Kadınlar Kulübü Günlük

ben geldim günlüğüm
connie_babyboo.gif

bu haftasonu benim için çok önemli.
bir seylerin düzeleceğine dair umudum var.
bakalım inş olur....

bu sabah 7:20 gibi uyandım.
bari geri yatmayayım dedim.
çünkü 7bucukta saat kurmuş gibi uyanıyor benim kız.
5 dk sonra falan baktım bunun eller kollar kıpırdıyor.
yanına gittim ne göreyim.
tatlı tatlı bakınıp,eldiveninin üzerinden parmağını emiyor yaramaz
Laie_7.gif

bi kaç laf attım bi de gülmeye başladı.
Allahım nasıl hoşuma gitti anlatamam.
yavrucak belki de her sabah böyle şirin ama napsın..
bekliyor bekliyor anne uyanmıyor..
o da ağlamakta buluyor en son çareyibenneyaptımki
Allahım ömür versin herkesin yavrusuna..

ben biraz bunaldım günlük ya.
kışın doğum yapmanın zor tarafı da bu işte.
eve hapsolmak
Laie_89.gif

haftada bir gün 15 dk markete gidip geliyorum sadece.
bahar gelsin,kimse tutamıcak beni,feci hırslanıyorum...

neyse ben kaçtım..
hazır uyuyorken yaramaz biraz bişeyler yiyim...

günlük,
hala hastayım inanır mısın..abanttan bu yana, iyileştim sanıyorum hala burnum, gözüm akıyor, hala öksürüyorum..güya grip aşısı olmuştum...
sabah işe gelemedim, yattım ama pireliyim işte illa işe geldim, evde duramıyorum...

kocişim yoktu dün, dedeciği vefat etti memlekete gitti o da bugün gelecek Allah'ın izniyle..Çok özledim onu...İnsan hastayken yalnız kalmak koyuyor o olsaydı ilgilenirdi benle...
Dedeciğin de mekanı cennet olsun inşallah..90 lı yaşlarındaydı, çok hastaydıi yatalaktı, ben bir kez kapı aralığından görmüştüm, korkarım diye göstermemişlerdi....Belki de ölüm onun için daha hayırlı di mi günlük..Yüce Rabbim bilir en doğrusunu...

Başım nerdeyse önüme düşecek o kadar hastayım ki, işyerinin polikliniği dibimde olmasına rağmen gitmek zor geliyor.gerçi 15 gün önce gitmiştim, antibiyotik filan vermişti...
yine aynılarını yazacak biliyorum..O yüzden de istemiyorum..

Ya bir de kilo almışım bir sürü sinir oluyorum kendime, kendimi de feci saldım yani bu hastalıktan dolayı....

Neyse haftaya anacığım gelecek Allahın izniyle, o bana bakar...Annem benim kıymetlim...

O zaman ben şimdi hem evin kirasını yatırayım, hem de anneme uçak ya da tren bakayım...Görüşürüz yine günlükçümmm...

eveeet iyi akşamlar günnüküm:)
sunumumu başarı ile yaptım gruptaki en yüksek notu ben aldım herkes çok beğendi etkileyici idim anacım daha nolsun:)
iyi dilekte bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim insan desteklendiğini görünce seviniyor:)

