiyla karsila beni..;sonra dusunuruz...

Biraz gerginimmm birazzz sinirli birazda gıcıklığım üstümde bugün sinir oluyorum sinirrrrr gıcık herif
Hayy allahhım yaaaa bak şimdi oldumu msj geldi arkadaşımdan çarşıya çıkıcaktık kıvırdı yineee onada sinir oldum ya 5dk önce konuşmuştuk yani hey allahım yaaraaabbiimmm
Neyse kendim giderim alışverişe de saçlarımı kestirmeyede off offfff neyse daha fazla sinir olmadan çıkayım ben :1closedeyes:

Merhaba günlük,
Çok dolu olarak geliyorum bugün sana gözlerimdeki yaşlara hakim olamıyorum bir türlü...
Çok sevdiğim canım, kardeşim, akrabam tek sırdaşımın annesi çok ama çok hasta.
Hastanede yatıyor şu an. Beyin kanaması geçirmiş ve yoğun bakımda.
Doktorlar hiç umutlu değil senağlama
Ne yapacak bu kız yaa. O kadar perişan bir halde ki Yardım et Allah' ım.
Bundan 3 yıl önce erkek kardeşini yılbaşı gecesi trafik kazasında kaybetti.
Arkasından ablası üzüntüden depresyona girdi. Şu an kendi hayatını başkası yardımı ile idame ettiyor.
Şu an anneciği çok hasta birde bunun üstüne yavrusuda rahatsız.
Allah' ım güç gelmesin ama bir kişiye çok değil mi bunlar. Sınav dünyası ama....
Tutunacak dalı yok... Elimden hiç bir şey gelmiyor gözlerimin önünde eriyor arkadaşım senağlama
Aksi gibi nasıl hastasıyım boğazlarım intihap yaptı ateşim çok yükseliyor ara ara evden bile dışarı çıkamıyorum. En azından bir iki gün ben kalabilseydim hastanede.
Eşim işten gelince gidip kızını alacak biraz kalsın bizde orada bari ayak bağı olmasın ona, yattığım yerden ilgilenmeye çalışırım, kayınvalidem de yardımcı olur bari böyle bir faydam olsun canıma.
Offfff offfff Allah' ım yardımcımız ol ne olur.
Herkesin anneciğini babacığına evlatlarına bağışla, yokluklarını gösterme....
Eminim K.K daki bütün dostlarım da dualarıyla yanımızda olacaklar...

sevgili günlüğüm

kocamı özlüyom ya niyee benneyaptımki
daha sabah gördüm ama -tatlicadiarzu-
dün bi heyecanla eve gittim nedense
sofrayı hazırladım evdekiler umrumda değildi valla mirmirmirmir
Allah tan boyalı ya oturma odamız kimse gelemedi kaydirigubbakcemile2
kocişle oturduk basbasa yemek yedik cokacimcoook
sonra çekildik yatak odamıza açtık tv yi koyduk cdyi :içelim:
izledik filmi ama ben uyuyakalmışım Çok üzgünüm çoook
yine romantiklik gitti -tatlicadiarzu-
tavuk gibi uyudum iyimi mirmirmirmir
gözümü açtım haydaa sabah olmuş :1shok:
bugün evde bi dünya işim var
yarın aşure yapacağım Allah izin verirse
bide KK buluşmasına gidicemmm kaydirigubbakcemile2
kimler gelçek bakalım :jeyyar:
akşama da kuzenler gelçek ohoo bayaa tempolu geçicek bugünüm yarınım kaydirigubbakcemile2
hadi şimdilik kaçam ben bi dünya evrak beni bekliyor
öptüm herkesleri a.s.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…