Canım günlüğüm,
Dün öğle tatiline çıkmak üzereyken müdürlerden biri bir rapor istemiş ve çok acilmiş. Kendi telefon açıp ya da gelip izah etme zahmetinde bulunmuyor. Satış elemanlarında biriyle raporu gönderiyor. Bunu istiyorum diyor. İstediği rapor öyle hemen çıkacak bir rapor değildi. Bende gelen kişiye söyledim bu hemen çıkmaz diye. Bana tekrardan haber yolluyor 10 dakikalık iş çıkarsın hemen.. Ben tekrardan yolladığı kişiye söyledim hemen çıkmaz diye adamı fırçalamış üstüne. Her neyse ben işime koyuldum.. Saat 12 den 16 ya gelen kadar 3.5 - 4 saat o rapor üzerinde çalıştım. Ve o arada sinirimden ne yemek yedim ne namazlarımı kıldım ne su içtim ne lavaboya gittim. 16 gibi raporu gönderdim ve öğle yemeğimi yemeğe gittim. Süt izni kullanıyorum 16.30 da çıkıyorum. Yemeğimi yedim masama geldim. Sevgili müdür bana mail yazmış siz şimdi bu raporu bana ben size raporu gönderirim siz oturup uğraşırsınız diyemi gönderdiniz ben sizden çokkk basit 10 dakika da yapacağız bir iş istedim. siz bana ne gönderdiniz demiş ki raporu bana elden gönderdi bende aynısı revize edip çıkardım... bana çok acil şunu şunu gönderin diyor gönderdiğim raporu istiyor o arada ben bir sinir krizi geçirdim. Çantam elimdeydi çantamı yere fırlattım, çok kasıldım, istemdışı hareketlerle çok ağladım saatlerce kendime gelemedim..
Allaha havale ediyorum günlük.. Allahından bulsun ne diyim ondan başka sığınacak sahip çıkacak kimsem yok..
Birde diğer amirlerim çok duygusal davrandığımı öyle sinir krizi geçirdiğimi görünce adamın bana hakaret ettiğini falan sanmışlar. İyice sinirlerimi bozdular.. Ben çok abartmışım günlük. Günlük ben bu şartlar altında nasıl konsantre olur da çalışabilirm benden nasıl verim alabilirler. Artık o şirkette çalışmak istemiyorum kızlara gelmicem pazartesi dedim. Sakın dediler bak sen gelmezsen haksız olduğunu kabul etmiş olursun dediler doğru söylüyorlar günlük. Gidicem kendimi savunucam versinler tazminatımı çıkarsınlar zaten istemiyorum artık senelerce verdiğim emeğe yazık... senağlama
Bakalım pazartesi neler olacak günlük daha cevap falan vermedim. Ben kötü insanlarla nasıl başa çıkıcam sinirlerim çok zayıf günlük dimdik karşılarında durmam lazım.
Günlük arkadaşlarıma söyle bana dua etsinler hayırlısıyla şu iş yerinden alnımın akıyla kurtulayım..

merhaba günlükcüm.
uzun zaman oldu yıne sana yazmayalı.
bu sıralar bıraz camasır makınesıyle felan ugrastık pek ugrayamadım sana.
kocısle aramız bılıyorsn camasır makınesı yuzunden bırazcık limonıydı.kaydirigubbakcemile3
cok sukur makıneyıde aramızıda duzelltık.
hatta makıne bıraz su kacırdı her tarafı temızledı,sildi.:nazar:
cokta guzel temızlık yapıyor masallah kocısıme.kaydirigubbakcemile3

dün bebegımızın kalp atıslarını dınlemek ıcın saglık ocagına gıttık.
yolda gıderken bıraz hızlı hızlı yurumustum,bırde doktora gıdınce heyecanlanıyorum.
meger bu bebesıme yansımıs,annesının kuzusu da heyecanlanmıs.Şeniz
nasıl hızlı atıyordu kalbı gunlukcum,kıyamam ben ona..:1hug:

heyecanlanmaktan boyle hızlı atarsa kalbı kım bılır ben agladıgımda yada uzuldugumde nasıl etkılenıyordur.
bundan sonra bebegımın huzurlu bır sekılde buyumesı ve sakin bır hamılelık gecırmek adına üzüntüye yer vermıcem.
yeterki o saglıklı bır sekılde dunyaya gelsın.
doktora gıtmemızede henuz cok var.zamanda gecmek bılmıyorkı.kaydirigubbakcemile

bu arada sınav sonucum cok ıyı geldı.hihoyyyt
sanırım bebegım ugur getırdı.:sm_cool:
sımdılık bu kadar günlükcüm.
bir dahakı sefere görüsene denk hoscakal..:teytey:

Naber günlüğüm yaa, ben kötüyüm yine. bi sıkıntı bi sıkıntı sorma. bazen çıldırıcak gibi oluyorum, her şeyi olduğu gibi bırakmak geliyo içimden. sıkıldımmmmmm, her şeyden, insanlardan.

okul bitiyo, napıcam ben, neeeeeeeeeeeeeeeee...........................

allahım huzur ver, cümlesine içinde bana da...

Ne günler yaşadım bitti dediniz
Oturup ağladım yetti dediniz
Ben bunları hak etmedim etti dediniz
Size söylenecek sözüm yok artık

Nerdeyim nasılım aldırmadınız
Kaç kere düştüm de kaldırmadınız
Bir gün benim yerime ben olmadınız
Kimseye yaş dökecek gözüm yok artık

Dostum bildiklerime dost almamışım
Sırtımdan vura vura ölmemişim

Bilmem ki bu dünyaya niye gelmişim

Beni doğduğuma pişman ettiniz
Kendimi kendime düşman ettiniz
Sarhoştur dediniz berduş dediniz

Nerdeyim nasılım aldırmadınız
Kaç kere düştüm de kaldırmadınız
Bir gün benim yerime ben olmadınız

Dostum bildiklerime dost almamışım
Sırtımdan vura vura ölmemişim

Bilmem ki bu dünyaya niye gelmişim

günnük...
su grip illetini saymazsak iyiyim...
ders calismayalim haftaya sinav var...
onuda atlatirsam ondan sonra rahat bir kac hafta gecirecegim...
ne tuhaf degil mi hergün gelip sana isyan ettigim, mutsuzum diye haykirdigim günler daha dün gibi...
oysa simdi mutluyum günnük...
mutlu olacagima inaniyorum, umudun pesine takildim yüregimin sesini dinliyorum...
su alti ayda ne farkettim biliyor musun günnük?
ne kadar cok sustugumu... gelip icimi gercek anlamiyla sana dökmüsüm...
ne kadar uzaklastigimi farkettim etrafimdakilerden....
ne kadar cabuk büyüdügümü farkettim...
dua ediyorum günnük bu yaz benim yazim olsun... bu yaz hayallerim gercek olsun...

selam gunluk

guzel bı gundu askımla beraberdık tabıkı:p
bıraz lımonıydık buaralar ama bugun buzlar erıdı allaha sukur
aynı yaramaz cocuklar gıbı yaa yapıo yapıo ama kendını sewdırmesınıde bılıo yumurcakkaydirigubbakcemile2 bıtanemle sureklı okey oynuoruz son oynadıgımızdada
hedıyesıne oynayalım dedı nese bır oldu ıkı oldu hepsınıde ben kazandım dort hedıye
borcu wardı bugun sen begen ben alım dedı bı elbıse aldırdım bıde bot.dahada ıstemıorum
dedım yok alcam dıo sankı baska zaman ben bıse begensem almıcak :dilcikar:
masallah cok comert bı sewgılım war ama bazen asırıya kacıo:KK70:
hım tabıkı en onemlısı askımla bıraz nostaljı yaptık we bırbırımıze mektup yazdık
bn bayagı olmustu werelı oda bgun werdı mektubu bı actım ıcınden gul yaprakları dokuluo
okurken zaten gozlerım doldu yerım ben onu yaa:asigim:
gelecekten bahsetmıs ewlenınce dıe baslayan cumleler...ıns allah nasıp eder su okulum
hele bı bıtsınde gerısı kolay...bız sureklı gorusuoruz bırbırımızle ama aynı ewde yasamak
daha guzel olur.onu coook sevıyorum burdan kocaammaaann opuorrum bıtanemı:asigim:

bugunluk ozetle boleydı bayagı uzun seyler war ama fınaller yaklasıo ders calısmam
lazım dewamını artık tatılde yazarım gorusmek uzeree:nazar: ............

off kızlar yaaa bu çocuk yaşlandırdı beni
çok sinirliyimmmmm
sevgilim içerde biriyle kavga etmiş çocugun dudagını patlatmış
nedenmiş çünkü çocuk ona küfür etmiş
çocuk da gidip komutana onun cep tlfnu oldugunu ispiyonlamış.......
şimdi nolck bilmiyorum tlf saklıycagını söledi
çok kızdım kavga etmesine
erkekler neden bu kdr kavgacı yaaaaaaaa off offff
erkeklerin aptal oldugunu söledim ona , tlf saklamak zorunda şimdi
dargın ayrıldık güzel şeyler sölemedim tlfda
ceza almasa bariiiiiii deli oldum ...............

ben geldim günlük:çok üzgünüm:

neyin var diorsun biliyorum iyi değilim günlüğüm... artık polyanacılığıda kaldırmıyor bünyem... şuraya girip azıcık deliliğe vuruyor biraz stres atıyorum... ama iyi değilim biliyorum... kafam karma karışık ruhumsa çok yorgun gerçekten hiç böyle olmamıştım sanki donmuş duygusuzlaşmış gibi geziyorum evde... eşimin işi konusunda bazı sıkıntılarımız vardı daha önce anlatmıştım... tam yoluna koyduk derken yani ben öyle olduğunu düşünürken dağın görmediğim yüzü çıktı karşıma... inan bana para mühim değil günlüğüm bu yürek ne sıkıntılar kaldırdı azıcık mali sıkıntı vız gelir tırıs gider konu o değil eşimin bu konuları güya beni üzmemek için anlatmaması ve benim başka şekilde öğrenmem şuan yazarken bile gözlerim dolu dolu:çok üzgünüm: sonrasımı özürler ben seni üzmemek için söylemedimler vs. vs. en çokta canımı sıkan başkasının sorumsuzluğunun sıkıntısını biz çekiyoruz....

iki gündür geçmeyen bir baş ağrısı abuk sabuk şeylere ağlamalar... ve etrafına bomboş bakan bir çift göz... yoruldu ruhum artık... bugün aşure yaptım günlüğüm allahım kabul etsin kendimi işe güce verdim... yoksa boş kalınca düşünüp düşünüp daralıyorum...

çok yorgunum çok bitkin uyku düzenim allak bullak... bir dökülse yüreğim şu parmaklar neler yazıcak ama alışmış artık ruhum illa acısını kendi kendine yaşıyacak... ama artık ruhum yaralıyken yüzümü gülmüyor günlüğüm... yorgunum ve çok kırgınım çokk:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
günaydın günlük..
yeni bir hafta daha başladı.
inş güzellikler getirir.

haftasonu beklediğimden güzel geçti.
hoş ben bu sefer beklentilerimi sıfırlamıştım,onun da etkisi çok büyük sanırım.
girl_sigh.gif

yanlız şöyle bir durum var..
cumartesi sabahlarını eşim beni pışpışlayarak geçiriyor.
sanırım evde bütün hafta doluyorum,doluyorum.
cmtsi eşime patlıyorum.
sonadan çok utanıyorum ya..
"sen bi dışarı makete çık gel",
"hadi ben bakarım kızıma,sen biraz uyu",
"yapacak bişey yok,büyüyene kadar böyle"
"anne olmak kolay değil"
vs vs.. daha neler neler..
alıyor beni yanına,ben ağlıyorum,o konuşuyor..
JC_kilroy.gif

sonra toparlıyorum tabi.
bi hafta gidiyor bu bana:jeyyar:

bugün hafiften diyete de başladım günlük.
şu doğum sonrası kilolarından artık kurtulmam lazım.
aslında feci motiveyim,sıkı bir diyet yapabilirim ama emzirirken asla yapma diyorlar.
ben de dengeli beslenebileceğim hafif bir diyetle başlıcam.
uff aslında hiç de öyle yavaş yavaş kilo veresim yok ama napalım.
sütümün azalmaması lazım:1ninca:

neyse..
uçağa atlayıp annemlerin yanına gidesim var feci şekilde
Laie_5.gif

Selam günlük,

iyiyim iyiyim merak etme, insanlarin en cok yalan söyledigi seymis bu biliyonmu??
Nasilsin? iyiyim iyi!! olsakta olmasakta iyi olmak zorundayiz iste ne yapican be günlük...

Bu aralar herkese bir mutsuzluk bir huzursuzluk görüyorum kimse hayatindan memnun degil, bu 2009 sanki hüzünlü bir yil olacak, gerci 2008 de pek güzel gecmedi benim icin biliyorsun! Insallah öyle degildir insallah herkes istedigi mutluluga ulasir...:Saruboceq:

Bugün temizlik yapicam günlük öyle bir temizlik yapicamki ne ruhumda ne beynimde ne evimde bir tek toz bile birakmicam, bütün olumsuzluklari bütün dertleri süpürüp silicem her yeri tertemiz yapicam, camlari sildigim gibi gözlerimide silicem herseye iyi bakmak icin sonrada disari cikicam kizlarimla ayaklarim gittigi kadar gidicem nefes alip vericem, ha gayret ha gayret diyecem, olucak sonunda olucak insallah diyecem....ve inanicam günlü inanicam...a.s

Inanmak zaten basarmaktir degilmi:çok üzgünüm:

Günlük.....
inş hersey güzel olcak mutlu haberlerimi yazcam sana....
Bekle beni döncem sana geriii........
UNUTMA BUNU MUTLU HABERLE DÖNCEM SANA İNŞ.

07 ocak 2009 Carsamba

işte geldim günlük.........
sana bunu yazdıgımın ertesi gün sanki hersey degişti sihirli bir degnek degdi dersem inan...
demedimmi ben sana mutlu haberler yazcam unutma diye.........
yazıyorum işte bak duyyyyyyyyy dün beni istemeye geldiler:lepi:
görücü usulü arkdşm aracı oldu halasının oglu hersey cok güzel yolunda gidiyo mutluyum:nazar:
simdilik bir sorun yok olmazda inş hiçbir zaman daha verilmedim ama hayırlısı olsun kısmet........
Allahım herseyin hayırlısını versin mutlu etsin bizi:Saruboceq:

19 ocak 2009 pazartesi

naber günnük

hafta sonu acayip tempolu gececeğinden inanki cuma gününden kağıda döktüm saat bası ne yapacağımı kaydirigubbakcemile
iş çıkışı koşa koşa eve gittim ertesi gün hazırlıklarına basladım temizliğimi yaptım birazı kaldı tabi
arkadasımla sözleştik asure yapmaya karar vermiştim
ertesi gün sabahın köründe kalktım evde kalan işleri yapmaya devam ediyorum
bekle usta bekle yok geç geldi KK buluşmasına yetişebilmek için dakka bi saate bakıyordum içimden hadi hadi derken ahanda geldiler kayınvalidemler
dikilip duruyo ayıp olmasın diye acmısın diye sordum bişey demiyo ya bi açım yada tokum de ben kadın çabuk ol KK buluşsmasına gitçem diyorum içimden
delirtti bişey demeyince laf olmasn diye sofra hazırladım Çok üzgünüm çoook kayınpederim de geldi hep birlikte yedik baktım gitmiyolar :nazar: Allah ım yaa kaçırmamam lazım dedim ama çok geçti oldu saat 2 unutayım artık dedim arkadasım geldi asure için yardım etmeye hala gitmiyolar işimiz gücümüz var yahu
arkadasımda hak verdi ay Allah sabır versin sana dedi nöbetçi gibiler ya dedi bende saol Allah razı olsun çok morel verdin dedim gamyoncuiremsu
neyse basladık asure yapmaya amanınnn leziz olmuş hava atmak olmasın :1rolleyes:
yani mutfağı sevmeyen biri olarak bu asure hakikaten bişeye benzedi yani sırnaşık şey
ilk olarak eşimin ailesine verdim görüntüsü süslemesi sahaneydi kayınvalidem de ooo ne güzel görünüyor dedi sengözlerimebaksanab
ama kimse eline sağlık demedi (bilmem işte beklemiştim) benneyaptımki
akşam oldu kuzen ve arkadaslarım geldi kız kıza takıldık tatlılarımızı böreklerimizi yedik epey eğlendik kaydirigubbakcemile2
geceye doğru da eşlerimiz geldi sonra bi baktım kardeşim de gelmiş arkadasıma mı takıldı ne
gerçi onlar okuldan arkadaslardı da bi türlü yaklaşamıyolar nedense isterim yani gelinim olsun
en son işte asureleri yedik bayıldılar benim yaptığıma inanmıyolar yok hazır aldım dedim
epey geçti saat gittikleri arkadasım bizde kaldı bana yardım eden.. saat 3 civarına kadar dedikodu yaptık
kociş te uyuyakalmış tv karsısında çaktırmadan yanına gittim uyudum erken geldim de sen uyudun misali
dün de epey bi tatsızlık oldu yazmak istemiyorum çok uzun çünkü
eşim bile dayanamıyor ne yapıcaz bilmiyorum çok huzursuz ediyor :çok üzgünüm:

nasıl bi ana nasıl bi baba
her lafı bu kadar mı batar evlata
:1closedeyes:

hayatımın en rezil gunuydu bugun....

daha sabah ılk ders dakika bır gol bır.. tenefusu zor ettım aglayarak...

tam onun sokunu atamamısken son teneffus acayıp bır durumla karsılastım kı aglamak ne kelıme anırdım resmen..

müdürüm zavallım arada kaldı..

ıkı olay cok geldı be gunluk.. bu aksamı et de hocanım dedı müdürüm.. yarının güzel olur dedi..

allahım iftırya ve komplekslı ınsanlara benı maruz bırakma bı daha...

titriyorum hala...

merhaba günlükcüm.
pek ıyı haberlerle gelmedım sana.
gecen gun yazdıgım cok mutluyum satırlarından sonra maalesef bugun hıckırıklara boguldum.
belkı hamılelıktendır bılmıyorum ama cok alıngan oldum cok duygusalım bu aralar.

keyıflı gecen arkadas zıyaretınden tam kalkmak uzeredeydım kı,bızımkı aradı.
annesıgıle halası gelmıs,oraya gececegını benımde gecmemı soyledı.
bende ayıp olmasın sonucta mısafır dıye geceyım barı dedım.
aslında basıma geleceklerı az cok bılıyordum.
benım beceriksız kaynanam aksamın 6.30 da halen aksam yemegı yapmamıs.
neyse gıttım oraya bıraz halasıyla konustuk,kaynana mutfaga gırdı.
ee tabı benımde ona yardım etmem lazım.kalktım artık oturamadım.
neyse bırlıkte basladık yemek yapmaya.
sankı benı sırf yemek yapmaya cagırmıslar gıbı bırde hamıleyım ınsan ne bılım kıyamaz sen hamılesın felan der.
elımde kalıcak degıl ya,ama ınan o kadar agrıma gıttı kı kullanılmak.senağlama
baskalarının kayınvalıdelerıne bakıyorumda nasılda ozverılılıler.
neyse yemegı yaptık yemegımızı yedık.
kadın arkasından demez mı cay koy ıcelım dıye.:1shok:
sesımı cıkartmadım cayıda koydum.
elımde klıack degıl ya.
benımkı lavabado elını yıkıyordu dedım kı benı yemek yapmak ıcın mı cagırdıınız.
cok sınırlendı tepkı bıle vermedı.

oyle uzuldum kı,bırden dişim agrımaya basladı.
esıme hadı eve gıdelım dıyorum kalkmıyor disim agrıyor dıyorum ınat ettı oturuyor neyse baktı olucak gıbı degıl en sonunda kalktık.

arabadan ındım.. onunda gelecegını sandım ama benı ındırdıkten sonra bastı gaza gıttı.senağlama
ve halende gelmedı gunlukcum.senağlama
eve gırer gırmez basladım aglamaya.
agladıkca ıcım acıdı aslında dıyecksın kı ortada bırsey yok.
ama oyle tek basına benı bırakıp gıttı yaa..
halen ıcım acısada melegımı dusunuyorum.
aglamamak onu etkılememek ıcın elımden gelenı yapmaya calısyorum.

melegıme,mınık kuzuma ıyı bır anne olabılmek ıcın herseyımı verebılırım.
bırıcıgım hıc uzulmesın kımseler uzmesın onu..
cuma gunu mınıgımı gormeye gıdecem,her ne kadar kocıs baska doktora gıtmemı ıstemesede artık sabrım kalmadı.
cok ozledım kuzumu görmeyı.

biricigim senın benımle oldugunu bılmek bıle gozyaslarımı sılmeme yetıyor annecım..
ALLAH ıma sukurler olsun seni bana gonderdıgı ıcın..:Saruboceq:

hoscakal günlükcüm..:a015:

Son düzenleme:
X